Бременост и кг

  • 11 254
  • 196
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 122
Забременях, когато бях 50кг, в началото отслабнах до 48кг и след това като се почна едно неконтролируемо Едене ooooh!(де да го имах този акъл тогова...), влязох да раждам 94кг.
3 дни по-късно бях 85 (детето се роди 4.200), след 3 месеца заковах на 60кг и не мърдам от тях вече 19 години Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 940
Качвам по много, около 25 килограма, като повечето първите три месеца. Това според мен е реакция от спирането на цигарите, защото в началото ми се гади ужасно, повръщам почти всичката храна, която поемам и пак качвам килограми. Не се залежавам по време на бременност, освен ако няма лекарска препоръка за известно време да почивам. Качените килограми не ми пречат, не вдигам кръвно, не се потя, не ми се подуват краката и пр. екстри.
Свалих ги много трудно с първата бременност, за три години и половина. И после забременях Laughing
Синът ми се роди 4.100, но от родилния дом си тръгнах само с минус седем-осем килограма /само, щото качвам по много, ако бях качила десет килограма щях да казвам в болницата оставих почти всички килограми/
Но като цяло това не е основният въпрос, който ме вълнува по време на бременност. Важното е с детето да излезем живи и здрави от родилния дом.

# 32
  • Мнения: 5 577
вярвате ли ми, че не помня  Embarassed не знам колко съм качвала, за мен е важно, че успяват да се смъкнат след ражданията и пак си нося дрехите от преди да забременея

# 33
  • Мнения: 4 300
Но като цяло това не е основният въпрос, който ме вълнува по време на бременност. Важното е с детето да излезем живи и здрави от родилния дом.


Всъщност е важно за здравето и на майката, и на детето.
Моята гинеколожка ме следеше много стриктно за теглото и храненето, аз си бях извадила и една табличка, която определяше някакви граници според началните ти ръст и килограми
Горе долу ги спазих, мисля, че нормалното за мен беше 12-14 кг, аз качих 15-16. 12 свалих в родилното, което ме навежда на мисълта, че таблицата е била коректна. След това покрай разходките и свободното време останалите килограми някакси съвсем естествено изчезнаха, дори по време на майчинството поддържах по здравословно тегло и вид, от обичайните 5-6 кила, които успявам да натрупам по време на стресови периоди в работата.

Честито, не знаех че си бременна   bouquet

# 34
  • Мнения: 10 547
 valerie, не е без значение колко са качените килограми по време на бременността. Когато раждах второ си дете, имаше в предродилна зала дама с надмормено тегло- беше около 120-на кг, а може и отгоре. Горката, не можеше да се качи нито на магарето, нито да се свие за да й поставят упойка, за секцио не се й наемаха, защото операцията, ако не е планирана, е рискова...

# 35
  • Мнения: 5 940
Благодаря Simple Smile
Рокси, знам, че е важно здравето. Но аз не усещам тежестта на тези килограми и странното е, че никой не може да повярва, че съм качила чак толкова, защото като цяло не изглеждам много променена.
 Проличава ми  като родя, защото иначе корема скрива истинската картинка, дори и от мен Laughing.
Касита, има бременни с по само пет- десет килограма отгоре , които не могат да седнат по турски даже или да си обуят обувките. И такива с петнайсет -двайсет, които си качват спокойно краката на раменете  Laughing Но принципно съм съгласна с вас.
Не одобрявам обаче лудите диети, пушенето по време на бременност само и само да останем слаби.

# 36
  • Мнения: 2 222
С всички бременности съм качвала по 18 до 20 кг. Свалих си изцяло кг. само от първата бременност. От втората ми останаха около 3-4 кг. отгоре, а от третата - 6, така че равносметката е - след 3 деца - 10 излишни кг. Тоест вместо 55 сега съм 65. За моя ръст от 165 това е много. Няма начин да ги сваля, ако не гладувам известно време, а хич не ми е до диети и не знам как ще стане  Crazy Уж се успокоявах доскоро, че бебето още е малко, но то си порасна и вече нямам извинение...

# 37
  • Мнения: 1 748
Започнах от 49 кг и стигнах 72, значи съм си сложила 23 кг. Два-три месеца след раждането вече бях 55-56 кг, за корема ми трябваха поне 2-3 години, за да се възстанови тъй като не спортувам.

# 38
  • Мнения: 4 300
За прибирането на корема имат значение състоянието на мускулите преди да забременееш/родиш ( няма генетично слаба мускулатура на корема, сори) , начина, по който си родил, кожата, какви упражнения правиш и т.н. Няма много много връзка с килограмите.
Отделно жените ги делят на два основни типа- ябълка и круша. Ябълката трупа излишното около корема и нагоре, докато крушата-на дупето и бедрата.

Последна редакция: пн, 20 юни 2011, 09:51 от Рокси

# 39
  • Мнения: X
Прочетох оттук-оттам някои мнения, но  май аз съм единствената .....    Laughing
И през двете бременности качих по около 15-16 кг.
Първия път на десетия ден след раждането се вмъкнах в дънковата си поличка отпреди забременяването.
Не съм се теглила тогава,но дори ми беше малко широка.
В градинката ,в която  тогава го разхождах ,другите майки не можеха да повярват ,че съм раждала преди има-няма две седмици.

Втория път имаше проблем при самото раждане и ни задържаха в болницата 10 дни.През които ,последното което си мислех ,беше ядене.Толкова бях притеснена....
Изписаха ме на кг,на които забременях.

Понапълнях след 35-та си година...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Отделно жените ги делят на два основни типа- ябълка и круша. Ябълката трупа излишното около корема и нагоре, докато крушата-на дупето и бедрата.
Според мен, това е основната причина, на някои жени 3 месеца след раждането да не им личи, че са родили. Аз бях така и се получаваха много конфузни ситуации. Simple Smile Мискулите си ги имах, даже в излишък, но от сланинка не се виждаха.

# 41
  • Мнения: 1 174
12 кг и три месеца след раждането се стопиха.
Пък нямаше да са ми излишни едни 5-6 кг отгоре  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 12 562
Качих 19,5 кг. Свалих ги за 20 дена след секциото. Синът ми е роден 4,4 кг.

# 43
  • Мнения: 1 681
Качих около 9-10 кг, вече съм ги смъкнала... Да ми е жива и здрава сега продължавам да отслабвам Simple Smile

# 44
  • Мнения: 189
Качих 15кг, още в болницата бях -10кг, с останалите 5 лесно се справих без диети, спорт и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт