за заспиването

  • 1 156
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 544
При нас да ви кажа за 4 години и половина минахме през 1000 етапа от приспиване на гърда ,със полюшкване в количка ,на ръце, обиколки из квартала с колата /това беше едно от най абсурдните, но вършеше работа/ , легнала до нея, със шише с мляко после сама в леглото но с компания в стаята и сега вече Hug сама в детската си стая. Просто целта винаги ми е била да се чуства добре и да не плаче. Приспиването никога не ми е тежало в какъвто и да е варянт просто защото заспива винаги за около 15-20 мин. Важното сега е че не го прави с някакъв страх че е сама че е тъмно или нещо такова спи си спокойно и вечер е достатъчно да и кажа да ляга и сама си се оправя нататъка.

# 16
  • Мнения: 1 107
Ние се приспивахме на ръце 1 месец, после започна да си заспива сам - с палец в уста   ooooh!
Сега чакаме зъбите, да видим как ще се спи тогава  newsm78

# 17
  • Мнения: 585
И мойто бебе заспиваше трудно до скоро. Имаше много силни колики до 2,5 месеца и до тогава заспиваше само върху мен всяка нощ. Обаче Жорко скоро стана 7 килца и направо ме задушаваше, събуждах се нощес от тежест.
Та нямаше как. Благодарение на една книга и упорство за 2 седмици го научиме да заспива сам.
Това, което пишеше в нея и е основно за спокойствието на детето е създаването на ритуал. Всяка вечер нещата трябва да се правят в една и съща последователност, за да свикне детето с това и да знае какво следва стъпка по стъпка. Къпане, хранене и преобличане да са винаги в същата последователност, така детето опознава ежедневието си и е много спокойно.
Жорко първите два дни рева по 3 часа докато заспи. Естествено аз не съм го оставила да реве нонстоп. Поставям го в кревата и той ревва, аз го взимам, успокоявам го и пак .... И така 3 часа първите 2 дни. После лека - полека с бибероната в устата и така снощи бебо заспа абсолютно сам и без биба за 10тина минути.
Хубавото е , че се научава , че в кревата се спи и така и през деня мода да го оставя с тази цел и той бавно се унася.

# 18
  • Мнения: 528
МОйто не признава друго освен радиото.То му пее новини му дава и си заспива.Най много като му падне бобата да промънка и като я сложа си заспива .Даже наскоро си заспива без нея.Как го научиш от първия ден така ще е.Аз живея баш в центъра на най шумното място.Вечер в 12 часа минава контейнера за боклука,мойта даже не го и чува.БАща й в момент апробива леко вдругата стая тя си спи като пън

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
А аз какво да кажа като още спим в количката,сигурно сме единствените на тая възраст дето още се друсаме с количката.Отначало си заспиваше самичък,после покрай зъбите,за да не го науча на ръце,го научих в количката и сега няма оправия,само да го сложа на леглото и се почва с реването на секундата,дори като го преубувам пак мрънкоти,преди спяхме двамата през деня,гушна го тупам го по дупето,обаче сега не ще и не ще.Направо съм откачила,креватчето не го ползваме изобщо,буди се нощем по няколко стотин пъти,клатя я тая количка и тва си е,поне спи в отделна стая.Понякога ми се иска да се завия през глава и да се направя че не чувам,но уви неможе.

# 20
  • Мнения: 144
Пиша това за успокоение на младите мами, които имат проблеми със заспиването на бебчетата ...
Когато бебо беше на 1-2 месеца, изчетох целия форум и много книги за заспиването - как било важно да свикне да заспива сам, как трябвало да се оставя да плаче, за да не свиква да заспива на ръце ... До края на коликите в третия месец, бебо ми спеше на гърдите през нощта (иначе не спеше изобщо), след 3-ия месец заспиваше само на ръце. Чувствах се виновна, че може да се разглези, но нищо друго не помагаше - една вечер с баща му го оставихме да плаче един час, докато се наливахме с уиски, за да понесем плача ... Накрая ние се предадохме - не той.
Добрата новина е, че през 6-ия месец бебо изведнъж започна да заспива съвсем сам. Просто гася лампата и го оставям да си приказва сам, докато заспи. Така е и до сега  Simple Smile
Знам, че бебетата са различни, но и постоянно се променят, така че младите мами да не се притесняват - малкото бебе има нужда от топлина и близост, а не от дисциплина ....Пък и мамите имат нужда да гушкат, а не да слушат ревове  Grinning
  Поздравявам ви и напълно съм съгласна с написаното от теб.
   

# 21
  • Мнения: 955
Най-голямата ми драма в живота е приспиването на децата. Баткото беше същия, като и малката сега. РЕЕЕЕЕЕЕЕВВВВВВВ до полунощ. И в момента реве. Полудявам, какво ли не съм пробвала, режими, ритуали - ДРЪН, ДРЪН! Всичко си е до дете. Мойте явно са от терористите. Скъсиха ми живота с тия две години дето съм ги приспивала с 15  smile3514 newsm61 smile3514

# 22
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте мами!Моят сладур (днес става на 2 месеца)в началото се събуждаше на всеки 2.5 -3часа-8хранения на ден.От краяна 1-вия месец започна да си спи по цяла нощ.Кротички сме,но кака го научи на биба от 3-ия ден(за да не си надира личицето,докато се опитва да си сложи палчетата в устата) и може би тя много го успокоява. newsm03

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 WinkНие до скоро нямахме проблеми със заспиването,напоследък
 Naughtyоба4е си ляга твърде късно-след 10/11 ве4ерта(Георги е
на 1г и 4м)и не знам как ще се справим с това. newsm78

# 24
  • Мнения: 46 520
WinkНие до скоро нямахме проблеми със заспиването,напоследък
 Naughtyоба4е си ляга твърде късно-след 10/11 ве4ерта(Георги е
на 1г и 4м)и не знам как ще се справим с това. newsm78

И дъщеря ми си ляга в 24-1 ч. вечер, това никога не съм го мислила за проблем и не мисля, че трябва да се справям с него. Нали после спи до обяд, напълно ме устройва  Peace

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние също много се гушим, детето изглажда толкова щастливо така.Не смятам ,че се глезим, просто се обичаме Hug

# 26
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От както се е родила Рони не съм я приспивала....до скоро.Мислех си - ето, аз никога не съм друсала , слагала в моето легло и т.н....НО малката маймунка Wink изведнъж захитря и иска при мама и тати Rolling Eyes. Вярно, че в момента сме в периода на отказване на бибата(за която тя надлежно пита всяка вечер къде е), но е факт, че в момента си стоим с тати в стаята час и половина докато тя заспи ooooh!. Пиша това, за да споделя, че и на година и половина може изведнъж да се променят

# 27
  • Мнения: 815
2 дена се опитвах да го оставям сам на леглото да заспива-резултатът е много рев- така беше и като съвсем малко бебе- не мога да го слушам как плаче-почервенява, захласва се..мисля,че толкова нерви не се отразяват добре на човече на неговата възраст-така че извода за мен е-ако трябва да заспива при мен-добре-със сигурност няма да е винаги така-като поотрасне сам ще иска да спи сам- сега няма смисъл да се мъчим и двамата с рев до пълно изтощение

# 28
  • Мнения: 143
DZU абсолютно си права !!!!!!Моята дъщеря първите месеци заспиваше само с песничка и люлеене -за 15-20 минути беше готова.Сега е почти на 4 месеца и заспива на тъмно  сама като си мърмори или пее нещо.Но познавам и майки които третират бебетата си като войници- будене за хранене на точен час,график на спането , дори на / извинявам се че ще го кажа/ акането-това не го разбирам.Доколкото знам съвременната педиатрия е за пълна свобода на бебето и неговите желания  и аз отглеждам дъщеря ми по този начин.Случва се и то много често да пропуснем едно ,че и две хранения ,но това ни най-малко не ме притеснява       

# 29
  • Мнения: 485
DZU, благодаря ти, имах нужда да чуя това  Hug
За моя син има 2 сигурни начина за заспиване - или на цица или друсане на ръце (макс. 15-20 и е готов). Един от двата начина винаги действа, но сам не е заспивал никога  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт