Новите първолаци 2011/2012 - Набор 2004

  • 34 463
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 837

Да го похваля моето момче. Има награда за талантлив млад писател. Какво е писал не ми е известно. Тук има една инициатива за направа на книга от всеки клас и учениците пишат и рисуват по една страница и после се събират заедно листите, които разказват измислена от тях история.

Браво на него  Simple Smile

Нещо подобно направиха нашия клас за завършването на годината. Всеки нарисува и написа по една страница и учителката ги отпечата в книга. Тематиката беше, какъв искам да стана като порасна.  Simple Smile
А, като подарък за учителката и Самуил написа книга "Mockees Day Owt" Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 1 287
Направо ви завиждам, момичета, че вече сте наясно с толкова много неща около тръгването на училище. Че дори някои и пари са събрали и униформи са поръчали. При нас няма униформи, разпределението на часовете го гледах в седмичната програма за настоящия първи клас, въобще шпионирам училището дистанционно и чакам Септември. А за госпожа - нищо, от познати чувам, че и госпожите на знаят коя с кой клас ще продължи наесен, дали с първи, или пък не. Не обичам така, обичам всичко да ми е ясно, дано потръгне.

За униформите съм на мнение, че би трябвало да показват принадлежност към конкретно училище, но основно в гимназиалния курс. Мисля, че би им омръзнало да носят всеки ден еднакви дрехи. Аз купих на моето дете един сукман от фирма за ученическо облекло, не и казах че е униформа и тя си ходеше с него на ДГ, беше и любим. И така седмица две ( не всеки ден, разбира се), после и  омръзна, не искаше да го погледне цяла зима. Та така, по-добре без униформа за сега.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 331
немирница, Кейси, браво на писателите Simple Smile

Униформи: При нас май няма newsm78 нищо не казах по този въпрос, но и никой не попита.

Пари: Казаха ни по колко са събирали миналата година от Настоятелството. Ползват ги за различни неща - общо благо.
За ремонти, за помагала и т.н. не са искали нищо.

Класните стаи: Ще ги ремонтират лятото, ще имат шкафчета и по всяка вероятност "физическото" и рисуването ще остава там.  

Учителите: Класната по всичко, ще имат учител по рисуване, възпитател за следобяд, за физическото не разбрах(не помня).  

Предметите: по колко и как ще са разпределени на есен ще разберем. Само за ЗИП-а ни разясниха че е 3 часа, от които 2 ще са рисуване 1 бр. бълг. език, дали ще има още часове по рисуване не знам.

# 63
  • Мнения: 1 931
Нашата родителска среща мина. Никакви пари не са събирали. Ремонт правят сега, правят още една стая за 1-ви клас , ще са 4 паралелки. До сега бяха по 3, но за това училище има много кандидати. Казаха ни, че и пари в първи клас да не им даваме, ако има нужда да им слагаме по нещо в чантичка за храна. Там си има закуска и обяд. Ще плащаме за обяда по 1 лв. на ден. В междучасията не ги пускат да си купуват разни неща, излизат на площадката за 1-ви клас. Трябва преди училище да им вземем по химикалче, моливче и по една тетрадка с квадратчета и тесни и широки редове. Другите неща ще ни ги дадат там на есен. За сега униформи няма.
Другото което казаха е в първи клас раниците да са там и да не ги караме да пишат в къщи. Там с целодневното обучение си е достатъчно, в къщи да играят само. Раниците ще се взимат в петък. Нямам си и на идея как ще е.

# 64
  • София
  • Мнения: 324
blagovesta, направо това звучи като приказка на фона на всичко по-горе описано. Сигурна съм, че детенцето ти ще е много щастливо там.  Simple Smile  Дано да има повече такива училища Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 3 102
Бях търсила преди време задължителната програма (от МОН) за 1клас, преписала съм си следното:
БЕЛ - 7 часа/седмично
математика - 4
физическо възпитание - 3
изобразително изкуство - 2
роден край - 1
домашен бит и техника - 1
музика - 1
ЧКР - 1
ЗИП - 3
СИП - 1-2 /не е задължително да се избира/

3-те часа ЗИП се избират за целия клас, в повечето случаи родителите нищо не избират, а часовете са "разпределени" служебно. Профилирането на някои училища става именно в тези 3 часа ЗИП.
При нас, понеже профилът ни е "Приложни изкуства" часовете ЗИП са 2 часа изобразително изкуство (като децата ги делят на 2 групи, има двама допълнителни преподаватели за тези часове) и 1 час БЕЛ.
Чужд език влиза в задължителната програма от втори клас, тези, които започват от 1 клас "използват" часовете за ЗИП за съответния език. Възможно е също езика да е СИП, което означава допълнителни часове, извън задължителната програма.

Иначе и моя първокласник не ще и да чуе за училище, и той щял да с остава в ДГ  Crazy
Само някой да спомене нещо за 1 клас и той даже вече е станал раздразнителен на тази тема - отсича "абе, нали ви казах, че няма да ходя на училище, не искам  Crossing Arms "
За сега съм помолила всички баби и дядовци да престанат да го споменават тоя 1 клас, само минаваме да си купуваме сладолед от една будка долепена до училището, като небрежно споменавам - айде за сладолед до твоето училище. Следващата стъпка съм планувала да е каране на колело и ритане на топка в двора. Иначе съм притеснена, де, не е хубаво "да те замъкнат" насила за 1 учебен ден...а сестра ти да е в любимата ДГ, и то при твоите си, любими госпожи  Confused разбирам му драмата, демек  Mr. Green

# 66
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
А при нас е време за носталгия. Днес девойката е последен ден на детска градина, та довечера ще се раздели официално с градината. Сутринта по този повод си избра рокля (обикновено е с панталон, за да може по-лесно да дивее), което не й се беше случвало отдавна. Mr. Green
Слава Богу, с училището драма няма. Засега има желание. Grinning

# 67
  • Мнения: 28
Привет мамчета !И ние" На есен с песен" както е казъл народът, бяхме на предучилищна подготовка през изминалата година и така чакахме ваканцията брояхме дните , а сега вече му омръзна . Споделете моля как минават дните на дечицата  ви ?

# 68
  • София
  • Мнения: 8 331
sterimar, моите са при баба на море.
Карат колело, разхождат се по край морето, на плаж не ходят защото са жаби, а няма големи жаби, които да ги пазят във водата (баба и дядо не стават за тази работа), тичат в двора, ровят се в пръста, поливат, гледат ТВ, ловят пеперуди..., ако са останали, че обикновено или свършват, или се предупреждават, че в този двор е опасно.  Mr. Green

Да си похваля първокласника.
Днес с баба са ходили на зъболекар и той се е държал геройски.... ама не ми е глупаво патето, разказал на тати колко е бил послушен и го е работил за подарък  :mrgreen

# 69
  • Мнения: 2 255
Моя е на лагер на морето и макар, че нещо се е поразболял  Rolling Eyes червено гърло на 33 градуса   Sick по негови думи се чувствал повече от чудесно и много му харесвало  Peace
Като се чуем все бърза да ми затвори  Rolling Eyes добре, че днес "удари" един подробен разказ за аква-парка дето са ги водили, та успяхме да си поприказваме повечко  hahaha

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Нашата девойка пък още е на градина. Тази седмица бяха на скаут-училище на Витоша, голямо дивеене е паднало, яздили вчера понита, малко обаче са я понахапали разни насекоми. Другата седмица й е последната в градината, после ще се гледаме вкъщи или ще ходи при баба си да играят с нейната приятелка, която ще е в същия блок при своята баба.  Simple Smile

На нея й се ходи на училище, само се хвали с раницата си на всеки, който дойде вкъщи. Simple Smile Дано не й мине меракът, като почнат уроците.

# 71
  • Мнения: 28
Миличките дечица ,нека да си изкарат едно прекрасно лято че, животът ги почва .И ние щуреем какви ли не дивотии прави ,не мога да го накарам да попише малко ,размахва едно списание с комикси и чете само следното :"Фиууу" ,"Тряяяяс", "Бууум" ,"Олее". От сутринта се почва с пазарлъка за сладолед ,детски (между другото там текат едни отвратителни реклами на играчки ,разбира се искаме всичко ), и игри на компютъра, та така с нас  Simple Smile
Времето е отвратително  Rolling Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 1 202
На моя син вчера му беше последния ден в ДГ, не тъгува, по скоро иска да ходи на училище. Забравил си колелото в ДГ - имат коловръз и е на близо та колоездеше. Дано са го прибрали ooooh!
От понеделник ще ходи на Лъвчетата на басейна Спартак една седмица, после с баща му ще се помотаят няколко дни, юли на море една седмица семейно и после лятото на градско село в провинцията - колела, къпане в корита на двора, футбол в местния клуб, сладоледени партита на двора и въобще щури игри - с тати и с баба и със сестра му...
Чете тези книжки Топ рийдъра, вече почна второ ниво, ама ще го поспра малко темпото. Онзи ден се ядосва, че неговата любима книга Ян Бибиян не спечелила малкото четене (щото е любимата от десетицата на баща му и я четоха наскоро Mr. Green, тати е кумира вкъщи) А аз се изкефих, че е мойта любима Пипи.
Трябва да му спретна едно малко бюро и стол, стаичката му много мъничка, та бюро по поръчка..вие приготвяте ли нещо откъм мебели за първолака?

# 73
  • Мнения: 5 790
Аз се опитах да приготвя мебели по-отрано, но бързо ме разубедиха в магазина.
Казаха, че ще има големи намаления след средата на август и мисля да изчакам до тогава.
Харесах една детска с бюро, легло, скрин и малка секция за 965 лв, но ще изчакам да я намалят.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Аз чакам да отвори Икеа, за да вземем бюро  Laughing. Иначе има едно чинче, но то е за никъде.

Общи условия

Активация на акаунт