Припомнете ми правилата на позабравените игри

  • 14 042
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 149
http://zaigra.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5% … %D1%80%D0%B8.html
Ето тук повечето са описани, но аз ги знам други имена, нали съм от епохата на динозаврите Mr. Green
Чуден линк,отивам да си припомням Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 849
http://zaigra.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5% … %D1%80%D0%B8.html
Ето тук повечето са описани, но аз ги знам други имена, нали съм от епохата на динозаврите Mr. Green
Чуден линк,отивам да си припомням Laughing

и аз, и аз.. няма да се излагаме пред децата я  Embarassed

# 47
  • Мнения: 327



Тази Ура сигурно е нещо като софийския Кър. Начертават се два големи правоъгълници с едно обща стена. Единият отбор стои в единия, другия във втория и се дърпат и бутат като ако го дръпнеш в твоето поле - изгаря. От всеки правоъгълник излиза една пътечка покрай правоъгълника на противника като на ъгъла има кръг (бомба), в която като стъпиш не могат да те бутат и дърпат. След това излизаш извън очертанията и трябва да влезнеш в пътечката на другия отбор и влизайки в неговия правоъгълник, да натиснеш в далечния ъгъл надписа Кър. Печели отбора, чийто играч пръв натисне въпросният ъгъл. Тази игра също съм я играла само в София.


Определено за една и съща става въпрос. Много благодаря за припомнянето  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 849
ееей, а народната топка къде я забравихме  Crazy
леле колко сме се доближили до народаааа  Laughing
а някои по-малко пъргави все си ходеха насинени  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 132
Играехме и на картоф Simple Smile

А, помни ли някой една игра с топка - хвърляш я на високо и трябва да плеснеш 1 път с ръце, после 2 и т.н. и пак да я хванеш. После май имаше и други нива Thinking

# 50
  • Мнения: 289
Чудесна тема. Поздравления за авторката!
И аз напоследък си мисля доста често за ластика. Но нищичко не си спомням. Сега като ви четох си припомних: започваше от нормално разкрачен стоеж (за държащите ластиката говоря), после имаше свито ли, не си спомням как беше точно, т.е. събрани крака, после 1 краче, накрая пръстче. И всяко си имаше май към 10 степени бяха - глезени, прасци, колена, под дупе, талия, гърди, врат, уши, връх на главата и над главата. Не си спомням обаче системите въобще.
За игрането: и без това играя на жоменка (така казвахме ние на криеницата; защото се жоми може би) със сина ми и комшийчетата, и на топло-студено. Та открих, че имам нужда от още игри, но не си ги спомням. Ако има с кой и на ластика ще играя. Че като ми се скача, какво? Да чакам другия живот ли? Както за люлките. Тъй и не съм се налюляла като малка. Тук, където сме сега има много люлки. Първо питам мъжа ми колко килограма най-малко издържат гайките на съответната люлка и сядам. Синът ми обожава да се люлеем двамата. Че ако има 3 люлки, и тримата. Извинявам се, малко отклоних темата.

# 51
  • София
  • Мнения: 849
Играехме и на картоф Simple Smile

А, помни ли някой една игра с топка - хвърляш я на високо и трябва да плеснеш 1 път с ръце, после 2 и т.н. и пак да я хванеш. После май имаше и други нива Thinking

дааа, имаше пляскане, въртене, какви ли не магарии  Laughing
само имам спомен, че по стената я хвърляхме топката, а не във въздуха  newsm78

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 17:16 от Elitsa_z

# 52
  • Мнения: 2 132
Тази беше друга и се хвърляше във въздуха Simple Smile Може да е била вариация на тази със стената Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 849
Тази беше друга и се хвърляше във въздуха Simple Smile Може да е била вариация на тази със стената Simple Smile

може да сте имали по-нервни съседи на първия етаж  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт