? към младите шофьори(КИ) - 9

  • 51 709
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743


Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!!!



старите теми :
ТЕМА 8
ТЕМА 7
ТЕМА 6
ТЕМА 5
ТЕМА 4
ТЕМА 3
ТЕМА 2
 ТЕМА 1

# 1
  • Мнения: 5 832
Вижте сега, правилно или неправилно, аз си казвам как карам. Карам от 14 годишна и смея да твърдя, че са ме научили добре да преценявам кога какво мога да направя, независимо, че не е по правилата. Живея в курортно селище и лятото настава ад, та ако не правиш такива нарушения, просто никога няма да стигнеш на мястото, към което си се запътил. Досега не съм предизвиквала опасна ситуация, никога и не са ми свирили, че съм направила нещо нередно. По принцип не съм безразсъден шофьор, големи скорости си позволявам само на магистралата, но само с една определена кола, понеже си я познавам. Шофьорите тук са много зле, почти всички са опасни на пътя и правят такива изумителни глупости, че чак ти настръхва косата. Аварийните ги ползвам, понеже паркирането е голям проблем и се налага постоянно да спирам някъде за малко, иначе ще си обикалям цял ден, а нямам време за кръгчета. И да, това, че карам голяма кола ме успокоява много, понеже не знаете какво е от всяка една посока да ви изскачат някакви пикливи скутерчета, корсички, смартове и всички други видове сапунерки. И не ми пука, че се навират в мен, защото както казах, аз най-много да огъна броня, другата кола ще е мармалад, понеже правят нарушения, но безразсъдно. Не може някаква сапунерка да ми изскача на главния път, без да намали дори и то със 100, а движението да е кошмарно. Аз какво трябва да направя? Може би да се телепортирам, за да освободя пътя ли? Еми няма да стане. Като се правят на гъзари, ами да си  ттошат колите, ама ще платят и моята и следващия път ще се позамисли откъде излиза и трябва ли да го прави с такава скорост. Аванта не пускам на никой, само на пешеходците. Като не могат да карат, да се возят в автобуса. Може да е грозно, ама ако някой ми сече пътя и ме кара да бия спирачки до припадък, направо слизам и го вадя през прозореца. Нарушения правя, ама тогава, когато съм сигурна, че не карам някой да се чуди къде да се дене заради моите изпълнения.

# 2
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Много интересно,ти не пускаш аванта,а другите са длъжни,така ли?Не си познала.Забелязвам,че изказванията ти са от сорта,че ти си винаги права.Не си сама на този свят.Ти може да си мислиш,че преценяваш цялата ситуация,но не можеш да бъдеш в главата на другите и да прецениш те какво ще направят в дадена ситуация.

# 3
  • София
  • Мнения: 865
От цялата работа установих, че тези дето много ги е страх не обясниха защо се качват да шофират. Обадиха се само онези дето очевидно не ги е страх.

няма млад шофьор, който да не се е страхувал в началото - то това е ясно. ама има хора, които по-бавно свикват с уникалния трафик, особено в София. аз страха от самото шофиране го преживях отдавна, повече не притеснява когато тръгна на някъде и не знам пътя. не че не си пише, но много ми се разделя вниманието и това ме притеснява. но да кажете, че жените са по-лошо шофьори само заради единия страх никак не съм съгласна! често ми се случва да карам зад мъже шофьори, които са захапали волана и ги е страх да вдигнат 30! колкото до отнемането и даването на предимство - аз му викам толерантност към другите!

Какво му е уникалното на трафика в София? Тук даже си е спокойно. Аз също съм шофирала в Италия, например, там скутерите са страшен ад. Ако ти се разводнява вниманието от една табела... тогава май трябва да си зададеш въпросът дали наистина си готов да седнеш зад волана. Има толкова много странични обекти, които си длъжен да следиш.

А че отнемането на предимство е толерантност към другите - е тука трябва да ме убиеш, че да се съглася. Винаги пускам всеки, който не го направи нахално и грозно, като някоя тъпа патица дето не знае правилника и си мисли, че аз съм длъжна да я чакам Simple Smile А такива бол. Не пускам само и единствено пешеходци, които пресичат на 10 метра от пешеходна пътека. Аз пресичам на пешеходна пътека заради себе си и заради безопастността на шофьорите и много искам и останали хора да се научат, че не могат да пресичат където си искат. Винаги обаче има пешеходци, които се извиняват за това, че са пресекли на неправилното място. Е, на такива с кеф да им спреш. Разни хора, разни идеали. Ако зависеше от мен, книжка на жена нямаше да дам.  Grinning

# 4
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз никога не съм изпитвала такова чувство и незнам какво е.При нас трафика също е ужасен,ама какво ми пука.Жега,ляв мигач и съм аз.Относно аварийните ги използвам при паркиране или аварийно спиране на платно(почти не ми се случва,ама все някак трябва да разберат хората около мен,че става нещо).

# 5
  • София
  • Мнения: 865
Аз никога не съм изпитвала такова чувство и незнам какво е.При нас трафика също е ужасен,ама какво ми пука.Жега,ляв мигач и съм аз.Относно аварийните ги използвам при паркиране или аварийно спиране на платно(почти не ми се случва,ама все някак трябва да разберат хората около мен,че става нещо).

Тва ако за Варна говориш, аз сега бях месец и нещо там и се бях родила. Няма задръствания, няма нищо. Газ и караш само направо Simple Smile Малко се оплаквате, че нямате къде да паркирате, ама аз не срещнах такива трудност. Е, вярно, последните 2 дена се оказах паркирана под моста (за тези дето не са от Варна - там е паркинги и гаражи).


Иначе аварийки винаги и задължително. Но много честно съм виждала таксита да спират с ляв мигач. Но пък и не ми се е случвало да се редя зад някой, който товари. Те тия неща се усещат.

# 6
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Как да нямаме задръствания,не са цял ден ама в пиковите часове трябва да пиеш два лексотана и така да тръгваш.Кошмарно е.Избягвам тези часове,че нямам нерви.Такива тапи стават,че ти е бедна фантазията,а уж горивата биле скъпи.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 395
След Варна (ей сега оттам се връщаме пак) пътищата в София за пореден път ми се струват направо хубави. А задръстванията лятото наистина са ужасни в пиковите часове. Преди 7-8 години нямаше такова нещо задръстване. Сега стигат от центъра до Младост ooooh!

# 8
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Записвам се да ви следя.
В Пловдив трафикът не намалява нито зима, нито лято.
Не ми се мисли обаче какво настава по морето и пътя натам.

# 9
  • Мнения: 22 437
Хайде и аз да се разпиша в новата тема...)
В Плевен няма какво да говоря за трафик, макар че в последните 2г яко се понапълни с коли. Сутрин, обед и към 17ч става страшна лудница. Града не е направен да поема толкова много народ, но пак не е като София.
Проблем почва да става и паркирането, дори по платените паркинги трудно се намира място

# 10
  • Мнения: 5 832
Много интересно,ти не пускаш аванта,а другите са длъжни,така ли?Не си познала.Забелязвам,че изказванията ти са от сорта,че ти си винаги права.Не си сама на този свят.Ти може да си мислиш,че преценяваш цялата ситуация,но не можеш да бъдеш в главата на другите и да прецениш те какво ще направят в дадена ситуация.
Ами не, не пускам, това проблем ли ти е някакъв? И никъде не съм казвала, че някой е длъжен да пуска на мен, защото аз не ги и чакам да ми пуснат, просто се шмугвам в първия удобен случай. Ела и покарай малко в Испания и тогава пак ми говори на какво имам право и на какво нямам. Разбира се, че изказванията са ми, че винаги съм права, все пак изразявам своята гледна точка, а не нечия чужда. Ама с малката разлика, че не размахвам пръст под носа ти да те поучавам, че трябва да се държиш и мислиш като мен. А ти се опитваш да ми налагаш своя мироглед. И не знам аз какво не съм познала, ама ти със сигурност не си познала с тона. Успокой си малко нервите, че така стават катастрофите по пътищата Wink

# 11
  • при него
  • Мнения: 1 230
Здравейте и от мен момичета, ама защо така грозно новата тема са караници????
 Hug

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Да се запиша и аз като един пишман шофьор!  Mr. Green

И понеже се обсъждаше страхът и KiaraTiara  питаше що се качваме като ни е страх, да отговоря: ми защото ни се налага да станем шофьори. Изобщо нямам друг избор - ща, не ща трябва да се науча, а ме е страх защото напълно съзнавам колко съм некадърна и колко опасна съм и за себе си и за околните. Вероятно ако бях на 20 нямаше да ме е толкова шубе, ама не съм! Все пак си мисля, че е по-добре така отколкото да карам с 200 без никакъв опит само защото току що съм взела книжка и съм си въобразила, че съм най-добрата!
 П.П. Страх ме е, но не се паникьосвам, просто карам само по познати, близки маршрути и много внимавам.

Сега да се похваля, че карах малко по пътя към морето, не беше чак толкова зле.  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 3 016
От цялата работа установих, че тези дето много ги е страх не обясниха защо се качват да шофират. Обадиха се само онези дето очевидно не ги е страх.

няма млад шофьор, който да не се е страхувал в началото - то това е ясно. ама има хора, които по-бавно свикват с уникалния трафик, особено в София. аз страха от самото шофиране го преживях отдавна, повече не притеснява когато тръгна на някъде и не знам пътя. не че не си пише, но много ми се разделя вниманието и това ме притеснява. но да кажете, че жените са по-лошо шофьори само заради единия страх никак не съм съгласна! често ми се случва да карам зад мъже шофьори, които са захапали волана и ги е страх да вдигнат 30! колкото до отнемането и даването на предимство - аз му викам толерантност към другите!

Какво му е уникалното на трафика в София? Тук даже си е спокойно. Аз също съм шофирала в Италия, например, там скутерите са страшен ад. Ако ти се разводнява вниманието от една табела... тогава май трябва да си зададеш въпросът дали наистина си готов да седнеш зад волана. Има толкова много странични обекти, които си длъжен да следиш.

А че отнемането на предимство е толерантност към другите - е тука трябва да ме убиеш, че да се съглася. Винаги пускам всеки, който не го направи нахално и грозно, като някоя тъпа патица дето не знае правилника и си мисли, че аз съм длъжна да я чакам Simple Smile А такива бол. Не пускам само и единствено пешеходци, които пресичат на 10 метра от пешеходна пътека. Аз пресичам на пешеходна пътека заради себе си и заради безопастността на шофьорите и много искам и останали хора да се научат, че не могат да пресичат където си искат. Винаги обаче има пешеходци, които се извиняват за това, че са пресекли на неправилното място. Е, на такива с кеф да им спреш. Разни хора, разни идеали. Ако зависеше от мен, книжка на жена нямаше да дам.  Grinning

еми извинявай, аз в Италия не съм карала, а и нямам желание, но за млад шофьор в София изобщо не е спокойно! или искаш да ме убедиш, че пича с мерцедеса купен от тати за 18тата му годишнина пил две големи и седнал зад волана да се прави на майстор или пък джигита за който 50 не е ограничение на скоростта а минималната, всичките кретени за които мигачи, аварийки или каквито и да било сигнали спрямо другите не те застрашава?
а за толерантност, смятам, че е достатъчно да видиш, че човека седи мирно и кротко и чака да излезе от някоя пряка, но няма кой да намали да ми примигне и да не се забави движението и ти да си този някой който да го направи.
иначе и аз пресичам на пешеходна пътека и винаги минавам под подлеза, но има хора, за които пешеходната пътека не означава абсолютно нищо. и съм била свидетел на това как баща се опитва да се пресече с малкото си дете, вече стъпил на пътеката се връща, защото кретена с бързата и мощна кола няма да спре!
и да в София трафика си е трафик и е трудно да свикнеш!

# 14
  • Мнения: 89
И аз така, съм от младите шофьори. О не извинете ме от 8 години имам книжка, но чак сега се осмелявам да се кача и да карам. Всичко съм забравила Sad На мен лично са ми най-трудни кръговите. В Бургас има 3 . Надявам се скоро да стана по сигурна и спокойна в шофирането си.

Общи условия

Активация на акаунт