Юли месец хич не е далеч, в очакване сме на нашия бебевалеж!

  • 27 767
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 234
Дами, за даването на вода - всяка си решава дали ще дава на бебето или не, колкото хора попитате - толкова мнения ще срещнете  Peace много пъти сме писали, че тук всяка споделя своето мнение, затова и сме толкова различни  Hug аз лично ще давам вода и няма да кърмя докато има млечни зъби, както казаха на последната лекция, на която бях за кърменето. Ако нашата госпожица има късмет да има моите зъби - ами последния ми млечен зъб падна в гимназията на 14 г. и то преден, резец мисля, че се казваше. По това време пушех и с дупката отпред приличах на пепелник  Mr. Green
хубава вечер от мен  Hug Hug Hug

# 736
  • Мнения: 206
Ако нашата госпожица има късмет да има моите зъби - ами последния ми млечен зъб падна в гимназията на 14 г. и то преден, резец мисля, че се казваше. По това време пушех и с дупката отпред приличах на пепелник  Mr. Green
хубава вечер от мен  Hug Hug Hug
 Joy Joy Joy

Имах млечни зъби до преди 2 години  hahaha

besyto, нас пък ни учиха, че нощното хранене е много важно, защото тогава производството на прогестерон е най-високо и затова това хранене е полезно за бебо  Peace

Нутелка, разбира се, че всеки решава сам как ще отглежда бебето си, просто споделяме  Hug

Според мен е по-добре да се доверяваме на някой консултант по кърмене отколкото на акушерките, защото те за съжаление не стимулират толкова мамите и понякога дават доста погрешни съвети...лично мнение  Hug

Сетих се - щях да питам: Елинка /Elisalou/ и Джен и който друг се включи, дали в крайна сметка вземахте арника преди раждането? Аз все се каня и все забравям да я потърся, а щях да почвам още преди 2 седмици...иначе пия когато се сетя чая от малинови листа, но съм нещо несериозна и в това начинание  Embarassed

# 737
  • Мнения: 140
Добър вечер! Цял ден нямах време да вляза и да ви изчета, едва сега успях да прочета отгоре отгоре.

Джен, представям си какъв шок си изживяла...

За водата: всяка си решава дали да дава или не, аз още не съм взела решение по въпроса, но нашата педиатърка, а и няколко приятелки ми казаха че трябва да е изворна и преварена. Изворна има на Девин, тази с розовия етикет.

Честито на всички нови мами! Да са живи и здрави бебоците! Аз вече им загубих бройката Simple Smile

Днес гледах в албума бебочетата, много са милички всичките!

Ние имахме посещение от свеки днес, мина добре, дори приятно Simple Smile Преди малко ги изпратихме и сега си почивам. Утре сутрин сигурно ще започнем деня с нова тема Simple Smile

Хубава вечер на всички!

# 738
  • София
  • Мнения: 107
И аз докато не е свършила темата да честитя на новите мами.

Анелия, Бочинка, Щурчаки, Буболече-Мече да са ви живи и здрави бебетата и много да ви радват !!!


За водата и аз съм решила да не давам. Основните аргументи, които чух са два, че стомахчетата на бебетата са толкова малки, че ако им даваш вода мястото за кърма остава по-малко и второто, че в природата никой бозайник докато е кърмен не пие вода. Имаше нещо, че и СЗО така препоръчва, ама не съм го чела.
Както и да е всеки си решава сам за себе си. В крайна сметка независимо дали са им давали вода или не, бебета израстват така или иначе Peace

# 739
  • Мнения: 540
аз вземах и арника и стафисагрияи поне при мен ефект нула,но при всеки организъм е различно и трябва да се пробва Peace

# 740
  • Мнения: 22
Честити рожбички на мама Анелия,Щурчаки и Бочинка! Здравички да са и много да ги радват.

За водата: Вода като искате предложете, пък ще видите най-вероятно една кисела физиономия  Mr. Green Ако пък не, да е с розов етикет и пак преварена, за всеки случай и по много малко между храненията,че иначе рискувате да не цокат добре. Алекс и до ден днешен се мръщи и не я пие чиста, а под формата на много разреден компот и мен много ме е яд ,ама на сила не става ...Аз заради жълтеницата направо се изприщвах докато му давам глюкозата лъжичка по лъжичка...  Щом си пият млякото, ако е кърма пък още по-добре , няма какво да се притеснявате  и да не пият вода.

Буболече-Мече:
ами пощипвай го Simple Smile повечето бебоци са поспаливи в началото Simple Smile Цеди се само ако имаш напрежение от препълнени гърди , защо да се мъчиш иначе ...

Днес хубаво ми нафотаха коремчето и сега нямам търпение да видя снимките Simple Smile  Дет се вика аз толкова снимки му правя на големия фъстък и мен все ме няма , че на татко му дай само пейзажи да снима. За съжаление Алекс беше ужасно крив и не можахме да се снимаме заедно ... а толкова сладко целува коремчето като е на кеф и като го питам къде е бебенцето Simple Smile

Лека ,че ме кръста ме скъсва

# 741
  • Мнения: 11
Честито на всички мамчета.Да са ви живи и здрави бебчетата, пък за това дали ще пият вода в първите месеци или не не се притеснявайте!!!!!

# 742
  • Мнения: 13
Бубулече,  честито изписване!

Относно водата - още в болницата, в която раждах аз, ми донесоха две шишета - едното за дохранване, другото с вода. Давах вода от първия ден на  Дидко, затова никога не ми е правил физиономии, когато почнахме да се захранваме. И с чайовете свикна лесно.
Сега пак ще сме така - живот и здраве. Ако детето откаже, съгласна съм, но иначе съм твърдо ЗА даването на вода по време на кърмене, все пак не говорим за наливане с нея.

# 743
  • Мнения: 31
Анелия, Бочинка, Щурчаки, честити рожби. Да са ви живи и здрави, да растат безгрижни и щастливи и много да ви радват!

# 744
  • Мнения: 0
Леле, 2 дена не съм влизала и едва сега успях да ви изчета, а колко много бебчета  Hug
Честито на Мока Куин, Устничка, Цветомила, Буболече-мече, Стасина, Дарато, Калаза, Анелия, Бочинка и Щурчаки! Да са ви живи и здрави дечицата, да имат безоблачно и щастливо детство! А на всички мами бързо възстановяване!
Извинявам се ако съм пропуснала някого!
Аз вчера ходих на преглед за тоновете при лекарката която ще ме изражда и тя ми каза, че е очаквала през седмицата да родя, понеже предната събота на прегледа бях с 1.5-2см разкритие и мека, т.е. готова за раждане матка, но уви, на юнака май не му се излиза. Днес цял ден  ми е едно мързеливо и толкова ми тежи корема.... Искам и аз вече да излиза бебчо и да си го гушна ...  Hug
Успех утре /вече днес/ на Фони, леко и безпроблемно раждане  Praynig

# 745
  • Мнения: 4
Анелия, Бочинка, Щурчаки честити бебешоци, много да ви радват и да са все засмени.

# 746
  • Мнения: 277
Добро утро



За водата -още с първото си дете съм правила опити да предлагам, НАПЪЛНО БЕЗУСПЕШНИ, баткото е изключително кърмен и този младеж сега се кърмим. Предлагам вода, но никой не ми я иска  Mr. Green Само вчера докато бяхме навън ми цокна две глътки с голямо отвращение.

За арниката - приемах я в деня на секциото и 3 дни след това, заедно с Фосфорос. Не мисля, че имаше ефект, но при мене операцията беше по-тежка, та може и затова да е било така.

Странно ми е за пореден път в темата, че майките които вече имат по едно или две деца не са толкова яростни и категорични в изразяването на позициите си, а тези които още бременеят с първо и нямат дечица изразяват мнения много категорично  Mr. Green Момичета едно е какво вие искате и си представяте, съвсем различно е когато се срещнете с малките човечета.  Hug Пожелавам на всяка една от вас да има тоя плам и хъс и при отглеждането на хлапетата и да може да си спазва разбиранията   bouquet

Хубав и усмихнат ден на всички

# 747
  • Мнения: 46

Относно водата Давах вода от първия ден на  Дидко, затова никога не ми е правил физиономии, когато почнахме да се захранваме. И с чайовете свикна лесно.
Сега пак ще сме така - живот и здраве. Ако детето откаже, съгласна съм, но иначе съм твърдо ЗА даването на вода по време на кърмене, все пак не говорим за наливане с нея.

Абсолютно подкрепям!  newsm10 Когато попитах педиатърката ни дали да давам вода на каката, отговора и беше: "Ти предложи, тя ако иска ще пие и и давай, ако не иска няма! Всяко бебенце е индивидуално и не може всички да са под общ знаменател." Е, моята щерка от малка пие много вода и течности и аз съм много доволна, защото водата е безценна!
Не мисля, че по никакъв начин и е навредило на кърменето - кърмихме се до 11 месеца, а вода давах между храненията, а не непосредствено преди кърмене, за да и надува коремчето и да не яде.

Нека всяко майче си прецени как да постъпи, но аз определено считам, че най-добрия критерии са самите деца.

Който е решил да дава, розов етикет и преварена.

# 748
  • Мнения: 4
Добро утро!
Бочинка, Щурчаки честити бебешоци, много да ви радват, да слушкат   и бързо възстановяване!
Честито изписване на Буболече мече и успех с кърменето!
Джен мерси за кафето , браво как успяващ да гледаш малкия и големия батко и винаги да си на линия със съвет ,незнам явно си много упорита жена и честно казано ти се възхищавам!
Относно водата според мен макар че нямам опит е въпрос на  това дали самото дете ще поиска , след като му се предложи т.е важно е да опитаме
Лек ден на всички и чакаме новини за нови бебета днес!

# 749
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Добро утро  Grinning

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА АНЕЛИЯ, БОЧИНКА И ЩУРЧАКИ  Hug Hug Hug! мОМИЧЕТА, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА! ДА РАСТАТ УСМИХНАТИ И ПОСЛУШНИ! НА ВАС ПОЖЕЛАВАМ СКОРОШНО ПРИБИРАНЕ У ДОМА!

Общи условия

Активация на акаунт