? към младите шофьори(КИ) - 4

  • 36 363
  • 708
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
НОВАТА ТЕМА


 



Предишните ни теми:
Тема 1

МАЛКО ХУМОР

ПОЛЕЗНО

P.P. Приемам всякакви поправки и допълнения!

# 1
  • Мнения: 743
Момичета, ето няколко съвета, как да спрем, ако евентално попаднем в ситуация. То, дано не се случва, но " ако все пак попднем" на първо място е спирането.дори и автомобилът ви да е с ABS не е излишно човек да потренира няколко екстремни спирания с нарастваща скорост за да има представа как се държи автомобила и да може да предскаже поведението му това става само и единствено с тренировка .Ако сте забелязали ABS системата има неприяния ефект да "отпуска" автомобила напред при задействането си за това не е нужно знаейки че разполагаме с АБС да натискаме грубо педала и да задействаме АБС.Няма точна формула и критерий за изчисляване на идеалното спиране но все пак има някой основни правила единствено установени от физичните закони .
В началото спирането трябва да е плавно за да може тежеста на автомобила да се изнесе напред в/у предната ос след това машинално натиска б/у педала се увеличава цялото действие е за по малко от секунда .необходимо е да се пренесе тежеста за да не блокират предните гуми или ако има АБС да не отпусне АБС-ът в първия случай се губи управляемос във втория се удължава спирачния път .Извод дори и екстремното спиране трябва да започва плавно!В последната четвърт на спирането може и да се влкючи АБС и да блокира колело но ако тогава се пусне спирачката спирачният път ще се удължи така че към края на спирането е допустимо и възможно блокиране.

А ето и един нтересен линк - http://www.safetydrivingacademy.eu/ . Аз май съм навита да пробвам. newsm01

# 2
  • Мнения: 3 971
Ивон, един куп приятели го правят този номер с най-обикновено найлонче от цигарите. )))
Сваляш го, слагаш винетката, изрязваш го по нея....после отлепяш и я залепяш върху това найлонче, а него с вода на стъклото. ))))
Без пари (е, плащаш си цигарите де) и моментално става. )))))
Това обаче си личи, виждала съм така направено, а по-късно въпросния го глобиха  Rolling Eyes
Ами въпросния е трябвало да обжалва.В закона никъде не се споменава с какво трябва да се  лепи на стъклото  Wink А и полицай няма право да я пипа, пък камоли човърка  bowuu
Информация от много добър адвокат във Варна по такива дела  Peace

# 3
  • sf
  • Мнения: 10 153
Запис
Ние още не сме взели винетка, ама скоро ще вземем една годишна, по-натам още една,че постоянно се налага да ходим накъде. а през април и в Турция мислим да обикаляме.
Тия дни не карам много, поне не сутрин. Мъж мми вози децата , а следобяд аз ги прибирам,ама тогава поне не е толкова заледено.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 361
Ейй,много полезни неща научавам в този форум!
Много ви благодаря,момичета!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 456
хоп, троп.... Mr. Green

Дидика, благодаря за темичката.
Звучат интересно тези курсове. А дали някой ги е пробвла вече?

За винетките става и като се изреже от прозрачните джобове за
документи. Само, че от тип кристални. Нищо не се вижда. Лепи се добре и не пада като се наплюнчи.  Mr. Green А, полицай не се е случвало да се заглежда как е залепена винетката.

Хайде безаварийно шофиране и повечко колегиалност на пътя!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Темичката става все по-полезна.
Дидика , това за спирането е много интересно. Аз все се каня да го потренирам, защото наистина нямам опит с екстремното спиране, а един път да се наложи....

# 7
  • Мнения: X
много полезно инфо за спирането, мерси

откакто е сериозна зима тук аз смених леко на4ина на шофиране
преди взимах завоите на трета без проблем
след като се позавъртях 2 пъти и ве4еи ги взимам само на втора

спирането също гледам да е плавно, едно поне 100м в този сняг отнемам от педала на газта и после спирам без проблем

но имах лоша слу4ка
бях на 30м от светофара, на 4 скорост, като ми светна жълто
и нали съм много примерна, тръгнах да спирам
имаше навалял пресен сняг, снегоринът беше минал, но не беше още опесъ4ено и беше доста излъскано по пътя
та ... успях да спра по средата на кръстовището  Embarassed
като през цялото време усеЩах как колелата превъртат

затова ве4е на жълто не спирам ако съм толкова близо

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555
Хайде и аз в новата тема, DiDika - благодаря!   bouquet

ивон, аз по два пъти на ден се боря с тези на кръстовището на Гешов.В началото и аз си имах подобни пробеми, но сега май ме научиха и не ме тормозят. Иначе като тръгнат да мият пускам честачките  и надувам клаксона, но сега просто размахвам пръст отрицателно и мирясват. Много дразнят, а и създават опасност, защото светва зелено а дечурлигата висят до колата да си вземат парите.
Какво казват на 166 като се обадиш?

Да и опасност създават голяма. Гледах ги миналия път точно, бяха се накачулили 3 около една кола пред мен, човек бавно се опитваше да кара напред, а гумите му буквално на сантиметри минаваха от краката им.  Shocked

А за 166 - като се обадих и казах къде се намирам служителката даже не ме остави да продължа, а каза - да, знаем за миячите, получихме вече сигнали и е изпратен екип. Така че си е в тяхната компетенция да се оправят с тези миячи и да се отзовават на подобни сигнали.  Peace

DiDika - Интересни неща за спирането.  Peace А и сайтът много ми хареса и тренировъчните курсове.  Много искам да се запиша... Party

# 9
  • Мнения: 2 274
Да се запиша и аз в новата тема. DiDika, благодаря за хубавото оформление на темичката   bouquet!

# 10
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
DiDika   bouquet
Относно винетката и ние сме го правили този трик с найлонче от цигарите и не си личи. Миналото лято обаче полицаите бяха надушили за тези номера и правеха проверка като се опитват да я отлепят и наистина глобяваха. Отделен е въпроса, че въобще не съм запозната с правилото,ч е нямат право полицаите да я пипат и т.н.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 971
Еее как ще човъркат бе  ooooh!
Нямат право да ти бъркат никъде.Само могат да гледат.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Определено не се вижда, ако винетката е залепена на целуфанче от цигари!
Виждам го с очите си всеки ден - мой мноооого близък  Mr. Green така си мести винетката на двете коли.

# 13
  • Мнения: 22 436
Здравейте и от мен в темата. )))
Сега по снеговете не съм карала, но от вчера започнаха да се оправят пътищата и вече е ок. )))

За винетката, много хора го правят. На нас не се е налагало, просто имаме една кола. )))
Купихме си миналата седмица. )

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
Ние имаме две коли, но ползваме едната само за извънградско. За мен лично е супер тъпо да си прехвърляш винетката от една кола на друга. Особено ако разполагаш с няколко коли (може би фирмени). Предполага се, че не си закъсал точно за тези 50 лв, но както и да е. Българинът винаги е тарикат на дребно и не ми излизайте с идеята, че видиш ли понеже държава ни лъже, дай и ние да я лъжем.
И ако нарушаваш закона правейки такива еквилибристики, няма да се сърдиш на КАТ-аджиите, че ти чегъртат по стъклото. Peace

Общи условия

Активация на акаунт