Януарската дружина мина първата третина - тема 3

  • 26 418
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро!Аз отдавна съм будна, ама си викам, хайде да не се разписвам първа:)
Бубанка, може да е нещо от топлото време, аз затова и не ходя в жегите ни на плаж, никъде, защото винаги ми е лошо след това, а гаденето в жегите е неизбежно.Нужно е да се пазим.Simple Smile
А ако толкова ти се ходи на плаж, по-добре чадърчето, на вашата тераса и краката в леген с хладка водичка за кратко:))).Днес го дават много жега, та по-добре по къщите да седим мацки.Отвсякъде предупреждават за опасност Код Жълто и Оранджево заради жегите в страната.
Ваня, здравей и добре дошла.Изобщо не се записваш късно.
А къде се изгубиха някои мами бе?Госпожа Монк не се е разписвала скоро май:)
С тия болки наистина е нужно да се внимава.Дай Боже да не ни налягат сериозни болежки занапред!

# 721
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Добро утро и от мен! Аз се стягам за плаж- ходим от 9 до 11, така или иначе избягваме жегите заради детето, а и на брега на морето подухва и е много приятно.
Ваня, добре дошла  Hug
Бубанка, вчера и аз вчера бях със силно главоболие- оказа се, че е от липсата на кофеин. Сутринта не пих кафе и в късния следобед вече главата здраво си ме стегна. Просто съм свикнала сутрин да пия силно кафенце, а следобед едно слабо. Днес от сутринта съм с кафето. Не мисля, че главоболието ти се дължи на прегряване- ако слънчасаш се проявява до няколко часа. Може би не си пила достатъчно вода, което е изключително важно сега в жегите или не си се наспала, или и при теб като мен е нещо, на което не отдаваш значение, но то си се проявява.
Жанетка, все едно за мен пишеш и за апетита, и за корема. Тези дни ще се снимам, че още нямам снимки на бременността и ще показвам.
Изпих си кафето и ставам- пожелавам ви прохладна и хубава неделя, без никакви неразположения!  Hug

# 722
  • Мнения: 5 401
Добрутро!  Hug

И аз не съм повръщала през първия триместър нито веднъж с нито една бременност. Общите ми неразположения са постоянни газове, ужасно често уриниране, изпотяване болки в тази и кръста (последното го нямам все още) и... зверски апетит. В по-късен етап даже и киселини не съм имала, пък напук на бабините деветини, бебетата ми се раждат с гъста коса.  Laughing

Благородно ви завиждам за морето и плажа. Нашата почивка се размина тази седмица.  Cry Може би следващият уикенд ще пътуваме, но вече съвсем не смея да планирам. Добре че нямахме никъде резервация...


И на мен!  Simple Smile

Днес мисля да оставя мъжете да карат велосипеди, а ние с мадмоазель да се отдадем на почистване, лека разходка и активен мързел.  Simple Smile

Хубава неделя ви желая!   bouquet

# 723
  • Мнения: 4 864
здравейте,мами, аз тази сутрин се събудих и с ужас установих,че отново имам кръв при забърсване..надявам се до края на деня да отмине, иначе вечептс ако съм така пак юе хващам пътя за не особено уютната болница.. Дано всичко се размине,че не ми се лежи там 4 дни Sad

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
здравейте,мами, аз тази сутрин се събудих и с ужас установих,че отново имам кръв при забърсване..надявам се до края на деня да отмине, иначе вечептс ако съм така пак юе хващам пътя за не особено уютната болница.. Дано всичко се размине,че не ми се лежи там 4 дни Sad
Карола, сега пиеш ли нещо за кървенето?
И има ли къде да отидеш на преглед да се види от какво е сега за твое успокоение, а и за да се вземат мерки навреме?
Бръмби, ами чувствай се поздравена с нея,  аз направо я обожавам и не ми е омръзнала толкова време Simple Smile
А аз за излагането на слънце, не говоря, че може да ти стане лошо само ако си слънчасал.А напротив, лошо става дори и ако си стоял малко време на силно слънце:)Просто сега организма ни реагира по малко по-различен начин и всякакви атмосферни условия му действат по някакъв начин.Така че, пазете се!

# 725
  • Мнения: 4 864
шоколадово бонбонче, пия утрогестан, но шпа и витамин С. единствено в бпницата могат да ме прегледат днес, но те ще ме вземат за 4 дни...по трхните пътеки. сега нямам кръв вече, но сутринта много се уплаших Sad

# 726
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Добро утро и от мен.
Жанетка, по принцип поликистозата и инсулиновата резистентност са 2 от симптомите на СПКЯ.Някои момичета ги имат и двете,и поликистоза и ИР. Ако не си се изследвала за ИР затова те карат да се следиш сега. Аз съм само с ИР и също ще  следя кръвна захар всеки месец,а може и по-често.Не се стряскай от това,но е хубаво да не прекаляваш със сладките храни Peace
KaRoLa дано да спре и да не се наложи да стигаш до болницата. И лежане освен лекарствата му е номера.
Лек и прекрасен ден ви желая

# 727
  • Мнения: 330
Да попитам някоя от вас чувала ли е за случай когато е имало поликистозни яйцници да се развие диабет по време на бременност?  newsm78 Аз понеже бях с поликистозни и сега ми нададоха дати за следене да не развия диабет и  ми се стори много странно....
И още един въпрос, къде е този албум със снимките и как мога да пусна моя снимка?
Лека и спокойна вечер на всички   bouquet
Жанетка аз ще ти кажа моя опит относно този въпрос.
Аз винаги съм страдала от поликистозни яйчници  - лекувани с противозачатъчни и  какви ли не хормони, но без резултат. Преди две години от моя позната се запалих да ходя при една док-ка ендокринолиг / по професия/, но прилага и  прекрасни режими на хранене.
Та отивам аз там прави тя нужните изследвания, а още на първия преглед ме пита за кистите аз казах че имам и тя никак не се изненада.
Заключението беше следното / след като направиха изследване наречено 'обременяване с гликоза',организма ми произвежда повече инсулин за да може да усвои захарта / съответно ако не е в повече ще има диабет/, обаче след това организма не може да усвои инсулин и той остава в тялото ми като мастни клетки, които стават на кисти и натупване на килца в областта на таза. След като видяхме резултата тя каза, когато забременееш ще си силно предразположена да развиеш гестационене диабет и трябва тогава да спазваш стриктно режима си на хранене.
Та с една дума възможно е. Направи си това което ти казват като изследвания.

П.С.: Не знам дали казах онзи ден окончателния ми термин е 17.01.2012, та каче може да го впишете.

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 09:59 от EwaD

# 728
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,аз вчера прокървях пак и този път не беше никак малко и много се притеснявам...понеже бях на стаж в Пирогов и веднага отидох на лекар,прегледаха ме и само ми каза че е живо и мърда,та малко ми олекна...пак си пия утрогестана,но все  си мисля че трябваше повече внимание да ми обърнат.Даже ми каза,че по размери на плодния сак е в 10-та седмица и 4 дена а аз трябва да съм във 11-та и 5 дни...вече не знам какво да мисля Sad

# 729
  • София
  • Мнения: 865
Karola, кръв или кафяво зацапване? Бистрата, червена кръв не е добър сигнал. Въобще, запомнете, НЯМА НОРМАЛНО КРЪВОТЕЧЕНИЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. С моя опит последният път ми казаха, че имам отлепване на плацентата. Наблъскаха ме със същото - витамин Ц за съсирване, но шпа против маточни контракции и утрогестан отново. При мен падна огромен съсирек, разбирай голям колкото 1/2 от бебетата. Ако не искаш да ходиш в болницата, където мисля, че ти е мястото, то поне се опитай да спазиш режим в който да не ставаш от леглото за нищо друго освен до тоалетна. Нищо друго няма да ти помогне повече от лежането.

# 730
  • София
  • Мнения: 865
Здравейте момичета,аз вчера прокървях пак и този път не беше никак малко и много се притеснявам...понеже бях на стаж в Пирогов и веднага отидох на лекар,прегледаха ме и само ми каза че е живо и мърда,та малко ми олекна...пак си пия утрогестана,но все  си мисля че трябваше повече внимание да ми обърнат.Даже ми каза,че по размери на плодния сак е в 10-та седмица и 4 дена а аз трябва да съм във 11-та и 5 дни...вече не знам какво да мисля Sad

Мила,  ти поне си от София, защо просто не отидеш да легнеш в някоя болница? Не е толкова ужасно колкото си го предствяте. Нали бях сега седмица в Майчин дом, еми , бих се върнала веднага! В къщи не ми се получава лежането, а от там ме изписаха в чудесно състояние, чувствах се прекрасно, а на следващи ден пак текнах. Опитвам се да лежа в къщи, но не е същото. Мн сериозно се замислям дали да не се върна пак. То е живо и мърда и като ти изтекат околоплодните води, ама за колко време?

# 731
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
viola78, и аз съм като теб. Аз по прицип съм с бърз метаболизъм и стомах като часовник, и през бременностите не е по-различно.

KaRoLa, върви да те прегледат за да не се притесняваш. Върви в спешното ще те прегледат и не е задължително да те оставят в болницата, ако прегледа не покаже индикации за това.

Момичета, пазете се не само от слънцето, но и от жегата, че тя е не по малко опасна от самото слънчево греене. Чадърът не е голямо спасение.

Аз с моето по принцип ниско кръвно, сега още по-ниско, не мога да издържам на плаж много, много. Поплувам си и искам да си ходя  Mr. Green.

Хубав ден  Grinning

# 732
  • Мнения: 874
zdrwejte,az snoshti prokurvih leko,no dokato ustanovq che e leko,veche patuvah kum burza pomosht.Prieha me i sega shte trqbva da poleja.Za shtastie bebeto e dobre i zasega vsi4ko e nared.Ama se izprishtih dokato dojde sutrinta i se poqvi nqkoj doktor da me vidi na videozon

# 733
  • Мнения: 4 864
Здравейте, момичета, благодаря ви за подкрепата! Намерих някакъв доктор, който работи в неделя и хукнах натам. Прегледа ме и каза, че имам още кръв и днес да лежа, а утре да вляза в частната русенска клиника. Мисля обаче д амина още един преглед преди да вляза,защото не съм сигурна,че няма неюо общо с частната клиника..все пак нейното име стои на самата рецепта,която ми даде. Детето е добре, има пулс, активна дейност. Каза,че плацентата ми е малко ниско, което не знам дали да ме притеснява,но май толкова притеснения за дне сми стигат. Сега съм на инжекции Папаверин. В целият град ги няма тия ампули, мъжът ми обиколи навсякъде, но ги откри. Надявам се утре да см по-добре и да ми се размине клиниката. Ако трябва ще лежа там ама...да видим Simple Smile Благодаря ви още веднъж!!!!

# 734
  • София
  • Мнения: 865
zdrwejte,az snoshti prokurvih leko,no dokato ustanovq che e leko,veche patuvah kum burza pomosht.Prieha me i sega shte trqbva da poleja.Za shtastie bebeto e dobre i zasega vsi4ko e nared.Ama se izprishtih dokato dojde sutrinta i se poqvi nqkoj doktor da me vidi na videozon

Почивай си и никакво ставане от леглото! Сега ще ти надупчат дупето с малко но - шпа, но ти ако можеш не им давай, защото после ще те боли със седмици. Лежане и всичко ще се оправи. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт