Търся една приказка

  • 1 562
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Аз се сещам за една такава приказка - шивачът през деня разкроявал дрехите, а през нощта джудженца тайно ги шиели. Пък дали да не беше обущар newsm78, една нощ шивачът и жена му ги дебнали и видяли, решили да им скроят и ушият дрешки в знак на благодарност. Това само се сещам.
Има две приказки. Едната е на братя Грик - Обущарят и джуджетата - ето това http://pupibg.com/content-13.html. Тя обаче не е коледна.
Точно тази е!!!! Hug Страшни сте, ей! newsm10
Тази сутрин заведох аз Кейтичка на ясла и, след като сестрата не ми даде никаква информация,зашото"ми тя педагожката сигурно нещо не е разбрала Rolling Eyes", отидох директно при въпросната педагожка. Тя на дълго и широко ми обясни, че говорила с артистите от кукления театър, и каза,че пиеската е направена по приказката "Обущарят и джуджетата"!  И съответно явно разиграват въпросната приказка, като я свързат с добрините, извършващи се по Коледа. Срам не срам, ще си призная,че не си спомням приказката; може и да съм я чела, но ЕГН-то ми изневерява вече Crazy
Та разплетохме случая, момичета!
Най-интересно и чудно ми стана, че от цялата ясла (сигурно има поне 6 групи), само аз съм майката, която толкова живо се интересува и пита.  Rolling Eyes Shocked ThinkingПедагожката беше очарована, и съответно не пропусна възможността да помоли за помощ-ако намеря приказката, да им я дам, та и те да я четат на децата, или да я ксерокопирам и пр. ooooh!
Деси, сега ще отворя линка, да видя какво има там. Но така или иначе, книжки у нас се четат много и това е добър повод да купя хубава книжка с приказките на братя Грим.
Следващ въпрос: някой да ме насочи към издателство, чиято книжка е с картинки? Защото все още Кейти е във възраст, когато с картинки смилането на четивото е по-лесно.
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!! Hug Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 113
В нашата книжка - "55 приказки за принцове и принцеси, джуджета и великани", тази приказка е под името "Джуджетата" и наистина е от Братя Грим, обаче има продължение, по-точно - разделена е на три приказки (нещо от сорта на 3 в 1  Mr. Green) и това, което Despina посочва е само първата.

# 17
  • Мнения: 8 769
В нашата книжка - "55 приказки за принцове и принцеси, джуджета и великани", тази приказка е под името "Джуджетата" и наистина е от Братя Грим,
А на кое издателство е книжката и луксозно издание ли е? А картинки има ли?

# 18
  • Мнения: 1 113
А на кое издателство е книжката и луксозно издание ли е? А картинки има ли?
На издателска къща "Хермес". С луксозни корици е, но няма картинки. И честно казано не всички приказки са хубави (поне на мен някои не ми допадат).

Общи условия

Активация на акаунт