Добър лекар за косопад

  • 12 767
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте
Бихте ли ми препоръчали добър дерматолог,към когото да се обърна за тежък и продължителен косопад.
Става въпрос за София.

# 1
  • Мнения: 5
включвам се и аз със същия въпрос,
ще се радвам, да получа информация във тази връзка.
Аз съм ходила единствено в клиника Дерма София, при колежката на Ани Цветанова, не се сещам вече за името, но не останах много доволна.
Ерудирана млада жена, която знае много и много е чела, но фактическото лечение, което предложи беше конвенционално, неща, които вече ми бяха известни в някаква степен.

# 2
  • Мнения: 1 262
Здравейте!
Не знам при вас как е положението, но при мен се оказа, че няма оправия. Смених няколко болници и лекари, направиха ми се всички допълнителни изследвания - пълна кръвна картина, урина, хормони, някакъв специален анти-алергичен за зъбите да се види дали няма някакво възпаление, накрая ме пратиха на дерматолог, правиха ми биопсия и се установи само, че там където косата ми е паднала, няма да порасне отново и не се знае от какво се е стигнало до тук и най-вероятно е на психическа основа. Да съм по-спокойна и по-малко стрес.  Joy Да не ви обезсърчавам, но съм търсила из интернет из различни форуми мнения. Стигнала съм до заключението, че и да се лекува, и да не се лекува, или минава от самосебе си, или изобщо не минава. Или спира на даден етап, или продължава до пълно оплешивяване. За 3 години, през които минавах през какви ли не лекари, болници, изследвания и т.н., се мазах с какви ли не препарати, пих какви ли не витамини, дори си бях взела и коса на ленти от Магама.  Laughing Вече е започнало да не ми пука толкова - ходя предимно с вързана нагоре коса понеже плешивите ми кръгчета се множат и стават все по-големи и съм решила да си купя някаква шапчица, за да мога да си нося косата и спусната. Не знам всъщност какво е вашето оплешивяване или е просто капене на косата, което в някои случаи е нормално. Моето е ареална (точковидна) алопеция. При по-драстично оплешивяване държавата отпуска 100 лв за перука, доколкото знам (макар че хубавите са над 300-400 лв). Взех си едно прахче от Дима стил, което покрива плешивите участъци много добре (стига да се улучи цвета) - Super million hair се казва и върши работа. Понякога се чудя дали до това състояние не води и козметиката за коса - в днешно време има какви ли не боклуци и в шампоаните, и в балсамите, и в различните стилизанти. За боите да не говоря - те са един химически убиец. Откакто започнах да оплешивявам минах на кичури, за да не ми се докосва гадната боя до кожата на главата ми. Но вече е късно. Най-добре е да се вземат предварително мерки. Аз прекалявах доста с боядисването. Друго: вече се мия само с бебешки шампоани. Мих се и с най-различни рекламирани и предлагани медицински, които са адски скъпи и пак нямаха ефект. Надявам се все пак вашето положение да е спасяемо. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт