Отговори
# 705
  • Мнения: 1 046
В нашото Джъмбо имаше пуснати отново карнавални костюми за около 10-20 лева, в някои от големите магазини за играчки костюми няма ли да има..? Иначе от торбички можеш да направиш рокля на фея - виж в нета има модели, като че ли и в Крокотак има нещо подобно.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 578
Добро утро! Миме, каква трябва да е роклята? Ние имаме тази http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1708916155153&set=a.1 … ype=3&theater , благодарение на Света.   bouquet От другата страна е жълта. Ако ти върши работа да мина да ти я дам. Че като гледам в Джъмбо са по 50-60 лв....

Наде, моите и двамата са ужас на тема пари. Чистейки, моля някой да помогне, питат ме колко ще им платя  Rolling Eyes . Оправят само, ако кажа, че вземем черния чувал и хвърлям всичко, което е  навън.
Света, няма предучилищна в нашето училище....А нали и скоро се местихме, аз затова я оставих. Другата седмица ще говоря с тях и ако продължат ще имаме разправии. Така и са ги подкарали за вода, за храна, ще минем и за обучението....
За скучно, не им е скучно в 1ви клас, дори и тези, които знаят много. И то най-вече, защото се чувстват големи, отговорни.... На моя позната детенце, което е с Наско, знаеше да чете /и на английски/, говори свободно двата езика. Смята трицифрени числа, отпреди 1ви клас. Вярно, че в часовете по математика, сигурно и е безинтересно, но тя е добро дете, внимава, никога не са имали проблем с дисциплината.

Наде, дано бързо мине болката. Hug

Вижте на Наско тетрадките: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3030005821569.2130464.1 … 561092&type=1 Обаче сега  ooooh! това колко букви и колко звука, ужас им е. И то защо? защото блеят.... Да не говорим, че гълъб го пишеше ГЛБ  Joy

# 707
  • София
  • Мнения: 203
Танче, мисля, че роклята е добър вариант за фея на цветята. Само не знам дали на Преслава ще и стане, че тя е едра за възрастта си (130 см и 27 кг). Ако сметнеш, ще и стане на Преслава, ще съм ти благодарна да ми я дадеш под наем!
Да продължим темата за учителките в ДГ. Аз дълбоко уважавам педагогическия труд, защото в семейството ми е имало и има доста учители и знам колко усилия полагат както в училище, така и вкъщи, за да имат техните ученици напредък в науките. Но напоследък и аз се поразочаровах от подходите на някои педагози (то май аз съм си все още с доста идеалистични представи за света и живота). Вчера Преслава се прибра вкъщи щастлива, че ще е фея и детето трепери от вълнение, че нея са я избрали, мисли как ли ще се справи и др. такива трепети. Тази сутрин госпожата, пред детето, ми обяснява, че две деца ще се подготвят за феи и фея ще бъде тази, която си научи по-добре думите, че били много (но рокля така или иначе ще ни трябва и за другата роля). Тържеството е на 01.03, а те едва вчера са започнали подготовката! Ами винаги едното дете ще е разочаровано, ако не е фея (не само за моето, а и за другото момиченце ми е гадно). А не могат ли да разделят думите на двете деца и да има две феи, така всички ще са щастливи. Но как да и кажа на госпожата, аз като родител не би искала, може би, да и се меся. Тъпото е, че няма такт и децата още от сега са травмирани и им се убива вярата във всякакви ценности и идеали.
Ох, натоварих ви, за което съжалявам! Все пак погледнете през прозореца и се радвайте на слънчевото време! Успешен ден!

# 708
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Здравейте!
Лелееее, че много сте изписали...
Танче, направо онемях от вашите госпожи... Shocked Дано има разрешение по-скоро на проблема!
Миме, наистина кофти е постъпила госпожата да го споделя пред нея. Дано да има 2 щастливи феи на празника!  Grinning
Тази година съм доволна от нашите госпожи - по-скоро децата вече порастнаха и няма много нервни изблици! Стараят се! Чакаме на госпожата да й се оправи гласът (след грип) и ще имат открит урок (първия). Диагностика знам, че правят, но какви са резултатите не знам.
Сами се справя много добре - има най-много стикери в групата, започна да чете (доволна съм, че чете сам комиксите, които на мен изобщо не ми харесват), но е кеф - на спалнята - аз с моята книжка, той си срича комиксите.. Е, аз продължавам да му чета книжки и други! И с математиката е добре - събира наум 2 двуцифрени, напр. 22+25, изважда от 1 число 2, напр. 15-3-6. Не знам как ще е в първи клас, но истината е, че за него тези до 10 са много лесни и изобщо не иска да се занимава с тях. Трябват му предизвикателства!
Писането - пише с печатни букви, грозно, бързо-няма търпение да се старае. Понякога обръща посоката.

Аз не ви разказах какъв РД ми беше устроил. Нали беше болен и 2 дена побърка баба си и мен със сценарий на партито. То не бяха украси (разбирай салфетки навсякъде като снежинки, кегли, по пердето висяха разни неща), музикални поздрави - от диск за РД, игри. Беше изпипано до последния детайл - кога играем, кога танцуваме... За съжаление бяхме само с майка ми и баща ми и игрите бяха между мен и майка ми... Беше незабравимо... Подари ми за РД една от неговите книги, опакована в торбичка на цветя... На някой ако му трябва за Изчезналите животни, имам я... Laughing

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 15:43 от voltage13

# 709
  • Мнения: 1 046
Леле Боги, твоето дете винаги ме е изумявало, много му се радвам. Наистина ще ти е незабравим този ден.
Днес бях доволна от тематичния съвет - казах, че моите деца са много умни и толкова беше  Rolling Eyes Та другата 4-та група не казаха никакви конкретни резултати и изобщо дали са правили диагностика не стана ясно. ПОказаха ми резултатите за Калоян по физическо - където с изключение на скок дължина - по другото е перфектен, ама то и това остана по физическо с двойки.

# 710
  • Мнения: 378
Леле, нещо съм ви изпуснала колко сте изписали:-)
Боги - направо ме изуми с РД-то - браво на Сами. Детето очевидно е много напред.
Относно какво правят в нашата група- в общи линии това което Надина е написала. И при нас звуците са им много трудно - Алек се спрая да ги направи до 3-ти звук и после се омотва. ГОоврих с нашата учителка - тя каза че на всички им е трудно и като почнат да пишат - ще им е доста по лесно. Иначе - казва че много му харесва математиката - но те смятат до 10. В момента с него работя в тетрадката му за домашно която имат в къщи. И детето добре се справя. Но съм до него и му помагам ако нещо се обърка. Пак казвам - най са му трудни да определи кои звуци са. Иначе - сричките без проблем ги казва колко са и кои са. но звуците са мъка. Пише с печатни букви -грозничко. Учителката си беше направила тест -да види колко ще се справят сами да напишат разни думички - гледах го моя как беше написал ЛЕБТ - това се явява лебед. другите ги беше налучкал, ама лебед явно му е било трудно. Вчера пък беше написал един лист с имената на неговите приятели и кой колко робота имал. думите не са отделени една от друга, и пак изпуснал беше Ъ, очевидно този звук му е труден -те нали буквите като се казват като звуци се съчетават с Ъ, и предполагам това го обърква.
За феята - гадно е наистина така да го казват, но от друга страна пък вкарват желанието за стараене на децата- хубаво е да свикват че в живота има и състезание. Моят млад господин беше на изпит по карате - вече е горд собственик на жълта чертичка на колана и сертификат за 9 кю....
Да ви кажа - замислям се напоследък дали не смем станали прекалено чувствителни на тема децата - ами аз едно време не помня майка ми да ме е предпазвала от другите деца или да се е карала с учителките защо и как ми говорят....та дали не отиваме в другата крайност?
спокойната- отностно вашите учителки - не знам какво да те посъветвам - поговри с тях. относно Вал - за памет има едни карти които се обръщат и ако са две еднакви- тогава се вадят. който е събрал повече двойки той побеждава.

# 711
  • Мнения: 378
Продължавам във втори пост защото ме дразни как ми прескача.
Та за Вал - това за развиване на паметта. Има разни игри които се играят по двойки - които са за смятате и броене.
За буквите - има една игра Буквенка за компютър- тя е интересна,защото когато детето познае хване буквите(те са падащи) и ги сложи на правилните места получава награда разни части от пъзел , който после реди. та там може да развивате хем логика, хем да се запозвате с буквите.
но според мен - опитай се активно да работиш с нея под формата на игри. първо ти установи какво е положението и може и да се допиташ до някого също. но учителките и нивото в групата следва да е само маркер но не и коректив за диагноза.

аз ще ви оставям че дълго писах - пишете и вие.
поздрави

# 712
  • София
  • Мнения: 4 578
Ехо...поздрави от слънчево Чепеларе. Наско го болят уши и сме си вкъщи, а Вал е баща си на ски. Сутринта нямаше търпение да стане, за да отиде .
Зори, тя мемори игрите отдавна играе. Буквенката и цифренката също. Но няма проблем с паметта и вниманието, концентрацията и т.н.
Тя не свързва буква и звук. Но аз не знам дали изобщо са учили. Вечер, прибирайки се, казва"Мамо, днес учихме тази буква /пише ми на лист О, примерно/". Но на въпросът ми коя е буквата- не знае. Т.е. графично ги пише, но не ги свързва.

Ох, много ви занимавам, ама ще ми мине.

# 713
  • Мнения: 378
Оооо, Танче,

така си кажи - детето просто не е научено. изобщо не е ясно как се преподава материала при вас и колко са напред и колко назад. работи си с нея в къщи и готово.
аз като те слушам - проблема не е в детето.
най лесно ще разбереш като започнете на буквенката - там има звук и графичното изображение се произнася. карай я след като там го кажат и покажат, да го напише и тя и да го каже. ама трябва да и висиш на главата.
според мен след известна работа с нея ще се оправи детето.

завидях ти за чепеларе.
кажи ми моля те къде можем да отидем там на хубаво и не толкова скъпо. и ми трябват цените на ски учителите какви са - че за децата си мисля че им трябват ски учители.

Благодаря!


# 714
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Аз харесвам в Чепеларе хотел "Мартин". Той е и единствения, в който съм ходила...  Embarassed
Танче, и аз си мисля, че с повече занимавки вкъщи ще се подредят нещата.
Приятно изкарване там! И аз искам!  Laughing

# 715
  • Варна, България
  • Мнения: 730
В нашата група вчера имахме открит МОМЕНТ по звукова култура. Децата бяха много активни и доволни. Госпожата също избираше децата, а не само тези, които вдигат ръка.
Ние съответно горди и щастливи! Хареса ми.

Представляваше първо разказ по картинка (това с екран и мултимедия) - да предложат и изберат заглавие, да разкажат (2 деца), другите да кажат какво им е харесало. Игра с жетони - гласните букви с червен жетон. Игра влакче - всяко следващо дете казва дума, започваща с последния звук на предходната. Дете излиза - другите деца, както са в 2 редички казват срички на думата и детето трябва да разбере коя е. Да довършат изречение по смисъл - да речем "Навън вали - на фона на зимна картина, т.е. сняг. Казват колко думи има в изречението.

# 716
  • Мнения: 378
леле Боги  -звучи чудесно и забавно.
при нас също се говореше за открит урок че ще има- но ще бъде в края на март, може и април кой ги знае.
ще видим какво ще излезе - но вие имате и мултимедия - браво!

аз пък съм в дилема - съседката ни прослуша Ивка за пеенето- и каза че е добра и че може да я вземе да я обучава. Тя е обаче по народно пеене и гъдулка. и сега дилемата е да я хвърля ли на подобен иструмент или не?
и народната музика - аз я х аресвам, но след време колко ще и даде - изобщо....
разбира се - ще я водя в читалище което не е близо до нас и си е организация и този момент....., както и пари естествено

дайте съвети

# 717
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Зори, мултимедията беше само за открития урок  Mr. Green Имат 1 в градината и я ползват при нужда. Иначе карат с бяла подвижна магнитна дъска. Нашите учителки са от старата генерация и не ползват PC - асистира им можеща учителка от друга група. 
Колкото до народната музика и пеене - аз също съм леко резервирана, но най-добре Иви ще си покаже дали й се ходи, или не. Ако ти е и съседка спестяваш хамалогията по водене и вземане  Wink

# 718
  • Мнения: 378
уви - не спестявам тази хамалогия с воденето защото съседката иска да си я водя в читалището.
иначе щеше да е супер да я занимава в къщи ама...

# 719
  • Мнения: 1 046
Боги не е до генрацията, а до възможностите на градината, няма пари за техника, а и не купуват - защото могат да ползват 3 от 23.....

Народно пеене  newsm78, виж народни танци - разбира се, ама ... не знам чудно ми е, разбирам че много дава - гледайки масово поп фолк певиците са минали през народно пеене, но ..помислете си.

Общи условия

Активация на акаунт