Какво мислите за проходилките?

  • 1 907
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 687
Цитат
- Прескача се естественото развитие на двигателните умения - обръщане->седене->лазене->изправяне->ходене с подпиране->самостоятелно ходене. Важно е детето да ги усвои на собствен ход и приблизително в този ред.
- Детето се лишава от усвояване на равновесието и бързите рефлекторни движения за запазването му.
- Създава се погрешния навик да вървят с изнесено напред равновесие, който се превръща в опасен навик.
- Като цяло, единствено ранното проговаряне е изцяло без негативни последствия. С двигателните умения не е така. Детето бърза да научи всичко - естествено, че ще му се иска да стои изправено колкото се може по-рано. Оказва се, че не е полезно за тазобедрените стави.
- С въвеждането на проходилките на запад масово се увеличи детския травматизъм, отчасти и защото повечето детски помещения са на горния им етаж и вечно някой забравя да обезопаси стълбата. Достатъчно е веднъж... Но не е само етажа - за децата изведнъж стават достъпни разни високи, висящи, дребни, изобщо опасни предмите.
- Нужно е много по-дълго време да се отучи детето да се втурва с изнесено напред и неовладяемо равновесие, отколкото да се изчака да се научи само, по естествения за него начин. През това време всички ръбове са точно където не трябва...'
Това е моето мнение за проходилките.
Съответно никога не съм слагала сина си в проходилка. Проходи малко след годинката, като няколко месеца преди това пълзеше.
Между другото може да потърсиш назад по-стари теми за проходилката, между многото спорове по въпроса ще прочетеш и доста полезни неща  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Сложих синът си в проходилката, когато беше на 7 мес. Беше му много забавно и  за 2-3 дни свикна да се движи с нея. Всяко дете е различно, но при нас не е имало проблеми от това, че сме ползвали проходилката. Той така и не прояви желание да пълзи и това беше варианта да се движи, а и за мен си беше облекчение  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Като направи Мишо 6 мес.,бяхме на ортопед/при д-р Алексиев/,той каза да го слагаме в проходилка,но да е бос,а не с буйки.Смятам че ако имаше опасност от изкривяване на крачетата или нещо друго би ни посъветвал да не чакаме.Затова започнах всеки ден по 15 мин. да го слагам в проходилката докато свикне,защото отначало плачеше и се чудеше защо е там,сега вече много му харесва и мери квадратурата на апартамента.Но не стои по-цял ден в проходилката,а примерно 30-40мин,след 2-3 часа пак и така.

# 18
  • Мнения: 7 837
Слагала съм го 2-3 пъти досега - не му харесва и се сърди  Confused
Явно си е до бебе.

# 19
  • Мнения: 215
В Германия проходилки не се ползват . Значи има нещо .

# 20
  • Мнения: X
Хич не ти и трябва - Ния си проходи сама без да е седяла в проходилка, освен това не се притеснява, като пада и знае как да се изправи, което няма как да научи от проходилката. Wink

# 21
Za prohodilkite Whistling
Te i pampersite sa vredni, no vsi4ki gi izpolzvat!

# 22
  • Мнения: 5 255

Дай източник на това твърдение, моля  Thinking

# 23
  • Мнения: 4 629
Аз съм против  Naughty Трябва да се изчака докато детето може да издържи собствената си тежест на крачетата си, а не ние да го слагаме в проходилка преждевременно

# 24
  • Мнения: 2 807
Аз съм ЗА проходилката  Wink
Сложих Дани за първи път някъде на вашата възраст, беше стабилен, стоейки на крачетата си обаче.
Ако мислиш, че детенцето е готово - давай!

Няколко дни караше само назад, като раче-осмокраче  Heart Eyes, така правят доста от децата, но после вече разбра как да се придвижва по-бързо  Laughing

Детенце беше изключително щастливо и доволно  Heart Eyes
И някакси по своемо гордо, като че ли разбираше, че е пораснало...
А после в дългите ни коридори как само тичаше  Grinning
Кефеше се дори, че проходилката може да кара "сама" - той правеше по няколко крачки, след което вдигаше крачетата нагоре и тя "тичаше" сама  Wink

Нямам търпение да видя и щастливото изражение на личицето и на второто ми детенце...

Не съм го оставяла обаче повече от около час - час и половина дневно.
Не е удачно да го държиш много време в проходилка  Wink

По принцип лекарите не я препоръчват, т.к. се увеличава възможността от черепно-мозъчни травми, но като следиш зорко детенце, няма да има такива, нали?

Незабравими моменти ви желая, каквото и да решението!

# 25
  • Мнения: 1 045
Вредни или не в края на краищата всеки си решава сам. Щом ги продават значи не са убийствено опасни .... И какво значи , че еди къде си били забранени ??? Демек ако купиш паяк на детето си ще те арестуват, така ли ? Mr. Green
Според мен има значение каква е проходилката. Естествено че ако струва 20 лв няма да е качествена , но щом фирми като Чико , Кам и др./ да не изброявам/ правят проходилки значи има защо да ги произвеждат , има кой да ги купува и така нататък....... Wink

# 26
  • Мнения: 503
Цитат
- Прескача се естественото развитие на двигателните умения - обръщане->седене->лазене->изправяне->ходене с подпиране->самостоятелно ходене. Важно е детето да ги усвои на собствен ход и приблизително в този ред.
- Детето се лишава от усвояване на равновесието и бързите рефлекторни движения за запазването му.
- Създава се погрешния навик да вървят с изнесено напред равновесие, който се превръща в опасен навик.
- Като цяло, единствено ранното проговаряне е изцяло без негативни последствия. С двигателните умения не е така. Детето бърза да научи всичко - естествено, че ще му се иска да стои изправено колкото се може по-рано. Оказва се, че не е полезно за тазобедрените стави.
- С въвеждането на проходилките на запад масово се увеличи детския травматизъм, отчасти и защото повечето детски помещения са на горния им етаж и вечно някой забравя да обезопаси стълбата. Достатъчно е веднъж... Но не е само етажа - за децата изведнъж стават достъпни разни високи, висящи, дребни, изобщо опасни предмите.
- Нужно е много по-дълго време да се отучи детето да се втурва с изнесено напред и неовладяемо равновесие, отколкото да се изчака да се научи само, по естествения за него начин. През това време всички ръбове са точно където не трябва...'
Това е моето мнение за проходилките.
Съответно никога не съм слагала сина си в проходилка. Проходи малко след годинката, като няколко месеца преди това пълзеше.
Между другото може да потърсиш назад по-стари теми за проходилката, между многото спорове по въпроса ще прочетеш и доста полезни неща  Simple Smile

И моето мнение напълно съвпада с това! Макар 4е за Мила съм ползвала проходилка, но след като запо4на сама се изправя и да прави стъпки в леглото си или хваната за ръ4и4ки.  Зна4и е била на около 9 мес., на 10 мес. ве4е запо4на да се опитва да ходи сама, без да се държи за нищо. И въпреки това виждам, 4е заради проходилката и до сега понякога ходи на пръсти, и преди ходеше с много изнесено напред телце.
Тук проходилките са забранени, забранено е и ве4е купени проходилки да се подаряват или препродават. Но и да не бяха забранени, пак нямаше да пползвам за второ дете  Naughty .  Има центрове за игра, в които детето може да се изправя или седи, като в проходилка, но кра4етата му не са на пода и не може да се придвижва. По-скоро бих взела нещо такова - детето пак ще се занимава и майката може да си по4ине и да свърши работа из къщи.
А и ортопедът ни беше казал, 4е прходилките са вредни  Thinking .

# 27
  • Мнения: 4 187
Не ползваме проходилка! Не мисля, че е в помощ на прохождането !

# 28
  • София
  • Мнения: 172
Мони си пълзи с голяма скорост и се изправя сам по мебелите. Предпочитам този начин на прожождане-без проходилка, защото създава на детето по-реална представа за средата, в която се движи - пада, става, понякога плаче, но така се учи. А иначе и на пода, пълзейки си, той страхотно се забавлява, аз само му помагам като му оставям нещо интерсно на достъпно място. Само за повечето свободно и спокойно време за мама съжалявам и ще ми липсва, че на мойто мишле никак не му липсва енергия и не се спира.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ползвали сме проходилка не много често, за разнообразие на детенце или като имам да свърша нещо набързо, но не с идеята за прохождане.
Много е важно да е обезопасено помещението ,където ще шофира бебето, като си открие възможностите да се впуска в луди приключения. Ако имате стълби забрави за проходилка.
В бебешкия магазин ме посъветваха, за да сложа бебето в паяка, то трябва да седи добре само, тоест да му е заякнал гръбнака, мускулите по него, крачетата ако щеш. Някъде 7-8-9 м.
Може би към 8-мия месец слагах бебе Май да трополи доволно.

Общи условия

Активация на акаунт