Жените не помнят какво говорят

  • 6 268
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Това,че помня малко повече от мъжа си,значи ли че съм дефектна? newsm78
О,ни най-малко.Ти да не вземеш да повярваш?Просто още няколко мъже накуп,които искат да се изкарат велики,като направят някакво си "изследване".

# 16
  • Мнения: 3 784
Помня, помня... Ако не го правех, да съм останала без работа Simple Smile

Жените не могат да запомнят всички думи, изрази и изречения, които са изрекли, сочи ново изследване, което помогнало на учените да дадат характеристика на комуникативната функция на нежния пол.

Експертите наричат това явление чудо на езика. Въпреки това няма очевиден проблем във всекидневната реч на дамите, тъй като те говорят автоматично, без да се замислят за словореда, пише БГНЕС. Лингвистите твърдят, че жените подсъзнателно използват абстрактни правила на синтаксис.

Мозъчната активност при нежния пол се фокусира върху смисъла на това, което трябва да се каже.


Аз видях само няколко произволни твърдения. Никъде не се пояснява как са стигнали до тези изводи.

Даже и да са верни, в обикновеното общуване кому е нужно буквоядно да помниш изразите? Смисълът и точните му нюанси му имат значение.

(и сега ако тръгнем да се позоваваме на лични наблюдения, в немалък брой известни ми случаи жените цитират какво са казали/какво са им казали, а мъжете им гледат с недоумение)

# 17
  • Мнения: 11
Помнят те, помнят...Ама само тва дето им изнася и по начин който им е изгоден. В чудо съм се видел ей...И все се каня ама вече ще започна да записвам особено телефонните разговори после за да няма "ти каза, аз чух".Еееех...с носталгия си спомням времената в които телефоните нямаха цветен дисплей,но имаха удобно копче за мигновен запис на разговора..

Те много лалат...ама защо и до ден днешен няма жена-оратор. Crossing Arms Thinking Crazy

# 18
  • Мнения: 233
Да бе ние помним това дето ни изнася,а вие с избирателния си слух,чувате каквото ви отърва, не падате по надолу от нас. Grinning

# 19
  • Мнения: 241
Така де, нали за това сме половинки, да Ви  допълваме...   154uu
Изследването може и да е вярно. Мъжете обикновено слушаме "водопада" с "двете уши", така че не забелязваме дали думите, словореда или речта като цяло имат смисъл или вярна подредба.
Ние имаме вградено сито за женската реч: http://haripetrov.com/chitanka/site/content/img/1b/7021/fig27.png

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 01:40 от БориславМ

# 20
  • Мнения: 233
Този "водопад"от думи е перфектно хронологичен и смислов словоред,който в мъжкото междуушие
звучи нещо от рода на "бла-бла-бла-бла".  Tired

# 21
  • Мнения: 69


Те много лалат...ама защо и до ден днешен няма жена-оратор. Crossing Arms Thinking Crazy
Ама няма ли? Все си мислех,че има поне една жена,която обича онова чувство на превъзходство,което усещаш,само когато единствено това,което говориш е от значение,не могат да те прекъснат или да се наложи да чуеш друго мнение.Е,явно съм грешала,подозренията ти са истина:жените обичат да РАЗГОВАРЯТ,а не да ораторстват-това си остава мечта/удоволствие на мъжете.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мъжете па не помнят какво са казали/обещали  Mr. Green преди или по време на сеХса  Sunglasses

И не помнят дребните лъжи  Whistling


Дбре че сме ние да им припомняме  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 12 665
Че то иначе през ден щеше да ми гърми харда.

# 24
  • Мнения: 55
Мъжете па не помнят какво са казали/обещали  Mr. Green преди или по време на сеХса  Sunglasses

И не помнят дребните лъжи  Whistling


чак пък!!!!

не помня дали помня!

# 25
  • Мнения: 11
Пред олтар и пред креват се казва само тва дето треа. В останалото време това което искаш Crazy

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пред олтар и пред креват се казва само тва дето треа. В останалото време това което искаш Crazy
То затова и в останалото време, когато казваш, каквото искаш, основно се проклинаш, задето си казал пред олтара и кревата това, което е трябвало ...  Joy
Ааа, не се подценявайте, моля! Помните вие, макар и кат маймунките - точно 3 секунди.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 11:15 от La Sombra

# 27
  • Мнения: 135
Имам силното подозрение, че това е свързано с избирателното им помнене !!!!!!  newsm78
Точно както и избирателната ви глухота !!!!! Mr. Green

Все си мислех,че има поне една жена,която обича онова чувство на превъзходство,което усещаш,само когато единствено това,което говориш е от значение,не могат да те прекъснат или да се наложи да чуеш друго мнение.Е,явно съм грешала,подозренията ти са истина:жените обичат да РАЗГОВАРЯТ,а не да ораторстват-това си остава мечта/удоволствие на мъжете.
Оооо не уважаема...чувството на превъзходство при вас жените си е заложено....отделно не познавам мъж дето може за минута да избълва куп безмислени слова, които на другия ден дори не помни... но с пълна сила може да повтори!!!!! Peace
Интересно ми е ...защо жените когато разговарят се опитват да надвикат събеседника си белким некой ги чуе по ясно....чудно ми е и защо нерядко разговорът се превръща в скандал???? newsm78

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сотеее, ама аз познавам такива мъже. Дрънкат, колкото да си правят вятър на устата и като ги питаш след 5 минути за нещо, свързано с разговора, гледат умно.  Twisted Evil
А избирателното помнене и избирателната глухота са заложени в не по-малка степен и в мъжете. А разговорите се превръщат в скандали именно заради тия избирателни чувания и нечувания и съзнателно допускани бели петна в паметта. И от двете страни.

# 29
  • Мнения: 69
Интересно ми е ...защо жените когато разговарят се опитват да надвикат събеседника си белким некой ги чуе по ясно....чудно ми е и защо нерядко разговорът се превръща в скандал???? newsm78

Сигурно защото не и даваш да се изкаже,ами си ораторстваш.Това е като да говориш  с човек с проблемен слух-колкото по-малко чува,толкова увеличаваш звука  Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт