Седмокласник шапка мята, мама балове да смята

  • 48 050
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41 159
ИМА половинки, видях точките, детето ми има 81.5 т по БЕЛ
Няма значение дали тези точки са дадени, като са пресметнати средноаритметично, половинките са факт.

Мисля, че спорът беше за скалата. В скалата няма половинки. Половинките се получават, ако единият проверител даде 81 точки, а другият 82 точки. Средната оценка, която се публикува, е 81,5. Т.е. има крайна оценка с половинки, но в скалата няма половинки. И по крайната оценка не може да се съди за скалата.

# 691
  • Мнения: 9
Момчета, не думайте! Къде остана факта, че децата били кът от набор 97? Толкова приказки се изприказваха, че много благоприятна ще е годината за тях, за 1 място - 1.6 деца щяли да се борят ....

oldfish, ако коментарът ти е относно данните за интервала 10.50 - 10.99, момчета, Пловдив, не виждам причина за притеснения. Да, набор 97 статистически е с най-малък брой деца, сигурно и е истина че осреднено за 1 место ще се борят 1.6 деца. Въпросът е - за какво място? Сигурно ти е ясно че за "най - престижните" (кавичките не са случайни) училища във всеки град, конкуренцията ще е малко по-различна...Тези цитирани 11% важат само за определен интервал за определен град. Общата картина предполагам ще бъде близка по тази от предишната година...

# 692
  • Мнения: 248
Ако някой се интересува, то има статистика за Ямбол http://www.riobg.com/read_news_all.php?select_news=914

# 693
  • София
  • Мнения: 11 729
Черна Станция,а кое наричаш скала?

# 694
  • Мнения: 744
ИМА половинки, видях точките, детето ми има 81.5 т по БЕЛ
Няма значение дали тези точки са дадени, като са пресметнати средноаритметично, половинките са факт.

Мисля, че спорът беше за скалата. В скалата няма половинки. Половинките се получават, ако единият проверител даде 81 точки, а другият 82 точки. Средната оценка, която се публикува, е 81,5. Т.е. има крайна оценка с половинки, но в скалата няма половинки. И по крайната оценка не може да се съди за скалата.

Втора година стои на първа страница от темата:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … kala_bel-2007.pdf

# 695
  • Мнения: 15
natcho, ясно ми е ... ама не ме устройва. драпаме за езикова, а моите хубостници са се поизложили и се моля бал 32.144 да не  се окаже недостатъчен ...

# 696
  • София
  • Мнения: 2 265
ИМА половинки, видях точките, детето ми има 81.5 т по БЕЛ
Няма значение дали тези точки са дадени, като са пресметнати средноаритметично, половинките са факт.

Мисля, че спорът беше за скалата. В скалата няма половинки. Половинките се получават, ако единият проверител даде 81 точки, а другият 82 точки. Средната оценка, която се публикува, е 81,5. Т.е. има крайна оценка с половинки, но в скалата няма половинки. И по крайната оценка не може да се съди за скалата.

Втора година стои на първа страница от темата:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … kala_bel-2007.pdf
Абсолютно съвпадат !!!

# 697
  • Мнения: 425
Eй, РИО Пловдив вече пусна и къде ще може да се прегледат работите на децата, София още статистиката не пускат  ooooh!

Ето за Пловдив:

"По изобразително изкуство  на 14.06.2011 г. от 09.00 до 17.00 часа в СОУ „Свети Константин-Кирил Философ”, гр. Пловдив, ул. „Георги Кондов” № 44а

 По български език и литература на 14 и 15.06.2011 г. от 09.00 до 17.00 часа в СОУ „Свети Седмочисленици”, ж.к. „Тракия” гр. Пловдив.

По математика на 14 и 15.06.2011 г. от 09.00 до 17.00 часа в СОУ „Свети Седмочисленици”, ж.к. „Тракия” гр. Пловдив."

# 698
  • София
  • Мнения: 2 265
София закъснява Whistling

# 699
  • Мнения: 8 815
natcho, ясно ми е ... ама не ме устройва. драпаме за езикова, а моите хубостници са се поизложили и се моля бал 32.144 да не  се окаже недостатъчен ...

За момче ще стигне за Френската и Руската със сигурност, а най-вероятно и за английската.

# 700
  • Мнения: 41 159
Черна Станция,а кое наричаш скала?

Ами това: http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … kala_mat-2007.pdf

На което дете и двамата проверители са дали еднакви точки, резултатът му съвпада със скалата. На което дете проверителите са дали разлика, резултатът е все едно скалата има "половинки".

Последна редакция: пт, 10 юни 2011, 12:09 от Черна станция

# 701
  • Мнения: 734
Али и Мели,
Поздравления за Алекс! Чудесен е!
Не мога да си обясня за какво се притесняваше за математиката - ами, може си детето, 5.929 е невероятно постижение!

# 702
  • Мнения: 34
Момчета, не думайте! Къде остана факта, че децата били кът от набор 97? Толкова приказки се изприказваха, че много благоприятна ще е годината за тях, за 1 място - 1.6 деца щяли да се борят ....
Да, така се говореше - че били малко децата от този набор?!

# 703
  • Мнения: 15
мисля, че през годините се е доказало, че софийските резултати са лееекинко по-високи от пловдивските ... и докато чакам да натиснат три бутона от София, за да публикуват статистиката  Whistling, се опитвам да си направя изводи някакви от това, което има!  иии ... няколко общини още в деня на изпитите обявиха колко са аджеба седмокласниците при тях ... в София пак никой не си мръдна пръста да внесе яснота!

# 704
  • Мнения: 34
Опитах да направя една статистика за Варна - за средния бал на някои училища от миналата година. Може пък да бъде полезна на някого.
1.Іва АЕ                       34.18
2.МГ инфАЕ                 34.09
3.Іва НЕ                       33.99
............................................
Мисля, че това са резултатите от първото класиране. Имам брошура на Вектор и тамнапримерза ІЕГ, АЕ като най-нисък бал е даден 32,642
Да, наистина това е първо класиране и то средно аритметично между най-висок и най-нисък бал. Освен това не са включени всички училища - а само тези с английски - това не е някаква официална статистика, а само за вътрешно ползване- това, което нас ни е интересувало.

Общи условия

Активация на акаунт