Юлски деца-Тема 45

  • 34 072
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 232
Карелия, успех днес и каката да се оправя.
Маймунче, ами при нас си има също ритуал както Джил е описала, гъзурчене по леглото миене на зъби и малко игра, след което загасям и лягам с нея, правя се че заспивам и аз и след 5 мин. е заспала. Ако и двамата с баща й играем с нея и играта е интересна може и до 12  да го откара без да заспи обаче, та да не би Стейси да иска все да играе и затова да не може да се успокоява? Наобяд е малко по-трудно защото е светло и все намира с какво да се разсейва, вкл. и да лази по главата ми.
Мамо Диди, ама че перипетии сте имали  Crazy Веднага се сетих че Изабел поне хладилника не може да си отваря сама, иначе просто не знам...

# 721
  • Мнения: 1 291
Маймунче, Антоний е по цял ден с баща си и го слуша. Като се прибере и види, че има кой дда му съчувства в мое лице се глези. Смених тактиката от няколко дни и положението е по-различно.

Някои рисунки не са му много ясни, но от време на време оцелва контура и слага само две гуми, както си му е редът. Simple Smile

За спането се оправят с татко му. Мъжът ми казва със заповеден тон: "Процедура!" И Тото си знае: мият зъби, обуват пелената, че пишка на сън понякога... Преди четяха книжки, но го увлича и не иска да спи. После слагахме играчките да спят и почвахме да изброяваме всичко, което вече спи, детето се успокоява, че няма забавления, които изпуска. Често не може да се успокои от преживяванията през деня и само става да играе, тогава тати му се скарва и с малко рев и негодувание си ляга и заспива. Общо взето сме като Стейси. Когато е много уморен е по-лесно.

Мише333, честит имен ден! След Великден и Коледа това ми е най-любимият празник.
Важното е, че бебка е здрава и нормално развита. Постепенно ще укрепне и ще видиш каква мадама ще стане. Със сигурност не е от това, че не си яла - бебетата си взимат каквото им трябва от мама. Онзи ден ми разказаха как майката на едно бебе не яла нищо последните месеци заради киселини, а то се родило 4 700 гр.  Crazy Няма нищо по-лошо от това да се разкъсваш между двете деца. Аз от много притеснения се възстанових много по-бавно от това раждане. С Антоний на 40-тия ден вече бях кукуряк, а сега с Илия ми трябваха към 3 месеца. Дано има кой да ти помага. За готвенето за Ивка, не може ли бабите след работа да ти правят някои неща за другия ден?

Орхидейка, ще устиска. Аз и кърмех и разнасях Антоний, щото сама си го гледах и контракции имах, а малко остана да пренося. Wink

Джил, д-р Додсън казва, че тия модерни теории за небиене не бива да се приемат буквално и че за детето не е здравословно да не го шляпнеш от време на време. Не става дума да го пребиваш от бой, но като ти прикипи много е по-добре да го тупнеш, за да се усети и ти да изпуснеш парата, щото иначе го притесняваш. То усеща, че си потиснала яда си и се чуди кога ли ще ти кипне и какви ли ужасни неща го очакват тогава. Е, това не значи и само да го налагаш, де. Просто да не се чувстваш виновна, ако се случи да я шляпнеш. Моят хубосник от добро не разбира. Колкото по-кротка и добра съм, по-нагъл става...  Crazy

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 15:21 от mama Barba

# 722
  • Мнения: 49
Ние сме в леглото до 22 часа най- късно. Яде, къпеме се , миеме зъбките, после малко игра или гушкане и към 21,30 баща й или аз я слагаме в стаята й на тъмно и си заспива. Е има и дни в които не иска от раз, ама се увещаваме да си легне при играчките и да им чете книжка.
Следобедния сън при нас е лесен, явно  от яслата е навик.
Емили, това е ужасно с тоя дет. център  #2gunfire
Карелия, бързо оправяне на каката  Hug
Мамо Диди, и вашето не е било лесно, и аз щях да се побъркам.

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 14:55 от orhideq

# 723
  • Мнения: 32
Разгледах албума за 2 годинки, е няма такива хубави деца другаде, повечето ги разпознах Hug.
Карелия, дано бързо да се оправи, то не си е работа с температура по жегите. Дано и Нико бързо да се адаптира в яслата. Аз все повече си мисля, че стреса е повече за нас от колкото за тях Laughing.
За приспиването не ми се говори, че е болна тема, режима, който бях създала Ангел го съсипа, но сега го оставям сам да си я приспива, да си сърба попарата.

# 724
  • USA
  • Мнения: 675
Момичета, благодаря за отговорите  bouquet!
Като  гледам не сме по-различни от другите, но й трябва малко повече време да се успокои. Обикновено събира всички играчки около кошарата, изхвърля ги, играе си с прожектора, включва го и изключва. И от тогава започва едно дълго въртене из кошарата, все едно място не може да си намери. Имаме си ритуал също, но по-рано от 22:20 не е заспивала, а я слагам към 9 и нещо най-късно. На обяд е същата работа. И на ден ни се събират по 2, 5-3 часа приспиване. До скоро заспиваше по-бързо с баща си, но откакто миналата седмица я гледа той, започна и при него да се поглезва.

Другата седмица може да се наложи да оставя Стейси на детегледачка и ми е много притеснено, защото досега никога не е оставяна на друг човек. Отделно, че ще трябва да я събудя от обедния й сън, понеже класът ми започва по това време. Надявам се моя мъж да успее да си направи графика, за да не се налага, но не е сигурно.
Мама Барба, е, щом гуми рисува, значи рисува, браво!
Карелия, дано каката се оправи бързо, нищо чудно и някакъв вирус да е! А кой гледа Нико досега? Сигурна съм, че бързо ще свикне, на тази възраст имат нужда от контакти с деца, а и като видят играчките, забравят за нас Laughing.
Аз се отказах да давам Стейси на ясла, макар и само за 3 часа. След като съм си вкъщи и не се налага, ще си я гледам. Но пък реших да я запиша на 3-4 класа, от които единият да е плуване. И така почти всеки ден ще има контакт с деца. А догодина вече ще я запиша на градина, да свиква да е по-самостоятелна.

Орхидея, близнаците често се раждат по-рано, така че не се притеснявай.
Юлско бебе, не знаех, че имате проблем с приспиването на Андреа, съдейки по снимките Joy. И аз гледах тези дни албума на децата, много са сладки Heart Eyes.

# 725
  • Canada
  • Мнения: 649
Маймунче, Нико го гледа бавачка от края на 2-ия месец. Отделно го давахме и на баба му в съботите. Уж трябна да е свикнал с много хора, но на практика пак мен търси и реве основно за мен.

Иначе яслата действително си е шок и за родителите, и за детето... Аз й не съм напълно убедена, че трябва да го давам, но все пак преди 1 година подадох документи и ще е тъпо просто да изпуснем мястото. Та затова засега се мъчим...
Благодаря за пожеланията за Кари! Hug

# 726
  • Мнения: 397
Привет мами!
Тук в Пловдив е голяма жега,вече месец е постоянно горещо и направо не издържам. В петък ще ходим да взимаме Ива от родителите ми. Чувства се много добре там,може би защото са в къща, обикаля по етажите, ходи по двора, има басейн ,люлка и  пясъчник. Отделно до къщата има голям парк и има доста деца. Като цяло за нея сега там е рай, а вкъщи в апартамента с мен и бебето й е скучно. Вярно е, чему су радва, гали го и го целувапо косичката, казва му малко бебе, научи се и да казва Вики - казва бебе Вики и кака Ивче. Simple Smile
Ние няма да ходим на ясла,защото нямаме нито една наблизо, може мъжът ми да оставя Ива сутрин, но аз ще трябва да я пребирам, а това значи , че с бебка трябва всеки ден да обикаляме по рейсовете, а зимата това хич няма да ми харесва.  ooooh!
mama Barba - аз нормално съм се хранила, качих 14кг, това с малкото ядене го измисли баща ми. Винаги като ходя у тях ми слагат ядене за двама човека и се сърдят, ако не изям всичко. Crazy
Мама Диди - наистина ужасно преживяване. Ние така миналата година на морето заседнахме с асансьора с Ивка. Той беше външен със стъкла и слънцето напичаше безмилостно, накрая едвам дишах, имах чувството,че ще припадна от жега и липса на кислород. И от тогава не се качвам в асансьор без телефон.
За спането - обикновено е трудно, обикновено четем книжки. На мен ми се спи, а тя постоянно казва - още, още.  ooooh! Да не говорим, че нарочно лъже, че й се пишка или й се пие вода и ми казва първо да светна лампата. После като я питам дали й се пишка, казва не и тръгва да обикаля. А това се разиграва винаги след 22 часа.
Emily_ - наистина тези от този център са много застреляни. Като каза, че си оставяш детето само срещу името се сетих, че като си тръгвахме ме питаха за името, аэ преди това не го бяха искали. Както и да е - казаха, че са ни пропуснали да ни запишат  Rolling Eyes
karelia79 - дано  бързо Нико свикне с новата обстановка.

# 727
  • София
  • Мнения: 423
У нас заспиването преди 12 е мираж, така че Маймун, има и по-зле  Laughing През деня спи поне 3 часа, предполагам, че на това се дължи.

# 728
  • Canada
  • Мнения: 649
Ехооо, какво е това мъртвило днес? Никой не пише... Явно всички сте забили някъде в отпуски  Laughing
При нас, Нико днес бе за втори ден на ясла и е изкарал 1 час без да реве... Wink
Кари продължава да вдига Т - макар и по-малко, и на всичкото отгоре взе да повръща АБ - явно не може да го понася. Става въпрос за Зинат-а... Та утре пак ще я водим на лекар, че да видим какво правим...

# 729
  • Мнения: 397
Момичета - аз ще зачезна за 1 седмица - да не се притеснявате. Вечерта взимаме каката и бебето и отиваме на почивка при бабата и дядото на мъжът ми във вилата им в град Клисура Най-накрая отивам на хлад, че тука в Пловдив е ужасно горещо. Аз съм с ниско кръвно и от топлото едвам гледам от мързел, дано да се пооправя там.

# 730
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ехо, как сте  Hug
Аз подготвям малкия ученик и се ядосвам, че ЗК не поема нито едно изследване  Close

# 731
  • Мнения: 250
Ехо, как сте  Hug
Аз подготвям малкия ученик и се ядосвам, че ЗК не поема нито едно изследване  Close
Аз вече подготвих малката за ясла-по ЗК ми пуснаха кръв, урина и акото. Само васермана и изследването за глисти не са по ЗК... Peace

# 732
  • Мнения: 5 250
Ехо, как сте  Hug
Аз подготвям малкия ученик и се ядосвам, че ЗК не поема нито едно изследване  Close

Много странно, нашите изследвания минаха по ЗК. Без Васермана, за който платихме 10 лв + 2 лв потребителска такса  Thinking

За заспиването да напиша и аз Simple Smile След вечерния тоалет, го гушвам и за няма 5-10 мин е заспал. Същото е и на обяд. Но на яслата как ще е не знам. Обича да го прегръщам, да ме държи за ръката. По принцип до 22:30-23:00 е заспал.

# 733
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хиляда пъти ходих до ЛЛ и я питах и тя твърди, че нищо не се поема от касата  #2gunfire
Радина, Габ заспива по същия начин. Споделих притеснението си с госпожата от градината (то е някаква междинна група, не е точно ясла) и тя каза, че и те ги гушкат  hahaha Къде ще идат... Laughing

# 734
  • Мнения: 5 250
Аманита, отиди при личната си лекарка и кажи, че във всички други градове изследванията за ясла и градина се поемат по ЗК? Много странно защо твърди така, след като за децата до 18 години всичко е безплатно.  Thinking Реално Васермана се прави на един от родителите и той се заплаща. Сега, чета, че и Чочии е платила за изследването за глистите  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт