Куба

  • 53 279
  • 268
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 771
Kisses{P}
Няма проблем да се коментира пътуването по вода, но може би в темата Круизи...

Moharet
През Szeremietiewo е най-голям избора и цената не е лоша.
Мисля, че цена от 600 евро София-Хавана-София е съвсем нормална.
Нашата е била малко над 600...

Смърфиетка
Ами скъпо е, щом от София е толкова, но в евро.

Пътували сме и Маями-Ямайка, после кораб, Маями-Хавана беше много скъпо, почти колкото от BG.

# 106
  • София
  • Мнения: 783
Смърфиетка , мерси за линка, не го бях ползвала преди   bouquet

Блед, съгласна съм, че може да се намери на добра цена, обаче аз искам да избегна полета през Русия, защото е по-дълъг. В най-добрия вариант ми се иска да е от Испания, но ще видим. Има много време, мисля пътуването ни да е в края на годината, та ще намеря най-добрата оферта до тогава  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 3 771
Запалихте ме по Куба отново, най-ниските цени в момента без Русия са....
ТУК

# 108
  • Мнения: 3 841
Леле, със сегашния курс на долара, че те струват колкото нашите, ама къде Виена, къде Богота. На този континент се убеждавам за н-ти път, че здраво ги дерат.

Само да допълня, че в момента БГ еър има промоция за София-Виена за 120 евро, така че цената излиза повече от супер!  Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 3 771
Една шегичка мила...
Идваш до Европа, виждаме се и после летим за Куба...  Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 1 175
Може ли малко повече информация за пътуването по вода? Време,  цена, организация?

Ние мислим да отидем за меден месец, за около 17-19 дни, като искаме да съчетаем плаж (6-7дни) и обиколка из страната.

Набелязали сме примерен маршрут :
Havana - Las terrazas - Vinales - Pinar del rio - Cienfuegos - Trinidad - St. Clara

За завършек Cayo Coco/ Cayo Guillermo или и двете по няколко дни.

Някакви размисли по маршрута? Чудим се как да се придвижваме между градове, също дали да е връщаме от Pinar del Rio до Хавана.

Ние бяхме с почти същият маршрут, придвижвахме се с техните таксита, но нелегалните. Мислехме да наемем кола , но не го направихме от тук, а там бяха доста по-скъпи и се отказахме.А и по пътя нямаше кой знае колко табели,така че може би по-добре стана,че пътувахме с местен шофьор, иначе още можеше да се лутаме из кубинските селца  Laughing

# 111
  • Мнения: 255
В събота имаше грешка в системата на Air Europe. Билетите Мадрид - Хавана - Мадрид бяха 160GBP, но това за няколко часа, който купил, купил.
Визите се вадят много лесно от посолството в София. Отне ни около 30 мин да попълним формуляра и след седмица имахме визи.


Набелязали сме примерен маршрут :
Havana - Las terrazas - Vinales - Pinar del rio - Cienfuegos - Trinidad - St. Clara

За завършек Cayo Coco/ Cayo Guillermo или и двете по няколко дни.

Някакви размисли по маршрута? Чудим се как да се придвижваме между градове, също дали да е връщаме от Pinar del Rio до Хавана.

До по-туристически места като Винялес има автобуси за туристи. Цените са в долари, но излиза по-евтино от кола. Ние пътувахме 15 дена с кола под наем, беше страхотно и не сме имали проблеми. Последният ден се спука предното стъкло, но застраховката го покриваше и нищо не сме плащали.

# 112
  • Мнения: 3 292
Може да пробвате да влизате в сайтовете на самолетните компании и хотелите с различни ИП-та, понякога разликите са доста сериозни, за билети варират около 10-на %, но при хотели съм срещал и 100% разлики.

# 113
  • София
  • Мнения: 783
В събота имаше грешка в системата на Air Europe. Билетите Мадрид - Хавана - Мадрид бяха 160GBP, но това за няколко часа, който купил, купил.

Говори ми, още си дърпам косите за тази събота   Money При мен излезе 160 евро Мадрид-Хавана-Мадрид, ама пусто за април и май, а за ноември, когато ние искаме - редовна цена  Close

Иначе предложението от Виена не е лошо, имайки предвид, че могат да се намерят доста изгодни полети София-Виена  Peace

Alexslav , Има нещо вярно с IP-тата. Мин. година резервирах Солун-Санторини, но докато се чудим и цената се промени няколко пъти в рамките на няколко часа, естествено нагоре. В крайна сметка проверих от друго IP желаните дати и пак си излезе първоначалната намалена цена, та не му се чудих повече:)

Cvete na Venera, колко приблизително ви бяха транспортните разходи? Вие целия маршрут ли го минахте с таксита или ползвахте и автобуси?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 175
Не,автобуси не сме ползвали.От Хавана до Тринидат, със спиране в Сиенфуего за обиколка, мисля че 100-120 долара.От Тринидат до Варадеро пак беше около 100 долара.Иначе докато бяхме в Хавана, си купихме билети за обиколка на Пинар дел Рио,екскурзията може да си я купиш от всеки хотел,тръгва се рано сутринта с автобус и те връщат чак вечерта,като има включен и обяд в цената.Цената май беше около 60-70 долара.

# 115
  • Мнения: 255
Говори ми, още си дърпам косите за тази събота   Money При мен излезе 160 евро Мадрид-Хавана-Мадрид, ама пусто за април и май, а за ноември, когато ние искаме - редовна цена  Close

Това щеше да е голям удар. Идеята при грешките е да се купува веднага и човек да си наглася графика към тях, но не винаги е възможно.
Относно настаняването силно препоръчвам и частните квартири. Повечето предлагат по-добри условия от хотелите. Имат отделен вход, чисти са и храната е много вкусна.

# 116
  • Мнения: 1 602
Cvete na Venera, Предвид, че са "нелегални" таксита лесно ли се намират? Аз също си мислех за тях като вариант, тъй като не ми се съобразява графика с автобус, а за рент-а-кар не съм сигурна, че ще се справим, въпреки че бяхме в Мароко с кола под наем и се оправихме някак си...

AvrorA, може ли линк към компанията, от която сте резервирали кола?

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 13:58 от Kisses{P}

# 117
  • София
  • Мнения: 783
Говори ми, още си дърпам косите за тази събота   Money При мен излезе 160 евро Мадрид-Хавана-Мадрид, ама пусто за април и май, а за ноември, когато ние искаме - редовна цена  Close
Това щеше да е голям удар. Идеята при грешките е да се купува веднага и човек да си наглася графика към тях, но не винаги е възможно.
Относно настаняването силно препоръчвам и частните квартири. Повечето предлагат по-добри условия от хотелите. Имат отделен вход, чисти са и храната е много вкусна.

Е да, ама ние имаме вече билети за юни за друга мечтана дестинация и нямаше как да се справим нито с отпуските, нито с финансите, та затова си оставам с надеждата, че може да излезе нещо подобно пак  Praynig Ако не е проблем, моля те, покажи, кои квартири сте ползвали вие и сте останали доволни  Peace

Cvete na Venera, добра идея ми даваш с тези таксита. Ние мислим да вземем рент-а-кар, но  може за някои дестинации да ползваме и такси, ще го обмисля хубаво  Hug

# 118
  • София
  • Мнения: 1 175
Лесно се намират нелегалните таксита,всяка втора кола е такава.Ние все пак гледахме да е по-голяма,защото бяхме 4 човека с 4 куфаро,но нямахме проблеми с намирането.Че и с климатик бяха Shocked (което си е екстра за там). ние отсядахме в частни квартири и хазяйте също винаги имаха хора за всичко -за пури, за таксита и др.

# 119
  • София
  • Мнения: 783
Мили хора, нямате ли качени някъде снимки от Куба, да разгледаме  Praynig

Cvete na Venera, значи и към теб отправям молба, ако не ти е проблем, да споделиш от кои квартири сте останали доволни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт