Моето Ангелче вече направи 9 крачки сам!:-) Прощъпулник?

  • 2 023
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте мами!!!

Моето синче утре навършва 9 месеца, а още на 5.12.05г направи 9 крачки сам и вече се задържа много по стабилно. Бабите ми казаха, че е вече време за прощъпулник, а и аз така мисля. И искам да се допитам до вас за всичко необходимо, кое и как се прави? Чувала съм за пита около кръстчето и се чупи и дава на хората, но споделете и вие от опит.
Т.е как мина вашия прощъпулник?

# 1
  • Мнения: 5 577
Привет,

пусни една търсачка с ключоеа дума "прощъпулник" - има да четеш цял ден.  Peace

На саита също има информация.

Честито прохождане.

# 2
  • Мнения: 8 505
Най-напред-честито!
Да,пусни търсачката,ще откриеш много теми.
Ние правихме прощъпулника след като вече ходеше стабилно-нали не е хубаво да падне точно тогава Wink

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито и от мен!
За другото вече са ти отговорили Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Ле-ле колко рано!!! Shocked  Честито на ходещите крачета! Аз да си призная - нямам нищо против да почака до годинката, но то не пита... Пожелавам ти здрав кръст!  bouquet

# 5
  • Мнения: 644
Благодаря ви за отговорите, честитките и пожеланията!!!
Да, изчетах доста материал по темата, но все пак който желае да сподели как мина при тях прощъпулника?
Чували ли сте за пита около кръстчето на детето, която се чупи от там?!!!
Поздрави!!!
Събитието предстои в събота!

# 6
  • Мнения: 1 089
Честито ходещи крачета и от нас! newsm68  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 464
Честити ви ходещи крачета!  bouquet

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 718
Честити ви крачета. И аз знам, че от първите стъпки не трябва да са минали повече от 3 дни, когато се прави прощъпулник.
Правиш пита, постилаш бяло платно, на единия край нареждаш всякакви предмети, от другия търкулваш питката и дечко трябва да я гони. Като стигне до предметите, трябва да си избере един от тях.
По това се гадае какъв ще стане, като порасне.
А, да, после ти тичешком трябва да отидеш до трима съседи и да им дадеш по парче от питата.
Внимавай да не се спъваш, за да не се спъва детето като ходи Wink

# 9
  • Мнения: 371
Честито  Hug! Ние едва сега правим първи плахи крачки, но още ние рано за прощъпулник! Наистина ли само 3 дни от първите крачки newsm78??? Пиши как е минало!!! newsm10

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 10:56 от krasi

# 10
  • Мнения: 644
Благодаря ви и за другите честитки!
Е, при нас определено ще минат повече от 3 дни, защото той реално направи крачките на 5.12, но даже се притеснявам, че няма да тръгне да гони питката, а трябва да го залъгваме за да тръгне в посоката която трябва.
Е все пак, важното е да е весело, нали?

# 11
  • Мнения: 644
Благодаря ви!!! Прощъпулника мина чудесно!!!Хубаво, че го направихме, защото детето още същия следобед обиколи цялата стая сам, т.е направи 4-5 крачки, пада на дупе, лази до някоя опора и отново става и се пуска да ходи и така цялата процедура се повтори няколко пъти без да се намеся, а само наблюдавах и се смях. Simple Smile
След като се събраха най-близките ни на обед, постелих едно бяло платно на килима и се опитах да търкулна огромната пита. Ами не се полу4и много търкаляне, но я завъртях все пак. После бабата пуска малкия да мине по платното след питата и той тръгна, след 2-3 крачки стигна до масичката, на която бях сложила разни предмети и с лявата си ръчичка хвана една книга а с дясната лекарски слушалки. После ги пусна и хвана химикала, след него отверката и най накрая пусна всичко и се насочи да щрака на клавиатурата. Какво ли значи всичко това? Simple Smile После аз с бягане раздадох на всички парче пита потопена в мед на всички вкъщи и съседи. Хапнахме след това и така...Някои дадоха подаръци....
По повод на вашето питане така мина нашата престъпулка...Simple SmileВесело...

Общи условия

Активация на акаунт