? към младите шофьори(КИ) - 9

  • 51 711
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 24
Здравейте!Стана ми интересна вашата тема и реших да се присъединя.Шофьор съм от почти 10 години.Единствените ми моменти на страх при шофиране се появяват,когато ми се налага да го правя в България (за моя радост рядко).Не знам къде се корени проблема..смятам,че трябва да сме най-отговорни на пътя и да се замислим преди да застрашим своя и на другите живот Simple Smile

# 691
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Казвам се Силвия ,взех книжка по точно изпитите , миналия петък си подадох документите в КАТ и пуснах обикновенна поръчка ..просто 56 лв нямаше как да дам за бърза ..и се чудя дали се чака цял месец наистина или излизат по-рано .Нали има някаква система в МВР сайта да проверяваш дали са ти готови документите ,но някъде прочетох ,че могат да ти направят проблем ,ако например ти е излязло ,че документа ти е готов по -рано , но ти си пуснала за 1 месец и не ти я дават ....Някой да сподели опит...който е минал през това...

# 692
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Снаха ми я върнаха точно за това. Готов документ, но не й била дошла датата  Shocked Разкараха я втори път. Но говоря за КАТ Пловдив. В София не знам как реагират.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте Simple Smile Казвам се Силвия ,взех книжка по точно изпитите , миналия петък си подадох документите в КАТ и пуснах обикновенна поръчка ..просто 56 лв нямаше как да дам за бърза ..и се чудя дали се чака цял месец наистина или излизат по-рано .Нали има някаква система в МВР сайта да проверяваш дали са ти готови документите ,но някъде прочетох ,че могат да ти направят проблем ,ако например ти е излязло ,че документа ти е готов по -рано , но ти си пуснала за 1 месец и не ти я дават ....Някой да сподели опит...който е минал през това...

използвала съм сайта за други цели и ми е свършил работа. www.i-kat.org

# 694
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Какво разбирате под-дневна светлина?Става въпрос за новите измишльотини през деня да се кара със вкл. светлини.Относно летния период е записано да се кара с вкл. дневни светлини или къси светлини,а за зимния си пише директно къси светлини.Дневна аз го тълкувам-габарити.Ама днес ме спира ченгето и ми казва включи си светлините,че ще се глобяваме другия път.Вашето мнение.

# 695
  • София
  • Мнения: 8 932
Какво разбирате под-дневна светлина?Става въпрос за новите измишльотини през деня да се кара със вкл. светлини.Относно летния период е записано да се кара с вкл. дневни светлини или къси светлини,а за зимния си пише директно къси светлини.Дневна аз го тълкувам-габарити.Ама днес ме спира ченгето и ми казва включи си светлините,че ще се глобяваме другия път.Вашето мнение.
Дневните светлини не са габарити. Има ги на някой новите коли, включват се автоматично и са лед светлини. Виждала си ги - примерно във формата на вежди или като кръгче, около основният фар.

# 696
  • Мнения: 37
Какво разбирате под-дневна светлина?Става въпрос за новите измишльотини през деня да се кара със вкл. светлини.Относно летния период е записано да се кара с вкл. дневни светлини или къси светлини,а за зимния си пише директно къси светлини.Дневна аз го тълкувам-габарити.Ама днес ме спира ченгето и ми казва включи си светлините,че ще се глобяваме другия път.Вашето мнение.
Според мен е едно и също,трябва да се свикне като се качим по колите да си пускаме фаровете / къси разбира се/.Ако не може да се свикне - има специални устройства които продават и ги включват автоматично при запалване на двигателя.

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Казвам се Силвия ,взех книжка по точно изпитите , миналия петък си подадох документите в КАТ и пуснах обикновенна поръчка ..просто 56 лв нямаше как да дам за бърза ..и се чудя дали се чака цял месец наистина или излизат по-рано .Нали има някаква система в МВР сайта да проверяваш дали са ти готови документите ,но някъде прочетох ,че могат да ти направят проблем ,ако например ти е излязло ,че документа ти е готов по -рано , но ти си пуснала за 1 месец и не ти я дават ....Някой да сподели опит...който е минал през това...

използвала съм сайта за други цели и ми е свършил работа. www.i-kat.org
мерси много ей сега ще го разгледам сайта Simple Smile

# 698
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Дневни светлини означава да не ти светят габаритите отзад. Отпред са си къси. Тази опция я имат по-новите коли. На нашите, мъжа ми сложи едно допълнително копче и денем ги няма задните габарити и светлините на номера. Броих крушките на едната ни кола, вместо 8, светят две.

# 699
  • София
  • Мнения: 8 932
Дневни светлини означава да не ти светят габаритите отзад. Отпред са си къси. Тази опция я имат по-новите коли. На нашите, мъжа ми сложи едно допълнително копче и денем ги няма задните габарити и светлините на номера. Броих крушките на едната ни кола, вместо 8, светят две.
Да така е, дневните светлини светят само отпред, не са свързани с останалите. Но има едно но, според закона само фабричните дневни светлини са законни, преправките и добавките не са разрешени. Не е зле да и проверите това, за да не ви глобят. Peace
http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-li-sa-dnevnite-svetlini

# 700
  • Мнения: 9 903
който е с по-стара кола, да си кара на къси, няма тълкувания тук. Законът работи повече от месец, досега трябваше да сте го изяснили Simple Smile

# 701
  • Мнения: 0
Хора аз имам един въпрос бяха въвели някакви закони за младите шофьори обсъждаха ги доста време и искам да знам какво са приели и не мога да намеря нищо някой да е чел нещо по въпроса .....мисля ,че приеха това да не може млад шофьор да вози пътници под 18год без придружител ,задължително да има лепенка на колата за млад шофьор ,мисля че отмениха това да не можем да караме от 23:00-5:00 часа по-точно не го приеха ,но искам да знам със сигурност ,някъде да го прочета ..... newsm78

# 702
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Мацки,благодаря за мненията.Нашата кола е точно с тези светлини тип ангелски очи,както се казват обаче чичко полицай не ги хареса явно.Аз тях пускам,иначе си имам изграден навик за светлините и си ги включвам не ми е проблем ама........

# 703
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да така е, дневните светлини светят само отпред, не са свързани с останалите. Но има едно но, според закона само фабричните дневни светлини са законни, преправките и добавките не са разрешени. Не е зле да и проверите това, за да не ви глобят. Peace
http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-li-sa-dnevnite-svetlini
Никакви поправки няма. Отпред светят къси, отзад нищо. Когато се стъмни, врътвам копчето за фаровете и светва и отзад.
В посочената от теб статия се говори за някакви допълнителни крушки и фарове....което звучи смешно и най-вероятно визират разни "гъзарски" лампички, слагани допълнително.

# 704
  • София
  • Мнения: 8 932
Никакви поправки няма. Отпред светят къси, отзад нищо. Когато се стъмни, врътвам копчето за фаровете и светва и отзад.
В посочената от теб статия се говори за някакви допълнителни крушки и фарове....което звучи смешно и най-вероятно визират разни "гъзарски" лампички, слагани допълнително.
Vesi, не се заяждам, просто те предупреждавам, всяко преправяне на колата и светлините подлежи на сертификация, в противен случай могат да теглобят. Представи си, че забравиш да врътнеш копчето, нощем си направо невидима. Да не говорим, че полицаите винаги могат да се заядат, че отзад не ти светят габаритите (което при включени къси светлини е задължително) и колата ти да се води неизправна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт