Избор на гинеколог наблюдаващ бременността

  • 5 122
  • 10
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Здравейте момичета с приятеля ми от известно време бебеправим, но когато най-накрая се получи искам да сум напълно наясно.  До колкото съм разбрала, след като разбера, че съм бременна трябва да ида при личната лекарка и да ми пусне изследвания - кръвна картина и т.н. и да ми издаде направление за гинеколог. Моята лична лекарка е в 22-ра поликлиника, но ходя частно на гинеколог във Вита при д-р Хаджийски. Въпросът ми е дали с това направление от личната мога да се възползвам във Вита или тя е изцяло частна  болница и ако впоследствие избера д-р Хаджийски да ме наблюдава дали ще трябва да плащам за всяка консултация. Моля ви помогнете ми да разбера правилно нещата. Няма към кого другиго да се обърна за съжаление.  Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 219
Би трябвало да знаеш предварително дали Вита работи със Здравната каса. Това трябва да го попиташ в болницата, а не във форума на бг-мама. Ако работи със Здравна каса направления се приемат, ако не - не се приемат.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 483
С направление или не във Вита имат пакет за следене на бременността, май беше към 500-600 лв. Може да се ходи и месец за месец, на цената на частен преглед.

# 3
  • Мнения: 490
По принцип повечето лекари не дават направление за първоначален избор на АГ преди 9г.с. Когато ти дадат направление и се запишеш на ЖК АГ-то ти дава направления за кръвна картина и урина. Ако този Хаджийски не работи с касата и платения пакет ти се вижда множко, можеш да се запишеш при друг АГ, който да ти води ЖК, а при него да ходиш от време на време да те гледа на видеозон.

# 4
  • Мнения: 490
Няма проблеми Simple Smile Важното е да съм била от полза. Знам какво е да имаш много въпроси и да се чудиш на кой да ги зададеш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2
Привет на всички и от мен!

Във връзка с избора на гинеколог наблюдаващ бременността имам няколко въпроса.
След платен преглед при АГ специалист потвърдиха бременност в 7 г.с., което аз вече знаех, всичко е наред, дори чухме първичното сърце на бебчо.

Гинеколога ме праща при личния ми лекар, за да бъде регистрирана бременността и да бъдат направени нужните изследвания. Проблемът ми е, че работя в София, а личният ми лекар е в Пловдив, както се сещате той не работа събота и неделя, а аз няма как през седмицата да пътувам до Пловдив.

- Може ли да избера гинеколог в София, който да наблюдава бременността ми?
- Кой лекар / коя клиника бихте ми препоръчали?
- Как и къде може в София може да бъде регистрирана бременността?
- Тъй като личният ми лекар в Пловдив и аз не мога да го посещавам, означава ли това, че всички изследвания и прегледи, които се поемат от здравната каса ще трябва да ги плащам, тъй като няма кой да ми издава направления?

Това, което мога още да споделя е че в София съм била единствено при д-р Карагьозов в Токуда (платено, а не с направление) във връзка с раничка на шийката и последвала лазетерапия.


Ще се радвам на мнение и препоръки Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 649
Привет на всички и от мен!

Във връзка с избора на гинеколог наблюдаващ бременността имам няколко въпроса.
След платен преглед при АГ специалист потвърдиха бременност в 7 г.с., което аз вече знаех, всичко е наред, дори чухме първичното сърце на бебчо.

Гинеколога ме праща при личния ми лекар, за да бъде регистрирана бременността и да бъдат направени нужните изследвания. Проблемът ми е, че работя в София, а личният ми лекар е в Пловдив, както се сещате той не работа събота и неделя, а аз няма как през седмицата да пътувам до Пловдив.

- Може ли да избера гинеколог в София, който да наблюдава бременността ми?
- Кой лекар / коя клиника бихте ми препоръчали?
- Как и къде може в София може да бъде регистрирана бременността?
- Тъй като личният ми лекар в Пловдив и аз не мога да го посещавам, означава ли това, че всички изследвания и прегледи, които се поемат от здравната каса ще трябва да ги плащам, тъй като няма кой да ми издава направления?

Това, което мога още да споделя е че в София съм била единствено при д-р Карагьозов в Токуда (платено, а не с направление) във връзка с раничка на шийката и последвала лазетерапия.


Ще се радвам на мнение и препоръки Simple Smile

Честито!

Първио, гинеколог  можеш да избереш в София, но докато не се сдобиеш с направление от ЛЛ, ще трябва да плащаш на частно. Всеки гинеколог/клиника, който работи със Здравната каса, може да ти регистрира бременността и да в следи, но след като занесеш въпросното направление от ЛЛ. А веднъж като си вземеш направлението и те запишат на ЖК в София, направленията за изследвания ще ти дава софийският гинеколог, няма да ходиш всеки път до Пловдив  Peace За съжаление смяна на ЛЛ дават само два пъти в годината (юни и декември), иначе е по-удобно не само за бременността, а по принцип ЛЛ да ти е в града, в който живееш. През останалите месеци може да смениш ЛЛ само с молба до регионалния директор на НЗОК (мисля). Намери време да идеш до Пловдив, май ще ти е по-лесно.

# 7
  • Мнения: X
Доколкото знам, ЛЛ може да се смени по всяко време на годината, ако смяната е заради промяна на местожителството. Поне по-рано беше така.

# 8
  • Мнения: 1 129
Доколкото знам, ЛЛ може да се смени по всяко време на годината, ако смяната е заради промяна на местожителството. Поне по-рано беше така.

И сега е така!  Peace

# 9
  • Мнения: 2
Добро утро на всички и благодаря за информацията.
Може ще е най-добре да започна със смяната на ЛЛ, а от там нататък нещата стават по-лесни Simple Smile

Хубав ден на всички Simple Smile

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преди можеше и временно в друго населено място да имаш ЛЛ. Най-добре за повече информация авторката да се попита в Здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт