Отново за АБКМ - 3

  • 340 750
  • 5 263
  •   1
Отговори
# 4 065
  • София
  • Мнения: 714
Beeps, знам кьде преглежда, но е отпуска и не записват часове.
Вие какво правехте, като се продриска, а бебето е на млеко?

# 4 066
  • Мнения: 4 651
Ако е вирус: хидратин алфа, хидрасек (вместо смекта) и минавахме само на мляко без друга твърда храна.

# 4 067
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз нямам спомен да ми се е продрисквала докато беше само на кърма, всъщност тогава по-скоро си беше постоянно продрискана със слуз, зелено, пяна и т.н. екстри, та и да е имало нещо такова нямаше много голям шанс да го различа. В общи линии и сега нищо специално не давам, сега с този вирус се размина само с хидратин алфа, който тя отказа да пие на около 3-тата глътка, но поне вода си пиеше доволно. Днес вече е напълно здрава  Grinning и си яде от кухнята, поръчах от Ози, понеже държавната вече е в почивка.

И да ви споделя едно откритие, сладоледите Sorbet от Лидл са без нищо млечно в тях, класическо сорбе от плодово пюре са си и при нас са голям хит, много ги харесва  Peace

# 4 068
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Ние имаме разрешение за захранване с млечни. От началото на захранването не ми е правила реакция към нищо (да чукна на дърво). Само с рибата и меда да изчакам до навършване на 1г. и 6м. Лазарова каза да сменям Фризопепа с ХА и, ако до седмица няма реакция, да минаваме на АМ за деца над година, а след това да захранвам с краве масло, сирене и т.н. От около 10-тина дни давам ПЕП+ХА, че ме беше страх да давам изведнъж само ХА и аз ям по малко крави продукти (сладолед, не можах да се сдържа). Въпроса ми е, след като минем изцяло на ХА, после направо изцяло на АМ за деца над 1г. ли или пак постепенно и да минаваме ли през АМ 1-ца?

# 4 069
  • София
  • Мнения: 1 966
ant G, на твоя въпрос не мога да ти отговоря, но само да ти кажа за HA млякото хич да не се притесняваш. При нас дори и в разгара на алергията - още преди да навърши 1г, не ми е правила реакция към HA2 мляко, кашите винаги съм ги правила с такова, с кърма ставаха като супа. Но пък към нормални млечни продукти и все още си прави  Sad

# 4 070
  • София
  • Мнения: 714
По сьвет на педито, което се завьрна, от вчера давам оризова каша с финно стрити бисквити и само две льжици млеко. От както давам няма изхождане, т.е от вчера сутринта. Надявам се да е за добро. Мисля да не давам повече смекта, докато не видя изхождане.
Почвам да си мисля, че Янева беше права, че е лактозна непоносимост.
Ох, Чак си мисля да Ида да запаля свещ. Дано и понесе и най накрая се захрани.

# 4 071
  • Мнения: 786
Здравейте, аз да питам мога ли да дам първо обикновени бисквити, които са със суроватка или пъърво козе сирене. Лошото е, че сме с АД и от жегата ли от какво ни излизат тук там пъпки. Но пък акото си е ОК. Аз ядох козе сирене един месец и нямаше проблем, дори тогава нямаше никакви пъпки.

# 4 072
  • Мнения: 4 651
Краси, не давай бисквитите според мен. Повечето деца ядат без проблем обикновени Житен дар, които само "може да имат следи от мляко". С хидрогенизирани мазнини са, но е някакъв компромисен вариант.

Гери, повечето деца с АБКМ имат и лактозна непоносимост в една или друга степен.

# 4 073
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Аз забравих да спомена по-горе, че детето вече яде козе и овче сирене и нямаме проблеми. Май ще взема АМ за над 1г. и ще пробвам една седмица, ако няма реакция, ще пробвам масло, сирене и т.н. Прясното мляко ще го оставя за накрая.
Аз обикновени бисквити не съм давала, но купувам на Хип, Бебевита, а и едни от Кауфланд, пише Detki био бисквити, без захар и мляко. На всички пише, че може да имат следи от мляко. Но при нас бисквитите не се котират много.

# 4 074
  • Мнения: 4 651
Маслото остави накрая, то е сурово, всичко друго е претърпяло топлинна обработка.

# 4 075
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Мерси, fx

# 4 076
  • Мнения: 786
Маслото остави накрая, то е сурово, всичко друго е претърпяло топлинна обработка.


А маслото не беше ли преди кравето сирене. Вече много се обърках. Баба някога го правеше от врящо прясно мляко, но не знам как точно. Това не е ли вид топлинна обработка. newsm78

# 4 077
  • Мнения: 4 651
Мустаков така ми каза. И аз се учудих. Извара се прави с врящо мляко, за масло от врящо мляко не съм чувала май.

# 4 078
  • София
  • Мнения: 3 714
Ant G, преди време и аз бях пред същата дилема- дали да започна с АМ или с някакъв крави продукт. Смених успешно Фризопеп с ХА1 мляко и го пи 2 седмици /беше на около 10-11 месеца/, после с ХА2. И реших да продължа с краве сирене, като продукт с вече пресечен белтък. После и масло, кашкавал, а в момента и кисело мляко /няма да изреждам козите продукти, които междувременно прояде/. Мляко пие по около 100ина мл. преди заспиване, все още ХА2 и не мисля да го пипам; направо ще тествам някой кекс с прясно мляко примерно. Сега като се връщам назад и като го гледам как набива обикновена баница, която съм опекла без да се чудя какво да слагам вътре, по колко грама има от еди кое си и после да съм преровила как точно е излязла тая баница в памперса...Ох ooooh!
АМ за здрави деца след 1г. не е адаптирано в истинския смисъл и си е чисто и просто сухо мляко с добавки. Ако с него е ОК, то със сирене и масло не би трябвало да има проблем. Но пък ако реагира на нещо друго в 847298 съставки на млякото няма как да разбереш дали е от тях или от самото мляко.

# 4 079
  • София
  • Мнения: 714
Момичета, как мислите колко дни детето да е на коктеила мляко, оризова каша и стрити бисквити? По хубаво ако не бях виждала. Почвам да си мечтая за зеленчуково пюре...
Дали да не пробвам с пюре от моркови на Хип след 5-6 дни.
Beeps твоето детенце колко е голямо?

Общи условия

Активация на акаунт