Да ви питам за един обрив

  • 2 448
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Благодаря на всички за отговорите.  bouquet
Вчера се морих да го държа на пелени, уж да не се запарва ама ефекта е нулев. Confused Освен това този крем Пенатен, който ми препоръча педито наистина е отврат. Sick А като чета вашите препоръки явно има много по- хубави кремове. А защо не ми ги препоръчва педито не знам. Thinking
Както и да е, обривчето си стои, даже ми се струва по- зачервено днес. Tired Следобед мисля да го заведа на един частен педиатър, който е и много кадърен да видим какво ще каже и той, че това зачервено дупе ми е жал да го гледам.

# 16
  • София
  • Мнения: 281
мажи с цинкова мас - купи си я от аптеката струва около 1 лв. с две три намазвания минава обривчето ако е от подсичане. ние се прибрахме с подобно обривче от родилното и се оправи за около 2-3 дни, после много рядко може би 3-4 пъти пак са се появявали малко пъпчици и след 1-2 намазвания обрива ни е изчезвал.
успех!
п.п. ако не помогне потърси лекар!

# 17
  • Мнения: 7 186
Днес ходихме на лекар и се оказа обрив от запарване- от памперсите. Знаех си аз че това не е подсечено, както обяви джипито. #Cussing out Аман вече! Друго си е като отидеш на частно. И внимание ти обръщат, и работата си вършат както трябва.
Изписа ни едно мехлемче- Тридерм и от тази вечер го започвам. Каза също да го подържа 3- 4 дни на пелени, за да не се запарва, ама не знам дали това да го правя, щото е голяма хамалогия. Вчера го пробвах с пелени ама е ад- през половин час го сменям, дискомфортно му е като е мокър, не спи, плаче, един куп пране...абе ужас. Ще видим, взех памперси Либеро и тая вечер ще ги пробвам. Ако утре няма подобрение тогава ще опитам с пелените. Tired

# 18
  • Мнения: 5 299
При Вики беше същото на няколко пъти - педито твърдеше, че е от памперсите. Аз ги сменях, но после пак се връщах на старите. Стигаше се дотам, че я мазах с Пиоктанин(едно лилаво мазило), което цапа ужасно и само от него й минаваше. Докато не се застуди редовно я оставях по 10-15 мин преди баня по голо дупе( а и през деня) и не се беше случвало. Вмомента пак е с обрив, и пак с тва мацало Sick Така, че най=добре(споре мен) е да го оставяш да му подиша кожата. Peace

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Лейди, недей се мъчи с пелените! А и те държат мокро, още по - лош вариант е... пробвай с кремчето, дано се повлияе!
    При кой ходихте на частно?

# 20
  • Мнения: 7 186
При кой ходихте на частно?

При д- р Петров от Окръжна.

# 21
  • Мнения: 1 840
Може да е бактериална инфекция. На мен ми се случи, когато синът ми беше на 1.6 м. Постепенно пъпките се зачервиха доста и се сляха. Беше ужас. Мазах го с Бактробан (антибиотичен мехлем) и много бързо всичко изчезна. А по въпроса с пъпките - мисля, че лекарите малко налучкват, когато става въпрос на пъпки. Действат на метода на изключването. Май много-много не са наясно за произхода на едни пъпки. На дъщеря ми за едни и същи пъпки един каза "стофилококова инфекция", друг каза "Алергия", накрая се оказа, че са от ухавпане от бълхи. Така че на твое място бих пробвала с антибиотичен мехлем. Успех!

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Така че на твое място бих пробвала с антибиотичен мехлем.

  Е, що така с антибиотичен мехлем на сляпо  newsm78

  Лейди, д-р Петров е добър  Grinning на мен Нина Стойчева ми беше предписала Универтан за подобни ситни пъпчици, единия път минаха за два дни, другия път - тц  Naughty

# 23
  • Мнения: 7 186
Терапията се оказа успешна. bowuu Това мехлемче "Тридерм" ни оправи точно за 2 дни. Сега дупето му си е идеално- няма нито обривче, нито зачервяване. Ако някой има същия проблем със запарване от памперса може да го пробва. Съдържа Гентамицин, обаче наистина е ефективно.

# 24
  • Мнения: 429
Когато Ани беше на месец, два получи  обриви, които преминаха в адско зачервяване по дупето и така се борих с него около 4 месеца. Заведох я на един кожен лекар и той ми предписа едно бяло мазило с цинк и няколко вида олио. Трябва да ви кажа само то я спаси. Дупето и се беше зачеврило до кръв.
Запарването се получва именно от пампресите, те са като термостат, а урината е  хранителна среда за гъбичките, които причиняват зачервяването или подсичането.
При това положение ние бяхме 4-5 месеца почти без пампрес. Резултата от него бе добър. След като оздравя тя непонясяше много напълнен памперс и като под часовник на 3 часа мрънкаше да и го сваля.
Сега отвреме на време се изпуска, защото е без памперс, но се зачервява предимно по крачетата.  Правя и баня със сода за хляб и  след това я намазвам с Бочко.

Общи условия

Активация на акаунт