Бабата какви права има над внуците?

  • 9 887
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 571
Хърмаяни....с какво е виновна тъщата/свекървата...детето на едната или другата си е отишло.Какво по-голямо страдание за една майка.Бащата е човеът,който сплотява семейството чрез детето.За мен само хора без съвест биха забранили достъпа до внучето на близките

# 16
  • Мнения: 2 931
С нищо, Мира. Но когато фактите са такива, дали ние останалите одобряваме или не, няма никакво значение. Едва ли Хелта би питала как да постъпи бабата, ако отношенията им бяха безпроблемни.

# 17
  • Мнения: 571
Хърмаяни,явно си живея в мой свят.Или поне сенадявам.Знам ли какво би я прихванало свекървата ако нещо ми се случи ooooh! Майка ми никога не би постъпила толкова егоистично....разни хора разни идеали.

# 18
  • Мнения: X
Каквито и да са отношенията, една подобна трагедия би трябвало да промени всичко. Бях в много лоши отношения с една жена( не ми е свекърва), но след сполетяло я подобно нещастие, веднага се обадих и до ден днешен правя каквото мога за нея...В този смисъл, само човек без елементарна култура и без грам човещина,би ограничил вижданията на децата с баба им, в такъв ужасен момент-едната дъщеря починала, другата тежко болна.

# 19
  • Мнения: 1 877
Момичета,вчера си писах с Недка по скайпа.Бащата даже и това е забранил - да ги виждат изобщо  Shocked Не знам какво да направя

# 20
  • Мнения: 2 931
Мисля, че трябва майката на Недка за изчака около месец месец и нещо, и ако ситуацията не се промени, да си предяви иск в съда за режим на лични отношения.
Допускам, че децата ще проявят желание да видят баба си, и баща им може да си промени мнението. Ако се случи така, отиването на съд още в началото може само да навреди.
Все пак, нека Недка и майка й да преценят как точно да действат, те познават, и децата и бащата.

# 21
  • Мнения: 1 877
Вчера има бях на гости.Децата май не ги гледат както трябва - били са ги,ходели мръсни,пускат ги сами до магазина.Даже следобед бабата (свекървата) и бащата лягали да подремнат,а децата заключвали отвън на улицата,за не им пречели да спят  Shocked.Всичко това са думи на децата...не знам какво да мисля.При такива случаи нещо социалните не могат ли да предприемат се питам?Моля,ако някой е по-наясно да се включи с мнение!

# 22
  • София
  • Мнения: 537
Момиче, не се питай, ами да вземе бабата да отиде и да попита сама социалните. Дете на 5 само до магазина - Господ да го пази, защото то едва ли е в състояние да пази себе си. За боя да не говорим.

Едно е да й забраняват достъп до децата, друго е за децата да не се полагат грижи.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Бащата не работи ли? Какви са тези обедни почивки с поспиване?
Има си закони - деца под определена възраст не могат да бъдат оставяни без надзор.
Не зная дали бабата ще успее да се пребори за децата, ако има достатъчно средства и добър адвокат, може да опита. Той ще й даде добри съвети как да постъпи и какви действия да предприеме като начало.
И все пак, при всички положения ще е добре да се обмисли едно посещение при социалните. Ако не друго, поне да ги стреснат, че да полагат адекватни грижи за децата.
Може и дечицата да преувеличават. Затова разговор с психолог ще е добро начало.
Не може да се допуска неглижиране и насилие над деца!!!!

# 24
  • Мнения: 1 877
Бащата работи в някакви оранжерии - (хората живеят на село) и има обедна почивка в жегите,която е около час-два.Иначе и аз днес чух по ТВ,че деца под 8-годишна възраст трябва да са под постоянно наблюдение.В противен случай има глоба.Ама не разбрах това приет закон ли е или проектозакон.А относно финансовите възможности на бабата,те са нищожни и затова тя се въздържа да предприема каквито и да било съдебни постъпки.Само ще цитирам думите й:"Дано Господ ги пази децата!".И още нещо.По-голямото дете не иска при татко си и се държало за полата на леля си - Недка и не искало да се прибира при баща си и другата баба. Уффффф!!!

# 25
  • Мнения: 550
а това, че децата са били присъдени на майка си и реално са живяли в жилището на бабата нищо ли не значи?

# 26
  • Мнения: 1 877
а това, че децата са били присъдени на майка си и реално са живяли в жилището на бабата нищо ли не значи?
Ами май няма значение.Бабата се е интересувала.В случая децата автоматично ги дават на бащата.
Пропуснах да кажа,че и условията,в които живеят децата при свекървата и бащата,били под всякаква критика - мръсно и запуснато

# 27
  • София
  • Мнения: 537
Добре де, дори да няма пари за адвокат бабата, нека отиде в Агенцията за закрила на децата и да се консултира какво може да се направи. Това поне няма да струва пари. Ако трябва, ще подаде сигнал, за да имат основание от агенцията да посетят семейството, да видят в какви условия се гледат децата, да разпитат децата, да дадат препоръки. Това може да е достатъчно да стресне бащата и другата баба да полагат по-добри грижи.

Мъчително е да не дават на бабата да ги види, но е недопустимо децата да се неглижират или удрят. Като няма кой друг да им помогне, тя трябва да се бори за тях.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 364
Социалните трябва да се уведомят. Ще се направи проверка. При системни нарушения може би съвсем логично и последователно децата ще бъдат присъдени на бабата, която ги е гледала досега. Мисля, че има шанс бабата да спечели попечителство на децата предвид обстотятелствата преди и след смъртта на майката. Ако бащата е негоден да се грижи за децата след смъртта на майка им, преимущество имат родителите на майката. Така е, доколкото знам.

# 29
  • Мнения: 1 877
Много ценни съвети ми давате.Благодаря ви!!!   bouquet Ще кажа за Агенцията за закрила на детето и за социалните.Дано са отговорни тука в Пловдивско!

Общи условия

Активация на акаунт