За самоубийците

  • 78 440
  • 639
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 172
Когато човек е изпаднал умствено затъмнение и не може да гледа реално на ситуацията е доста трудно. Повечето хора биха реагирали със "стегни се" и "стига си се превземал". А всъщност за да се стигне до това положение, значи човека наистина е зле. Трябва му помощ и подкрепа, съчувствие и в същото време да има постоянно някой до него.

# 601
  • Мнения: 1 752
Огромна мъка ми е, като разбера, че някой си е сложил край на живота. Съпреживявам мъката и отчаянието му и ми е тъжно, че не е намерил сила в себе си и подкрепа от близки или роднини, за да се успокои и разреши проблема.
Обикновено, става дума за любовна мъка или финансови несгоди. Натъквала съм се и на неразрешим здравословен проблем и човека не искаше да товари близките си с разноски
Никога не съм осъждала в себе си такива хора, пак ще кажа, че ми е било мъчно за тях и за близките, защото те носят отпечатъка, че не са разгадали своевременно проблема и сигналите.

# 602
  • Мнения: 172
Трудно ми е да разбера човек който си слага край на живота заради любовна мъка. По-скоро бих разбрал човек койтоне болен! Но при всички случаи е ясно, че човек не разсъждава трезво. Освен може би случаите когато са тежко болни.

# 603
  • Мнения: 394
А, ако човекът е психично болен? И няма как да му се помогне…

# 604
  • Мнения: X
А ако е самотен? Аз съм много,много самотна. Децата пораснаха и не се интересуват от мен. Мъжа само работи и спи. Не съм добре здравословно и с приятелки не мога да излизам. Всеки ден плача и не виждам смисъл в нищо, нямам  сламка за която да се хвана и всеки ден взех да си мисля че искам да сложа край на това тъпо съществуване. Не знам дали ще имам смелост.

# 605
  • Мнения: 3 350
А, ако човекът е психично болен? И няма как да му се помогне…
Болнична помощ

# 606
  • Мнения: 1 162
Анонимен, децата може да са порастнали и на пръв поглед да не се интересуват от теб, но знаят, че си жива и си добре, което прави животът им нормален. Алтернативата ще е пагубна за тях!
Всички ние сме влезли в коловоз, особено покрай пандемията, и още с отварянето на очите си сутрин знаем как ще протече деня ни - пак като вчера.
Затова намери смисъла в себе си, не в други хора (мъж, приятелки) - те спомагат за добруването на човек, но не са най-важното. Чети интересни книги, гледай готини сериали, прави нещо с и за себе си! Гледай на лабилното си състояние в момента като на период, не на вечност. Всички сме изпадали в сатурнови дупки Simple Smile

# 607
  • Мнения: 2 375
А ако е самотен? Аз съм много,много самотна. Децата пораснаха и не се интересуват от мен. Мъжа само работи и спи. Не съм добре здравословно и с приятелки не мога да излизам. Всеки ден плача и не виждам смисъл в нищо, нямам  сламка за която да се хвана и всеки ден взех да си мисля че искам да сложа край на това тъпо съществуване. Не знам дали ще имам смелост.
А защо не общуваш с приятелките ти? Поне по телефона понякога. Няма по добър психолог. Или с мъжа ти да направите малко пътуване, да се откъснеш от рутината. Нови емоции. Поста ти е много тежък.

# 608
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Анонимна,вероятно си в депресия.
Посъветвай се с невролог,за да ти помогне да излезеш от това състояние.
Децата ти може да са заети,но това не означава,че не се интересуват от теб и не те обичат.А утре и внуци като имаш да видиш как ще търчат при тебе.

Общувай с приятелките си по телефона,кани ги у вас на гости,ако не можеш да излизаш.
Идете някъде двамата с мъжа ти.

# 609
  • Мнения: 2 375
И аз, като всеки човек имам трудни моменти. Пък и живея на хиляди километри. Често се чувствам самотна. Но когато ми е скучно или тъжно звъня на приятелката ми от детство (общуваме постоянно). Като и се оплача ми "бие" два въздушни шамара и веднага ми минава.😅 Не мисли глупости.

# 610
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Коя си ти, че да ги съдиш?

Според психолозите, хората се самоубиват тогава, когато загубят смисъл да живеят. Често близките им играят голяма роля за това решение, най-вече чрез безразличието и бездействието си. Няма какво да се гневиш на човек, който е решил да си отиде. Можеш да се гневиш само на себе си, че не си помогнала навреме...

А как да го спасиш, като то си е решило да се убива?

Хората които се самоубиват са психо, и биологията ги кара да се самоунищожат за да не унищожат другите. Няма какво да ги съдиш или да се самоизмъчваш.

# 611
  • Мнения: 1 099
А, ако човекът е психично болен? И няма как да му се помогне…

Не само ако, самоубийствените мисли са психикологически проблем и трябва да се лекуват (не задължителнос лекарства).
Няма самоубиец без психичен проблем .
Предполагам говориш конкретно за по-сериозни болести от група А /Б. Лекуват се медикаментозно в заведения и с психотерапия. Не е загубена кауза.



Анонимен - потърси моля те помощ от психолог. Това, което казваш прилича на депресия. Ще излезеш от нея, но трябва помощ и промяна на начина на живот. Абсолютно разбирам какво чувстваш като казваш, че няма смисъл. Но моля те разбери, това не си ти, това е депресията. Има изход от нея.
И не, приятелките няма да те извадят от такова състояние. Минала съм по този път. Трябва работа с професионалист и други промени в живота.

# 612
  • Мнения: 394
Аз съм така, всеки ден се моля да ми се случи нещо, някакъв инцидент, или убийство ако щеш, или инфаркт, инсулт, за да е една идея “по-леко” на близките ми, а не да носят догмата на самоубиицата. 😒

# 613
  • Мнения: 2 375
Ако искате да направим групичка на уатсапа, да си споделяме. 🙄 Незнам как да помогна.

# 614
  • Мнения: 17 407
Правете!

Общи условия

Активация на акаунт