Къде за седмица на море с бюджет от 500 лева-лято 2011-2 част

  • 38 806
  • 261
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 163
Еванина,
Ето мнението на mamamari :
Едното са бунгала,а другото къщички.В къщичките е широко и не е горещо.Има малък хладилник.Водата е от бойлер.Има спалня и разтегателен фотьойл.Чисто и прохладно е въпреки че няма климатик.Не е лукс,но в никакъв случай не е мизерно или лишено от удобства.Готвачката е много добра.Плажа дето е на близо не е хубав-мръсен ми се видя  не ми хареса .Наричат го Попския плаж.Не сме плажували там.Даже чух че тази година щял да остане без концесионер с други думи неохраняем.Ценралния миналата година през август не беше населен-плитък е.Не е супер голямно и малък не е и  е чист.Пясъка не е от най-ситния но не боцка.Там е единствената пречиствателна станция за отпадни води.Т.е.ако изобщо на нашето море някъде водата е чиста това е там,защото само в Царево канала не отива директно в морето както е навсякъде. До там има хубав асвалтов път и безплатен паркинг.Комплекса е затворен,но има много място за игра и паркинг.Подържано е.Някъде на близо има производители на зеленчуци,защото са много евтини и си личи че са градински.Цените на храните са ниски.
Направи ми впечатление,че повечето почиващи в комплекса не са за първи път там.
Собствениците са млади хора и са много услужлви и разбрани.
Ето и мнението на Бу:
Завърнахме се от почивка във вили Марая в Царево - да е жива и здрава мамата, която сподели линка Grinning
Прекарахме чудесно и може би ще идем пак.

Сега най-важното: 7 нощувки с full  board (закуска + обед+ вечеря) за двама възрастни и дете над 7г = 315 лв. Малкото на 1г 9м яде и спи с нас, т.е. не го броим отделно.
Ползвахме цените преди високия сезон - след 05.07. за същото нещо, само че само закуска+вечеря = 438 лв.
За път дадохме около 120 лв, оставихме си малко джобни - и се вместихме без трудност в 550 лв, което за почивка с две деца си е просто прекрасно Laughing

Дефакто за тези 8 дена нямахме кой знае какви харчове - слава Богу, в Царево не е точно обичайната черноморска цивилизация със сюр билюк панаири, въртележки и сергийки - не, че ги няма, но са по-малко. Културно градче, тихо и приятно.

Почивахме в бунгалата (не в къщичките). Много приятно - бунгалото ни беше дефакто с 5 легла, т.е. обширно, въпреки че ползвахме 3 (малкото спи при нас). Самото бунгало се състои от 2 спални, едната и дневна, кухня и баня + веранда отпред. Тези дни ще кача и снимки, за да видите реално как изглеждат бунгалата отвътре и отвън Simple Smile

Хранят чудесно. Закуската е примерно 2 сандвича+айрян (детска порция - 1 сандвич + айрян); обяд - супа и готвено (пиле с ориз, пълнени чушки със сос, такива неща); вечеря - готвено (кюфтета с картофи за гарнитура, риба със салата...) и десерт (торта, диня, ала-бала). Порциите стигат да се наяде човек; само за закуска ходехме да взимаме допълнително бюреци и баници от града, защото мъжът ми не закусва по цяла година и през почивката си наваксва Laughing На свободна консумация е ОК също, ако правилно помня, за обяд първо+второ= ок. 5 лв, без напитки и салатки.

Пред бунгалата има трева и малко детски съоръжения - люлка, пързалка - така че децата имат какво да правят. Всички бунгала са под дървета. Има комари.

Близкият плаж (Попският плаж) е неохраняем, каменист и мръсен. Някога е бил супер, но явно няма концесионер сега и му личи. Иначе е в тих залив и има потенциал; някои летуващи ходеха там. Големият плаж е на Арапя - хубав е, плитък много навътре, т.е. децата си играят спокойно. Чадър 3 лв, шезлонг 5 лв Simple Smile като има и места за собствени чадъри - ние си носим и без проблем си намирахме място, никой нищо не ни е казал. До плажа има магазинчета и капанчета, ако на някого му пристърже. Цените са нормални, не са особено "морски".

Персоналът и собственичката на вили Марая са любезни и услужливи. Останахме доволни и с много добри впечатления. Определено бихме посетили пак, особено на тези цени.

# 226
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Сърдечни благодарности, Xcat - нямах възможност да проследя всичко! Още веднъж - Благодаря!

# 227
  • България
  • Мнения: 757
Утре заминаваме за Царево и по-точно за вила Марая!Обещавам,че щом се върнем във вторник ще споделя мнение и снимки!
Приятно лято и почивка на всички    bouquet

Последна редакция: пт, 29 юли 2011, 20:11 от Вeлиславa

# 228
  • Мнения: 163
Велислава, ще чакаме прясно инфо, мерси! Приятно изкарване! Wink

# 229
  • Мнения: 14
Здравейте,
завърнахме се от почивка в Поморие Simple Smile 2 ма възрастни и едно дете под 2 години :
равносметката е следната :
84 лв. влак в двете посоки ( дори е бизнес класа Simple Smile с фрий интернет  Crazy
6 нощувки по 30 лв. ( спахме на брега на морето дом Камелия ) 180 лв.
и около 30 лв. на ден за ядене и забавления...
Вместихме се в 500 лв, изкарахме чудесно, ще повторим определено Simple Smile
не сме яли по кръчми защото сина ни не стои на едно място, на обяд си взимахме готвено ядене пред къщата ни за вкъщи...
МНого сме доволни, Поморие е чудесен град за семейства с деца а цените там са поносими  и с 500 лв хич не се чувстваш бедняк Simple Smile)Simple Smile

# 230
  • Мнения: 1 314
Дом Камелия го разглеждах снощи, много приятно изглежда!
Мария, а имаш ли представа студията на какви цени са?
Виждам, че плажа е отсреща, как е положението там?

# 231
  • Мнения: 4 195
Поморие наистина е страхотно място. почивала съм там в станцията на Софарма и пак бих повторила. Радвам се, че сте изкарали добре и сте се вместили в бюджета Peace

# 232
  • Мнения: 2
Дайте предложения за почивка на семейство с бебе на 40 дни. На плаж няма да се ходи, но ми се иска да сме в някое малко хотелче / къща за гости с открит басейн

# 233
  • Мнения: 119
Според сестра ми частните квартири в Созопол са по 8-10 лева на човек ( те имаха предварителна резервация за 30 лева и много се ядосваше после),
Града е наполовина празен спрямо предни сезони , а цените в заведенията доста по-ниски от тези в София - например шопска салата 400 гр.- 2.80 лева в добро заведение.
Повечето заведения вечер също били полупразни.
Казва , че такава криза като тази година не е виждала.
Аз лично от доста време не съм била там и нямам преки впечатления.

# 234
  • Мнения: 14
Останах с впечатлението, че се плаща на легло... 15 лв.
иначе стаята ни беше доста малка , но с всичко необходимо.
Плажа е на 30 сек. от стаята - на свободна зона бяхме и рано отивахме защото после ставаше много гъчкано... иначе чадър платен е 5 лв.
като цяло е много хубаво, много сме изненадани от Поморие Simple Smile
пътувахме с влака софия-бургас в 6,30 казва се Слънчев Бряг, купихме си билети за Бистрото, там не е пълно и много хубаво.Има климатик -в целия вагон, 2 купета по 4 места ( за детето купуваме запазено място 0,50 лв. и пътуваме на 3 места ), едно общо помещение с 10 места и въпросното Бистро. Много е приятно както казах има безжичен безплатен интернет, както и контакти за ток за лаптоп.
За Дом Камелия - само две неща не ми харесаха :
-стаята ни беше доста мъничка,малък гардероб, малко шкафче в банята,малко нощно шкафче и единствено върху хладилника можеш да си подредиш нещата, което за трима е недостатъчно, хладилника не прави лед, по телефона питах дали има място да сложим кошара, казаха има, но се наложи да направим разместване защото място нямаше....
другото което много ме издразни още по е-майл ги попитах дали имат свободни места от 23.07 казаха да, обаждам се - няма от 23 а от 24 , съгласявам се и им изпращам капаро. На следващия ден ми звъни собственика и ме пита последно от 23 нали? Аз питам да аз от тогава искам но ми казахте ,че не може, ааа не може ми казва той и последно така се разбираме. Ами познайте като пристигнах с детето, куфарите, количката и т.н какво ми се сервира....АА как сте от 23... не е верно.. от 24 сте, аз не съм ви се обаждал!!!!!!!! Представяте ли си? Направо ми идваше да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Яд ме е ,че не се обадих предишния ден да потвърдя пак ( не че е гаранция ама...)
Както и да е с разправии ни настаниха ( оказа се че някой си е тръгнал по-рано)  иначе там е пълно с квартири, едни познати малко по-далече от плажа плащаха по 10 лв. на легло със самостоятелна баня, тв , хладилник и термо кана...
Плажа е хубав, малко мръсничък, но не е нетърпимо, водата топла, свободната зона много се пълни, цените на заведенията са евтини като цяло... Супички 1,50-2 лв, готвено 2-3 лв, цаца 2,30-3 лв, фен съм на едни сокчета заледени , зеленото е мохито и малкото е 1 лв. голямото 1,50
това е на крайбрежната улица..
вечер в центъра е пълно със забавления за деца , разхождахме се по пристанището, разходка с кораб 30 мин. 5 лв възрастен, 3 лв. дете..., има една станция Миньор , там има страхотна градина с площадка, безжичен интернет, кафенце - заградено е и може да спи детенце в количка а мама и тате на кафенце Simple Smile а в ресторанта до тях Бялата мечка ми казаха че има и трамполин с топки 3лв. на час.
Ако се сещате нещо друго питайте Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 юли 2011, 13:42 от Maria27

# 235
  • Мнения: 1 296
Ще очаквам и аз с нетърпение Велислава за информация за вила Марая- Царево.Безоблачни дни и много емоции ти желая!

# 236
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Лейди Фил, този х-л Черноморец има ли басейн? Ние не сме с кой знае колко изисквания, но държим да има басейн. Детето за първа година ще го водим на море, има известен страх от Дунава, та се притеснявам, че от морето съвсем ще се ошашка. Трябва да имаме резервен вариант, ако няма да се ходи на плаж  Rolling Eyes
Пуснах запитвания на много места, като започнат да ми отговарят с някакви актуални оферти, ще споделя. Надявам се пък на 15.08 вече да пътуваме към така очакваната почивка  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 72
Писах мнението си за хотел "Хит" в Равда в темата за хотела. Направо не ми се говори. Отвратителна храна, мръсно и шумно.
Следващите дни от отпуската ми прекарахме в "Сънсет Кошарица". Там беше чудесно. Всичко беше супер - храна, чистота навсякъде - по алеите, стаите, басейните. Много любезен и приветлив екип.
Ако нещо по подробно ви интересува и за двата хотела питайте.

# 238
  • Мнения: 5 391
Pupinka, няма басейн, мисля.Потърси го в гугъл и го разгледай.

# 239
  • България
  • Мнения: 757
Така....
Бързам да вляза,понеже ви обещах,че щом се върна веднага ще разказвам.
Та,пътувахме чудесно,пристигнахме и звъннахме на Мария (собственичката).
Обясни ни къде се намират и първото впечатление,което ми остави беше за един огромен комплекс...
Та,ние бяхме настанени в къщичките(Марая 1),а бунгалата и мястото където се хранехме-Марая 2!
Изключително любезен персонал,Мария е много приятна и отзивчива,всеки ден къщата ни се чистеше и т.н.т....
Плажът обаче никак не ми хареса....Мръсен,кравите се разхождат до нас (че и кози),камъни поне 3 метра напред и невъзможност да ги заобиколиш.
Ходихме на Арапя,там е друга бира Mr. Green,а и е близо-на около 2 км от комплекса!
Снимала съм,както ви обещаха,но в момента нямам възможност да ги кача,така че утре ще го направя!
Сега,да не помислите,че се разминахме в блаженство и розови облаци?
Нееее Crazy
Един ден плаж-само един,понеже малкия се разболя-повръщане и разстройство,същата вечер колата се счупи,взеха ни 200 лв за едно,а се оказа съвсем друго,разбирайки го на път вече за дома...Айде още 100 лв.,а на всичко отгоре аз си се върнах със същия вирус,като малкия....
Ще ме извините за обърканите мисли,но още съм под емоционална възбуда,заради грешните пари,които дадохме.... ooooh!
Питайте,ако искате още нещо Peace

Общи условия

Активация на акаунт