Лято е - слънцето пече, на МАЙ-ска мама и се ходи на море! - Тема 2

  • 26 214
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 660
Ох, това кърмене и на мен много ми тежи, като затворник съм, стоим само в нас и излизаме само в квартала, защото просто не е за мен кърменето навън. Поне режим да имаше малкия, че да мога да се организирам по-добре с излизанията, ама няма режим, няма дявол - ето, вчера сутринта яде през час и половина-два, тази сутрин направи 4 часа пауза /по закона на Мърфи - вчера ми се спеше, а днес съм свежа като репичка и точно днес реши да спи до късно, гадината Twisted Evil/. Само аз ли съм такава нескопосана майка Sad. Искам вече да си има часове за хранене и сън, които да са приблизително по едно и също време всеки ден, кажете как става тоя номер, че имам чувството, че само ние сме тотално безрежимни и дезорганизирани.

Мария, няма необходимост да се тормозиш, че си нескопосана майка - ти си най-добрата майка за твоето момче. Това, че бебко е без режим не би следвало да те притеснява, защото е факт че бебчетата растат и в един прекрасен момент започват да будуват повече, да се заглеждат и да се занимават сами. Примрънкват и приплакват само когато са гладни, или ги боли нещо и имат нужда да бъдат успокоени от мама. Прекрасно е, че имаме възможността да гушкаме тези малки същества, защото само след няколко месеца вече поотраснали няма ни позволяват да им се радваме толкова отблизо и гушкащо.
За кърменето на вън - има майки, на които им е притеснено да го правят, но се престрашават да опитат с подходящи дрехи за тази цел. Ако ползваш слинг, също би могло да те предразположи, да опиташ да кърмиш на вън - бебетата ни са още мънички и се събират целите в полегнала поза в слинг. Аз като излизам сама с двамата винаги съм със слинг, че да мога да контролирам набезите на каката и си кърмя без никой да подозира това.

Джей, страхотно се справяш. Радвам се, че въпреки затрудненията се справяте чудесно с кърменето. Вярвам, че с постоянство и любов ще преодолеете и този период. Пишеш, че имаш бол кърма, т.е. млякото ти е по-обилно и е напълно реална възможността бебето да изсуква за 5 мин нужното му мляко, защото вече е достатъчно голямо, стига да са наред останалите признаци като: да има достатъчно напишкани и наакани памперси, тургора на кожата да е добър, да има влажност на лигавиците, бебето да е жизнено и енергично и педиатъра му да го намира за здраво.

БУБА, съжалявам че при теб и Рафаел нещата се получат трудно. Често се случва така, че когато бебето се дохранва от шише, да не полага усилия след приема на първото по-лесно потичащо мляко, за да суче ефективно и тогава може да бъде подпомагано с компресия, например. Сигурно си гледала клипчето за нея: http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/  Бих ти предложила докато сте във Варна, ако имаш желание да се видиш с Ivy и да поговориш с нея за затрудненията, които изпитваш с кърменето и току виж си намерила решение за вас с Рафи.

jenny_b, ще изчакам и твоите отзиви и ще поръчвам и аз. Peace

# 646
  • Мнения: 5 622
Ето ни и нас!
Страхотни са всички бебчета Heart Eyes Невероятни са Heart Eyes
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Наистина ми е много трудно тези дни. След снощния преглед опасенията ни се потвърдиха и най-вероятно малката Ния ще трябва да претърпи още една операция Sad
За тези, които ме питаха - първата й спешна операция беше за стеноза на пилора. Няма да пиша и да обяснявам - не е приятно. Лошото е, че и бъбречето й не е добре, но съм убедена, че ще се справим и с това. Ще ви държа в течение и ще ви моля за стиснати палчета и за вашата подкрепа Praynig
А ето я и малката ни гериня:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2211770576467&set=a.1 … ype=1&theater

Божичко..разкошна е! Синеока красавица! Миличка душица..Стискам и всички палци, ти знаеш!!!  Heart Eyes  Hug  Hug  Hug

# 647
  • Мнения: 1 130
Zazka, сигурна съм че всичко ще бъде наред.
Много  Hug Hug Hug Hug Hug

# 648
  • Мнения: 1 130
Относно отчета след консултациите, нали имаме лентички и там пише кое бебе на колко е.

# 649
  • Мнения: 338
Здравейте мами!
Бубе дано всичко лошо е зад гъба ви.Судокрем съм виждала в аптеки Марешки,но цена незнам.
За наддаването как ги качват тия килограми бебетата ви.На мен кърменето не ми тежи,нищо че ядем още на 2ч.Тежи ми че започна да ми намалява кърмата.Какво ли не ям 2 вида чай пия,3-ти ще си взема,цедя се като луда,абе циците ми все вън и файда никаква.И гъза ми голям.Дано искарам още месец.Чувстам се виновна ,ама това е положението,поне съм опитала всечко каквото чуя.
Гери малко късно се включвам ама да кажа.На Мелани и се беше напрашило очето и имаше гурелчета,аз и пръснах малко кърма и всичко мина.
jenajena кажи как събираш багажа,че и на нас ни предстои пътуване и се чудя кое къде да слагам а колата ни не е от най-малките.
Ееее пак много сладки бебета сте показали.
zezka дано всичко мине както трябва при вас.

# 650
  • Мнения: 5 622

БУБА, съжалявам че при теб и Рафаел нещата се получат трудно. Често се случва така, че когато бебето се дохранва от шише, да не полага усилия след приема на първото по-лесно потичащо мляко, за да суче ефективно и тогава може да бъде подпомагано с компресия, например. Сигурно си гледала клипчето за нея: http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/  Бих ти предложила докато сте във Варна, ако имаш желание да се видиш с Ivy и да поговориш с нея за затрудненията, които изпитваш с кърменето и току виж си намерила решение за вас с Рафи.


Тони, как мога да се срещна с Иви? Каква е процедурата по срещата с консултант? Може би няма да навреди да поговорим.
Иначе не си права, че Рафаел не полага усилия. Всъщност е точно обратното. За разлика от други деца, които като ги дохранваш с шише отказват да сучат, при нас това не е така.  Wink Дори напротив. Когато го кърмя и след това му дам шишето, той започва да плаче и да нервничи, като го отказва напълно, голям зор е да го храня с шише след като е сукал..Също така не виждам разлика в начина на сучене преди, когато само го кърмех (съвсем в началото) и сега, когато е на смесено хранене.
Все така добре захапва зърното и суче енергично..Не заспива на гърдата. Тези 20 гр. ги изяжда след общо 30 минутно кърмене, по 15 на всяка гърда.
И понеже виждам колко добре се чувства когато го кърмя, когато е сгушен в мен, колко сигурен и спокоен се чувства в моите обятия, затова продължавам с кърменето. Ако не за нахранване, то за спокойствие и нежност, които съм убедена, че също са му толкова важни, колкото и да е добре нахранен  Wink

# 651
  • Мнения: 237
БУБА няма проблем да отиде таткото сам  в Одесос,и ние ходихме там по район(аз не де само таткото),а за социалните-връщат акта за раждане след седмица и за там мисля не е необходимо да сте двамата ,само единият разписва другият на заявлението,но са нужни личните карти заради данните  Peace
социалното е:светофара който е м/у червения и окръжна,нали се пада там цар асен тръгваш към чаталджа,и първият блок в ляво,та отзад е входа-там е табелата,и аз много обикалях докато разбера къде са се навряли  Joy (т.е. табела няма,където мтрябва според мен да има)

# 652
  • Мнения: 5 622
Относно отчета след консултациите, нали имаме лентички и там пише кое бебе на колко е.
Не всички имат лентички, а и понякога влизам само да хвърля поглед във форума, без да съм се логнала, защото нямам време и тогава не виждам нищо в подписите  Wink

Даниели, мерси за инфото за Судокрем-а. Тук в болницата има аптека Марешки, така, че още днес ще проверя дали го имат  Hug


БУБА няма проблем да отиде таткото сам  в Одесос,и ние ходихме там по район(аз не де само таткото),а за социалните-връщат акта за раждане след седмица и за там мисля не е необходимо да сте двамата ,само единият разписва другият на заявлението,но са нужни личните карти заради данните  Peace
социалното е:светофара който е м/у червения и окръжна,нали се пада там цар асен тръгваш към чаталджа,и първият блок в ляво,та отзад е входа-там е табелата,и аз много обикалях докато разбера къде са се навряли  Joy



Зайче, благодаря  още веднъж! Мъжът ми вече е подал молбата за родствените връзки, в понеделник ще бъде готово, срещу 5 лв. Като го вземе ще го пратя в Социалното да подава за еднократна помощ  Sunglasses

Мерси много   bouquet

# 653
  • Сливен
  • Мнения: 4
Бубе ,Судокрем има по повечето аптеки,или големи бебешки магазини-125 гр е около 9 лв.
а тая Джинджира и на нас ни я изписаха,ама още не съм я купувала иначе в нета това е инфото  http://apteka.framar.bg/30015722/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-100-%D0%BC%D0%BB-borola#.ThbrnmE9bIU

Привет и от мен Simple Smile Ние вчера цял ден  бяхме навън. От 10 сутринта до 19-20 часа... Малката и се отрази добре разходката и вечерта спинка отново сладко. Днес пак е послушно детенцето за разлика от сряда. Леле в чудо се видях тогава, тъй като аз не съм свикнала да не спинка цял ден и да не мога да я оставя сама. Само да излезна от стаята и започваше леко да църка. Явно лошото време на вън и на нея оказа влияние Wink
Но сега сме си ок Simple Smile

Бубе, аз си бях купила тази Gingira Alba Baby Spray, но нямаше ефект за пъпчиците, които има Елина - само облекчаваше и не бяха така зачервени (цялата и главичка - по бузките, по косичката, даже по ушенцата). Педиатърката ми изписа Fucidin cream - мажа я по 2 пъти, не повече от 10 дни и взеха да отминават, бих казала, че вече почти няма. Но тези пъпчици не бяха от претопляне както всички ми казваха, а просто хормонални... Джинджирата има приложение и за много други неща, освен за пъпчиците. Относно Sudocrem - много е хубав... Simple Smile

Разгледах много снимки преди да драсна и аз някой ред Simple Smile Всички сте страхотни - мами, бебчета... Simple Smile

Zazka всичко ще е ок Wink Hug

Лек следобед за сега Wink

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 16:45 от juji2704

# 654
  • Мнения: 660

БУБА, съжалявам че при теб и Рафаел нещата се получат трудно. Често се случва така, че когато бебето се дохранва от шише, да не полага усилия след приема на първото по-лесно потичащо мляко, за да суче ефективно и тогава може да бъде подпомагано с компресия, например. Сигурно си гледала клипчето за нея: http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/  Бих ти предложила докато сте във Варна, ако имаш желание да се видиш с Ivy и да поговориш с нея за затрудненията, които изпитваш с кърменето и току виж си намерила решение за вас с Рафи.


Тони, как мога да се срещна с Иви? Каква е процедурата по срещата с консултант? Може би няма да навреди да поговорим.
Иначе не си права, че Рафаел не полага усилия. Всъщност е точно обратното. За разлика от други деца, които като ги дохранваш с шише отказват да сучат, при нас това не е така.  Wink Дори напротив. Когато го кърмя и след това му дам шишето, той започва да плаче и да нервничи, като го отказва напълно, голям зор е да го храня с шише след като е сукал..Също така не виждам разлика в начина на сучене преди, когато само го кърмех (съвсем в началото) и сега, когато е на смесено хранене.
Все така добре захапва зърното и суче енергично..Не заспива на гърдата. Тези 20 гр. ги изяжда след общо 30 минутно кърмене, по 15 на всяка гърда.
И понеже виждам колко добре се чувства когато го кърмя, когато е сгушен в мен, колко сигурен и спокоен се чувства в моите обятия, затова продължавам с кърменето. Ако не за нахранване, то за спокойствие и нежност, които съм убедена, че също са му толкова важни, колкото и да е добре нахранен  Wink


Много хубаво си го написала последия абзац. Поздравления за това!
Контактите на Иви ги има на сайта на ЛЛЛ България.
Ето ги:
Ивелина Станева (Иви)
 gsm:0878 601 604
 e-mail: i.staneva@lllbg.org

Има и скайп: jess_mckloy

Искрено се надявам нещата и при вас да потръгнат!

# 655
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте майчета!!! Laughing Laughing
Бубе: радвам се, че сте по-добре! Peace
Зазка: Много сте сладки, стискам ви палчета и се моля за вас- много,ама много ми е жал, когато имат здравословни проблеми малките душици! Hug Praynig
Мис монк: Какви сладки бузки имате Laughing
Хера, Луси: Чудесни момченца, да не сте се оплакали от душичките манини златни! Grinning
Шени: Ееее-няма такава красива рокля, облечена на сладуранката- много ми харесахте! Peace
ЗА събирането в колата: Зависи каква ви е количката. Мноята е с малки гуми и сгъваем(плосък) кош за новородено-Хаук малибу! Специялно съм я избрала такава! Peace Трите деца са отзад- малката е в стол за навородено а другите на малка подложка за седалка, понякога има плик с храна в краката ми, в багажника има още голям куфар с най- необходимите дрехи и още 2 малки чанти!- Естествено сме пълни до пръсване и ако скоро не направим нещо по смяна на колата и аз няма да се справя! #Crazy

# 656
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Здравейте и от нас! Hug
Момичета-чудесни снимки на малките бебоци-пу,пу.
Аз не знам какво да правя,от няколко часа съм с висока температура и болки в ставите,но сега вече пих парацетамол,щото едва гледам,над 38.5 се покачи-явно е някакъв гаден вирус-много ме е трах да не заразя Калоян Sad
А и не знам дали да кърмя-чувала съм,че над определена температура не е хубаво да се кърми,а да се цеди майката.Да,ама аз не мога да изцедя нищо с помпата Rolling Eyes Сега се чудя да давам ли изкуствено мляко Close Не знам и колко хапчета мога да пия на ден,без да се отрази на бебо.А докато кърмя (ако ми спадне температурата) ще трябва да съм с маска сигурно. ooooh!
Не стига това,ами и още имаме жълтеница-изписаха ни фенобарбитал,но четох много лоши неща за него. Confused На някого изписвали ли са това? Трябва да изпием с глюкоза една ампула за 10 дни и 5 ампули вит. Б12.

# 657
  • Мнения: 3 459
Зазка, имаш и моите стиснати палчета  Praynig Всичко ще се нареди !  Hug

Бубе, гледам че си питала за Судокрема. Аз да ти кажа не съм хич доволна, много тежък, гадна миризма, като се сложи седи като напластен, изобщо не се размазва лесно. Аз купих, мазах няколко пъти и го захвърлих в шкафа. Не разбрах за какво точно ще го ползваш - за подсичане ли ти трябва ?
Защото ако е за подсичане аз намерих перфектният крем за тази работа - някакъв правен крем в аптека Попова във Варна, струва около 2 лева мисля. На мен ме светна една февруарска мама за него, наистина е много добър. Аз така оправих дупето на Виката което стигна до кръв, цялото беше разранено и течеше лимфа от него. Беше и паднал горния слой на кожата чак  Confused И това от скапаните мокри кърпи, хич не искам и да си спомням какъв зор беше. Сега гледам изобщо да не оставам без този крем. Иначе за обривчета и преди съм писала - препоръчвам Джинджира алба бебе спрей, върши идеална работа ! Обривите по лицето аз ги оправих със Физиогел A.I Simple Smile

Tony_st, поне така си мисля от това което виждам. Поне на допир гърдите ми са вечно пълни. Отделно че като тръгне да яде почти винаги ми се дави, явно и потича много мляко наведнъж. Дано и занапред нещата да останат така. Тия дни дохранвам и с Аптамил защото не суче постоянно, или поне не иска. Като за целия ден давам един път АМ. Иначе за нещата които си изброила - всеки памперс и е напишкан, има два наакани памперса дневно. В последните дни се омазва до ушите буквално, може да е два пъти, ама за сметка на това качествено  Mr. Green

Гледам пак сте повдигнали въпроса за хранителната и нехранителната кърма. Много ми е чудно вие как разбирате че кърмата ви е нехраниетлна, защото според мен такова нещо няма, няма нехранителна кърма. Нека и консултантите се включат по въпроса, че ми е любопитно. Тъй като в последно време доста често го чувам като аргумент - кърмата ми е нехранителна, затова не кърмя. Айде холън ...  Tired

# 658
  • Мнения: 451
Уффф айде и аз като една видна кърмачка да се включа Mr. Green
Нашата стачка още е налице,не иска да суче и пищи като обезумял като го сложа на гърда,понякога пък почне,но се задави и сме дотам,започва се едно пищене,един рев и да се убия не мога да го върна на гърда и започвам да се цедя като луда за да мога да го нахраня.А понякога когато кръвното ми се вдигне малко повече от обичайното просто му забърквам АМ Twisted Evil
Незнам кой как и какво,но не виждам дете,което не иска да суче как точно може да му навреш главата в циците си Mr. Green За производството на кърма също ми се струва налудничава работа това с търсенето и предлагането Thinking
Джей,то и вие гледам сте една китка като нас,та мисълта ми е често ли се дави малката и ти какво правиш в тези случаи,кога се отказва тя да суче - като се задави или просто още отначало не иска да засуче?

Мушенце,аз давах Бифидуса много кратко време,защото се получи един много гаден обрив на дупето му от самите водорасли,които излизаха под формата на ако разбира се Wink И аз се ядосах и го спрях тогава,та в интерес на истината тогава само Судокрема ни спаси и в тази връзка аз пък съм доста доволна от него.След това реших аз да го пия и сега съм на този принцип,но не го вземам всеки ден,че го забравям и ефект никакъв.Тогава когато го давах Венци си акаше още редовно и не мога да кажа дали е имал такъв ефект....

# 659
  • Мнения: 3 459
Луси, да не дърпам дявола за опашката ама тия дни Виката пуска аванта и суче по 15 минути !!!
Направо да не повярваш. Тя принципно отначало си засуква, няма проблем, ама на 5-та минута вече започва да се дърпа наляво-надясно и да реве. Иначе като се задави обръщам настрани да се изкашля и после пак продължаваме с кърменето доколкото е възможно. Като не иска давам АМ и решаваме проблема кардинално. Хем тя да се наяде, хем аз да не бера ядове  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт