На ОКТОМВРИЙСКОТО дете, му се ходи на море!

  • 30 157
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте мами  Hug

МартакЕли, честит рожден ден и тук   bouquet Здраве и обич и много късмет от мен  Heart Eyes

Мирче,слагай ябълков сок в пюрето,било голяма магия за прояждане  Mr. Green
Наде, ще пробвам и това - тъкмо се чудех как да вкарам и сокчетата, че и тях отказва  newsm78
Много стиснати палчета от мен и за теб и за детенце  fingerscrossed Не знам как да помогна...  newsm78

pashic, добре завърнала се  Hug Зарибихте ме с тази мидена ферма, сега я включвам в програмата за юли  hahaha  Joy

Приятен ден и хубави разходки на всички!

# 61
  • София
  • Мнения: 167
Пиша рядко, но ви следя  Peace

  bouquet

# 62
  • Мнения: 599
Arim Петър се казва момченцето ми но от както се е родил така ми доди от пътре Чочко и така си му викам  Heart Eyes

Ох някой беше питал за нощното кърмене, охооо кърмим се и то по безброй пъти.....когато не действа водичката и не ще да заспива цокането върши работа. Но снощиииии.....вече втора вечер и това не подейства, като се ококори това ми ти дете в 1:30 пак и туй то.....до 3 часа кукуряк  ooooh!

Не знам, да не би да спи много през деня това дете, че така се наспива бързо бе.....вчера е спал преди обяд час и половина и спедобед 2 часа. Това много ли е ??? че така се наспива и нощем бодува ??? Не е зъби, няма никакви признаци, не плаче, просто почва да вдига крака и да си играе, да се смее и така.....  ooooh!

Днес пак го дават кофти време, да видим.....

# 63
  • Мнения: 6 713
Честити месечинковци днес!  Hug  bouquet
Мартакели, честит рожден ден! Много здраве и щастие!  bouquet

Илка, я да кажеш коя е вашата лекарка, че много я хвалеше? Искам да имам някакъв контакт докато сме в София, че идея нямам от лекарки и т.н. Да не се налага естествено, но за всеки случай! Praynig Hug

# 64
  • Мнения: 438
Мая няма заместено ядене все още - до годинка няма да замествам  Peace

# 65
  • Мнения: 3 501
Момичета, да ви питам КАК ВЪВЕДОХТЕ ГЛУТЕНА - 1-2 лъжички или дадохте цяло пюре/каша, съдържащо глутен?

# 66
  • Мнения: 186
Оппппаааа и ние тук.днес сме пак без тати, направо ми писна вече , а него му е толкова мъчно като трябва да ходи до офиса и в почивните дни.ужас -неможе да му се порадва на това дете.

козметика-за баня-А-дерма и себамед, но последният път не ги намерих , а нямах време да обикалям и взех на Хипп да пробвам- няма реакция , така че може и да продължа с него, мн хубаво ми мирише и е с помпичка- мн удобно;слънцезащитен- себамед, лосион за след баня- себамед, дупе- судокрем
Спи- вече по 2 пъти на ден,преди обед за 30 мин и след обед, към 3-4 часа за около 1,30ч,рядко 2.Но забелязах , че вкъщи спи по-добре отколкото навън( по- дълго имам в предвид)
нощем се буди веднъж да цока, към 5 часа и после сутрешното кърмне към 8-9 часа.От време на време се буди през нощта , но с вода или с биба , заспива пак.Не е от глад.Снощи например ми се буди 2-3 пъти , ама даже вода не е пил, нито реве , нито мрънка ,просто се събужда и давам биба и заспива.Топло ли му е не мога да разбера, ама не му се връзвам , ми то и аз се будя през нощта понякога ,без да ми има нещо ,например да се завъртя на другата страна или нещо от сорта той е същият.постоянно си мени позите.
Вчера му поръчах уолкъра на Фишър прайз.Не искам да го слагам в проходилка(против съм )и се надявам да се забавлява с уолкърчето.
титке- в джъмбото- ми не е нещо кой знае какво, ама няма лошо да обиколите, взехме някой дрешки за дребното, гащи и чехли за мен.Има сладки боденца и някой доста намалени неща.Избарах му и много яки панталонки и шапка.
Бобче - радвам се че Мила е добре.Ще чакаме да се обадиш като си дойдеш.Този път няма да ни прецака времето надявам се.
за боц и за пляскане с ръчички, хич не ме отразява даже , само ми се радва и се смее с глас като пляскам с неговите ръчички.по едно време беше почнал да показва  нещо подобно на ЧАО, ама и това вече не го прави.Ако ще , аз не съм от настоятелните ,пробвам го от време на време и това е .Ще се научи, когато той си реши.Нали се водим по детето Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ноел-дадох няколко лъжички овесена каша и останалото -неглутенова.Вторият ден направо си направих 1/4 от дозата , третият 1/2 и така си продължавам да я меша с друда-плодова , защото хич не я харесва.Ама нали трябва да свърши.Сега съм взела-плодова с глутен- ама в нея има и пшеница, а нали е добре да се започне -овез-ръж и след това пшеница.Давам и бисквитки с глутен , коричка хляб вечер докато вечеряме.Макар , че като се замисля то в хляба си има пшеница

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 11:54 от tini_pini

# 67
  • Мнения: 2 286
Наде, много силно препоръчвам Герисан за имунната! Има сироп за деца и хапченца! Дано бързо се оправя и забравите всичко! Hug За яденето - аз не смятам, че имам заместено хранене, защото още преди да захраня той ми отказваше цокане от 10 до 15-16ч., та вкарването на пюре в 12:30 си беше естествено.  Praynig Дано и с ендрокринолога всичко свърши бързо!!! Hug Hug Hug

Мими, честито зъбче!

Кат, браво за изпитите! Свга се отдай на заслужена почивка! Party

Пашик, честити годишнини!   bouquet  bouquet За пляскането - не съм го учила, но по цял ден за всичко му казвам "бравоооо" и му пляскам и той започна сам Peace Боц - голям тормоз отнесе Mr. Green , но вече ми отказва и ми пляска пръста като давам боц.



# 68
  • София
  • Мнения: 483
Noel, направо една цяла порцийка каша дадох. Така ми каза педи и аз се доверих.

Чували ли сте нещо за брашно от рошкови? Свеки донесе и каза че било много полезно за бебета  ooooh! Слагало се по малко в млякото и във Франция било много популярно - било бебешки продукт както тук АД. Но няма да дам докато не се изкаже педи.

# 69
  • Мнения: 144
Само да кажа, че Ники си има...какво?  newsm47

Хубав ден!! Simple Smile  Party newsm44 Ех,ч е готино! Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 14:07 от Anik_bg

# 70
  • Мнения: 790
На Радо му биха урбазон в болницата и продължават вентолина.  Confused

Търся информация  за Урбазона, ако някой знае да ми пусне линк или да ми пише, моля!  Praynig

# 71
  • Мнения: 65
На Радо му биха урбазон в болницата и продължават вентолина.  Confused

Търся информация  за Урбазона, ако някой знае да ми пусне линк или да ми пише, моля!  Praynig
/


Оленце,за жалост при лекуване на бронхитни заболявания особено при бебетата,няма как да се мине без противоарлергични ,като Урбазона!Ако не се лъжа е някакъв глюкококортикостероид,който се изписва при алергични пристъпи или при оток и намалена функция на белия дроб.Според мен,изписан  в правилна доза не е опасен.
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_2525.html 

# 72
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,  Hug Hug Hug

Много сте изписали, докато не сме били в София, прочетох по-голямата част, нооо определено ме затруднихте.. Crazy

Ние си изкарахме чудесно с малкия. По цял ден бяхме навън по разходки. Сдобихме се с 2 зъба Mr. Green и правим опити в проходилката да се придвижваме. Противно на нулевото му желание да пълзи, се забавлява да се отбутва в проходилката с крачета и много му допада.  Party С хапването сме по старому - голяяям апетит  Laughing Кърмим се само сутрин и вечер,което на практика ми докара обратно и месечните женски неволи. Laughing Вече обогатихме менюто със супички и киселчета ,което определено го прави много доволен...
Сега имаме месец пауза в София и после ще по пътешестваме в страната и чужбинско заедно с тати  Party Mr. Green

А ето и снимкитеее, които обещах...http://oktomvri2010.snimka.bg/baby/mishana13.543200.23862850

Честито на всички с поводи днес!   bouquet

Ще гледам да се включвам по-често, че още се ориентирам кой и какво  Crazy

# 73
  • Мнения: 415
Аник, честито збче!
Много хубави тези бебчета Нестор, Евчетата...

Не съм, горкичкото как се е ударило, добре че не е пострадал сериозно. Браво с колата, и аз искам да се науча и тогава ще мога да идвам и в ОК  Wink

didanka, това което описваш ми е абсолютно познато, аз карах една трошка дето гаснеше и така се стресирах че реших повече да не карам. Освен друго съм слизала долу в 4 през нощта да й свалям акумулатора като се беше развалила и се включваше алармата...

Ние също нямаме заместено хранене.


# 74
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 417
 Здравейте!  Hug

Първо, честито на всички с поводи!   bouquet

А сега да отговоря на което се сетя:

Нямаме заместено хранене, скоро няма и да имаме, малчо все още яде символични количества храна, но аз тъй или инче бих заместила хранене чак след годинката.  Peace

Кърмим се нощно време по няколко пъти.

Спи май по 2-3 пъти през деня по 15-30мин, става в 7:30-8, после заспива към 10-11 спи м/у 15-30 мин, после понякога заспива по обед към 2-3 и евентуално следобед понякога към 5 отново спи до 30мин. Абе през деня от 8 до 8 му се събират 2ч. сън някъде.

Козметика ползваме на А-дерма, с нищо не мажа кожа и дупе ако няма проблем.

Глутен въведох с коричка хляб и давам всеки ден - хляб, сухар, бисквити.

Саманта, като си опресниш кормуването и аз като се науча и ще си правим срещи по средата на пътя!  Mr. Green

Еми, до тук ми стигна паметта!

Общи условия

Активация на акаунт