Пусти мерак да съм къдрава

  • 4 268
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз съм с права коса и знаеш ли какво правя-навеждам главата надолу,и мачкайки започвам да я мокря с вода-мокря мачкам,след това подсушавам с хавлия пак мачкайки,и после яко пяна в ръцете нанасям пак мачкайки,мачкам слагам пяна,накрая отново с хавлията попивам така да се каже и мачкам едновременно с това,изправям тиквата нагоре,пръскам от разстояние малко лак и косата ми става със супер къдрици,които стоят много естествено и се запазват през целия ден.А относно къдрина колко пъти се моля на фризьорката да ме накъдри на едри ролки,обаче  тя не та не,косата ми щяла да стане като опърлена,а тя ползва хубав къдрин със силикон,но въпреки това не ми дава.Каза,че ако косата не се боядисва ефектът ще е горе долу добър.

# 16
  • Мнения: 4 371
Ще ти издам моята "тайна" Grinning , но аз съм с леко чуплива коса ,

И моята е леко чуплива. И стои много добре докато е мокра, но после се разпердушинва hahaha

Толкова си хубава с права коса.........всеки иска 'квото си няма!

Благодаря ти  bouquet
Вярно е, че всеки иска каквото си няма. Искам и много зелени очи, ама няма Wink

Като искам да я накъдря, най-добре засега се получава с маркучите. Успех, а после може да пуснеш и по една снимчица да те видим Mr. Green

Аз днес разбрах какви са тези маркучи(от misseli) и смятам да си закупя Sunglasses

Дуци, изчакай да минат празниците, не си прави експерименти Simple Smile
Няма да се харесаш и ще имаш най-ужасните празници на света Simple Smile
Айде късмет - дано се получи желаният ефект !  bouquet

Абе душа, то е от миена на косата, та до следващото. Най-много 4 дни. А и мене тези неща не ме притесняват, нали сватбата ми мина Joy  

Най-добре е фризьор да те направи.

Ами накрая ще се предам и ще й открадна техниката Wink
 
Дуци как размята хубавите си къдрици....и не само къдриците  Laughing Sunglasses Wink

 smile3520 Шшшт, не думай!

И аз винаги съм искала гадната ми права коса да е като на Ясновидката Тру. Flutter

Хи хи, напълни ми душата. Значи сме две в борбата с косата Laughing Като пробвам с маркучите ще ти кажа дали има смисъл да се хабиш.

А аз по-натам ще ви пусна снимки как изглеждам след вчерашната манипулация от страна моята приятелка, как изглеждам изправена от фризьор и как ми се иска да изглеждам(лятото на морето сама ставаше така, като искам. А прическата ми беше като сегашната, но по-къса).
Ехаа, какъв дълъг постинг Blush

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 779
Всичко, но не и къдрин!!!! #2gunfire
Като ми правеха студено къдрене и след това така цъфна, че в чудо се видях.. 3 пъти я подстригвах и 3те пъти цъфти и не може да порасне.. едва сега се нормализира положението.  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 596
Бягай да вземеш маркучите. Мисля, че ще останеш доволна. Моя позната фризьорка обаче ми даде едни листчета които се закрепват в началото на кичура, който навиваш (за да не се пречупят краищата предполагам). Ама както си с дълга коса рябва да се въоръжеш с търпение докато изсъхне ... Tired Това на мен ми е най-досадното.
Ти направо си ме ентусиазира и аз довечера да се пробвам.  Joy

Ефекта на къдриците няма да е същия без Шала  hahaha  hahaha hahaha

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
ох и мен тоз мерак ме преследва от пубертетските ми години и на що мъчения съм се подлагала  - като да спя

с парцалчета,ролки,вестници,моркучета както им викате, ставане 1 час по-рано за

оправяне на косата ,дори и два пъти къдрене и все не мога да си докарам такава коса


сега най-новия метод ,който измислих е следния:

полуизсъхналата коса я намазвам с пяна , след това я усуквам и завивам на охлювчета- нито много тънки,нито дебели и ги защипвам с малките шнолки за коса и седя така ,колкото може по-дълго докато изсъхне косата,преди да развия пръскам с лак ,след като я развия пак и накрая разресвам с пръсти

ефекта по някой път е повече от задоволителен- почти си вярвам,че съм естествено чуплива hahaha,по някой път не  Sick

между другото съм виждала ролки за навиване на спирали ,но не бих се справила сама с тях и не си ги взех

# 20
  • Мнения: 4 371
сега най-новия метод ,който измислих е следния:

полуизсъхналата коса я намазвам с пяна , след това я усуквам и завивам на охлювчета- нито много тънки,нито дебели и ги защипвам с малките шнолки за коса и седя така ,колкото може по-дълго докато изсъхне косата,преди да развия пръскам с лак ,след като я развия пак и накрая разресвам с пръсти

ефекта по някой път е повече от задоволителен- почти си вярвам,че съм естествено чуплива hahaha,по някой път не  Sick


Точно това направи и моята приятелка, само че косата ми беше мокра newsm78 

Ефекта на къдриците няма да е същия без Шала hahaha hahaha hahaha

Нищо не разбрах от твоите листчета hahaha, обаче за Шала те разбрах и сега и аз ще си търся. Краси и тя Joy

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
ако е мокра трудно изсъхва,като я отвиеш е влажна още и не хваща чупките -трябва поне корените да са поизсъхнали

по принцип леко влажната и чиста коса лесно се подава на обработка

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
листчетата са фризьорки трик за да не се начупи върха,но нямам идея къде се продават или сами си ги правят

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
А не ели по-лесно като навиеш влажната коса с ролки,маркучи или парцалчета,просто да подсушиш със сешуара-хем по-бързо,хем по-голям ефект.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
остава влажна в корените,поне при мен ,а отвън изсъхва и най-много да си пресушиш косата 

по принцип и аз ползвам сешуара ама си иска да постоиш по дълго

с каска е най-бързо ама кой ти има каска в къщи

# 25
  • Мнения: 287
Следващият път всички да сме накъдрени и да имаме по един шал, поне приблизително толкова хубав, колкото на Ели Simple Smile newsm68 newsm44 newsm18 newsm35 sohappy

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 779
А този вълнист ефект на косата може ли да се постигне с обикновена маша за къдрене?  newsm78

# 27
  • Мнения: 7 430
Аз я правя с ролки - навивам я, слагам на всеки кичур пяна и оставям така един - два часа и после като я пусна, ставам къдравата Сю Mr. Green и понеже не се харесвам с толкова къдрава коса или я връзвам или я опъвам....
След малко вече е поолегнала и се е поизправила - става точно чуплива...

Ролките навремето си ги купих от София и съм много доволна - те са точно кокалчета - ако те интерисува, ще ги снимам  smile3503
За нищо на света не бих се накъдрила - така си имам и права и къдрава коса...а на всички им прави стахотно впечатление като ме видят Embarassed
Не ми работи бгфото да ти покажа и резултат Confused

# 28
  • Мнения: 7 430
Дуци, ето тук качих три снимчици

Ето още 2

1 , 2
  Wink

# 29
  • Мнения: 4 371
Дидка, много хубаво къдрава си. Харесва ми. Знам ги кокалчетата аз Simple Smile
И колко е романтично с това чеврено цвете в косите, точно така и аз си го представям Flutter

Общи условия

Активация на акаунт