Юлски деца-Тема 45

  • 34 073
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 397
Привет мами! Да ви почерпя за имения си ден!

Грация - честит ви имен ден!
Честито и на другите именици!
Radina - не мога без дза се изцеждам, просто и двете ми гърди са препълнени и стават твърди като камък. Беба спи почти постоянно, сбужда се, яде малко и пак заспива. Не мога да разбера, че имам бебе. Но не се радвам, защото е доста слабичка.
Роди се малко под 2900, изписаха ни 2700. Като й смених памперса за първи път, направо се шокирах колко е малка.  Shocked  Стана ми малко тъжно, все чувствамнякаква вина, че е мъничка. Каката се роди 3600 2 дена преди термин. Според баща ми било защото не съм се хранила, направо щях да го  #2gunfire Качила съм 14 кг и мисля, че е нормално. Може би е било заради отлепената плацента в 3 месец  newsm78
Никой не може да обясни.  Rolling Eyes
Jillian - при мен сега нещата минаха страшно бързо и безболезнено, направо не повярвах. Цяла нощ ме болеше корема и аз се чудих какво е това.  newsm78 С първото раждане контракциите бяха като свивания, после свивания с болки. А сега бяха само болки. Накрая станаха през 3 минути и много силни, та реших да ставам от леглото, че май ще се ражда. В болницата ме взеха с 5 см разкритие. Виках си - ех, пак ще се мъча още 2 часа. Но след 30 минути имах 7 см, след още 10 - пълно разкритие. Може би не ме е боляло, защото нямах окситоцин. Накрая контракциите не бяха толкова силни и между тях имаше по 10 секунди почивка.
Но нали знаеш - няма гаранция, така че като ти решиш.
Mime-to - то наистина не остана - къде са 4 месеца.  Grinning
Мами Диди - погледни от добрата страна - поне не си с тях по цял ден.  Wink
Каката днес я дадох на баща ми за 2 дена, бебето изобщо не го усещам ,ама тя е просто неудържима. Бабите не ги пускат в отпуск, така че ми е малко притеснено за Ивка, тя си има потребности, трябва да й готвя, разходки, пък в тези жеги съм голям мързел.
Забравих да ви се похваля - за 3-те дена в болницата мъжо е направил ремонт на детската стая. Само,че един от цветовете не  ми харесва - синьото е много тъмно, та пак ще го прави. Вчера залепихме Мечо Пух и приятелите му на стената. Ива е много щастлива, той   и е любимец, казва му Мече Пук и все иска да го гуша. В други ден ще купим щори, корнизи и пердета и сме готови.

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 11:08 от Mishe333

# 691
  • Мнения: 7 263
Честит имен ден на всички носещи прекрасното име Мария или на другите празнуващи днес!
Бъдете много щастливи!
Много обичани и много усмихнати!




Диди, така като те чета иЧ даже не ми е смешно, защото от сега това знам, че ме чака на морето. Иска ми се да те успокоя ама  Rolling Eyes ooooh! мойте дърти пергиши и досега са така  Twisted Evil - вечно се воюва в къщи и положението е  #2gunfire #2gunfire #2gunfire добре, че поне с малкия са много грижовни, ама иначе .....

Джилко и трите ми раждания бяха в една или друга степен индуцирани - в смисъл с включване на система с окситоцин - то при мен не знам дали има и друг начин. Дори с Влади, с който отидох с 4 см разкритие и болки на 4 минути - пак се наложи да ми пуснат малко щото иначе тегава работа. Та на този фон казвам, че всяко следващо е по-кратко и относително по-лесно, дано и при теб е така  Hug

# 692
  • Мнения: 250
Чочиии и аз като теб, имам чувството, че само моето дете е палаво(навън не се спира за миг). Като гледам снимките на децата особено, всички седят мирно, позират, ходят спокойно до майките си, бутат колички... А моето не се спира за една хубава снимка, в Морската градина е все в обратната посока на нашата или пък тича като изтърван, без да поглежда назад. Само викам и го гоня  Rolling Eyes Ама като чета се успокоявам, че не съм единствената  Mr. Green
Да-и аз винаги съм се радвала на чуждите послушни дечица  Grinning. Моите, още с излизането от вкъщи, "палят турбото" и всеки хуква в неговата си посока  Mr. Green. Като съм сама с децата в парка, избягвам площадките, щото нямам амнайсет очи да ги следя и двамата  Rolling Eyes, въпреки че Йоан може да се пази и сам.....ама все гледам да го следя с поглед.....

# 693
  • Мнения: 49
Мише, Буболече- малките принцеси са прекрасни   bouquet
Честит имен ден на празнуващите днес   bouquet
Mime-to, защо 18 месеца, нещо не ти схванах мисълта. Аз като почнах работа мин септември и сега ще изляза болничен пак септември ще взимам ли "големите" пари  newsm78. Извинявай че те разпитвам, но нещо не разбрах добре.

# 694
  • Мнения: 1 208
Орхидея,сега като излезеш в майчинство ще вземаш многото пари.При мен беше пълна заплата но зависи как те осигуряват.Там вече всеки си знае.

Чочи,и ние не ходим на никакви детски кътове.В Бургас в началото на морската градина имаме един ,където се събират сигурно повече от 100 деца.Там отидох веднъж и повече няма да повторя.Подминавам го и директно на плажа.Там пък Катя иска да плува така ,че пак няма мира.Катето стъпва на пясъка и Петя почва да реве,че Катя била на пясъка.Катя излиза от пясъка и Петя реве защо Катя излиза навън  Mr. Green

Не ми стигаше всичката олелия покрай отпуската ми ами днес и голямото ми дете ми сервира десерта.Тъкмо се нагласих за плаж и си викам "ще почивам" и Дамян се прибира от работа.Сдобил се нашия с хемороид и задника му гори.А  като го боли нещо трябва да съм край него за да има на кой да се оплаква колко много го боли и как умира.Казах му да не се оплаква толкова на жена родила две деца ама ми каза ,че раждането нищо не е пред приятелчето му на задника  Mr. Green Така ,че днес съм болногледачка и почиствам и мажа дупета  Twisted Evil

Лени,твоите малки мъже са големи.Пак ли е така? Аз все си мисля,че като порастнат ще е по-лесно ,защото все пак ще чуват а сега особено малкото се прави още на глупаво.Поне да спрат да реват  Mr. Green

Мише,2900кг за новородено си е супер.Нас ни изписаха 2520 LaughingСамо 20гр. ни деляха от оставането в болницата за още няколко дни

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МИМЕНЦА  Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 1 635
Орхидея, 18 месеца назад се взимат за майчинството този път. И се започва с предходния на този, в който излизаш. Т.е. ако излизаш септември започваш да броиш назад от август. За месеците, които си била по майчинство предния път (това, което е 410 дни) би трябвало да се вземе сумата, върху която е било изчислено миналия път. На Мимето й е проблем, защото ползваше отпуска за гледане на дете до 2 г. и за тези месеци ще й вземат 240, а не колкото й е заплатата.

# 696
  • Мнения: 1 208
Те вярно,че го направиха 18м аз се обърках с 12 м.

# 697
  • Мнения: 32
Грация, Мише, честит празник Hug
Диди, забравих да пиша, че са много сладки куклите  Hug. Дамян да му се оправят бързо задните части, че няма по- лошо от хленчещ мъж ooooh!.
Да седна и аз, най- накрая изпонатръшках домочадието. Ангел е нощна и заспиването на Андреа е голям проблем, добре че и малкия заспа междувременно. Тъкмо отидох щастлива да изпуша една цигарка и котката се лепна и тя хленчи да яде. Тя вече ми идва в повече, докато се изхраним и оправим всички в къщи и то пак дошло време да минаваме по този път Crazy. Нон стоп някой трябва да яде.
Днес ходихме на консултация в Токуда, за щастие последната, че ми омръзна нагоре надолу. Лекарката остана много доволна как ми е зараснала операцията, каза да не се мажа вече, че и това мазане по два пъти на ден беше много досадно. Малкия за точно месец е качил 1, 600 кг. и дръпнал 6 см. Педиатърката каза, че е като 2 месечно бебе голям, махна ни пъпа, вече мислих, че ще си стои цял живот там. Та това е от мен.

# 698
  • София
  • Мнения: 423
Олеле, 1,600 кг. за месец, добре си похапва  Grinning
Орхидея, много добре го е написала Джил. При мен месеците на 240 са над 7 и това много ще ми смъкне от сумата. Но в крайна сметка много се учудих как бързо са минали толкова месеци, а аз си го мисля за мнооого далеч.
Мише, честит имен ден   bouquet Ама как слабичка 2900, някой на 2 месеца бяха толкова  Laughing

# 699
  • Мнения: 250
Добро утро!


Драга, браво на младежа  Hug-хич не му липсва апетит  Wink
Ние вчера ходихме до яслата, която Дани ще посещава-директорката ни даде 1 лист с необходимите изследвания. Слава Богу, че снощи Дани си свърши голямата работа и днес ще ходим да пуснем всички изследвания. Когато сме готови с всичко необходимо, Дани тръгва на ясла /най-вероятно още другата седмица/. Директорката иска да й занеса и акта за раждане на Йоан, за да може Дани да е на половин такса. Вчера, като оставихме на ЛЛ обобщението за извършените имунизации, измерихме и изтеглихме Дани и Йони-Даниела е 86см/11кг, а Йони-117см/21кг.
Уф, хем се радвам, хем ми е притеснено за тая ясла  Rolling Eyes-дано Дани бързо да свикне  Praynig

# 700
  • Мнения: 32
Мамбина, честит рожден ден и тук, много любов и здраве, успехи и сбъднати мечти Hug.

# 701
  • Мнения: 49
Благодаря момичета  Hug
Аз какво съм се запритеснявала(акъла ми изчезна съвсем, тъкмо почна да се оправя от предишната бременност и айде пак  Laughing), като не съм взимала 240лв, а си взех отпуската натрупана за годините и после си тръгнах на работа  hahaha
Аз малко влизам и в другата ми темичка за очакващите бебета през ноември( не ми е много по сърце) и като видях че са се родили вече едни близначета и съм се притеснила дали ще изкарам до 9-ия месец и аз. Множко ми идва понякога- работа, Александра, домакинска работа. Ама дано младежа устиска  Praynig.
Чочи, споко- всички се притесяваме пък на тях им е много хубаво сред децича  Peace
Драга, браво на малкия мъж как расте  Heart Eyes
Мише, нали е мома, трябва да е финна Heart Eyes
Мамбина,ЧРД- бъди винаги толкова секси майка и да те слушат мъжете.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 11:15 от orhideq

# 702
  • София
  • Мнения: 1 635
Мамбс, Честит рожден ден! Много късмет и любов ти пожелавам!


Драга, леле добре си похапва дребосъчето.

Мен пък ме хванаха хормоните вече. Тресе ме нервата, взеха разни черни мисли да ми се мотат. Чудя се какво по-весело да подхвана. Онзи ден плеснах Калина по дупето и още се чувствам виновна, че можеше да мине и без. Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 32
Орхидея, нашия младеж устиска, споко Peace.
Джил, никакви черни мисли!!! За хормоните те разбирам, аз нямах търпение да родя, че да се успокоя, че Андреа се усещах, че все ѝ се карам ненужно, а и съм я шляпала по дупето и аз. Много ми беше гузно.

# 704
  • Мнения: 49
Какво говорите, аз оня ден я плеснах по дупето Александра, защото ми реве за всичко и не разбирам в повечето случай за какво (за глупости). И после като ми стана едно криво, нищо че беше виновна и ме изкара извън нерви пред хората навън,я гушнах и почнах да рева и тя се разрева в тон с мен- Жени  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт