Отговори
# 720
  • Мнения: 158
Привет и от нас!  Hug
От сутринта съм влязла във форума и не мога да напиша нищо.Малчо от 7:15 до 11:30ч будува.Спа 40мин. и се събуди,нахраних го и сега се опитва да заспи ама не успява.

# 721
  • Мнения: 1
Здравейте, да се включа преди да сме се преместили в родени.

Честито на Гергана и Бъни, да са им живи и здрави бебчовците.

Бубулина  Hug

За Колиф-а, май за сега  той е най ефикасен, ама цената наистина е космическа. Предполагам сте прочели, че може да се слагат 2 капки в 15мл около 4 часа преди храна и така ще изкарате по-дълго време с една опаковка. Аз така правя, ама се налага да стерилизирам шишета и да се боря с Никол докато ги изпие после тези капки. Което ме навежда на въпроса защо залагалката си я цока без да и се моля, а биберона на шишето не го иска? Да не би да е заради силикона?

Ох това време не се оправи...дъжд, та дъжд, отиде ни днешната разходка.

Да ви питам за витамин Д-то. Педито каза да давам по 2 капки, ама в листовката пише, че 2 са за недоносени и аз давам по 1.Вие по колко давате?

Ми това е за сега...май Simple Smile

# 722
  • Мнения: 9
Привет, майчета Hug
Снощи щях да пиша, но като прочетох историята на Буболинка и...нямам думи...Миличка, всички думи са излишни...Прегръщам те силно... Hug
TinaT, нашите бебоци вече порастват и е нормално да не спят по цял ден LaughingИ нашия Жорко вече не спи от сутринта до 12-13 на обяд, но...мисля, че така трябва...И аз забелязвам,че ако малкия не спи доста време, после му става все по-трудно да заспи...
Елина, аз не че съм много компетентна, но мисля, че стреса и преумората могат да докарат до спиране на кърмата...Опитай се да почиваш, когато ти е възможно /въпреки че съм наясно колко е трудно/ и не се поддавай на страхове и лоши мисли Peace
Днес Чин липсва...не само тя де, но нейната липса се забелязва от самолет Crazy
Вова, наддали сте перфектно Peace
Гери, честита ти рожбичка! Жив и здрав да ти е Йордан и много радост да ви носи  bouquet
Ох, я да спирам да пиша, че темата е на свършване, а сега времето на мамите е малко и не се знае кога ще стане новата темичка Laughing
Момичета, само едно въпросче, как държите мъниците след хранене, за да оригнат...Леле на мен това ми е голям проблем Blush
Хубав ден!

# 723
  • Мнения: 149
влизам за малко при вас, че днес е лудница у нас - Оги за пръв път е неспокоен през деня - буди се на 30 мин и ..иска да яде! А аз има доста работа и в къщи и за писане...Тази сутрин и при нас сушоара влиза яко в употреба  Rolling Eyes

Иска ми се на много от вас да пиша, но с помрънкващата бебе до мен едва ли ще успея!

Елина - винаги съм се чудила мамите с близнаци как се оправят! Нормално е да луднеш!  Hug Я я строй тази твоя помошничка - направи и списък със задължения и и кажи, че това очакваш от нея! Дано и кърмата се отрегулира скоро. Представям си колко ти е трудно да си почиваш, но опитай все пак. Поне по-голямато детеце прати на разходка, слагай бебоците до теб и лягай...

Цвети - и аз като Ана2 рядко мия гърдите специално. Не съм имал проблем с Белата и засега с Оги. тя кърмата си има антисептични свойства. Белата имаше афтичка тия дни и и дадох кърма 1-2 пъти, та много бързо и мина...

СилвърАнгел - за колифа: слагат се 4 капки в 15 мл, прясно изцедени преди кърмене. Дават се с лъжичка и след това се пристъпва към нормално кърмене. Пише, че се дават 7 пъти дневно. Аз успявам да го докарам зо 2-3 пъти дневно и то вечер. Иначе давам инфакол. А и не знам кое бебе ще издържи 4 часа до ядене... Wink

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 13:50 от heberlea

# 724
  • Мнения: 328
Krisi_fil  Честита месечинка  Hug, да расте Здрав малкия Красимир и да е крокто бебче  Heart Eyes

Някой правили нова тема  Rolling Eyes, а ще се местим ли вече в родени  Rolling Eyes.
Предложение за заглавие ако се местим в Родени  Crazy
Ето ни и вече нас, ЮНСКАТА дружина е вече при вас
или
ЮНИ вече мина и в Родени вече ще сме ние

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 14:09 от gachoni

# 725
  • Мнения: 925
И аз имам въпрос към ЛЛЛ или Ана2. Има ли проблем ако кърмя почти винаги легнала - има ли опасност от запушване на канали или намаляване на кърмата. Питам, защото това ми е най-удобната поза, че в нас мебелите не са ми никак удобни, само така се чувствам добре Simple Smile

helen30,

Чудесно е, че си намерила удобна за теб и бебето поза! Ако ти се чувстваш добре да кърмиш легнала, не носиш притискащи сутиени (или такива с банели) и не усещаш дискомфорт в гърдата, не би трябвало да има проблем. Много майки кърмят само или предимно легнали, защото по този начин и те самите си почиват.
Друг вариант е да си подпреш главата с ръка и да се облегнеш на лакът, докато кърмиш - така между гърдата и леглото остава известен луфт и няма пряк натиск.
Приятни кърмачески моменти!   bouquet

# 726
  • Мнения: 2 456
Гачони, спокойно.. винаги правя аз новата тема и тя е готова, а заглавието ще ти го впиша в предложения, за тази тема има от Василиса.  Peace

Инсайд, защо да се забелязва от самолет Wink

Гергана, честит син Йордан, да ви е жив и здрав..

Нещо нямам настроение да пиша...
Цяла сутрин ходя да се занимавам снякакви болнични, НОИ, социални и т.н. Аман от бюрокращини...

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 14:22 от chin

# 727
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен!

Ана2, как си, конците напират ли още да излизат?

Цветич, ние не мием косата на Емо всеки ден с шампоан,  правим го през ден. Държа да го облее хубаво водичката, препаратите ги ползвам за дупето, личицето ( че още сме с пъпчици) и ръчичките. Гърдите изобщо не ги мия, освен като се къпя. Много рядко го мажа с нещо, само когато видя, че е сухо някъде по кожата му. Дъщеря ми като беше бебе я мажеш обилно всяка вечер и според мен я изнежих жестоко, защото сега кожата по тялото и е страшно суха, като гущерче. Сега съм решила да не прекалявам с мазането, пък да видим.

Елинка, спокойно мила, ще преминем и през този период, може би това сега се дължи на скока в   растежа на нашите бебчета. Искат повече мляко, а гърдите не са още готови. И при мен е така, имам  чувството, че не му стига вече, нервен е
Днес си купих чая на Хип за лактацията, увеличих житцето, защото са ми толкова меки гърдите, че....

Гергана, да ти е жив и здрав Йордан   bouquet baby_neutral


# 728
  • Мнения: 445
Евридик@  Hug, благодаря за отговора.
Цвети, аз мия с преварена водичка гърдите, но не винаги, понякога като реве забравям. По-точно обливам зърната само и ареолата.
И аз не знам какво масажче да правим, иначе и аз свивам крачетата към коремчето. А като го мажа с млякото след къпане, мисля, че си е вид масаж  Peace
Елина, възхищавам ти се - сама с две бебета. Кураж - ще се справиш  Hug
Нашият мъник го къпем всяка вечер, но душ-гелчето за коса и тяло - през вечер и то по малко.

# 729
  • Мнения: 2 456
Цвети, и аз мия косата през ден с шампоан... иначе само с лосион за тяло и главичката с вода..
Как е Симонка?

Кити, имаш да си взимаш нещо от мен, в петък заминавам при мама с един приятел на Слав, който се съгласи да ни закара.. Слав остава ергенче тука.  Twisted Evil

Темата е готова.. най-сетне, 2 дни не мога да я направя с този мой Нико, изписвате 50 страници и я пускам.

# 730
  • Мнения: 2 837
Елина, ще ти пиша после, ще Явор се събуди  Hug. Но ме остави за около час-два да напиша това Хранителен и двигателен режим на кърмещата жена. Ваче,   bouquet - накратко - спортът е напълно ОК, диетата е най-добре да се почне след втория месец, като не се приемат по-малко от 1500 ккал дневно и се отслабва плавно. 90-дневната  е вариант, който работи при някои жени, като 29-ия ден може да е на плодове, а не само на вода. Някои майки споделят обаче, че тази диета влияе на количеството мляко, което произвеждат. Погледни тук опита на други кърмачки.

# 731
  • Мнения: 4 420
Оф днес ми е много заспало и чак ме мързи да пиша. Явно и Йоана е уморена, защото и тя само спи и яде, дори не мрънка. Довечера може да ми разкаже играта обаче. Така че следващото ядене и на вън пък да видим.

Цвети, какво представлява млечницата, моля те опиши. Йоана е с побелял език и леко бяло на небцето, та се чудя дали няма и тя такова чудо. Вчера на консултацията нищо не казаха, но май на й погледнаха в устата. Та сега се чудя да ходя ли да питам. Ана2, може би ако имаш мъничко свободно време ще разясниш това онова.
За къпането - аз къпя главата с измивен препарат два пъти в седмицата. Дупето винаги със сапун - Бочкото много добре й действа. Тялото не винаги с препарат. Иначе ползвам Клоран, но бочкото ми харесва повече. От него пъпчиците по лицето изчезнаха. Спрях да я мажа с мляко за тяло, за да може да й диша кожата. Вечер мажа дупето с крем за подсичане, през деня само при наакано дупе иначе не.

# 732
  • Мнения: 786
Привет мамчета Stop
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ !!! МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ !!!
Ето и моят отчет Wink
Бебо Матей се появи на 01.07. в 18.15ч по нормален път,но....с много зор.Десет дни след термин,система и пак не искаше да излиза.Самото изгонване трая половин час.То не бяха напъни,натискане на корема и какво ли още не,но той мъж с характер НЕ и НЕ ще си стои на топло в мама Simple Smile
Вече сме си в къщи и влизаме в режим / уж / . Кърмя го на поискване,както бях с каката.
Прави ми мръсни номера нон-стоп.Точно се е изакал и започвам да го сменям и в момента в който сложа новия памперс,хоп ново попълнение #Cussing out
Накратко това е от нас.
Незнам после как ще върви темата - по месец на раждане или ще си остане със същите участници.Ще ви търся някъде.
До скоро и успех на всички Stop

# 733
  • Мнения: 328
gergana_85 Честито   bouquet, да ти е жив и Здрав Йордан  Hug /добавих те на 1стр но нямам кг и см ако може да ги кажеш да ги добавим  Hug/
ВяраВики Честито  Hug  bouquet, да ви е жив и Здрав Матей. Милата бая си преносила.Ти май беше с като моя термин 21,06  ooooh!.Важното е че вече всичко мина и вече сте си вкъщи  Hug, можели и вашите кг и см да ви запиша на 1стр  Hug
chin Знам че ти правиш темите, но днес се губеше и затова питах.А заглавията просто ми дойдоха ей тъй на ум и просто реших да ги запиша ако нямаме нови.Но щом има  Hug, така да е  Hug.Може и да не ги ползваш за напред моите  Hug Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 149
ВяраВики - ЧЕСТИТО СИН МАТЕЙ!! да ти е жив и здрав! Тези дни си мислех за теб, но покрай моя бебок и страничната работа нямам много време за форума..чудех се къде изчезна? Успя ли да родиш във вода?

Гергана - честито ти и на теб момченце! Ей че "мъжка" тема  Hug!

Аз пак отварям млечния бар!!  Simple Smile Wink

Общи условия

Активация на акаунт