Какво мислите за проходилките?

  • 1 921
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Лично за мен е незаменима.

Чудесна работа ми върши, детенце се забавлява неимоверно.

Приемете подаръка!  Peace

# 46
  • Мнения: 1 107
Проходилките са отречени в цял свят, у нас ортопедите също препоръчват да не се ползват, защото могат да доведат до травми и реално забавят прохождането.
За мен аргументът, че проходилката е удобство за майката, е абсолютно неадекватен, при положение, че лекари са установили вреди за детето  Shocked

# 47
  • Мнения: 1 427
Проходилките са отречени в цял свят, у нас ортопедите също препоръчват да не се ползват, защото могат да доведат до травми и реално забавят прохождането.
За мен аргументът, че проходилката е удобство за майката, е абсолютно неадекватен, при положение, че лекари са установили вреди за детето  Shocked
Доскоро и аз бях на това мнение.Но след  като и до тоалетната не мога да ида ,без да ревне като не е в ръцете ми се предавам EmbarassedОглеждам се за проходилка.Не мога само на ръце и то задължително права да издържа дълго.Пък наречето го удобство за мен.

# 48
  • Мнения: 3 537
Аз много съм доволна и съм за проходилката.Толкова голямо удобство ми беше.Ако я нямаше проходилката не можех и до тоалетната да отида, Embarassedкамо ли да върша друго.Мисля че няма проблем. Wink

# 49
  • Мнения: 4 195
да ви споделя аз какво направих - сложих го на прходилка на 8 месеца защото и аз неможех да ида до тоалетна от него в буквалния смисъл на думата.много я заоби4а.....но преди 2 седмици реших 4е ще се мъ4а ама няма пове4е проходилка - наплашиха ме мненията във форума.и - за 3 дни проходи в събота му беше прощъпулника.наистина е трудно без нея но предпо4итам да не си измия 4иниите отколкото да му навредя.но мисля 4е в минимални коли4ества употребата им е желателна.мисля си 4е с нищо не трябва да се прекалява:)успех:)

# 50
  • Мнения: 5 468
Моето беше в проходилка и се чувстваше много добре. Обикаляше навсякъде с нея и пищеше радостно. Има и рискове от обръщане от проходилката, защото започват да се навеждат все нещо от земята им трябва и така изкачат от нея ooooh!. Няколко пъти и това се случи, слава Богу без последствия. Проходи на 1 г. и 1 м. и нищо й няма. Така че аз съм за проходилката, пък не знам, защо други за против. Сега, дърта магарица вече, пак яхва проходилката от време на време и я използва за играчка.  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз съм ЗА проходилките,ползваме я от 6мес. ортопеда нищо не каза,само трябвало да го оставям босичък да ходи не с буйки.Ми то ако не е тая проходилка не се виждам просто,а и на негому е кеф прави си засилки напред назад.Ако проходилките наистина увреждат децата,нямаше да ги произвеждат.Не виждам с какво  са увредени децата на приятелки,които са ползвали проходилки.Относно късното прохождане и аз се съмнявам за това,но ще видим моя мишок дали ще ми опровергае мнението.

# 52
  • Мнения: 3 491
Тук не ги препоръчват и не сме ползвали. Доколкото си спомням, основанията бяха, че ходенето е активност, която изисква умение за координация на цялото тяло, а не просто мърдане на краката, и може би децата падат по-често след като проходят. Но не съм го изпитвала на собствена глава за да правя сравнения, де.
А що се отнася до моето удобството, съм ползвала нещо, което се нарича "баунсер": подобно е на проходилка, но не се движи. От около 5-6 месеца нататък ми вършеше прекрасна работа!

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 06:02 от блажка

# 53
  • Canada
  • Мнения: 1 773
С голямата щерка ползвах проходилка - проходи на 10 месеца и 3 дни. Скоро и малката ще се сдобие с проходилка.

# 54
  • Мнения: 1 427
да ви споделя аз какво направих - сложих го на прходилка на 8 месеца защото и аз неможех да ида до тоалетна от него в буквалния смисъл на думата.много я заоби4а.....но преди 2 седмици реших 4е ще се мъ4а ама няма пове4е проходилка - наплашиха ме мненията във форума.и - за 3 дни проходи в събота му беше прощъпулника.наистина е трудно без нея но предпо4итам да не си измия 4иниите отколкото да му навредя.но мисля 4е в минимални коли4ества употребата им е желателна.мисля си 4е с нищо не трябва да се прекалява:)успех:)
E,разбира се ,че не трябва да се прекалява.Но до час мисля ,че едва ли ще навреди много. Peace

# 55
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И двете ми деца проходиха без проходилка на около годинка. На нас лекарката в България категорично ни каза, че не е хубаво за детето да се слага в проходилка. За второто ми дете живеехме в Израел тогава там също лекарите категорично са против използването на проходилки, а и не съм виждала по магазините да се продават.
Предполагам е удобство за родитетелите, но за други ползи от нея незнам newsm78

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 13:09 от jakinik

# 56
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ние  сме  със   проходилка  от  6 тия  месец,  незнам  как  штях  да  се   справя  без  нея ,  а за  това  че  забавяли  прохойдането  не  е вярно , моят  син  проходи  на  10,5 месеца  въпреки  че  прекарваше  доста  време  с  паяка Joy

# 57
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ходенето е активност, която изисква умение за координация на цялото тяло, а не просто мърдане на краката

Да.
В Канада например са забранени, защото е имало много деца, които падат по стълбата с проходилка или се обръщат лошо....
От ортопедична гледна точка не могат да навредят, стига да не стои детето прекалено дълго.

Най-хубаво за детето е да си проходи само, когато е готово за това и е развило всички нужни умения и координация.
Но пък ако майката е на път да полудее, няма нищо лошо то да постои за малко в проходилата, докато тя си измие чиниите, примерно...

# 58
  • Мнения: 730
Аз много съм доволна и съм за проходилката.Толкова голямо удобство ми беше.Ако я нямаше проходилката не можех и до тоалетната да отида, Embarassedкамо ли да върша друго.Мисля че няма проблем. Wink

Същата работа,а като й омръзне я пускам в бебе центъра Peace

# 59
  • Мнения: 1 181
ние отначало ползвахме проходилка. Взехме я когато Павел беше на 8 месеца. Преди да го сложим в нея той можеше да ходи като го държа за ръчичките. След като започна да щъка с нея насам-натам като че ли се омързеливи и когато го пусна да ходи (естествено като го водя) той прави две-три крачки и иска да седне. Заедно с това го забелязах, че непрекъснато се спуска с такъв устрем напред и изобщо не се старае да пази равновесие. Затова вече не ползваме проходилката, а си се водим за ръчичка. Пък и на мен не ми беше спокойно като е в нея, защото той непрекъснато искаше да бърка в контактите, да дърпа кабелите, да рови в саксиите и в крайна сметка пак трябва да съм до него нон стоп.

Общи условия

Активация на акаунт