? към младите шофьори(КИ) - 9

  • 51 730
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 978
Не съм , happy_aneta ама вие не разбрахте ли , че темата не е за нас.  Laughing
Темата нищо , че се казва * ? към младите шофьори(КИ)* имат право да пишат хора с голям опит дето изобщо не ги е страх  Naughty Такива като нас - продаваме колите и режем книжките . Какво изобщо си въобразяваме . То шофьора се ражда такъв , не се учи , не изпитва страх  Crossing Arms

 KiaraTiara
, явно хормонките те тресат повечко. Много ми е интересно какъв шофьор си ти . Щото имах две колежки дето в колата били ги правили и превъзходно карали. Ми ......... след като се возих и при двете - ма за нищо не стават  newsm78

Да страх ме е. Страх ме е , че докато си карам внимателно някой безстрашен като теб ще ми се качи отгоре.
Страх ме е , че поредната кифла с бебешка количка ще ми излезе на платното щото тротоарите не и се виждат хубави . Или ще и се захабят токчетата . Страх ме е  щото от всякъде идват лятото тука и не са свикнали на такова движение и карат като араби в пустиня  ooooh!
И айде моля жените не ставали за шофьор - ми хвърли си книжката бе - ти що караш?!
Половината мъже също не стават - ма щото имат панталони значи са шофьори ли ?
Айде разходи се , освежи се , лека бременност ти желая  и дано не се засичам с такива като теб на пътя  ooooh! 

# 16
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не се плаши от кръговите. На мен точно те са ми най-лесните за минаване. Няма светофари, броячи, гледаш само наляво и влизаш, когато си спокойна, че можеш да стигнеш до средата на кръстовището /затревената площ/, без да отнемеш предимството на този отляво, и после си излизаш с предимство.

Объркващо и гадно е, когато кръговото е с обратно предимство. В Пловдив кръговите бяха пълен бъркоч - повечето влизаш без предимство, излизаш със, но тези в кв. "Тракия" преди бяха различни предимства. От две-три години ги оправиха и те са в същия режим. Все още обаче има няколко, при които влизаш без предимство, стоиш в средата на кръговото /това на ВМИ/ и чакаш потока от бул. "Васил Априлов"?!?! Кога най-накрая ще го оправят и него!

# 17
  • при него
  • Мнения: 1 237
И на мен са ми кофти кръговите.. но с достатъчно тренировки и внимание няма страшно. В София, Сточна гара ми е най-лесно защото си има светофари, заставам в подходящата лента и внимателно следвам колконата. По-лошо е на руски паметник, там няма светофар има знаци, идвам по Цар Борис Трети, влизам с предимство и се въртя за ляв завой, но там трябва да чакам щото вече не съм с предимство. Има трамваи, тролеи, които са многоо големи и пречат на видимостта. Не знам дали помните случая, когато там една мацка се беше засилила, прелетяла през релсите и спряла на самия паметник. А на 4-ти км ми е кошмар... Добре, че не ми се налага да минавам от там.

И да, нормално е да има страх при начинаещите шофьори, тук сме давали много съвети как да се преборим с него. И да, има хора било то мъже или жени, които просто не стават за шофьори, и аз съм се возила при такива, карат припряно тръгни-спри, престрояват се неправилно и в последния момент и пр. и това не защото искат да нарушават правилата, а просто нямат достатъчно добра координация и поглед върху нещата. Обаче, не можем да дискриминраме никого.
Нужна е повече толерантност.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 395
Мани, това на Сточна гара има един светофар при излизане от кръговото посока Лъвов мост. 10 метра преди него има друг на излизането, след това този за пешеходците - поне половината шофьори дори не го виждат този светофар! Минават си на червено непрекъснато.Иначе навсякъде видиш ли знаците (които понякога са на безумни места) няма проблем. Разбира се ако и другите ги видят..

# 19
  • София
  • Мнения: 3 038
Мани, това на Сточна гара има един светофар при излизане от кръговото посока Лъвов мост. 10 метра преди него има друг на излизането, след това този за пешеходците - поне половината шофьори дори не го виждат този светофар! Минават си на червено непрекъснато.Иначе навсякъде видиш ли знаците (които понякога са на безумни места) няма проблем. Разбира се ако и другите ги видят..

стресирахте ме с това кръгово, тамън днес ми се налага да мина от там  Sad баща ми твърди, че това е единстветото кръгово на което се е потил здраво  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 1 395
Ами виж сега, включваш една втора, избираш лента (средната избирам аз винаги) и даваш бавно по нея. Погледът вперен нагоре търси светофари и с периферното зрение гледаш някой отстрани да не те доближи прекалено много. Ако трябва да излизаш към Подуяне или към Лъвов е още по-лесно, защото повечето излизат натам и престрояване дори няма да ти се наложи!

# 21
  • при него
  • Мнения: 1 237
Шантал спокойно де  Hug от къде на къде трябва да минеш от там ( в смисъл посоката) ?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 038
трябва да стигна до ул. оборище през централна гара /банишора/

# 23
  • при него
  • Мнения: 1 237
Шантал, твоето е много лесно, дори няма да се въртиш в кръговото... Значи караш си по Сливница, подминаваш Лъвов Мост, подминаваш кръстовището с Раковска и като започнеш да наближаваш сточна гара се престрояваш в най-дясно. Минаваш си плътно в дясно, внимаваш за пешеходците и си влизаш в булевард Васил Левски и "газ" нагоре по баира. На Васил левски не помня как беше предимството но най-вероятно ще си без ГЛЕДАШ ЗНАКА.. Като няма коли влизаш в кръговото и пускаш ляв мигач, вече си с предимство (мисля), като направиш левия завой и застанеш срещу "Обороище" пускаш десен мигач, за да кажеш на другите че излизаш от кръговото. Леко започваш да се изтегляш, като внимаваш някой да не е нахлул от дясно. Дано да го обясних човешки. Спокойно, ще се справиш!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 038
благодаря за обяснението, написала си го идеално  Hug

# 25
  • Мнения: 22 473
В Плевен пък всички кръгови са от типа - влизаш без предимство, излизаш със. )

# 26
  • София
  • Мнения: 865
DZ, спокойно. Само спокойно. Ти мене кога ме видя каква шофьорка съм. Полемиките кой колко добре кара са излишни. То и аз мога да се изцепя, че от такива като тебе колата ми е на войнишка манерка, ама ще бъда ли права?

И не говорихме за страха от 18 годишното дето тати му е купило мерцедес.

Говорих най - вече за онези дами, които искрено се страхуват да се качат. Наистина, ако върнете по - назад ще прочетете доста такива мнения.

Не ги приемайте нещата като поле за изява на злобата. Знаем, че ходи по жените  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 978
Ма аз съм спокойна бе . Къде видя и злоба ?!

# 28
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Добре,че тона се е посмекчил,че се уплаших накъде тръгна новата тема.Аз мисля,че мъжете са по-лоши шофьори от жените.Правят повече катастрофи защото все се перчат колко са велики.

# 29
  • Мнения: 5 832
Нормално е да има страх, даже е по-добре като го има. Когато бях начинаещ шофьор и аз изпитвах притеснения. Тук почти няма кръстовища, навсякъде кръгови и това много ме смущаваше като дойдох. После открих красотата на кръговите и сега ги предпочитам пред кръстовищата. При мен чак паника не е имало, понеже от много малка шофирам. Първо се научих да държа пътя и то от дясната седалка, така съм управлявала 50 км. После научих скоростите без колата да се движи. Последваха тръгване и спиране до припадък. След това шофиране на един стадион, последва шофиране по шосе, което се използва само денем и няма нито една кола вечер. Когато се записах на курса, вече си карах доста прилично. Книжка взех във Велико Търново, та си беше една много добра школа, предвид кръстовищата на баир, тесните улички и натовареното движение в града. Карах курса на кола без хидравлика, което беше полезно. Когато започнах да карам сегашната кола, притесненията ми бяха в габаритите й и ми трябваше известно време да свикна да преценявам къде се намирам в платното. Притесняваха ме и изпреварванията, но свикнах бързо. В кръговите ми е гадно само тогава, когато някоя изперкала бабка не си седи в платното, а се навира в мен и прави некоординирани маневри. Колко малоумен трябва да си, за да спреш в кръговото и да си оставиш колата там, за да слезеш до магазина? Ама тука е пълно с такива откачалници. Обикновено карам сама или с приятеля ми, не качвам никога хора, които се панират и ми казват да намаля, при положение, че карам с 80 на междуградски път и няма движение. Някой ден подозирам, че ще сваля някой на пътя. Другото, което мразя е човек, който не е шофьор да подскача и да изпада в ужас, когато паркирам и постоянно да ми вика " ще удариш колата, бордюра е много близо,чакай да сляза да ти кажа ", а като слезе и се пули, че имало достатъчно място и не е имало нужда да ми трие сол. Онзи ден карахме след някакъв мъж с едно чисто ново Ауди, обаче пътят е двупосочен, но много тесен, със завойчета и обрасъл с храсти отстрани. Караме ние зад него и аз размишлявам на глас: " Добре де, тоя малоумен ли е, защо не се прибере плътно в дясното платно, ами кара в средата на пътя? " и в тоя момент зад завоя срещу него изскача един с мерцедес и ако не беше реагирал да се навре в храстите и да спре, такъв удар щеше да стане, че и ние щяхме да сме в кюпа. И тоя пред нас като се шашна, спря на средата и гледа като гръмнат, а е точно на завоя. И моя вика : " Добре де, кажи ми сега как да не слезеш и да го съдереш от бой? ". Хора всякакви, за лудите да не говорим. Миналата година на една 18 годишна пикла, дето тъкмо взе книжка, родителите й подариха чисто нов Сеат и след една седмица се помля в една ограда на трилентов път, понеже докато карала, решила да пусне климатика, ама не можела да прави толкова неща едновременно и в оградата. И се чудя, тя ли е малоумна, или родителите й? Май се надпреварват в случая кой е по-несмаслен.

Общи условия

Активация на акаунт