Любители на кучета-21

  • 46 932
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 239
Разбира се Feeling, ето снимки на сладура:
тук е като бебе, още в развъдника, има няма 3 кг:

а сега е ей такъв голям, 21 кг и още има да качва:

# 691
  • София
  • Мнения: 11 146
Габриелка, много красиво куче!
А като бебе е страшен бонбон! Heart Eyes

Ето и Бианка, като бебе:


# 692
  • Мнения: 7
Здравейте,
Искаме да си вземем кученце френски булдог, но не ми се ще да е от зоомагазин, поради ред причини. Ако някой има кученца за продажба или някакви препоръки къде да търся нека ми пише.
От София съм.

Оф някой път като чета такива постове така се изнервям   #Cussing out И какви са тези ред причини?  Shocked

Веси, бих помогнала и аз, но не знам какви ангажименти имам събота и неделя. Може да викна и сестра
 ми, ако се съгласи да дойде.


Незнам какъв ти е проблема, че да се изнервяш, но една от тези причини е да съм сигурна, че кученцето е здраво, защото вече веднъж съм си патила. Относно лицензираните развъдници ми обявиха цена от 1300 евро и мисля да ги пропусна.
Надявах се ако някоя от Вас има кученца от тази порода, познава някой или знае някой сайт с обяви да ми препоръча.
И нека да си спестим злобните коментари, за това, че някой се изнервя за тоя дето духа!




# 693
  • София
  • Мнения: 11 146
Dilyanka, ако искаш гарантирано кучето да е здраво, само лицензиран развъдчик ти трябва.
Иначе гаранция няма ...

Обява и "познат човек" си е все едно да го вземеш от зоомагазин...
Това мисля аз.

# 694
  • Мнения: 2 603
Ами изнервям се, защото точно преди 3 страници обсъждахме този въпрос и то доста подробно. Все пак мисля, че щом някой е успял да намери време и начин да пише в някоя тема за кучета може да отдели още малко време и да погледне какво е писано преди да дойде. Или поне първата страница, където има изложена достатъчно информация по въпроса.

# 695
  • при него
  • Мнения: 1 262
Жгмъц, Габриелка, Фийлийнг, Гери - всички кучовци са тооооолкова сладки, особено като малки! Разкош!
Гери, благодаря ти за съветите!
Плами, на мен не ми се отварят снимките  Cry

Дилянка, аз преди 3 седмици си взех френско булдогче от човек. Ще ти пиша на лични.

Точно моите мотиви обсъждахме преди няколко страници, ако не се лъжа. Момичета, не е нужно да си повишаваме тон. Нека всеки си има гледна точка по въпроса. Ето вчера ми разказваха за един "развъдник" в София, който се намира в апартамент.. а вътре живеят .... не разбрах точно колко, но много кучовци... Ми аз пък не искам да спонсорирам такъв бизнес... Вярвам че в Бг са малко свестните развъдници, просто ние тук в името на парите опорочаваме всичко и понеже безнакзаността и беззаконието се ширят навсякъде, хората не ги е страх да пристъпват всякакви морални норми и закони. Ми аз от къде да знам в един такъв "развъдни" дали майката не е кръстосана евентуално с някое от собствените си деца... ужасно звучи но...

# 696
  • Мнения: 2 603
Ами точно затова в лицензираните развъдници ти издават родословие където пише кой баща, кой майка и така нататък. А кученцата по зоомагазините от къде мислите, че идват? Точно от такива развъдници дето са по един куп кученца, разни ферми и други такива и като си вземеш куче от зоомагазин спонсорираш точно този бизнес. Дори от човек е 100 пъти по-добре отколкото от зоомагазин.

# 697
  • при него
  • Мнения: 1 262
За зоомагазините съм напълно съгласна. Плюс това, когато едно кученце е живяло 3-4 седмици в стъклена кутия, според мен, после като го пуснеш на широко в апартамента ще е толкова стресирано че няма да знае къде се намира... а и .. кой знае как са го хранили примерно..., продавачките в магазина...

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 15:40 от Tatianna

# 698
  • при него
  • Мнения: 1 262
Плами, сега успях да видя мопс-чето... много е сладко!!! Бонбон!

# 699
  • София
  • Мнения: 11 146
Ами точно затова в лицензираните развъдници ти издават родословие където пише кой баща, кой майка и така нататък. А кученцата по зоомагазините от къде мислите, че идват? Точно от такива развъдници дето са по един куп кученца, разни ферми и други такива и като си вземеш куче от зоомагазин спонсорираш точно този бизнес. Дори от човек е 100 пъти по-добре отколкото от зоомагазин.

На същото мнение съм!

За нашата кучка освен родословието, което има ни показаха и изследвания на майката и бащата, които доказват, че поколението ще е здраво. Освен това кучето беше чипирано, ваксинирано, отглеждано добре.
Освен това бяхме, като на изпит при собственичката, за да е сигурна че ще се грижим добре за животното. Тя предварително ме предупреди, че не дава на всеки кученцата си.

Но всеки сам си решава...

# 700
  • Мнения: 33
Хайде да припомня какво е ферма: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=405664965677&set=a.19 … ype=1&theater

И какво е кучка, която да ражда за да си "изкара прехраната/парите" в БГ:

Момичета, много внимавайте в избирането и търсенето на кученце. Взимането от човек и гледане на майката не е гаранция за нищо, то си е тото. Цената е висока, защото самите изследвания, които гарантират здравето на кучилото са скъпи. Майката може да е здрава в момента, но да носи "лоши" гени и след някой друг месец/година ще тръгнете по доктори.. Дисплазията е най-разпространената генна "грешка" при такива кученца и операция на едната става само може да достигне 800-1000 лв., а преждевртеменно кученцето живее в мъки и болка, докато стане на възраст да бъде оперирано. Ако искате кученце от определена порода се ориентирайте към лицензирани развъдници. Ако нямате намерения да развъждате и да ходите по изложби си търсете PET-CLASS - те са здрави, родословни кученца, които обаче по преценка на развъдчика нямат данни да бъдат размножавани (заплождани).

Навсякъде, където говорим за развъдник - говорим за лицензиран такъв. И Имайте в предвид, ако някой ви каже без родословие Х пари, ако искате и родословието Х+ 1000 лв., че родословието не се плаща, то е така да се каже акта за раждане на кучето и се издава от клуба безплатно.

Иначе осиновяването на бездомниче за мене си е най-сладката алтернатива  Heart Eyes



Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 16:50 от vesi792007

# 701
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз не разбрах, защо изведнъж се заформи този спор.
Dilyanka изрично написа, че НЕ ИСКА куче от зоомагазин  newsm78 Причините ги знаем

# 702
  • Мнения: 1 239
Ами и от човек просто да си купи не виждам разлика. Рядко някой прави кученца след като е изследвал родителите. Да не говорим, че също толкова важно е не само изследването на родителите, но и на прародители и т.н., което е невъзможно без родословието. А и фермите се сдобиват също с кученца от такива амбицирани домашни развъждачи, затова няма голяма разлика от двете места. Като ще е с неясен произход, поне да е спасена душичка от изолаторите.

# 703
  • Мнения: 33
Не е спор, защото няма опоненти. Просто припомням и давам на колкото мога повече хора информация. Имах случай лично да се запозная с дете, чиито родители му бяха взели кученце с неизвестен произход (не мога да си спомня от човек или зоомагазин), но беше кокер за 250 лв. Детето беше на 6 години и ми обясняваше, че кученцето му не може да тича и му забранили да играе с него, защото го боляло - и това му беше представата за куче.. Родителите се тюхкаха къде да го оставят, защото не могат да го гледат така, а и операция не могат да си позволят.. В кучешкия форум има много "изповеди" от опарени хора и най-вече родители, дето питат сега какво да обясняват на децата си..

Всички сме на едно мнение, аз просто искам всеки търсещ кученце да е наясно с опасностите и възможните последствия, за да може да внимава и преценя добре  Hug

# 704
  • Мнения: 2 603
Аз пък прочетох, че точно от зоомагазин иска да вземе. Е щом всички сме против зоомагазините спор няма.  Hug

На нашата пък нещо ѝ става, само кашля все едно има нещо на гърлото, ама не знам дали е това, защото гледахме уж и нищо не виждаме.  Thinking Иначе яде, играе, не изглежда да е зле. Сутринта толкова силно почна да кашля, че се изплашихме много.

Общи условия

Активация на акаунт