Юлски деца-Тема 45

  • 34 074
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Canada
  • Мнения: 649
Чочиии и аз като теб, имам чувството, че само моето дете е палаво(навън не се спира за миг). Като гледам снимките на децата особено, всички седят мирно, позират, ходят спокойно до майките си, бутат колички... А моето не се спира за една хубава снимка, в Морската градина е все в обратната посока на нашата или пък тича като изтърван, без да поглежда назад. Само викам и го гоня  Rolling Eyes Ама като чета се успокоявам, че не съм единствената  Mr. Green
Радинке, незнам за кого говориш, ама доколкото си спомням Елин - беше едно от най-послушните деца... newsm78 Мони на Ваня все търчеше нанякъде, Нико - все ревеше, а пък Елин си стоеше кротичко в количката, гледаше другите и им се чудеше на акъла. Дажеси спомням лафа за "дресирането"  Laughing Wink
Мацко, тука сме! Готови за срещи...Simple Smile))

# 706
  • Мнения: 232
Мамбс, честит рожден ден и тук!    bouquet

Хихи Карелия представих си ви нагледно  Laughing И аз така помня, само дето в мое присъствие Нико не ревеше де.

Мише, браво че раждането е минало толкова добре, ама то при теб и първото беше така. А малката ще наддаде и ще ти се нормализира кърмата, няма къде да ходи. Поне опит имаш вече.

ЮБ  Joy Joy Joy

Аз пък да се оплача какво ми се случи днес с един детски център, досега сме я давали 2 пъти в Тон-Бонбон и съм оставала доволна, сега обаче бяхме в другия МОЛ и малкото тръшкало викаше НЕ за всяко нещо и ни стана ясно че голямото пазаруване в супера ще е кошмар, та решихме да я оставим уж този център по-голям. Първото нещо което ми направи впечатление беше, че щяла съм да си я взема като й кажа името  Shocked Ми то ако има 50 деца как ще запомниш на кой да дадеш някое дете независимо че му знае името тоя дето го взима? Нооо явно по 50 деца в този център не се събират, не се и учудвам де, имаше всичко на всичко 3, светна ми червената лампа и нещо ме свиваше отвътре. Още като я оставих и отидох в съседното WC чух че писна да реве за нещо. Върнах се но не я видях къде е, а и вече беше млъкнала. Слезнахме на долния етаж с ескалатора и след 2 мин веднага ми се обаждат да я взимам че ревяла за нас. Връщам се аз озадачена, щото има все пак батути пързалки играчки и какво ли не, тя вече се беше заиграла, та не искаше да тръгва. Почудих се за секунда да я взимам ли и те ми викат - "ми то едно дете май я ощипа, но майка му вече си го взе де и каза, че щипало, ама аз не знам - не съм видяла". Леле като чух НЕ СЪМ ВИДЯЛА и вече нямах колебания викам айде тръгвай, взех я, пак ми светна лампичката защото не ме таксуваха никакви пари и слизайки вече надолу гледам по устата й нещо засъхнало кафяво, не е яла и пила нищо, абе на кръв прилича - естествено избърсали са я явно. След малко й се поду носа и взе да вика че я боли под носа, притесних се понеже ако беше станало нещо пред мен поне щях да знам как се е ударила дали е силно а тия кикимори не били видяли, да бе. За 5 лв на час толкова ли не могат 3 деца да гледат?  #2gunfire

# 707
  • Мнения: 397
Честит рожден ден Мамбина! Желая ти много хубави моменти за напред!
Julsko bebe - браво на малкия Николай, доста е напред вече. Ние утре ще ходим за първи път на консултация да видим колко е качила малката мишка за последните 3 дена. Много ми е странно - тя почти постоянно спи, като се сбуди яде и пак заспива. Каката по това време стоеше доста време будна, ревеше и т.н. Даже на 2-3 седмици един път изкара 8 часа без спане, но имаше колики.  newsm78
Emily_ - то май в Пловдив няма свестен детски център.Мерси за информацията . Ние зимата искахме да я оставим там, но не я взеха, защото не била на минималната възраст,а вътре очевидно имаше по-дребни деца.
А в мол Галерия така ме ядосаха. Отиваме да я оставим за първи пт на детски център. Ива само като видя играчките и й светнаха очичките. Приготвяме се да я оставим и накрая ми заявяват,че имало много деца и ако искаме да влезем трябва аз или мъжът ми да останем с нея и да си я гледаме. А пък цената -нормална. Много се ядосах, но влязохме, защото детето така се беше зарадвало, че ще ходи да си играе. Направо ми идеше да ги  #2gunfire
Jillian - стига лоши мисли, очакват те само хубави неща.

Не ме разбипрайте грешно, че бебка е много малка, просто ми е много странно, след като си имал едро бебе. Пък и не мога да си обясня, защо тежи толкова - родена е 9 дена преди термин. След като излезе плацентата лекарката каза,че е малка, отделно имах разлепване през 3 месец. Лекарите нямат обяснение, казаха ми, че си е нормална, но на  мен ми е любопитно, защо така се е случило.

# 708
  • Мнения: 232
Мише точно за Галерия става дума.
Иначе в МОЛ Пловдив е Тон Бонбон и там наистина трябва да е на 2 год., освен това подписваш документи, че не е болно детето, има ли алергии и уведомяваш дали да му дават храни и напитки и какви, може и само вода да пишеш. И какичките много я занимаваха. Струваше ми се много 6 лв на час там но като видях тия кикимори днес сега ми се струва добре. И си го взимаш със специална карта, а тук си го взимаш като му кажеш името... направо без коментар.

# 709
  • Мнения: 1 208
Мамбинка,честит празник- да си много обичана

Драга,браво на малкия мъж.Моите двете за 3м ги качваха тези кг. Laughing

Мише,нали знаеш,че всяко дете си е различно.Няма как да са еднакви.Не се притеснявай за малката бебка защото изобщо не е малка. Hug

И аз да ви кажа какво ни се случи днес.Нали си ми е каръшка тази отпуска та беше редно да се продължи с веселбата. Twisted Evil Влизам сутринта в банята и почвам да се оправям за плаж -кой като мен-вече си викам никой няма да ме спре.Влиза след мен Дамян да вземе нещо и веднага след него Катя блъсна вратата и я заключи.Останахме си двамата вътре в банята заключени.Почна да се опитва малкото да отвори но неможе да превърти ключа.Все върти на заключване.Започнах да й казвам какво да прави за да отвори но то само ми вика отвън " не икам"  Twisted Evil Няма да ви описвам цялата пиеска но след два часа някаква съседка ме е чула през тръбите на банята ,че викам на Катя да отвори и ,че Катя реве.Обадила се на свекъра и нашия пристига да отваря.Да ама ние сме заключили вътре входната врата ,така че отвън дори и да имаш ключ няма как да влезеш.Дамян я прави и й сложи толкова много защити,че чак и мен ме е яд като почна да отварям.Но свекъра не знае ,че сме заключени в банята и ужасно се е притеснил-помислил си е ,че сме умрели  Sad и детето е само.Незнам как му е хрумнало но това ни каза после.Оттам звънят на 112 да пращат екип.В същото време го чувам как вика на Катя да не плаче и ,че дядо щял да я спаси.Взели стълба и прскочил през терасата.Разбил вратата и влезе в къщи.Спасителната операция беше изпълнена но на мен вече ми беше станало толкова зле там ,че си мислих,че ще си остана в тази баня.Имам клаустрофобия и два часа в банята ме задушиха страшно много.Имах чувството ,че спрях да дишам.В същото време се паникьосах за Катя да не си направи нещо и да се нарани.Като излязохме апартамента беше с главата надолу но това не ме притеснява.Детето се опитвало да мъкне столове да се качва и да стигне дръжката.Отворила хладилника и всичко беше на земята-закусвало детето  LaughingВсички дрехи от всички възможни гардероби бяха по земята.Сега вече ни е смешно но тогава какво ми беше и какво ли не ми минаваше през главата.

# 710
  • Мнения: 32
Мише, напълно те разбирам за гледането на по- едро бебе. Аз като теб като го взех този хърбалет и направо ме беше страх да го пипна, а Ангел каза, като качи едно кило тогава да му го дам Laughing.
Ем, че защо да ти гледат детето, да не би това да им е работата. Ние сме си прост народ, няма никой да се научи май как да си върши работата, но за деца ми е подсъдимо направо да си безхаберен. Да те успокоя, че Андреа днес се сдоби с една голяма цицина и сега е с едно голямо червено петно на челото и ние даже не сме разбрали кога и как е станало.
Диди, ама, че ден си имала, на мен ми е смешно, но не ми се ще да мисля на твое място какво щеше да ми бъде.
Днес бяхме на групово мерене при нашата си педиатърка, Андреа е 15 кг. и е 90 см. Да ви разсмея как я заварихме преди малко. Целия Бочко върху нея, омазала се плътно по краката и разбира се по дрехите и нашите чаршафи и като влезнахме много сериозно поясни, че "маже кака" (маже краката) Joy.

# 711
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
А, Драга, след като един път заварихме Кати и Дани /братовчедчето и/, целите омазани с бебешко олио, барабар с детското легло, такива гледки вече не могат да ме трогнат...  Laughing
Диди, доста "забавен" ден си имала.... Да свършва тая каръшка отпуска...Аз се посмях, ама нещо не ти е било до смях... .
Я, и аз да отчета моята моята девойка с белите и. Прибираме се вчера от село. Влизам аз по едно време в банята и гледам ароматизатора от тоалетната чиния го няма. Как да е, реших че паднал нещо, заминал... След около половин час обаче го намирам в ръцете на Кати. Грабнах и го, и я питам къде го е намерила. И детето съвсем невъзмутимо се затича към банята и ми сочи тоалетната чиния. Един вид, толкова ли си глупава, та не знаеш от къде е... А аз бях спокойна, че освен за къпане, тя за друго там не влиза, нали все още е скарана с гърнето.Ама явно влиза. А аз със спокойствието си, си оставях по едно време разни препарати на ниското, че няма място. Ще оставям ли вече....
Мише, разбирам "притесненията "ти относно по  - дребното бебе. Ми човек като е имал веднъж по - едро, дребните му се струват..много дребни. Но, а ще има бой, как ти ще имаш вина за това, толкова пораснало в корема ти, после ще наваксва.
То и аз като видя някое новородено, ми е едно такова странно...Ми аз толкова малко бебе не съм виждала, Кати с нейните 4150 гр си беше направо едномесечно бебе...
Днес Кати ме бвеси навън. Излезнахме следобеда, ама изобщо не си игра това дете. Обикаляше по пейките, ако може да си изпроси нещо  Whistling ,сърдеше се непрекъснато за щяло и нещяло. Ами не я изтърпях и си я прибрах. В къщи си игра съвсем спокойно.Явно наистина не трябва да я изкарвам като има повече деца на площадката, ама то пък по - рано е голям пек /там няма грам сянка/, пък друга площадка няма ни наблизо ни надалеч. Сега правят един парк в града, дано го направят скоро, не ни е много близо, ама пак ще става за ходене до там, уж ще им адоста площадки...
Вчера нямаше много деца и си игра съвсем спокойно.А днес - само тръшкане.

# 712
  • Мнения: 5 250
Диди, направо тръпки ме побиха, сигурно би изпаднала в истерия  ooooh! Добре че всичко е минало вече. Само не разбирам, защо банята ви се заключва отвън, а не отвътре? Нашата например отвътре има топка, а отвън има ключ. Но и в двата случая може да се отвори. А в тоалетната има врътка отвътре, но отвън е едно като глава на болт и винаги може с нещо да го завъртиш.
Мише, то ясно, че като чувстваш напрежение ще цедиш, въпроса е да е малко, колкото да те облекчи. Защото ако суче бебето, отделно ако изцедиш кажи речи до край, гърдата произвежда двойно количество кърма. От там идва и свръх производството. Дано бързо се нормализират нещата.
Emily_, честно да ти кажа не бих го оставила Елин в такова заведение. Всичките са направени така,че едва ли не децата сами да се гледат.
Карелийке, това което описваш беше преди 1 година Wink Сега Елин бяга, скача, катери се, но като чета се успокоявам, че е от възрастта.
Драга, голямо момче Ники, а кака му пък мадама мисли как да си поддържа кожата  Mr. Green

Да ви споделя каква тротинетка му поръчах днес, дано само я кара и не съм си дала парите на вятъра  Laughing http://www.amazon.co.uk/Mondo-Smurfs-Twist-Roll-Scooter/dp/B0053 … /ref=pd_rhf_p_t_1

# 713
  • Мнения: 32
Един поздрав за тези, които ги друса яслената треска Laughing. На мен вица ми се видя много смешен:
Баща отива в детската градина, да прибере сина си.
- Кой е вашият? - пита учителката.
- Има ли значение, нали утре ще го върна.

# 714
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Radina, тротинетката е хубава. На Кати е подобна /на вид де/, ами горе - долу се научи да я кара, ама нещо не и е интересна. На село нарочно я пуснах да кара по леко стръмно, да и стане интересно - хем я страх, хем се смее, ама продължава грам да не и привлича вниманието. Явно ще се прибира и ще се вади по - късно или догодина... Май това ще се окаже първото, което ще си остане неизползвано...
Julsko bebe  Laughing бива си го тоя виц...
Ох, тия дни такъв апетит ми се е отворил, и все ми се спи... Да каже човек че е март, та ме е хванала пролетна умора...

# 715
  • USA
  • Мнения: 675
Мама Диди, ужас, четох под напрежение разказа ти. Кой знае какво си е помислил свекърът ти като ви е видял двамата в банята Laughing.
Емили, явно не ги гледат достатъчно, но поне трябваше да ти кажат какво се е случило, а не да лъжат.  Вие всички тук с разни случки, аз нямам, но като чета, не искам и да имам Laughing.
Юлско бебе, голямо момче си имаш! И на мен ми е смешен вица, но сигурно, защото няма да давам Стейси на ясла скоро.
Радина, и Стейси скача и лудее, но въпреки това за мен тя е много кротка. Наистина си е от възрастта и се чудя, когато някои се оплакват, че не се спират децата им. Стейси я пробвах на такава тротинетка и я кара, но леко заплита краката. От няколко пъти мисля, че би се научила, така че едва ли Елин ще има проблеми.
Та като казвам за не спиране, как заспиват децата ви, за колко време се укротяват? На Стейси й отнема 1 час и половина да легне и да се успокои и след това за 5 мин. заспива, но докато легне е проблема. При вас как е?

Иначе ние сме добре. Стейси спи спокойно нощно време, буди се рядко и си се наспивам Grinning. Започна да казва по повече от една дума, т.е. изречения, но без предлози. Понякога от бързане като й се ака, прави от две думи една ( МаТе пуу-пуу , което означава Мама, Тети има пуу-пуу).


# 716
  • Мнения: 1 208
Маймунче,и аз това си помислих,че ще си помисли свекърами но то си е помислил само,че сме умрели  Mr. Green Като питам Катя какво направи тя ми се хили и ми вика "кюч бани" /заключих банята"

Радинка,баняти ни се заключва с ключ и по принцип ключа е отвътре.В последно време обаче заключвам банята докато сме вкъщи откакто Катя влезе ипи шампоан и ключа е отвън.И кото иска давлезе си отключва и влиза.Обаче вчера установих,че Катето вече е порастнала и стига ключа/ до скоро неможеше/. Сега вече всичко ключове по стаите в къщи са прибрани. Mr. Green .Е поне съседите ще имат за какво да си говорят по седенките за доставреме напред.Че той свекърами голям панаир направил  Mr. Green

Маймунче, и Петя и Катя ги слагам да спат най-късно в 21,00.Вечерният сън - веднага се укротяват изаспиват но на обед има игра ,шамарки понякога и тогава сън  Laughing


Александра , а аз обратно.Нямам никакъв апетит и си го обеснявам с хапчетата ,които пих наскоро.Да ама вече ги спрях а още съмтака.И продължавам да слабея-станала съм 45кг а толкова не съм била от 10г. сигурно.Това вече не ми харесва.

# 717
  • Canada
  • Мнения: 649
Оф, днес ни е първи ден на ясла! Много ме е страх от този период на адаптация на децата - хич ме няма да издържам на умолителни погледи и рев... Дано се разминем лесно... Praynig
А пък Кари е вкъщи болна - с 39.5 Т - и нямаме идея какво й е. д-р Кирязов твърди, че е ангина, джи пи то твърди че е вирусна инфекция, а пък аз като я гледам - нищо й няма. Нито кашля, нито й е зачервено гърлото, нито има разстройство или повръщане - абе пак сме в голяма чуденка. Та наш тати е в болнични сега да я гледа...

# 718
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Маймунче, аз Кати вечертая слагам към 21 часа в леглото. Следва поне половин час ставане, сядане, опити да се измъкне от леглото. Тук таме като я видя, че иска да излезе я викам да я гушна и си я връщам обратно в леглото /Слава богу, поне отмина периода в който излезне ли от кошарата по някакъв повод не иска да се връща в нея/. И като се поуспокои, легне, обърне ми гръб и заспи. Друг въпрос че докато заспи вече е станало 22 часа в повечето случаи... Наобяд е същата история... Напоследък взе да спи много дълго наобяд, като за сметка на това сутринта рано рано е кукуряк...
Диди, аз си спомням един - два периода, в които много ми се спеше и вечно бях гладна  Mr. Green Обаче, не ми се вярва да е такава пак причината, че нали пия хапчета / друг въпроса че точно този месец веднъж забравих да пия хапчето и сега ми е едно нервно и притеснено

# 719
  • София
  • Мнения: 1 635
Ей, Карелия - бързо оздравяване на каката и лесна адаптация на Нико. Май доста дечица ще тръгнат тази година на ясла. Аз пък реших да се гледаме още една година и после да му мислим. Междувременно ще й търся някой детски център, където да мога да оставям Калина за по половин ден. Не за друго, ами за да общува повече с деца, че сега са й малко... хмм, "социалните" контакти. Забелязвам, че трудно си играе, когато има повече деца наоколо. Едно-две става, ама като дойдат повече и все бяга.

Диди, страшен купон. Сигурно щях да откача тотално на твое място. Да събирам ключовете от вратите, а? Laughing

Маймунче, Калина заспива различно, зависи колко е изморена. Обикновено й трябва повече от половин час гъзене и търкаляне в леглото. Програмата горе-долу е следната - къпане, миене на зъбките, изсушаване и обличане, в леглото суша косата и после четем приказка. След приказката, загасвам всички лампи и оставям само бебешката, която прожектира неща на тавана и свири. Ако не заспи на нея, се гушкаме още в тъмното, докато стане работата. Обикновено и аз заспивам до тогава. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт