На колко годинки заведохте за първи път бебетата си на море?

  • 10 208
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 004
На година и два месеца.

# 151
  • Мнения: 37
Голямото дете се роди юни и затова същата година се наложи да пропуснем морето, но на следващата година изкарахме там цял месец. А малката госпожица се роди май месец тази година и август (още не беше навършила  три месеца) бяхме на море. Е, мама с бебето посети морето само веднъж за един час и веднъж надвечер, а през останалото време бяхме из града наразходки, но все пак подиша малко морски въздух!

# 152
  • Мнения: 85
Макар, че живея на морето заведох малката около 1г и 7-8м  Peace

# 153
  • Мнения: 94
Макар, че живея на морето заведох малката около 1г и 7-8м  Peace
Имам роднини във Варна. Чувала съм, че морските хора не са така "жадни" за море, както всички ние останали от вътрешната суша. Даже две от братовчедките ми във Варна не могат да плуват! Моите щерки, бях писала и преди в тоя пост, ги заведох, след като навършиха годинка и когато дойде лятото Simple Smile

# 154
  • Мнения: 46
Мислим това лято да я заведем,т.е. на поне година и половина

# 155
  • Мнения: 403
Ние за първи път заведохме дъщеря ни на море на 5 месеца, дори там ги навърши. По принцип не съм особено ЗА воденето на море в толкова ранна възраст, но стана съвсем случайно. Отидохме моите родители и мъжът ми естествено, на бунгала, които по случайност ги даваха безплатно на работниците във фирмата, в която работи майка ми. Та отиходме за 4 дена и когато ние бяхме на плаж нашите гледаха малката в лагера и обратното. На самия плаж я заведохме към 17:00 часа когато слънцето е по-слабо и тогава и потопихме за първи път краката в морето. Реакция никаква. Вече тази година като беше на година и три - четири се порадва качествено на морето Simple Smile

# 156
  • София
  • Мнения: 478
Баткото го заведохме на 5 м.  Мисля че колкото по-малко е бебето толкова по-лесно е  Laughing.  дали ще спи в количката на плажа, под чадър естествено, или в количката в парка е все едно, естествено сутрин от 9 до 11 и следобед след 5.  С малко бебе можеш спокойно и на кръчма да седнеш, и да се разходиш с колата нанякъде - то си яде мляко или бурканчета и не го мислиш да му търсиш и храна.
Купонът беше следващата година, на 1,6 м.,  - пясъка му боцкаше и затова седеше само във водата, тичаше навсякъде и се побърквах да не го изгубя  Mr. Green, вечер ядяхме на почивки с мъжа ми докато другия го разхожда из масите на заведенията.
Сега мисля бебо да го водим на ски на 6 м. Laughing

# 157
  • Мнения: 77
Беше на 7 месеца. Ние по принцип пътуваме много и я заведохме при първа възможност - Май месец в Испания. След това цяло лято бяхме по морета вкл. на къмпинги и по-диви места като Иракли - проблеми не сме имали. Сега е на 1г. и 1м. и сама влиза във водата (временно живеем на Карибите).

С бебе на път - част първа и част втора

Според мен много родители изпадат в излишна параноя около воденето на бебе на море (или някъде другаде) и чакат до много късно, а после на детето нищо чудно да му се отрази зле като не е свикнало да пътува. Промяната в климата и водата според мен може да има само благотворно влияние - със сигурност не е по-добре да си седим в София да диша мръсен въздух. А за чревните вируси изобщо не съм се замисляла - няколко пъти през живота си съм страдала от такъв и само веднъж е било на морето.

# 158
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На годинка и един месец беше.
Не сме имали никакви проблеми. Ходехме сутрин рано на плаж и следобед след 17ч.

# 159
  • Мнения: 2
Алекс на 1г и 3месеца а Кати на 1г и 1месец

# 160
  • Мнения: 1 050
Чак на 3 г., просто така се случи, но много му хареса.

# 161
  • Мнения: 621
Това лято - беше на 2г. Иначе исках още предното лято, като беше на 1г, но не успяхме.

# 162
  • Мнения: 187
беше на 7-8 месеца някъде  Peace естествено плътно под чадъра с шапка

# 163
  • Мнения: 242
Беше на 10 месеца.  grinning039 

# 164
  • Мнения: 148
Баткото беше на година и седем месеца , а малкия ще видим, може би живи и здрави догодина.

Общи условия

Активация на акаунт