подготовка преди инвитро

  • 8 435
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
Здравейте , момичета. Започвам нова тема, в която се надявам всяка една от вас да сподели- какво прави преди инвитрото. На нас ни предстои втори опит- ще поизчакаме още 2 месеца да посъберем парички и да се възстановя от първия неуспешен опит и се питам как да помогнем на организмите си . Аз лично смятам да правя следното-осовно да наблегна на здравословното хранене- т.с. да включа богати на витамини храни. Ние сме в мъжки фактор и милото взима вит. А, вит. Е и Сарженор, но аз не искам да го пришпорвам да включва и други лекартва- надявам се да му ги подсигуря с храни. Сега в ваш ред да споделите какво правите.

# 1
  • Мнения: 149
Аз март месец имах едно неуспешно инвитро, след това неуспешен замразен трансфер, до който не стигнахме че ембрионите не се размразиха, началото на този месец пък опитахме инвитро на естествен цикъл, но фоликула беше кух. Много разочарована и изтощена почнах 90 дневната диета дано поотлабна малко преди следващият опит, че с това бебеправене качих 20 кг последните 5 години. Освен това съм решила и 3 месеца почивка от прегледи и процедури. Дано това ми помогне .

# 2
  • Мнения: X
Момичета и аз се включвам към темата ин витро. Ние правим опити за бебе от 3 години и от 1 год сме в център за репродуктивна медицина и имаме вече 2 неуспешни инсеминации, подготвям се за трета. ако и тя  е неуспешна ще пробваме ин витро в БГ.това лято ще змразим сперма тъй като мъжа ми не може да взима отпуски когато си иска и аз към края на год ще се прибера в БГ за да направя ин витрото. Въпроса ми е на кой колко пари му е излезла цялата процедура

# 3
  • Мнения: 4 660
здравейте
след 7 дълги и мъчителни години на опити за забременяване тази година правим първото и надявам се последното инвитро успех на всички Hug

# 4
  • Мнения: 1 625
Kriki ако правиш ин-витро на естествен цикъл е около 1000 лева. Аз сега правих ин-витро със стимулация и ми излиза грубо 5000. Но много зависи от стимулацията. Какви медикаменти ще се използват, колко дълго и т.н.

# 5
  • Мнения: X
а лекс миличка мерси много. Как мина ин витрото . кага да чакаме резултат. колко ембриона успяха да станат . пиши с какво те стимулираха и колко време . Ти в коя клиника си? стискам ти силно палци.

# 6
  • Мнения: 336
Здравейте, моята история е следната: правим опити за бебче вече 3 години, миналата година бях пощуряла на тема изследвания. Направих си изследвания за хормони, хламидия, правихме и спермограма в Пловдив, и най-накрая лапароскопия. Резултатите са следните:всички хормони са ми в граници във всяка една от изследваните фази от цикъла, спермограмата излезна нормална-без никакви забележки или нещо притеснително. От лапароскопията резултата е една запушена тръба с повреден фимбриален апарат и една проходима. Сега година след лапарото резултата е никакъв. Сега сме се насочили да направим ин витро в Селена, но проблема е, че сме от Стара Загора и ми се иска преди да тръгнем да правим каквото и да било, някой ако може да ми каже дали постояно ще сме нужни двамата с приятеля ми да сме там, колко време ще отнеме и разбира се приблизително каква ще е сумата-знам, че е относително, но все пак...
И последен въпрос: дали има възможност да ме запишат по фонда заради повредената и непроходима дясна тръба. Благодаря предварително и се извинявам ако е имало подобна тема, но вече съм отчаяна и мисля другата седмица да тръгваме. Желая късмет на всички   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 660
днес си вземах инжекциити за старта който е утре - дълъг протокол

# 8
  • София
  • Мнения: 1 326
Ами аз да напиша нещо по темата
... Започвам нова тема, в която се надявам всяка една от вас да сподели- какво прави преди инвитрото. ... и се питам как да помогнем на организмите си . Аз лично смятам да ...наблегна на здравословното хранене- т.с. да включа богати на витамини храни... Сега в ваш ред да споделите какво правите.

моят опит не е много поучителен, тъй като все още нямам положителен резултат, но нали споделяме...
- здравословното хранене и за мен е на първо място, макар че аз така си се храня от години, поприучих и мъжа ми... В опитите засега не ми помага, но пък не пълнея  Wink
- още преди четвъртия ми опит започнах редовно да ходя на фитнес /всеки ден по 1 час/
- а преди последния ми, пети опит направих и два курса иглотерапия
- пак за последния опит спрях цигарите и всички видове алкохол /дори бира не пиех/ и намалих драстично кафето и шоколада /някъде прочетох, че много вредяли Shocked/

Ако се съди по резултатите (5 неуспешни ин-витро/ИКСИ), от всички тези усилия полза никаква. Но, както писах и по-горе, поне е полезно. Пък и за мен е по-добре да знам, че съм направила каквото трябва, така че не съжалявам...

# 9
  • Мнения: 141
Здравейте момичета! Предстои ми инвитро. Имам въпрос, ако някой може да ми помогне ще съм страшно благодарна. Значи май месец стартирам инвитро, обаче мн ми е странно, че лекарка направо ми каза "обаждай в първия ден на цикъла и ще почваме". Някак си поради сериозноста на самата процедура това "почваме" ме притеснява. Имам 2 приятелки, които правеха инвитро, обаче в Русия. И двете имаха сериозни "подготовки" преди. Една месец преди процедура пиеше хапчета да подготви матка, яичниците, ходеше на ехограф, където гинеколожката й каза, че много са й стегнаха яичниците бла-бла-бла. Другата пиеше някакви витамини месец преди. И двете в различни градовев, една по фонда, друга за пари...Смисл различни са като случки, но ги "скъсаха" от прегледи преди да започнат, то мамолози, кардиолози, ендокринолози, куча други неща. Реших, че може би в Русия така, в Бг малко да е по друг начин, друга държава, може би пари един от факторите, може би няма нужда от толкова прегледи, почнах да търся по бг форуми, няма много инфо специално за подготовката. Намерих само, че позва да се пие фолиева поне преди 3 сед и хормонали хапчетата за подготовка. Аз нищо не правя, чакам да ми почне само и станах едно кълбо от нерви. Моля  споделете поне месец преди инвитро какво сте правили, благодаря

# 10
  • Мнения: 118
Atata, здравей. Не съм правила инвитро по простата причина, че все още не сме отишли с мъжа ми на изследвания и такава голяма стъпка не се налага да правим. Но вече мисля, че имаме проблем, тъй като много дълго опитваме. Досега не го приемах като сериозна пречка и мислех, че просто нещата ще се случат в точното време, но уви...година след година, опитите си остават неуспешни. Ще отида на консултация при специалист следващата седмица и силно се надявам да се окаже, че не е нещо непоправимо. Относно твоето запитване не мога да ти дам компетентно мнение, след като не съм преминала през това, но чисто логически според мен трябва да се направи подготовка преди инвитро. Нека и другите да ти кажат по-подробно. За мен лекарят трябва да приема като лична кауза всеки един такъв случай и да се отнася отговорно и внимателно.

# 11
  • Мнения: 1 669
Atata, поне една микробиология трябва да пуснеш, за да знаеш дали средата е благоприятна. Полови хормони и хормони на щитовидна жлеза може би също. Тук много от момичетата са си правили и пакет тромбофилии, имунология и доста други неща, но в повечето случаи това е било съгласувано с лекар. Аз ин витро още не съм правила, само инсеминации, затова ще е хубаво някой по-запознат да отговори.

# 12
  • Мнения: 118
 Ema_P, извинявай може би за глупавия въпрос, но каква е разликата между инсеминация и инвитро и изобщо как се процедира при двете. Невежа съм в това отношение, защото за първи път се сблъсквам с нещо подобно. Предстои да се консултираме и да се направи спермограма, но ще е след почивните дни. А после не знам какво ще се случи. Ти докъде си стигнала?

# 13
  • Мнения: 141
Здравейте момичета! Под подготовка имах предвид не изледвания, те трябва да са направени вече, щом е стигнало до решение за инвитро (ние сме направили, микробиологии ( пак ше правим точно преди процедура), хормони, спермограми, снимки...) под подготовка имах предвид следното: например, моя приятлека е правила ИнВитро в Петербург Русия март месец. Преди два дни разбрах, че беше успешно. Месец преди процедурата (късия протокол беше) получила имейл от клиниката, че трябва да пие противоачатъчни с помоща на тях да поготви матка и яичницте, да ги стегне и да отпочинат един цикъл преди процедурата. Друга приятелка месец преди процедура пиеше витамин Д, лекарят е казал, че с прием на витамин Д процедурата става няколкократно по ефикасна. Това ми е въпросът. Защото на мен никой нищо не каза, нито фолиева да приемам, нищо и ми е меко казано притеснително. Толкова сериозна процедура все пак

Относно инсеминация и самото инвитро. Инвитор е доста сериозна процедура, а инсеминация когато ти вкарват в овулация спермата на партньор с една дълга тръбичка вътре, бърза, безолензнена, мало ефикасна и не скъпа процедура, но трябва да си здрава (с непроходими търби или лоша спермограма не се прави) . това е горе-долу

# 14
  • Мнения: 1 346
Atata, много правилно разсъждаваш. Добре е да се обърнеш и към друга клиника/лекар, които не биха пренебрегнали тези детайли. Добре е 3 месеца да се приемат назначените витамини и добавки, вит.Д, вит. от гр.В, антиоксиданти и т.н., с цел подобряване качеството на яйцеклетките. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт