Качествена дограма

  • 287 259
  • 821
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Да, може. Всеки майстор на дограма може да го направи.
Скоро на сестра ми направиха единия прозорец да се отваря и отгоре /същият случай -нова кооперация, инвеститорът е спестил пари от дограмата..Wink Излезе около 40-50лв, мисля.

# 451
  • Мнения: 2




A mi slojisi ne6to evtino i6te vidi6 kak za 2 godini 6te pojaltee
no po moia precenka profilink e s sa6toto ka4estvo i na po dobra cena
vsi4ko zavisi s kakvi maistori 6te se hvanete

# 452
  • Мнения: 2
Северина, за мен също Саламандър е най-доброто!
В къщата имаме на една стая ( 2 прозореца ) Блик, останалите 8 бр са на Саламандър!
Разликата е от тук до небето! И за да не съм голословна: по- дебела метална пластина вътре, отварят се с лекота, не са пожълтели и т.н. Просто няма начин по-евтинкото да е по-хубаво!
На новата къща пак ще сложим Саламандър!
Не всичко е скрита реклама, Мерцедес не го рекламират всеки ден , но:
http://vbox7.com/play:1804359c

Da ne zabraviame 4e blik e edna ot parvite bg proizvoditeli na pvc

# 453
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Не точно по темата, но някой може ли да препоръча фирма за комарници. Взех оферта от тези, които ни правиха дограмата, но много пари  Shocked

Четох в нета, че поръчват онлайн комарници и сами ги монтират хората, ама не м исе рискува да надупчим и разхерметизираме дограмата. Някой монтирал ли е сам комарник?

# 454
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да споделя негативния си опит от фирма Ворошилов. Стария стъклопакет ми се беше разхерметизирал и ми се наложи да го сменя с нов. Като позната фирма с много офиси и постоянна реклама по пощата отидох в техен офис и поръчах най-скъпия им стъклопакет.

Дойде техен представител, който взе мерките, плати му се за услугата и си тръгна. На листа пишеше 8 март за монтаж /30 дни след взимане на мерките/. На 8 март никой не се обади. Обадих се в офиса, жената се изнена да и каза че ще ми върне обаждане. Не ми върна обаждане. Аз пак се обадих, а тя каза, че и в централата нищо не знаели и те щели да ми се обадят. Обадиха се, ама на другия ден за уговорка за 10-ти март. Викам си "хайде, грешки стават", ще си мълча.

На 10-ти беше валяло и всичко беше мокро и кално. Монтьорите влезнаха с калните обувки в дома ми, сякаш са на строителен обект - краката не си изтриха на изтривалката, а за калцуни не бяха и чували господата. Викам си "хайде от мен да мине". Влезнаха тримата, погледнаха дограмата и казаха "АМА ТЯ Е АЛУМИНИЕВА И Е С 18мм, А НИЕ НОСИМ 24мм". Обсъдиха, че на листа със заявката не е отбелязано, каква е дограмата и започнаха да обсъждат колегите си пред мен. Гледам ги аз, чакал 32 дни за грешния стъклопакет и чакам да видя какво ще измислят. Звънят те по телефона на някого с думите "Абе стъклата са други, в листа дори не е отбелязано,че е алуминиева дограмата, какво да правим? А, значи може и такива стъкла да сложим? Е, ама ние оплътнение не носим". Затвориха телефона и ми предложиха да ми сменят стъклата и да оставят дограмата без оплътнение или пък да ги подпрат пред асансьора, пък аз да чакам друго посещение напред във времето. Единия се сети, че били имали малко оплътнеие с в колата, щели с него да пробват до където могло- явно аз съм си заплатил за "докъдето може". Попитаха ме и защо не съм искал да ми изхвърлят стъклата. Чак тогава разбрах, че това е отделна услуга, за която се заплаща. Човека с мерките толкова бързаше, че не ми беше предложил износ, ама хайде, от мен ще мине.

Не съм им се бутал в ръцете, не смятам и че е моя работа след като съм си платил. След като си тръгнаха видях, че са слагали от старата, дебелата оплътнителна лента и от тяхната, тънката едновременно, не са набили гумата докрай, не са я застъпили като хората - на места с разстояние, на места се припокриват по 2-4мм. Счупили са ми и щорите. Обадих се в централата и обясих какво се е случило,но от там настояха, че не носят отговорност за щорите, а за прозореца няма какво да направят. Ходих до Младосткия офис за рекламация. Уговорката я направихме с мъка за 1 седмица и 4 обаждания. Днес дойде техен служител - 4ти на брой.Явно е фирмена култура да влизат с обувките, а за мое нещастие навън отново е мокро. Самия служител  мислеше, че идва за алуминиева врата,няколко пъти го каза. Попита ни дали имаме рулетка, неговата била в колата?!?!?!?! Че, аз за какво си плащам? Да не съм му колега? Както и да е, имам рулетка. Погледна прозореца и каза, че всичко е наред, оплътнението е перфектно и че самото оплътнение се заплаща допълнително, затова няма как да имаме претенции, защото ни е било подарък. Запитах се, какво точно включва услигата за която си заплатих, без да се циганя, да разсрочвам, да плащам на части или каквото и да било. На листа пише СМЯНА НА СТЪКЛОПАКЕТ, а не закупуване на такъв.

Моля, не оставяйте нещата да минат от вас както аз направих, доверявайки се на Ворошилов /Voroshilov/. Странете от тази фирма, защото са некомптетентни във всяко едно отношение - предлагане на услуга, срокове, изпълнение, поддръжка, комуникация и каквото още може да се сетите.


pvc dograma pvc дограма София Ворошилов мнение Voroshilov мнение

# 455
  • Мнения: 1 355
Кошмар! И аз съм имала подобно преживяване (с друга фирма) и от тогава много внимавам и проучвам преди да поръчам дограма. За Ворошилов има много негативни мнения из интернет. А и за самия собственик на фирмата не се открива с гугъл нищо добро - потърсете Петър Ангелов.

Опитът ме е научил, че след етапа, в който съм избрала дограмата като качества и фирма, която да я изработи, трябва много да внимавам какво се разбирам с хората, които идват да вземат размерите. Дори и фирми, които имат едни от най-добрите продукти на пазара са се излагали в този етап - грешни размери, ненаписани детайли, които се оказват важни. Не би трябвало да е моя работа като клиент да следя точно какви размери ще определи "специалиста по дограмата", нито да знам всички етапи в работата, според особеностите на конкретния обект. Чудно ми е защо дори и фирми, които много държат на доброто си име и наистина предлагат качествена изработка, подценяват тази част от работата? После - "ама то не пасва"," после ще си го измажете", докато през дупките между дограмата и стената може например котката да влиза и излиза без проблеми.

# 456
  • Мнения: 47 985
Хм, е аз съм много доволна от Кристиан Нейко, много добре ни взеха размери, посъветваха и обясниха. За монтажа- съпругът ми беше, точно с цел да ги надзирава, тъй като аз нищо не разбирам. Но каза че всичко е било на ниво, никакви проблеми. Само за един механизъм чакахме около 2-3 седмици допълнително, но това беше тъй като е нестандартен- бяха ни обяснени алтернативите и ние избрахме да го изчакаме. Имахме малка отстъпка от тяхна страна за сметка на забавянето. Дограмата я ползваме вече 2 години, много съм доволна.
Пу пу.
Не че е гаранция, че ако ги викнете, ще дойде същия човек да ви вземе размери, и после същия монтажен екип...но аз случих и съм доволна. На мен ми ги препоръча колежка, която също е страшно доволна

# 457
  • Мнения: 1
Здравейте,

Изчетох изцяло темата, както и купища други коментари в нета относно фирми и марки дограма.

Тъй като ми предстои смяна на около 27 кв.м, събрах няколко оферти. И понеже съм доста объркан, а е крайно време за поръчка, бих искал да помоля за финален съвет от вас.

Насочил съм се към Kommerling, Salamander и може би в краен случай KBE.

Ето финалната рекапитулация:

За Salamander имам оферти от Саав, Койчеви и Ал Системс. Прочетох, че Саав са добри, но цената им е непосилна за мен въпреки, че сигурно е оправдано. Затова ги пропускам.

Останалите две фирми ми дадоха абсолютно еднаква цена, като при Койчеви ползвам преференции на познат.

За Ал Системс не успях да намеря кой знае каква информация. Ще се радвам ако някой има впечатления от тях.

Като цяло може би съм се насочил повече към Kommerling, заради по-добрият коефициент на топплоизолация, въпреки че Salamander се води по-добрата от двете марки.

Офертите за Kommerling са от фирмите Валда, Лукс пласт, Унипласт, МД Пласт, Пласт маркет и Агнесика.

Валда са с най-ниската оферта, но съм леко предубеден след прочетеното за тях.
Агнесика и МД са с еднаква цена, която е малко повече от Валда.

Лукс ми дадоха оферта за 70мм профил, защото още не са започнали да работят със 76, което много ме учуди. Цената им за този профил е неадекватна на фона на другите фирми, ето защо ги пропуснах.

Пласт маркет дадоха ужасно висока цена и тях също ги игнорирах.

Унипласт са почти на цената на Salamander от другите две фирми, но след прочетеното за тях, сигурно има защо. Но пък идва дилемата Kommerling или Salamander?

Моля за съвет.

Благодаря!


# 458
  • Мнения: 1 355
Не съм виждала всичко на пазара, но имам дограма Саламандър от Ника и от СААВ - при СААВ изработката е по-добра, но пък взеха размерите грешно. Имам и Кьомерлинг (от една варненска фирма) - самата дограма е добра, но ми изглежда някак по-грозновата. Иначе за изработката нямам забележки. Един приятел се оплакваше от стъклопакета на Кьомерлинг - каза, че след третата година между стъклата се образувал конденз. Той е слагал на цяла къща, та сигурно е сериозен проблем това със стъклопакетите. При мен Кьомерлинг излизаше малко по-скъпо от Саламандър. Ако поръчвам пак дограма в момента отново бих взела Саламандър (мисля, че блу еволюшън) от СААВ. Но при вас това явно не е решение. Бих търсила лични препоръки - и за фирмата изпълнител и за конкретния продукт. Когато избирах оферти за Саламандър имаше много големи разлики в цените. Така и не разбрах на какво се дължат. 

# 459
  • Мнения: 2 742
Здравейте! Присъединявам се към темата, тъй като ни предстои покупка на жилище и съответно дограма (на финалния етап сме). Имам някаква информация от фирми, но е добре да чуя и вашето мнение. Относно профила сме се спрели на Саламандър, също имаме оферти от Ал системс и Койчеви, но при нас Койчеви дадоха по-висока цена. А в офиса на Ал системс лично отидохме с приятеля ми  и честно казано съм очарована от отношетието (изключвам факта, че момичето се оказа, че ми е адашка, но и за това да е пак съм доволна Wink ) Една приятелка си поръча щори при тях и тя ни насочи за оферта и за дограмата там. Интересува ме, ако може някой ползвал услугите им да сподели - вземане на размер, монтаж, как стаи въпросът там - доволни ли сте? Относно профилите обясниха ни на няколко места, че КВЕ и Кьомерлинг вече се внасят рециклирани и Саламандър е най-доброто. Другото важно е стъклата. Ние се спряхме на КА, обикновено и всесезонно. Така и така се дават пари, поне да знаем за какво. Та... надявам се да споделите мнение, ако някой е работил с Ал системс или да ме насочите към друга добра фирма , произвеждаща Саламандър, но СААВ за нас са доста скъп вариант, така че без тях, колкото и да са добри Simple Smile

# 460
  • Мнения: 2 742
Оф, и аз тук:(
Дилемата ми е меду качествена с две стъкла( кьомерлинг) и алупласт с 3!
Дали някой е поръчвал от Алдес-77? Някой има ли впечатлеия? Embarassed

В квартирата, в която сме дограмата е Алупласт, на 2 години и започна да пожълтява. Точно за това ни обясниха, че се дължи на рециклирането на профила, каето го има и при Кьомерлинг. За това ние за нашето жилище се спряхме на Саламандър. Голяма разлика в белотата има, явно не е случайно. Честно казано цената, която ни дадоха Ал системс за Саламандър е малко по-висока от тази на Унипласт за Кьомерлинг. Дано тази информация е полезна.

Последна редакция: нд, 24 апр 2016, 23:15 от Vanchita_345

# 461
  • София
  • Мнения: 6 094
Втора година сме с Кьомерлинг, поставена от Унипласт. Засега нямам забележки.
free lancer, стана ми любопитна какво си чел за фирмата.

# 462
  • Мнения: 487
Здравейте,

Виждам едва сега темата и затова се включвам толкова късно с моето мнение.

Миналата година монтирахме на майка ми Века и Рехау - 5 камерни, 2ен стъклопакет, 1 бяло и 1 четири сезона стъкла. не съм кой знае колко доволна, може би защото и монтажа не ми харесва защото вратите увисват, а и не дават чак толкова добра шумо и студо изолация. Обкова мисля е турски, уж качествен такъв, но аз не го харесвам. По принцип Веката ми харесва повече от Рехауто от това, което виждам. На хубост Рехауто изглежда по-заоблено, по-добре, но научих, че е с доста голям процент рециклиран ПВЦ материял, което е похвално и добре за околната среда, но като го купувахме тази информация ни беше спестена. Общо взето - съжалявам, че си дадохме парите, малко над 3000 лв, за тях.

Миналата зима, ноември-декември, си монтирах на моя апартамент Кьомерлинг - 3–ен стъклопакет с газ аргон, обков МАКО, 2 бели стъкла и 1 - четири сезона. Еми няма място за сравнение - супер откъм шумо и студо изолация. После четох, че ако едното е 4 сезона, другото бяло, а третото Ка стъкло, е най-добре, защото дава най-добра студо изолация, но това не става за южни прозорци, защото Ка стъклото създавало парников ефект, тоест за източни и северни прозорци е ок. Цената беше мъничко повече от тази, която платихме за на майка ми дограмата. Не знам дали е заради Кьомерлинга, или заради 3-ния стъклопакет, за себе си обаче знам вече, че аз лично НЕ бих си сложила 2ен стъклопакет - по-добре да сменям един по един прозорците, но да имам нещо качествено, да не говорим, че с това се пести и доста откъм ток, а шумо изолацията е просто супер.

По отношение на шумо изолацията - препоръчват 3-ен стъклопакет с аргон и дистанционери на различна ширина, да не са еднакви като ширина, и ако може стъклата да са различна дебелина - най-добре. Аз не исках да харча повече и затова съм си сложила всички стъкла по 4 мм и шумоизолацията пак е много добре.

Фирмата, където си правих Кьомерлинга, няма да я пиша, да не звучи като реклама. Само малко ми беше странно, че като ми казаха цената ми казаха нещо като - абе това ще ти дадем подарък, онова ще ти дадем подарък.... и накрая не бях сигурна дали наистина бяха ъпгрейди така наречените подаръци, или просто си ме натвариха с редовните цени и аз можех да платя по-малко, ако не ми бяха дали някои от тези 'подаръци'.

От Кьомерлинга обаче, като дограма, съм супер доволна, и от това което виждам по отношение на обкова - задължително МАКО. И Кьомерлинг произведен в Германия, иначе не знам дали си струва цената.

Само да уточня, че ми увиснаха само вратите с 2-осово отваряне, макар че бяха 2ен стъклопакет. 3-ния се отваря само в една посока и засега нямам проблем с него, но са минали само около 6 месеца, откакто ги имам.



Последна редакция: чт, 26 май 2016, 21:36 от Tahiti

# 463
  • Мнения: 2 742
Как така само за 6 месеца са увиснали вратите? Дано не се случи и при нас.
Ние се спряхме на Саламандър, 3 ен пакет, обков Сигения. Много бързо ни я монтираха, доволна съм. Направиха и довършителните работи от същата фирма, което ни спести разкарване и други майстори. Сега чакаме щорите - ден и нощ.

# 464
  • Мнения: 487
Късмет с дограмата. Ние имаме само вътрешни щори, външните бяха много скъпи и на този етап сме без тях.

От всички врати имаме само 2 2-осови и само те увиснаха. Кьомерлинга е едноосова, затова тя не е увиснала, но Рехауто, 2 броя, не се затварят добре. Извикахме човек да ги види, защото ни дадоха от фирмата 5 годишна гаранция, те уж ги пооправиха, но после след около месец пак не се затваряха добре, и на нас ни писна, и сега ги подпираме и притискаме с крак когато ги затваряме, иначе не се затварят добре.

Веката е едноосово отварянето, на другата тераса, и там няма увисване.

Рехауто и Веката ги взехме от една фирма, а Кьомерлинга от друга. Ние и затова потърсихме друг вариянт, защото не ни хареса изпълнението на първите 2.

Общи условия

Активация на акаунт