Раздяла заради тормоз от страна на свекърва

  • 5 007
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,

пише един много объркан бъдещ татко.

Жена ми днес ми съобщи, че ще ме напусне, не издържала на тормоза на майка ми.

Само да обясня, че аз с майка ми нямам контакт, не се и поздравявам, но тя се опитва по всякакви начини да тормози жена ми.
Като и се обадя и я заплаша да стои надалеч от жена ми, тя твърди че не е вярно, нищо не правила.
Чел съм смс/и пуснати от майка ми, гнусни и обидни. Но майка ми отрича до дупка, не е вярно, друг ги е писал, телефона е манипулиран.

Последното беше, че майка ми беше разпратила на приятелите на жена ми във фейсбук
ужасни писма с клевети заради жена ми.
Жена ми е бременна и е вкъщи в момента, болнични.
Майка ми се е обадила на шефа и на работа и е разправяла клевети.

Карам се с майка ми, крещя и. Понякога вдигам ръце, идва ми в повече.
Кажете какво да правя, как да се справя с нея.

Заради нейната злоба ще си съсипя семейството.

Есента щяхме да заминем в чужбина, но заминаването ни се отлага с около половин година или 9 месеца. А до тогава?

# 1
  • Мнения: 29
Ами вземи мерки ,който да имат резултат ,защити семейството си , ако трябва се премести .Аз наскоро се разведох точно за същото, слушах мъжа ми седем години как обяснява ,че не може да направи нищо ,че му била майка и т.н Не се е стигало до такива крайности като при вас ,но за мен беше истински тормоз .И да не помислиш ,че не съм го обичала ,напротив  просто ми дойде в повече .Не издържах на това неуважение и подадох молба ,той разчиташе на това ,че дъщеря ни е малка и няма да го направя ,но всеки човек си има някакви граници.Моя съвет подай жалба срещу нея в полицията.

# 2
  • Мнения: 13
Жалба ще подам в полицията. Това съм го намислил и ще го изпълня.
Но и аз трябва да направя нещо, не знам само какво.
Крещене , говорене, скандали не помагат.
Тя твърди, че съм луд, че жена ми интриганства, че не било вярно, отрича всичко,
показвам и смс, разпечатка, твърди че имаме връзки в мобилния оператор и жена ми манипулира всичко.
Другият проблем е, че на майка ми брат и работи в полицията на много добър пост, той може ли
да направи нещо в нейна защита, ако тя го помоли? Или жалбата ми ще бъде честно разгледана и на нея ще и се обърне внимание?
Как да я спра тая луда жена да не ми проваля живота?
Не мога да се преместя в момента заради финансова гледна точка.

# 3
  • Мнения: 139
Бягай , момче , бягай от това гнездо на оси ! Прочетох и други твои постове. Какво искаш повече от живота - имаш жена , дете , още едно е на път - ще се справиш и без майка си . Животът често ни поставя пред трудни ситуации , но никога пред безизходни - търси верния изход от цялата тая ситуация.

# 4
  • Мнения: 4 458
Абстрахирай се от факта, че ти е майка и действай така както би постъпил с непознат!

Според мен майка ти търси внимание. Назнам какъв е случая и защо не и говориш, но нападайки жена ти тя получава това което И липсва - общуване с теб.

Аз ако съм на твое място ще отида, съвсем спокойно, без нападки и убиди, ще поговоря с нея. Ще я попитам какво я кара да действа по този начин, има ли нужда от помощ, какво цели. Ще я попитам дали ако се разберете за обяд/вечеря заедно всяка събота, тя ще се чувства по-добре. Само ти и тя, без жена ти, без детето...

Друго което бих предложила, ако първия подход се провали, е да поговори с психолог. Разбира се трудно се обяснява на човек, че не е нужно да си луд за да посетиш психолог, но намери думи.

Казваш, че скоро заминавате в чужбина. Чудесно! Говори с жена ти. Кажи и как се чувстваш, какво ще направиш, вземи И нов телефонен номер (докато е в отпуск и майчинство не е нужно да дава номера на никой и майка ти няма от къде да го намери) и се опитай да вселиш мир в къщи. Щом я обичаш и искаш да сте заедно, топката е в твоите ръце! Успех!

# 5
  • Мнения: 897

Добре, де. Нали след време заминавате в чужбина.
Предполагам майка ти е против това да приемаш детето й като свое. Още повече, сега вече е бременна и нещата явно са по-сериозни.

Освен да бягаш зад граница друго развитие не виждам. Дано първото ви дететнце е на твое име, за да нямате проблеми за излизането му зад граница.

# 6
  • Мнения: 739
Не мога да се преместя в момента заради финансова гледна точка.
Mr. Runner, не разбрах, за какво местене става въпрос? Нали не живееш с майка си?
Изолирайте се колкото се може повече, но същевременно се опитай и да разбереш какви са мотивите на майка ти толкова да не долюбва жена ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 120
Мисля, че с жалби в полицията нищо няма да постигнеш.
Но може да потърсиш помощта на вуйчо си. Едва ли има човек, който познава майка ти по-добре от него.

# 8
  • Мнения: 2 927
     Съгласна съм си miss piggy. Предлагам ти стратегия:
     Сменяте номера на жена ти.
     Ограничавате контактите във ФБ.
     Отиваш при шефа й, и го уведомяваш за положението без много емоции.
      Ако е необходимо - оставяш твоя номер за контакт, а този на жената давате само на проверени хора, които няма да го предоставят на майка ти.
     И най-важното - отиваш при вуйчо ти, молиш го за помощ, и го информираш, че ако не успеете да се справите с проблема с добро, ти остава само да пуснеш жалба до прокурора по Закона за здравето и молба до полицията по Закона за защита от домашно насилие. И че си решен да доведеш нещата до край.
     Дали ще пуснеш жалба днес или утре, няма голямо значение, ако покажеш на жена си, че си решен да си спасиш семейството.

     Мисля, че няма смисъл да крещиш на майка ти, и да правиш опити да смислен разговор. Така, както я описваш - тя това цели, предизвиква те с интриги, за да й обръщаш внимание.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 178
За съжаление аз не избягах когато бях бременна Sad
Нещата не само, че не се подобряват, ами и повече лоши стават. Мъжа ми- аз говорих, аз така...
А накрая- аз да си мълча...Детето стана разменна монета, а това е лошо.
По добре не стигайте до полиция. Преместете се, по добре без пари, но спокойни и щастливи.

# 10
  • Мнения: 270
Жена ти те изнудва, "ми;и мой".Просто си търси причини и клепа майка ти.Другото е тинтири-минтири, защото не се знае дали пък женати не е ИЗФАБРИКУВАЛА някой друг профил във фейса.Така че, си слагай главата на раменете и мисли с акъла си.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 120
simon9, авторът си познава и майката и жената. Едва ли има съмнение кой какви ги върши.
Но дори и да беше вярно твоето, пак би следвало да застане на страната на жена си. Съвсем съзнателно се е събрал с нея, решили са да си имат дете, ако е истински мъж ще защити жена си.

Всички мои познати, които се разведоха, стигнаха до там или заради тъща, или заради свекърва.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 178
Абе аз не знам тези мъже защо не си стоят при майките, а се женят, щом слушат майките си докато са живи?
Много добре помня от една църковна сватба на която ходихме (завършила с развод) какво каза попа: От сега няма родители и т.н. вие сте едно семейство и трябва да се държите заедно...

# 13
  • Мнения: 2 927
Авторът каза, че не живее с майка си, не контактува с нея, не я слуша. И иска да се пребори с интригите, които тя създава в семейството му.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 283
Симон, това пък как го реши  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт