Любители на кучета-21

  • 46 931
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 372
*gabrielka*, Смайли е чудесен! Голям бонбон!   Heart Eyes   Hug

# 706
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
но и на прародители и т.н.

Не искам да давам нова насока на спора, но това е..не знам как да го нарека.  Хората деца преди да си направят не проучват другата рода до това коляно, та често и своята. Уж обичате животните, милостиеи сте към тях. А излиза, че кученцата щом не са от развъдник не заслужават да бъдат взети и отглеждани с любов? А каква съдба заслужават тогава? И ако не е от развъдник по-малко ли ще го обичате?

# 707
  • София
  • Мнения: 360
Аз пък прочетох, че точно от зоомагазин иска да вземе. Е щом всички сме против зоомагазините спор няма.  Hug

На нашата пък нещо ѝ става, само кашля все едно има нещо на гърлото, ама не знам дали е това, защото гледахме уж и нищо не виждаме.  Thinking Иначе яде, играе, не изглежда да е зле. Сутринта толкова силно почна да кашля, че се изплашихме много.
Не е зле да я консултирете с вет. Може да е кучешки грип, на моя старец точно така му беше. Дадоха му нешо/май  антибиотик/ и се оправи. Беше отдавна преди 5-6 години и вече не помня.

# 708
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
писах, писах, Карина стъпи на мен и всичко се изтри. Tired
Веси, възхищавам ти се, дано кученцата намерят своите хора, хора като теб.  bouquet
При нас нищо ново. Като излезем на вечерната разходка, Кари тича по 15 мин и после ляга. И останалите 30 мин минават в лежане по поляната. Другите кучета я канят да играе, тя не ще. Но тръгнем ли си, започва да се опъва и не иска да се прибира. Явно й е кеф да лежи на поляната. Laughing
Чудя се дали й обръщам достатъчно внимание. Сутрин излизаме за 15 мин, после аз се оправям, а тя се мота край мен. Вечер се прибирам и веднага излизаме, за около час сме навън, играем (като не я мързи), разхождаме се. Прибирам я, оправям я и сега в топлото време излизаме с детето навън за около 2 часа. Към 22.00 часа се прибираме, и тя е готова за игра, дивее, тича, носи играчки. По някое време мирясва и идва за галене. Ама не издържа повече от 10 мин и си заминава. Понякога си мисля, че магариите й са от липса на внимание, ама пък като съм по цял ден вкъщи, никакво внимание не обръща на никой. Като че ли й липсва другарче, с което да играе постоянно. Но това е само мечта. Тъкмо тя спря с белите и вече си обитава целия апартамент, без спалните и няма поразии.
Иначе пак се научи да скача по хората, ужасно е. Ама едно дете я подсети като я подканяше с пръчка. Същото това хлапе днес на поляната изсипа едно шише с бира, Карина се усети, че няма как да я изпие, и затова се овъргаля в нея. Смърдеше после на дърт пияница. Sick
Кефи ме, и че вече не е нахална. Много се промени напоследък, само да спрат и тия скочи по всичко движещо се, и ще е екстра. Praynig
От нас лека вечер и скоро ще кача някоя и друга снимка, че ме е срам. Blush

# 709
  • Мнения: 33
Джемма погледни в съседната тема колко изследвания правят мамите чакащи дете. А и при хората наследствените болести са други и ако човек не се интересува, си носи отговорността за последствията при детето (поне се предполага). Защо да се създава поколение, за което няма не се знае какви наследствени болести може да има - хората не се интересуват. Те смятат 6 палета по 500 лв. - айде изка'рахме за една почивка/кола... Ако се родят слепи, глухи, с дисплазия... или не приличат на майката, защото в гените и има различни смеси, които сега излизат наяве малките заминават още сукалчета на кофата или в реката.

8 такива са при мене и само аз си знам какво ми коства да отгледам с любов и грижа грешката на друг и да им намеря добри домове. 

В други случаи просто ги продават и не се интересуват какво става с тях по-нататъка. Разочарования собственик, който си е представял да гледа Голдън и се оказва с нещо оранжево и болнаво, в някои случай с дисплазия не винаги е зареден с ентусиазъм да даде спестените от покупката на родословно куче пари за лечение и то се оказва на улицата или вързано на някоя поляна...

Отиди в кучешкия форум, пък тогава ни говори за любов и грижа... С купуването от зоомагазин и недобросъвестни хора само спонсорираш следващото поколение нещастничета. Някои имат късмет, много обаче нямат..

Който не се интересува от порода и иска любящ и сладък домашен куч - както казах по горе - за мене най-сладко е осиновяването. Моето куче е осиновено (бивш бездомник) и го обичам безкрайно. Така, че незнам точно какво имаш в предвид  newsm78

# 710
  • Мнения: 2 603
Аз няма да пиша повече, че и без това се изложих и се разбра, че недовиждам  Mr. Green но понеже често се четат такива неща много често и автоматично превъртях.

Ами утре ако не е по-добре ще я заведем на лекар, сега не се притесняваме много защото тя си яде, игрива е и няма признаци да ѝ има нещо, просто от време на време кашля като все едно изкарва храчки, аз не знам попринцип дали така кашлят кучетата  newsm78

# 711
  • София
  • Мнения: 11 141
Ами кашлят, като хората. И кихат, даже и хълцат.  Wink

# 712
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Съгласна съм, че не трябва да се развъждат така кучета. Моето не е от зоомагазин, но е от човек, който е ловджия и майката и бащата на Дейзи са били работещи кучета. Но той поради някаква причина няма да ходи повече на лов и продаваше всичките си кучета, не само малките. Не знам какви са и гените и колко наследствена обремененост има, но се радвам, че я взехме. А и той ни разпитваше доста преди да ни я даде, на тръгване, дори потеглили вече не спираше да ни дава съвети за отглеждането. Личеше си , че си обича кучетата. И ние я обичаме, и тя нас. Сигурно от развъдник щеше да е по-"благородно" кучето, но и останалите, вече родени заслужават любов. Пак казвам, да, не толерирам развъждането безконтролно, но ми е жал за вече родените кучета.
Това имам предвид, че все пак някой трябва да вземе и да се грижи добре за животинките, защото иначе къде ще отидат? Сама каза- или в реката, или на улицата. Cry Не приемай поста ми лично, единствено ми е жал за кучетата, за които не се грижат хора, които ги обичат. Или изобщо никой не се грижи, което е по-лошо.
За кученцата- дано намериш добри стопани за тях. 8 кученца не са малко. Още като прочетох предния ти пост си помислих, че ако беше по-близо, можех да помогна с едното. На вилата зимата идваха 2 кучета- майка и поотраснало бебе. Но сега лятото изчезнаха, предполагам на придошлите от далече са им пречили и са ги унищожили. Предполагам, защото няма нито едно куче в района, откакто дойдоха хората по вилите, а котките си ходят необезпокоявани, което преди не беше така. Та много ми е жал за тези кучета, приех ги като наши, на вилата. А и те така се чувстваха май Simple Smile. \храних ги, поих ги, но...

За децата- възможно е някои майки да си изледват каквото трябва, но колко го правят и кога? Поне аз като забременях преди 22 години нямаше такива истерии и даже инфо нямахме, а и да искахме, къде и кой щеше да ни изследва? Сега съм далеч от проблемите на младите майки и не съм чела техните теми. Прости ми това отклонение.

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 01:32 от Джемма

# 713
  • Мнения: 2 603
Е за хълцането знам, Нереа като я взехме хълцаше постоянно след хранене до към четвъртия месец.
Ама за кашлянето не ми се струва като човешко.  Rolling Eyes

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 644
Моят си кашляше онзи ден. Водихме го на лекар, понеже му се заби осил в лапичката и като го изкарахме явно е останало парченце и му загноява лапичката. Та сега ходим през няколко дни като се надуе да го чистят. Много са коварни тези осили. Та за кашлянето го прегледаха единия път и доктора каза, че нищо му няма, аз бях малко притеснена, че ме обливат едни топли вълни и постоянно съм на климатик, но кучо се оправи и оттогава не е кашлял. Така че може и да е настинало, но може и просто с нещо да се е задавило.

Нашето куче е от зоомагазин. Така са му омешали всички окраски на породата, че ми е писнало да обяснявам, че е кокер. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.139665369383702.26342.100000207180599

И все пак изобщо не смятах да си взимам куче когато влезнах в магазина. Още по-малко пък мъжът ми, който е израснал на село и за него куче в апартамент беше немислимо. Обаче животинката така се изправи с лапички на стъклото, че сърцето ми се скъса. Казах му на мъжо, че няма начин да си тръгнем без кучето. А той ме погледна безсилен и само ме пита: "Нали ще си направим бебе"  hahaha още не бях бременна. Само казах, че вече си имаме куче и това беше. Взехме си куче, родено в Ямбол, купено от София и заживяло щастливо в Бургас  Joy И не е важно от къде се взима куче, важното е да го вземеш с любов и да се грижиш за него.
Предишното ми куче се полупарализира на 12 години, а живя 17. 5 години го карахме да се изхожда на терасата на едни гумени постелки, за да не се хлъзга на плочките, понеже с едното краче не можеше да стъпва, но си го изгледахме до края, умря си от старост. Каквото и да стане не е гаранция дали кучето ти ще се окаже с вроден "дефект" или ще придобие такъв в последствие. Щом си го взел - поделяш живота си с него и това е! И получаваш най-голямата награда: безусловна любов и приятелство.
Сори за дългия пост, дано не съм ви оттегчила. Това е моето мнение  Hug

# 715
  • Мнения: 37
Аз нямам намерение да се намесвам в спора ,но все пак изкам да ви споделя моя горчив опит с моето куче,което е внос от Чехия /много исках да е от развъдник ,но не ми стигнаха парите ,а много исках куче /.
Кученцето дойде с куриер ,цялото в акита и пишо,мършаво и гладно,козинката му беше толкова сплъстена ,че се наложи да го постижем после,на ушенцето му имаше един пласт мастило от прясно направената татуировка и имаше бълхи #Cussing out
Така че моля ви не се хващайте на хубавите думи на борсите за породисти кучета внос от развъдници от еди коя си страна ,лъжат ви.
Слава богу ,че ми е живо и здраво кучето иначе ми излезе почти колкото от развъдник в последствие и много съжалявах,но се радвам че съм спасила една душичка и не е сменям с никое друго куче на света.
vesi792007  прочетох историята ти в дог.бг и изкренно ти се възхищавам   bouquet.От кой град си?Не мога да взема кученце,но поне ако мога да помогна с храна .Другото което ми идва на акъла е да предложа на приятелите им от фейсбук ,дано се намери някой който иска да осинови едно от тези сладурчета.Кумата ми наскоро спаси три кученца/едното милото почина/но след третата ваксина ги даде в приюта в "Долни Богров" .

# 716
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте,  компанията  Hug Hug Hug

Вчера след обяд се засякохме с комшийката на асансьора - носеше едно бебе -кученце , колкото две шепички.Били го оставили пред вратата на нейна колежка . Току що бяха минали през вет. за обезпаразитяване . Видима възраст -около 40 дена . Понеже аз излизах , а тя влизаше се разбрахме да се видим по -късно , но не се случи .Днес , сугринта , звъннах , щото щеше да ми се "спука любопитката " Mr. Green Mr. Green Mr. Green какво е станало .Оказа се , че е извадело глисти и мама го е сложила в банята под пълен мораториум "за пипане " от страна на децата .Това , между другото е добре за бебчо , че те са доста хиперактивни , и могат да му "разкажат играта" за нула време .  Накиснала е гранули ,защото вета казал да не дава мляко и явно ще остане там поне до след обяд , докато се приберем от работа .

Но ще си задам няколко хипотетични и реторични въпроса . Не е ли много 1/4 "жълто "хапче / вероятно Канедон/ на една шепа кученце , дето според мене няма и 1 кг. Не е ли редно въпросния лекар да посъветва не с какво НЕ МОЖЕ , а с какво МОЖЕ да се храни кученцето и , че на тази възраст гранули не се дават. / Бях приготвила да занеса пилешко бульонче , но към 21 ч ги нямаше ..../ Може ли да не обясни какво трябва да следва ,АКО  извади паразити.  Сега жената е в шаш и е забранила на децата да го пипат , а то дали ще оцелее до довечера в банята не знам .

Чувала съм от доктори  принципно две схеми за "първо "обезпаразитяване  на "уличничета "- 4 седмици подред , или 2 пъти  през седмица . Аз днес ще се консултирам с моите вето-ове , но и вие какво ще предложите . Аз съм практикувала с котките  и Лора втората схема. Но все пак , да питам ... 

# 717
  • София
  • Мнения: 3 789

Но ще си задам няколко хипотетични и реторични въпроса . Не е ли много 1/4 "жълто "хапче / вероятно Канедон/ на една шепа кученце , дето според мене няма и 1 кг. Не е ли редно въпросния лекар да посъветва не с какво НЕ МОЖЕ , а с какво МОЖЕ да се храни кученцето и , че на тази възраст гранули не се дават. / Бях приготвила да занеса пилешко бульонче , но към 21 ч ги нямаше ..../ Може ли да не обясни какво трябва да следва ,АКО  извади паразити.  Сега жената е в шаш и е забранила на децата да го пипат , а то дали ще оцелее до довечера в банята не знам .


За най-малките дават пастичка по принцип, но 1/4 е добре, нашата доза винаги е била такава, започнахме да ги даваме, когато бяхме 500 грама (това май сме го пили, сега сме на "Дронтал плюс" също 1/4). Това е дозата за куче до 3 кг. (или 4, не помня).
Значи просто не са попаднали на добър ветеринар, нашите повтаряха и записваха на едно листче. Според мен бульонът не е най-добрият вариант, по-добре засега да му се дават накиснати гранули. И по-добре за кученца, които се отбиват и захранват Hug
Няма причина да не оцелее, щом има вода и храна  Peace  Предполагам, че са го напръскали и с пудра за бълхи.
Нека жената не се притеснява, след 10 дена трябва да му даде още 1/4 и да види как е  Peace А най-добре е да отиде при някой проверен лекар или в читава клиника  Hug

Момичета, като пускате снимки във Фейсбук, моля ви, правете ги достъпни за всички, а не само за приятели, аз редовно не успявам да видя кучовците  Sad

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 10:48 от -=Деси=-

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Моята маймуна става голяма. За Джак Ръсел, Пипин е доста послушен. Изненада е той. Нито лае, нито скимти, нито ръфа. Вече скача, сяда, яде по команда. Все още се учим да пишкаме навън. Но е бебок още и не може да стиска цял ден.
Паднаха ни два зъба  Laughing
Ние си го взехме от хора. И преди съм разказвала как. Пращаме им снимки и разказваме как е Пипин. На майката и таткото са правени изследвания за генетични болести.

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 11:05 от Sesana

# 719
  • на морето
  • Мнения: 103
И нека да не посрещаме "на нож " всяко запитване за породисто кученце ...И почваме да "преливаме отпусто в празно " за лицензирани и "часни " развъдници , зоомагазини и т.н. Явно не само в БГ виреят печалбари и изверги , които "заливат" пазара с кученца .От снимките на Весито се вижда , че и в страни с "уж" уредени закони в тази сфера има такива работи .А там и мисленето е малко по -различно от тукашното по отношение на домашните любимци .
Какво да се прави -като има търсене -идва предлагането . Търговски принцип.
И колкото и да "яхаме метлите " / позволявам си да цитирам съфорумка от котешката тема / при такива запитвания , няма да намалеят драстично нито бездомничетата тук, нито търсенето на "евтини " породисти бебоци .
За добро или лошо -за всеки влак си има пътници .
Аз също съм ЗА - да се "задомят"  всички "бездомничета " ,да се излекуват всички болни душички , да се спасят всички страдалчета , но от личен опит знам ,че е практически невъзможно . В един момент  чувстваш ,че се губиш, че те е завъртяла такава вихрушка , и си безсилен да реагираш по какъвто и да е начин ; тя направо те смазва и отнася ....  Просто не може да се помогне на всички .....

Чисто теоретично и пожелателно , за да се вкара всичко в ред ,трябва да се регистрират ВСИЧКИ кучета , вкл.и тези по селата , да се чипират  и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  да се кастрират. Тези , които искат да имат куче за разплод , да плащат една прилична такса заедно с данъка . Да има една работеща Зоополиция и най -вече работещи Закони и яки санкции както за насилие така и за немърливо отношение спрямо животните .  

И ,мисля , поради тази причина , и работещите  "на Запад" подобни правила и закони ,се изнасят от тук за Там "домашни любимци" , защото техните са масово кастрирани и естествено се изчерпват. Но това е само лично мнение ....

съжалявам за офф-а  Praynig Praynig Peace Peace Praynig Praynig Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт