Шабла, Дуранкулак, Тюленово

  • 27 583
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 316
За поскъпването си права!  Peace Нямам забележки от обслужването, но от година на година първите две заведения стават все по-пренаселени и очарованието им някак се губи.

# 31
  • Мнения: 674
Тези заведения станаха много масови и си изгуби очарованието.
Миналата година на Дълбока - пияни мутри с бентлита и мерцедеси С-класи задръстили пътя. Пият бяло вино мутресите силиконки пияни като мотики - циците им навънка танцуват чалги - полуголи - повърня направо. И около тях мазни дебелаци голи до кръста - пълна селения...
Не е това което беше. Peace

# 32
  • Мнения: 198
Тъкмо като за Джулай морнинг тема -особено ако като мен обичате рок.Long live rock end roll.
За там трябва по различно усещане и друга настройка.По-различно изкарване е.
Суров вятър,отвесни скали,не охраняеми плажове.
Отидохме 2009 без предварителна резервация-просто спряхме пред тур.агенция,където можеше да паркираме.Настанихме се   веднага в Балчик.Различно беше,и много  емоционално.
Ходихме в Каварна/изографисан Ковърдейл по фасадите на блоковете не се забравя/, на Мидената ферма/писах за нея в предишен пост/,Болата,Нос Калиакра,Тюленово,Камен бряг,Шабла- трябва да се изживее всичко това.
С нас дойде и малкото ни дете -тогава на 18 год./уж щеше да ходи с приятели на море,пък после този не може по това време,друг няма пари,трети чака да се съберат компания-нали знаете как е на тази възраст/-предложихме и да дойде с нас поне да сме сигурни,че ще ходи на море.
Беше вълнуващо за всички .Отвесния релеф,вятъра,пейзажите-беше ни много въздействащо.По цял ден обикаляхме плажовете, после вечеря в Балчик-има чудесни заведения на Дамбата/препоръчвам Корона и за обяд , и за вечеря/, хареса ни  пиано бар  Ел Симпатико за дижестив ,е не ми се размина и с  дръм енд бейс бара и дискотеката с подобна  музика,но усещането да  съпреживееш вечерните часове с детето си,няма цена.
Разбрах,че малкото  море встрани от Шабла е разядено от морето-ще видим.Тръгваме  сега и довечера ще сме  там за Джулая-ще свири като подгряваща група детето на моя приятелка-и ще  отидем задължително до Лазур на Шабла да хапнем рибена чорба.
Прибираме се в понеделник,пране,сушене и в Гърция-там усещането е различно,но отново отморяващо.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 12:19 от Kari2

# 33
  • Мнения: 11 747
Да, на Дълбока виждам как изглеждат на живо филърите в устните и ботокса в челото, което иначе виждам само на снимки в нета и по ТВ. Също как се ходи на 12см ток по чакъл, но това поне е забавно, докато паркираното мазерати на 5см от масата вече не е. Ако си го паркираш нагоре по стръмната улица, кой ще ти го забележи, кой? Виж като отместиш пейките и разбуташ клиентите, за да си го навреш в средата на заведението, тогава гарантирано - никой непросветен в твоята автомобилна собственост няма да остане.

# 34
  • Мнения: 674
Да, на Дълбока виждам как изглеждат на живо филърите в устните и ботокса в челото, което иначе виждам само на снимки в нета и по ТВ. Също как се ходи на 12см ток по чакъл, но това поне е забавно, докато паркираното мазерати на 5см от масата вече не е. Ако си го паркираш нагоре по стръмната улица, кой ще ти го забележи, кой? Виж като отместиш пейките и разбуташ клиентите, за да си го навреш в средата на заведението, тогава гарантирано - никой непросветен в твоята автомобилна собственост няма да остане.
Да и като си пуснеш от Бентлито или Мазератито Ивана и с перхидролена силиконка до теб - Вече си най - големия - направо наследник на бос на силова групировка.... Joy Joy Joy
Голям кеф.... Joy Joy Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 4 316
Леле, момичета, допреди две години нещата стояха по друг начин.
Много жалко за случващото се! Sad

# 36
  • Мнения: 198
Преди време някой беше писал-тихо, да не ни чуят.
Място за подобни същества  там няма-ако решат да отидат, не им е там мястото.
С времето ще се наместят нещата.

# 37
  • Мнения: 11 747
Ако за Дълбока става дума - имаше и преди две, и преди три години там такива работи. Предполагам, че през седмицата не е така, но аз съм ходила винаги в неделя, а тогава контингента е по- друг. За първи път съм ходила там преди 6-7 години, мисля че и тогава си го имаше.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 316
Сега разбирам, откъде идва разминаването. Simple Smile
Имам близки с къща в района и те не ходят на плаж и заведения през уикенда, а покрай тях и ние.

# 39
  • Мнения: 6 243

За хапване препоръчвам Дълбока до с. Българево на пътя за Калиакра, "Златната рибка" на Дуранкулашкото езеро / http://shabla.be/2007/09/zlatna_ribka_durankulak / - пътеписът май е от съфорумка/ и "При бай Пешо" в рибарското селище до Шабла.
 
Т.нар. пътепис наистина е мой, но тия от тоя сайт дори не са си направили труда да ме информират. Добре, че поне са написали откъде е копиран!
Но да направя уточнението, че това е стара история - дъщеря ми беше бебе и я осихме на ръце, сега ще е наесен ученичка. Вече може да е тотално друга бира ресторанта.

# 40
  • Мнения: 761
Надявам се, че нещата ще стоят по по друг начин тази година. Направо ми се отщя ходенето до там.

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Доста отшелнически район, все едно си накрая на света. Няма нищо - буквално.
Peace

# 42
  • Мнения: 674
И мнооооооогооооооо духа ама мнооогооо!!!!!!!
ВНИМАНИЕ!!! Grinning

# 43
  • Мнения: 6 243
Oх, Марианка, не ти ли е минавало през ума, че духането някои не ги плаши.

Била съм на Езерец, чуден плаж - тих, спокоен, децата бяха в рая. На мен тая част от чернонорието ми харесва, защото е пусто и диво. Но не съм била отдавна.

# 44
  • Мнения: 24 467
Към познавачите на района /не на кръчмите  Simple Smile/- къде има най- много подводни пещери? И къде има лодки за разходка в региона?

Общи условия

Активация на акаунт