проблем с детегледа4ка

  • 1 906
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Нямам ни6то против възрастта и опита, но за детегледа4ка наистина е по-добре да се избере ммладо моми4е.
Луси, най-добре 6те е да се въоръжи6 с о6те малко търпение. Успех!

# 16
  • Мнения: 847
Ох ама верно на каква си попаднала...ами за6то е трагнала след като в БГ вси4ко и е било наред?? Thinking
Я си поговори с нея и й дай да разбере кой е 6ефа,пак тя ако не 6те да си ходи(според мен няма да си трагне...). Mr. Green
Напи6и и то4но какво трябва да прави и ако трябва и как да го прави,и по 4асове...то така се прави с au pair...
а пак за вазпитанието на детето ама хи4 да не се меси... Naughty
и това 4е било мрасно вав Виена????или аз не разбрах добре???
 #Crazy
Не се оставяй да те води за носа...успех... Peace

# 17
  • Мнения: 1 215
Аз също мисля, че трябва д анаправиш списък с нещата, които ти искаш тя да върши и да се разбереш ясно и точно с нея. Без обиди, просто да си твърда; защото няма значение дали си в Австрия или България, на много от тези жени, момента, в който им дадеш кредит и те ти се качват на главата. Моята детегледачка в България ми заяви най- отговорно, че миела лицето на детето с чемяна вода и добре, че аз съм била джаста- праста иначе тя като била при други майки, и те като й казвали да мие лицето с преварена вода и тя пред тях така правела ама като ги нямало си правела както си иска.
Малко се отклоних, но най- важното според мен е да я поставиш на място. От личен опит ти казвам, че ако с еопиташ да се сприателяваш с тях те просто ти с екачват на главата.

# 18
  • Vienna
  • Мнения: 519
 #2gunfireоб6то в3ето скарахме се 3драво, а сега сме в примирие... да видим до кога.
написах й мойте и3исквания. тя ми се ра3кре6тя, а кьде са й правата?и 4е 3а жьлти стотинки, а3 не мога да й ка3вам тя какво да прави. тя е жена с положение и на уважение в пловдив (работи в социалната служба там, сега е в отпуска), а а3 сьм неуравновесена и вси4ко което правя с детето или в домакинството е погре6но. и тя по такьв на4ин в никакьв слу4ай не би могла да живее. а3 доста се старая тя да не се 4уства като слугиня, ако я карам не6то да прави е винаги с "моля те, може ли да направи6 ...."  но ябно това ми е гре6ката... #Cussing out
 newsm78а може би наистина й пла6там малко??? 3а 7 седмици полу4ава ? 500 +? 100 zа пьт, + карта 3а градския транспорт тук. и няма абсолиутно никакви ра3ходи тук

# 19
  • Vienna
  • Мнения: 519
ох, пак сьм а3. но как да й кажа да си в3има багажа и да си ходи. като сега колегата ми си в3е нео4аквано отпуска, и а3 сте трябва след но6тните дежурства да оставам по дьлго на работа. сте и3ле3на напр. в неделя в 7 сутринта и сте се вьрна в кь6ти в понеделник ок. 14  4аса. кои сте я гледа? в ужас сьм се видяла. питах тук една студентка (която е тук сравнително нова, няма да си ходи по коледа 3а бьлгария). 3а ? 50 да я вzима кьм 16-17 4аса от детска градина, да я води в кь6ти, да ве4ерят, да спи с нея и на др. ден в 7 да я води на градина (а3 като свьр6а работа сте си я в3имам). 3на4и работи от 17 до 7 4аса, 3на4и ок 14 4аса, от които детето спи 10 4аса. и3смя ми се, 3а толкова малко пари, тя такьв стрес не можела да си прави ?????????? а има ваканциа дори пре3 това време и става вьпрос 3а 3 дни декември и 1 или 2 дни пре3 януари..... не 3нам, може би наистина а3 имам гре6ни представи 3а живота ве4е. сьвсем сьм притеснена!!! даите и вие по едно мнение по вьпроса.

# 20
detegledachkite pone tuk varviat minimum 4 euro na chas, no v povecheto chluchai 4.5-5
obarni se kam agentzii koito predlagat namirane na detegledachki i si vzemi edna ot tam
shte imas dogovor i vsichko shte e tochno i ti iasno postaviash usloviata za gledane i niama sobsveni svobodni sachinenia

# 21
edin au pair struva okolo 300 euro na mesetz taka che ti vaobshte ne i plashtash malko.
az ne bih naela balgarka da gleda detzata mi zashtoto s tiah ne moje da postavish granitzite, t.e. te ne priemat.
izpolzvala sam vinagi mestni jeni ili momicheta
kulturni, vazpitani, praviat tochno tova koeto im kajesh, saobraziavat se s teb i deteto. v kraina smetka ti si nesto kato rabotodatel, nali taka?

# 22
  • Мнения: 4 212
та пловдив4анката да си ходи, 4е за нейното място има поне 1000 кандидатки. Как го търпиш тва нахалното?Че 4ак се и самообвиняваш. И какво и даваш обяснение, не стига 4е ти е в къщата, ей много паля на такива нахалитети. Нейната работа е "пази боже сляпо да прогледа", ама май и сляпо си остава, за някой от България по хубаво няма, нищо 4е има. Сменяй я възможно най бързо. Да си ходи. Тва за Австрия ме раби, аз по подредено, като по конец място не съм виждала, и по 4исто. Ако сега ня я уволниш, кога мислиш 4е ще го направиш' Рано или късно, това 4удо на 4удесата ще трябва да си тръгне, аз не бих я изтърпяла.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Лошото е че нямаш резервен вариант Sad Нямаш ли приятелка или роднина в БГ да поканиш за празниците. Хем ще се видите, хем ще ти помогне?
Иначе аз си мисля, че даже и да не гледаш детето или домакинството си както трябва, ти си работодателят и ти определяш тези правила. Ако на работника не му харесват правилата и заплащането да не е приемал.
Потърпи докато имаш нужда от помощ и после я разкарай. Следващият път си имай едно наум.

# 24
  • Мнения: 1 559
Малеее,ужас,това не е жена,а някакъв изрод според мен...,че ти и крещи.... #Crazy #Crazy #Crazy
А колкото до парите,въобще не са малко,тук на месец са около 300 евро(българки).
Of neznam,ама я вземи я отрежи тази.Ако нямате трудов договор и ,още не си и платила,даже и пари не и давай на тази лудата Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 522
О въобще недей да я търпиш повече...с такива като нея колко проблеми съм имала само ако знаеш...До като намеря идеалните детегледачки съм сменила поне 50!А и в къщи ужаса е по-голям, защото при нас живеят 2 детегледачки и 2 жени които се занимават с домакинската работа.На какви ли не не попаднах - някои правеха коментари, че ходя прекалено разголена, други ми казваха как да се държа с мъжа ми...и какво ли още не...
Гониш и толкова-има други които чакат за нейното място #2gunfire

# 26
Ne moje li momi4etata ot Viena da pomognat ?ili si tarsi kom6iika ,moje da e po-dobre....Az sam si ostaviala poniakoga deteto o6te da spi i kom6iiki kolko iska6 za niakoi drug frank i si idvat vka6ti ,sediat na toplo i daje se kefiat na drebniat.PROBVAI !!!USPEH

# 27
  • Мнения: 1 761
Знам,че е трудно да се намери подходящ човек за кратко време, но тази лелка както я описваш доста неприятности може да ти навлече.Попитай някоя колежка,или някоя майка на детенце от детската градина, която би могла да ти помогне за тези няколко дни.
Злите хора на всичко са способни,по-далече от такива.

# 28
  • Мнения: 239
Zdarevj Luci, az imam edna tegesmutter, kojato gleda deza i denonoshtno. Ako iskash mojesh da i ostavish Sofia kogato mojesh i da si ja priberesh na drugija den, kogato mojesh. Tja e kym Wiener Hilfswerk i Krisentagesmutter za deza, koito ne mogat da ostanat v semejstvata si. Ako iskash, moga da ti dam koordinatite i. Vzema po 18 EUR na nosht, za prez denja mojete da se razberete. Na men mi beshe poiskaza za 1 den i 1 nosht - 30 EUR. Babysitter vzemat mejdu 5-7 EUR na chas.
Drugoto mi predlojenie e da se obadish na Wienerhilfswerk i da gi pomolish za Babysitter- te imat osven Tagesmutter i Babysitter usluga.
I prestani da se zanimavash s bylgarki- dori ne mi e hrumvalo da tyrsja takava tuk, makar che znam, che ima mnogo...
Jelaja ti kysmet i zdravi nervi da se preborish sys situazijata.Obadi se, ako ti trjabvat koordinati.

# 29
 smile3501 smile3501 smile3501
Bravo Melikat ,bravo...,4e pomaga6 ,to4no tova imah v  predvid kato kazah za mamite ot Avstria da pomagat!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт