Отговори
# 765
  • Мнения: 1 046
Драсвам...
Ние за празниците, ако не ни мине котка път, заминаваме към Кръвеник (е, то няма и нужда от питане  Laughing). Не съм почивала откакто почнах работа и нямам грам търпение.
Калоян и той ходи на плуване събота и неделя + плуването в градината. Мераклия е и се радвам че намерихме удобната формула и за нас по отношение на логистиката.
Обаче колкото е безстрашен в плуването, толкова ме притеснява с неговите лигавни по отношение на лекари и прочие. Оказа се, че има 2-3 зъба за оправяне, но....няма как да стане. Някак си трябва да седне на стола и да позволи да му оправят зъбите. Запазихме час, чели сме отдавна още приказката за Чук и Пук, наясно е с всичко. Влезе с мерак в зъболекарския кабинет и в момента, в който жената взе машинката и се почна с истерията, а дори не го е пипнала. След Великден ще запазя час при друг зъболекар, да видим дали няма да е по-добре. По никакъв начин не може да се убеди да седне. Мило, с подкупи, с обещания, с караници и заплахи дори, няма и няма. Щяло да го боли, страх го било - с две думи лигавня му казвам аз. Но трябва да се преборим някак си.
Та май толкова от мен.
За училище и аз подадох заявление в едно от двете училища и не знам и аз какво искам. Ако питам Калоян той вече си е избрал, точно обратното на това, което ми се иска повече. Има време ще го мислим.

# 766
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Нади, горкият Коко!  Hug Дано намерите удачен вариант! Потърси вариант с детски зъболекар - в клиника Даковски до Римски терми им пускат филмчета и т.н.

сетих се за един куриозен случай.
Една приятелка води сина си на зъболекар, още преди да са му направили нещо той почва да реве неистово и в пристъп на емоции разкъсва отпред ризата си, хвърчат копчета и казва на зъболекарката "По- добре вземи един пистолет и ме застреляй!  hahaha

# 767
  • Мнения: 2 433
като отворихте дума за зъби...да ви се оплача... Tired
Имахме  големи неприятности тези дни. Направо сърцето ми се скъса а главата ми побеля.
Моето Янче, отиде да си играе при новото комшийче , и след час ми го върнаха целият в кръв и без зъби. Комшийчето скоро го осиновиха - преди 2 седмици. На  7 годинки е , и е "аучило " много неща в дома. Блъснало Янчето и нашето, нали никой не го е блъскал и незнае да се пази... паднал на ръба на таблата на леглото. Единият зъб избит - другият набит. Зъболекарката ни каза че е рано да правим предположения. Трябва да изчакаме травмата да отмине и да направим панорамна снимка. Тя ще покаже да каква степен е проблема. Зъбът може да е наранил зародиша на новият зъб , а може да е набит в коста да да причинял запушване на ноздра...или нещо такова. Най добрият вариант е новите зъби, като вземат да растат след година , две... да изтикат набитият зъб и да го "извадят", но  със сигурност ще носи скоби или нощни протектори/ това незнам какво е/ Най лошата ситуация ще е новият зъб изобщо да не избие и да се наложи операция. Което просто ме съсипа. Но нищо не е сигурно и всичко е само в сверата на предположенията. Той е стресиран и уплашен. Неможе и да се храни , щото и отока е голям...изобщо... ми се реве! Предвеликденско!
Днес с него ще боядисваме яйца. Mr. Green утре ще занесем яйчице на църквата и ще се помолим за нови зъбки - здрави! Така съм му обяснила. Е, вече помолихме феята на зъбките, която ни прибра едното зъбче, но повече молби не са излишни! Hug

# 768
  • Мнения: 5 297
Джулка, прегръдки на Яни  Hug! Добре че зъбки не са били постоянни.

# 769
  • София
  • Мнения: 4 578
Джули, направо настръхвам. МИлото. Наско преди време така падна сам, скачайки по спалнята у баба му, се приземи на таблата, напред със зъбите. Но не успя да ги избие.
Дано всичко мине по най-добрия начин. Дай му и арника ако имаш. Прегръдки от мен.

А Вал ми е с 8 постоянни зъба....А от млечните нямаме 1 без пломба  ooooh!

# 770
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Юле, не знам какво да кажа. Прегърни Яни и дано всичко се размине по най-лекия начин.   bouquet

# 771
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Джулка, прегръдки и от мен!
Дано всичко се размине!  Praynig

# 772
  • Мнения: 2 494
Джули, прегръдки и дано Яни се е успокоил и всичко да се оправи по най-добрия начин!!!  Hug

# 773
  • Мнения: 378
Здравейте мацки,

не бях влизала тук отдавна - нещо работата ме нападна с пълна сила.
Празниците изкарахме на ранчото.
Джулка - недей да се стряскаш -за всичко има решение. Ще се наредят нещата - дай само време на Яни да се пооправи. Да ти кажа - брат ми счупи зъб постоянен когато беше 5-6 клас - неговият добър приятел хвърлил чантата си в краката му докато бягали за да го спре. Е спрял го беше доста добре - преден зъб го няма, разбита уста и т.н. Оттогава си е изкуствен преден зъб- нищо му няма. Във вашия случай - Яни е малък - ще ги смени. Ще се оправи детето. А пък страшнотиите дето докторката е насказала - смятам че няма да се случат.

При нас е доста наситено с програмата. Ива имаше представление от балета - много бяха сладки, ама това дете ми скъса нервите просто - при навалицата която беше тя постоянно ми изчезваше някъде, направо побелях.
Сега път в събота ще има международен фестивал по пеене и тя ще участва там - да видим там как ще бъде.

Синчето - и то се гласи да има концерт от пианото - изобщо наситена програма

иначе сме добре - аз ходя на родителски срещи на училищата които съм набелязала. някой знае ли нещо за 129 оу- и бъдещите учителки там?

айде - драснете някой и друг ред

# 774
  • Мнения: 391
Зори и ние ще участваме в международния фестивал, но с народни танци, предполагам, че за същия става въпрос. Вие къде ще се представяте, ние сме пред НДК, но разбрах, че ще има на две места в София.

Джулка, как е Яни?

# 775
  • Мнения: 378
Ами ние ще бъдем в Дружба в читалището
И да - той не е само по пеене, а за фолклорно представяне.
успех ви желая - сигурна съм че ще се представят прекрасно децата.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 14:52 от zoroto

# 776
  • Мнения: 391
Значи за същия фестивал става въпрос, точно за Дружба казаха, че ще е другото място, на което ще се провежда. Успех и на вас!
Ние също сме запълнили програмата с тържества и концерти. В понеделник ни беше в градината, представиха се много добре, много се бяха постарали и госпожите и децата. Беше като околосветска обиколка, представиха ни всички държави с по нещо характерно за тях. Пяха даже на японски, индиански, Ода на радостта, абе страхотни бяха.

# 777
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Успешно представяне на децата на фестивала!
Ели, това с тържеството в детската ми прозвуча много гот! Браво на госпожите за идеите!  Hug
Днес и ние бяхме на родителска среща в училището. Останах малко разочарована - очаквах да видим госпожите, които ще поемат 1 клас, нищо подобно не се случи - на 30 май щели да бъдат на разположение за "сгляди". Говориха ни общи работи... и така пак сме наникъде в избора!

# 778
  • Мнения: 2 494
Боги , не се ядосвай, нашата родителска среща ще е на 15.06 чак, ама здраве да е, ние госпожата си я познаваме, страхотна е, идва на всички тържества в детската градина тази година Hug

Мишленце, как песни на японски и индиански, страхотно направо  Hug браво на госпожите и на децата!

Тук онзи ден имаше благотворителен концерт и участваха и децата от детската, 3 песнички и 5 танца, Йони беше солистка на една песничка на руски и български, за първи път пее соло, справи се ... почти идеално, сега с нетърпение чака следваща изява на голяма сцена  Laughing На есен трябва да решаваме какво да бъде, сега иска да танцува, да пее и да ходи на школа по актьорско майсторство  Twisted Evil

Целувки на всички!

# 779
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Аля, Честит Рожден Ден и тук!   bouquet

Аз нямам представа, коя ще е учителката - родителската е на 12.06.

Иначе гледах Йоанка - прекрасна малка госпожица - имах чувството, че е родена на сцената!

Общи условия

Активация на акаунт