Предучилищна - набор 2006

  • 50 787
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
...
И не е вярно,че подготвителната в училище е по-добра за подготовка - всичко си е до учител...
Естествено, че зависи в най-голяма степен от учителя! Никой не твърди обратното Wink Въпросът е по скоро, че ПГ в училище способства за адаптация без стрес. Цяла учебна година се дава на децата, за да преминат плавно от занимателния режим в ДГ към обучителен в първи клас. Естествено, че голяма част от децата от ПГ в ДГ се справят чудесно в първи клас, но за част от тези деца цената е голямо психическо натоварване. Аз просто не искам да рискувам едно от тези деца да е моето. Предпочитам да бъде по-ангажиращо за мен като родител, но по-безпроблемно за детето ми. Изразявам мнение, защото то може да помогне на родител, който все още не е решил как да постъпи, а не за да предизвиквам спорове. Сигурна съм, че всички първокласници, независимо от това къде са посещавали ПГ ще се справят прекрасно, ако имат подкрепата ни и случат на добър учител. Hug

# 16
  • Мнения: 24 467
При нас нямаше и стрес, още от първия ден, четири години детето ходеше с огромно удоволствие на училище.
За мен свикването и положението на детето в училище зависи от темперамента на детето, от учителя, от класа, като цяло, от училищното ръководство.

# 17
  • Мнения: 411
Чакайте ,че нещо не разбрах.Моя е 2005 и сега ще бъде предучилищна.
Записах го в ПГ в училище  на две смени .След обяд ще го взимат в  частна занималня ,в която ще се учи английски.Ако е след обяд-сутрин на занималнята.
Ще видим...

# 18
  • Мнения: 4 966
Авторката има предвид, че сега въведоха две години подготвителни преди първи клас. Та  за набор 2006 тази година ще бъде първата. 2012-2013 ще бъде същинската предучилищна, а 2013 септември наборът ще тръгне на училище. Peace

# 19
  • Мнения: 411
Авторката има предвид, че сега въведоха две години подготвителни преди първи клас. Та  за набор 2006 тази година ще бъде първата. 2012-2013 ще бъде същинската предучилищна, а 2013 септември наборът ще тръгне на училище. Peace
Ок сега схванах.
Но все пак си мисля ,че е по-подходящо ПГ в училище.Изпитано е от опита ми с големия.

# 20
  • у дома
  • Мнения: 7 140
При нас нямаше и стрес, още от първия ден, четири години детето ходеше с огромно удоволствие на училище.
За мен свикването и положението на детето в училище зависи от темперамента на детето, от учителя, от класа, като цяло, от училищното ръководство.
И аз съм на същото мнение  Peace
Даже си мисля,че на 6години стреса е доста по-голям,отколкото на 7 ,но всеки си преценява за детето.

# 21
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Естествено, че зависи в най-голяма степен от учителя! Никой не твърди обратното Wink Въпросът е по скоро, че ПГ в училище способства за адаптация без стрес. Цяла учебна година се дава на децата, за да преминат плавно от занимателния режим в ДГ към обучителен в първи клас. Естествено, че голяма част от децата от ПГ в ДГ се справят чудесно в първи клас, но за част от тези деца цената е голямо психическо натоварване.

Нямаше никакъв стрес в първи клас.  Rolling Eyes А през 2-дневната ваканция за първолаците през м. ноември, много страдаше, че не ходи на училище  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 966
А според мен голяма разлика няма. Дали ще си дадеш детето в училище на 6 за предучилищна или на 7 за първи клас - почти еднакво е. И в двата случая детето сменя средата - нова учителка, нови деца.  Има и минус това детето да бъде предучилищна в училище - ще смени още веднъж учителката в първи клас. Освен това трябва да има кой да го взима наобяд от училище, ако там кара предучилищната. Не мисля, че има по-правилно решение. Всеки сам си решава според ситуацията и възможностите. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
В общия случай учителките, които ще поемат първокласници от предучилищния клас, поне са ги виждали тези деца, често се и познават. и децата от подготвителната група после оформят ядрото на единия клас. Нещо подобно на описаното от някого по-назад с децата от групата в ДГ, които са били заедно и в първи клас. Колкото и да не ни се вярва,  учителите говорят помежду си, знае се кое дете какво е.

# 24
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
За мен това е въведено, за да се реши проблема с липсата на места в детските градини. И така се снема отговорността на общината да подсигури места. Много е просто - ако няма места в детската градина, моля запишете децата в училище.

Никой обаче не преценя, че в училище или трябва да има баба, която по обяд да взема детето или трябва да има условия за пребиваване на толкова малки деца - стол с топла храна, отделно място за игра, удобства за почивка, подходящи играчки и педагози.

Записах в училище едното си дете заради целодневното обучение. Оказа се обаче че цялата учебна  година трябваше да се храни със сандвичи. Не го намирам за нормално в здравословно отношение.

Колкото до обучението -програмата е една и съща и за училището и за детската градина, разликата е, че в детската градина има подготвени учители по тази програма.
И на последно място, представете си, че вие сте на мястото на това дете и в продължение на 5 години трябва да ходите в една и съща, обикновено скучна стая почти цялата година.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви 5 години, предучилищната стана 2, а и не ми се вярва, ако пуснеш детето си само една година да не ти издадат удостоверение? Вярно, че се опитват да компенсират нещата с липсата на градинни, но предучилищна в училище е имало и по наше време. Аз, наприимер, съм карала такава в училище, на обяд ме прибираха. И моите деца караха в училище, учителката им беше с детска педагогика, бивш учител в ДГ, а не начален. Проблемът в училище не е скучнатаа стая и чиновете, защото децата харесват да са "големи", а че често вместо учител с детска и предучилищна педагогика, слагат начален учител. На началниия учител друга му е нагласата, макар да не е правило.

# 26
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Две години предучилищна + три години от първи до трети клас.

# 27
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Наложи се да живеем в Надежда. Нека си го кажем честно - микрорайончето ни е чудесно, но бих била щастлива дъщерите ми да не остават да учат там... поради ред причини... Не мога да пренебрегна средата, в която израстват децата...

Че какво й е на средата? Там да не живеят прокажени и да скачат маймуни от покривите? Да ти кажа честно не мисля, че в центъра е по-добре, дори напротив!
А относно темата - предпочитам ДГ пред подготвителната в училище. Тези, вторите, действително ги въведоха заради недостига на детски градина, както и в предните постове е писано.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 569
Доколкото чета по пресата законът е приет 2010 с гратисен период 2 години, т.е. 2012 вече е задължително, т.е. набор 2007 ще са на 5 и за тях е задължителна.

# 29
  • Мнения: 5
Здравейте, мами. Включвам се в темата тъй като на дъщеря ми и предстои да посещава предучилищна наесен. До сега се гледаха с баба и дядо в провинцията. Спрели сме се на вариант- предучилищна градина към училище, за да свикне по-лесно, да е по-кратко времето...
Интересувам се от мнения за такива предучилищни групи в училища в центъра на София. Ще съм благодарна на всяко мнение!

Общи условия

Активация на акаунт