Мама МАРТенче люлее и сладки песнички му пее! - тема 4

  • 26 134
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Честито на навършващите 3 месеца днес,много здраве и безгрижно детство!!!Благодарим за почерпката! Hug

# 61
  • Мнения: 15
Яслите не са за всяко дете. Поне се оказа, че не са за моето. На 2 г. и 2 месеца го записах, и то на частна ясла, където условията са съвсем различни от тези в държавната/8-9 деца в група, за които се грижат 2 жени едновременно, индивидуално отношение, грижа, съобразяване с изискванията на родителя и т.н./.В един момент той спря да плаче, но никога не е отивал с желание, по-скоро се примири.Това, което ме накара да го отпиша ,беше, че в групата им имаше деца както почти на 3 години, така и непроходили бебета. В един момент по-големите отидоха на градинка и той остана сам с бебешоците. Започна да се държи като тях-вместо да каже "гладен съм", той започна да казва "ам-ам" Shocked Направи крачка назад в развитието си. Освен това малките само го дърпаха и пищяха около него и всичко това го стресира много-започна да изпада в истерии всяка сутрин преди да тръгнем, а най-неприятното беше, че започна да се изпуска/а отдавна бяхме махнали памперса/. Така се изплаших, че окончателно реших, че не мога да причинявам това на детето си. Да не говорим за болестите. Ако зависеше от мен не бих пуснала детето си на ясли. Виж, градината е друго нещо. На 3 и половина тръгна на градинка и сега е толкова щастлив, че ме кара  да го взимам по-късно , за да си поиграе още. Wink На тази възраст децата вече имат нужда от контакт със себеподобни, но на 1-2-3 години имат нужда от топлината и закрилата на мама. Heart Eyes
В никакъв случай не казвам, че при всички деца е така, просто споделих опит. Някои малки дечица нямат проблем с адаптацита от най-ранна възраст и ходят с желание на ясли. Зависи какви са вашите изисквания. Като питах една позната доволна ли е от яслата на близнаците си, тя отговори:" Да, никога не са ми ги върнали напикани , хранят ги, на топло са -какво повече да искам" Shocked Shocked ShockedНима грижите за едно дете се изчерпват само със задоволяване на  физиологичните му нужди???

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 12:53 от ena4

# 62
  • София
  • Мнения: 160
За яслите Никак не ми се иска да си давам детето да ми го гледа някой друг, даже и на някоя баба. Това ми е  първото дете, но от наблюденията, които имам, си мисля, че едно дете на 1 - 2 годинки има изключителна нужда от майка си. Разбира се, това не означава, че то няма да общува. Има много начини едно дете да общува с дечица на неговата възраст.

За съжаление обаче не знам как ще успеем да стиковаме нещата от страна на работата ми и финансите. Даже малко се натъжих, като подхванахте тази тема, защото засега съм я оставила настрани и ще му мислим понататък.

# 63
  • Мнения: 24
ena4 при вас както казваш положението е било различно. Той е останал сам само с бебета  Confused  А не си ли каза че не иска с бебетата  newsm78 На мен Димана ми заяви че не иска да бъде с бебетата а с големите в градината  Laughing  И естествено , че не трябва само физиологичните нужди да са задоволени   yes  но за много родители това е достатъчно. Такава е снаха ми, тя е рядко срещан непукист   ooooh!  малката и дъщеря беше бебе, когато един ден чувам аз че работниците от съседната къща викат. Излизам да видя какво става и разбирам, че снахата оставила малката без надзор между къщите, на съседната и правиха външна изолация и имаше монтирано скеле. Аз веднага слязох и дръпнах количката от там и тръгвам да я търся, за да и кажа че съм я преместила, че там където я е оставила има вероятност нещо да падне и недай си боже нещо да се случи на малката. А тя каза е какво толкова ако стане нещо ще си направим друго ха ха ха  Shocked  Shocked  Shocked  Аз все още се изумявам като се сетя за това   ooooh!  Сори че стана толкова дълго.
Наистина е хубаво да си гледаш детенцето до 2-3г. но ако няма начин  Sad си го пускаш . Моята ходи няколко месеца на ясла и лятото я гледа баба и  Mr. Green че остана без работа и имаше възможност. Аз и до сега гледам лятото да си я оставя в къщи ако не цялото, то поне част от него.  Mr. Green и тя е много щастлива от това  hahaha

# 64
  • Мнения: 952
Привет на всички мартенски мами  bouquet пратих ви покана за приятелство във фейса/ Силвия Димитрова/ за да ме  включите  и мен Laughing Имам девойка Мадлен,която беше с термин 20,03,2011 а се роди на 22,03,2011г в гр Варна с идеалните марки 3100кг и 50см.

# 65
  • Мнения: 15
А тя каза е какво толкова ако стане нещо ще си направим друго ха ха ха  Shocked  Shocked  Shocked  Аз все още се изумявам като се сетя за това   ooooh!  
#ShockedТова надминава и "изстъргването от плочките", за което спомена Лъки. smile3556

# 66
  • Мнения: 30
За яслите Никак не ми се иска да си давам детето да ми го гледа някой друг, мисля, че едно дете на 1 - 2 годинки има изключителна нужда от майка си. Разбира се, това не означава, че то няма да общува. Има много начини едно дете да общува с дечица на неговата възраст.
Напълно споделям,освен ако не се налага майката да се върне на работа.Дъщеря ми тръгна направо на градина гледах я първите 3г,така ще направя и със сина ми.Няма да повтарям предишните постове,момичетата казах всичко. За градина,но не и за ясла Naughty.

# 67
  • Мнения: 2
Аз също не смятам за необходимо да дам детето си в ясла толкова рано ,в крайна сметка то на тази възраст няма все още добре изградени навици,а и самият факт,че повечето деца са постоянно болни след посещението на такива заведения(ясли и д.г.)малко ме плаши!!!

# 68
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
записвам се.
Изчетох набързо изписаното в новата тема, а за старите не си и помислям.
мама Веси, в първи клас не ни искаха детето да чете.Каката сега го завърши и г-жата каза, че това е нейна работа да ги научи.След задължителната лит-ра през лятото трябва вече да могат.
Имаше деца, които знаеха, но те само пречиха и им беше скучно. Сани първоначално й беше гадно, че не може да чете, но след като видя че има отличен по четене разбра, че мн добре се справя.
В1-ви клас в началото г-жата каза чеизчиств грешки натрапени на децата от родители, баби и т.н. в стремежа им децата да знаят много.Ако подговителната група е на добро ниво, нищо странично не е необходимо на детето, а само психологическа подготовка.

# 69
  • Мнения: 107
Какво толкова ви е страх от споровете.
Тук сме да говорим спорим може и да се караме стига да намерим най доброто решение за нашите деца, какво ще стане ако спорим, не сме роднини няма да се събираме по празници та да се чувстваме неловко.
Аз затова по срещи не бих ходила, форума е една среда, приятелките са друга.
Маринелке прочети мила повече за ваксините, не са страшни вирусите които съдържат (отдавна няма жив вирус във ваксината) страшни са тежките метали, които точно вашите бъбреци не знам как ще се справят.
Но ще ти кажа че каквото и да говориш с лекарката ще намери аргументи да те убеди.
За яслите в този вид в който са в БГ категорично съм против.
Нещо повече считам ги за вредно както за детето така и за родителството.

Абсолютно съм съгласна  Peace Ваксините съдържат живак , алуминии и др. който няма да казвам до какво довеждат.
А как става приема в детска градина ли ? Срещу самата дата се пише ЛИПСВА (ваксината) или Имунизирано (което всъщност си е фалш).
Покрай мен има едно такова дете - всички ваксини налице, в детска градина си ходи и какво от това? Организмът му е пренаситен на тежки метали, който дори в голям човек не могат да се открият.

А за яслата -поне за мен не е добра идея. Не бих дала детето си на ясла, направо на детска градина след 3-та година. Естествено стига всеки да има тази възможност.
А начини детето да общува има много - паркове и детски катерушки колкото искаш.

Одобрявам идеята на мама Веси децата да ходят от ранна детска възраст на английски език.
Тоо така станаха времената, че ако ще и с две висшета да си - работа за тебе няма. Така , че колкото повече - толкова повече!  Hug

Честито на рожденниците!  Mr. Green

Roni_Deni
, malka s4etka ДОБРЕ ДОШЛИ  Hug

# 70
  • Мнения: 2
Точно така аз също смятам,че ако записваш детето си само заради това да общува с други деца в ясла няма смисъл...има много други съвременни неща чрез който можеш да направиш детето си съпричастно с света около него!С риск да се повторя пак казвам вчера посетих детска школа за ранно детско развитие и съм много доволна от това което видях и детето ми изживя!по наше време нямаше такива заведения но пък сега немисля да лиша детето си от това удоволствие!!!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Рони радвам се, че се включи, но от пет поста, които си написала от логването си днес, три са реклама на тозицентър. нямам против, но вече разбрахме. Съжалявам , че в Пловдив няма и не мога да видя какво е. Не е необходимо да го повтаряш толкова пъти, знаеш, че мамите се дразнят.
Хайде лека на всички

# 72
  • Мнения: 2
Много сте раздразнителни!!!Това вашето малко ми идва каго балкански синдром,и мен малко ме дразни всяко различно мнение е досадно за вас  newsm78!!!

# 73
  • Мнения: 24
Ina78 Мерси много за инфото, много ме успокои Hug И аз си мислех, че ако знае всичко ще и е скучно. Но майка ми непрекъснато ми набива че щяла да изостава, ако не знае  ooooh!  

Roni_Deni това е така  Peace вече има много места на които може да се заведе детето  Peace

Хей спокойно момичета,  Hug лошото време ни се отразява май  Hug

# 74
  • Мнения: 3 622
Ходенето на децата на ясли за едни е добре, но други така и не свикват или постоянно боледуват
Баткото го пуснах на ясла, когато навърши 2 годинки /аз трябваше да се връщам на работа/.  Бях много притеснена, но той свикна много бързо, не боледуваше и ходеше с голямо желание. Аз пък бях много доволна от лелките, които ги гледаха с любов и много грижи от тяхна страна. Там посрещнахме за първи път Дядо Коледа и сега като гледам записа, колко мъничък е бил, а как си рецитира стихчето и гледа в ръцете Дядо Коледа какво ще му даде - много е сладък.
Може би и Алекс ще запиша, но след навършване на 2 години. Преди това ми се виждат прекалено малки
Ще му мисля има време

Днес беше срещата ни с варненските мами
Обикновенно сме седем явно другите варненки не искат да се престрашат да дойдат
Прекарахме си чудесно
Вече очаквам следващия четвъртък  Wink

Общи условия

Активация на акаунт