Януарската дружина мина първата третина - тема 3

  • 26 408
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 864
zdrwejte,az snoshti prokurvih leko,no dokato ustanovq che e leko,veche patuvah kum burza pomosht.Prieha me i sega shte trqbva da poleja.Za shtastie bebeto e dobre i zasega vsi4ko e nared.Ama se izprishtih dokato dojde sutrinta i se poqvi nqkoj doktor da me vidi na videozon

Почивай си и никакво ставане от леглото! Сега ще ти надупчат дупето с малко но - шпа, но ти ако можеш не им давай, защото после ще те боли със седмици. Лежане и всичко ще се оправи. Успех!

Да, и мен ме дупчеха с Но Шпа и една седмица едва ми мина...за първи път ме боля толкова от инжекции

# 736
  • Мнения: 3 242
Не мислиш ли , че по важното в случая е да запази бебето а не да не я боли задника !

# 737
  • София
  • Мнения: 865
Не мислиш ли , че по важното в случая е да запази бебето а не да не я боли задника !


Няма разлика дали ще я бодат в задника или ще и го приема през устата. Просто инжекциите са в пъти по евтини от хапчетата. От болницата твърдяха, че това било по - усвояемият метод на лекарството, но всъщност не е съвсем така. Говорих после и с други доктори. В момента в който изревах на умряло от болките и ми казаха да започна да си ги пия, но забравиха да ми дадат хапчета. Купувах си ги. В момента ме боли зверски, бутовете ми отстрани са безчувствени.

# 738
  • Мнения: 3 242
Има разлика Simple Smile с инжекция не минава през стомаха и действа много по бързо Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 865
Има разлика Simple Smile с инжекция не минава през стомаха и действа много по бързо Simple Smile


Е кел файда за по - бързо действие. Денонощието е 24 часа, приемът е на 8 часа. И по - бързо и по - бавно да действа, интервалите са равни. Проста математика.

Както и да е. Не се бях изказала съвсем завършено в първият пост. Не че ония ще се съгласят с нея. Ще я дупчат, въпросът е кога ще успее да ги убеди да минат на перорален прием.

# 740
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Не знам кое действа по-бързо инжекциите или хапчетата но шпа,но на мен в болницата единия ден ми дадоха хапчета и веднага прокървих наново. newsm78
И да боли-вече месец откак ме изписаха и още ме боли където са ми били инжекциите,но като знам че вероятно това спаси бебчето не се оплаквам.А аз седях 10 дена там и общо взето пак ще отида ако прокървя.Дори и почивните дни макар и по-слаб си го има лекарският контрол и се реагира доста по-бързо отколкото,ако съм си вкъщи и мъжа ми е извън града някъде и може да му отнеме часове да си дойде и да ме закара до болницата Rolling Eyes
Общо взето дано на никой не се налага Peace

# 741
  • Мнения: 239
Аз пък бях на система, когато получих зацапване...

jenibenibu, villygdr, KaRoLa,  дано да нямате повече кървене. Вярвам, че всичко ще е наред!

Мами, а да ви попитам има ли някоя, която не да я болят гърдите, а да я сърбят?  Embarassed Мен ме сърби кожата и на корема и на гърдите.

Добре дошла на Ваня, леко и прекрасно бременеене!

Хубав ден на всички!  Hug

# 742
  • София
  • Мнения: 865
Мен не ме боли нищо, само ме сърби. Трябва по - често да се мажеш за овлажняване и ще спре. Разтяга се. Имам една приятелка си носеше едно олио на хип в чантата и а я засърби, отива да маже корема.

# 743
  • Мнения: 874
I da boli,shte turpq.Samo bebeto da e dobre.Mnogo se uplashih sno6ti.A na vsi4koto otgore v patologiq nqma6e dejuren lekar,a samo aku6erka.4ak v 10 sutrinta me vidqha na videozon i me uspokojha 4e bebeto e dobre.Slava Bogu! Na vsi4ki momi4eta kato men pojelavam lek prestoj v bolnicata.
Za gurdite i men ne sa me bolqli,no za smetka na tova me surbi cqloto tqlo.Mazaneto pomaga,pone na men.Oba4e gurdite mi kato 4e li se otpusnaha.Dali e normalno?
Izvinqvam se za latinicata,no pisha ot telefona.

# 744
  • Мнения: 24
Честито на всички мами, преминали успешно през първият етап от бременността!!!  Grinning
Аз съм малко по-назад от Вас... терминът ми е през  февруари, исках обаче да Ви поздравя и Вас, все пак всички сме мами, без значение дали месец по-рано или по-късно...
Леко и красиво бременеене, скъпи мами!!!   bouquet

# 745
  • София
  • Мнения: 865
Честито на всички мами, преминали успешно през първият етап от бременността!!!  Grinning
Аз съм малко по-назад от Вас... терминът ми е през  февруари, исках обаче да Ви поздравя и Вас, все пак всички сме мами, без значение дали месец по-рано или по-късно...
Леко и красиво бременеене, скъпи мами!!!   bouquet


И на теб! Звучиш много щастлива, остани такава до края Simple Smile

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Честито на всички мами, преминали успешно през първият етап от бременността!!!  Grinning
Аз съм малко по-назад от Вас... терминът ми е през  февруари, исках обаче да Ви поздравя и Вас, все пак всички сме мами, без значение дали месец по-рано или по-късно...
Леко и красиво бременеене, скъпи мами!!!   bouquet


Здравей, Благодарим ти! Дано всяка от нас има лека и успешна бременност и бъде с живо и здраво дете-ЧУДО на финала!   bouquet  bouquet  bouquet

# 747
  • Мнения: 119
Аз също имах кървене на 2 пъти преди 2-3 седмици. Оттогава съм си с почти ежедневно зацапване  (много малко, кафяво и светло)  При мен се оказаха малки хематоми в матката, по 3-4мм, и лекарката ме предупреди, че може да се случи пак да кървя, освен ако не се абсорбират от само себе си..
За зацапването постоянно ми обясняват, че е напълно нормално с многоплодна бременност, тъй като матката се разтяга по-бързо и се пукат капилярчета..
Вчера имах болки в яйчниците и някак в средата.. Кажете на какво може да се дължи това? Изчезнаха след няколко часа лежане, но така и не разбрах от какво бяха...
Относно болката в гърдите.. не ме болят изобщо, леко чувствителни са, особено ако съм със сутиен доста време.. Зърната ме сърбят ужасно и се белят.. Blush
Ваня, добре дошла и щастливо бременеене  Grinning
villygdr , дано всичко се оправи и няма повече тревоги!!  Hug

# 748
  • Мнения: 24
Да, и аз ви благодаря за милите думи KiaraTiara i kseniq, наистина мн.се вълнувам, но и още ми е малко странно, днес стават 3 седмици откакто научихме благата вест - 19.06 беше - денят на бащата, таткото имаше голям ден него ден Simple Smile)) но съм малко като в шок... ама то е от голямото щастие  Grinning
Исках и друго да ви питам ако може понеже, както казах, сте по-напред... аз досега само веднъж съм била на преглед....уж по онлайн калкулатори трябваше да съм в 7-ма седмица и 0 дни на 01.07, но докторката ме изкара в 6-та и 1 ден..като мери размерите на "бременността" - околоплодното сакче... чета сега по форумите и други такива като мен, които първоначално са ги върнали малко назад ( мен с 6 дни), а после се оказва, че дори са не с 1 назад, а с две седмици напред и някак бебо избързва после и набързо наваксва...
както и да е...след 5 дни сме пак на видеозон - т.е. на 15.07...коремен е този на моята гинеколожка...в 8-ма седмица и 1 ден ,както трябва да съм по нейни изчисления тогава, макар че в този сайт калкилаторът сега ме дава 8г.с. и 2 дни...
трябва да се чуе пулс нали???? 8-9-та седмица...

# 749
  • София
  • Мнения: 865
primavista7, ще чуеш сърчице като отидеш този път на преглед. Нашите ги чухме в 6 г.с.  За изоставането си нямам и идея. Моите, например, избързват с 3 дена вече.

Общи условия

Активация на акаунт