Диария на бебо

  • 4 468
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Ох, Аугментин прави ужасни диарии и много чести алергични реакции.
Добре е да не се запасяваш с Биогая, а директно да купиш и да започнеш да даваш на детето.

# 16
  • Мнения: 914
Голямата ми дъщеря,като беше малка от този АБ не само имаше диярия,но и повръщаше.От тогава не го беше пила,и преди няколко месеца се наложи точно него да пие според антибиограмата .Нямаше проблем,но паралелно давах Бийо гая.

# 17
  • Мнения: 33
Тия ситуации са много кофти и за големите и за малките. Миналото лято ме хвана на морето, провали ми почивката вземах някви имодиуми, но не помогна. Есента пак ми се случи и по препоръка на моя приятелка си взех прахчета ентерол, много са ефикасни ,тя ги давала на нейния бебо, защото педиатъра й е казал, че това е най подходящо за деца.

# 18
  • Мнения: 45
Ох, Аугментин прави ужасни диарии и много чести алергични реакции.
Добре е да не се запасяваш с Биогая, а директно да купиш и да започнеш да даваш на детето.


Мерси за съвета Сорчери Simple Smile

Голямата ми дъщеря,като беше малка от този АБ не само имаше диярия,но и повръщаше.От тогава не го беше пила,и преди няколко месеца се наложи точно него да пие според антибиограмата .Нямаше проблем,но паралелно давах Бийо гая.


от тия антибиотици само главоболия, то не са гъбични инфекции, то не са алергии, диарии, повръщане...  #Cussing out

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 23:22 от Boten Mary

# 19
  • Мнения: 46
Момичета, понеже споменахте биогаята, че е пробиотик, доколкото знам от нашия доктор, ентерола също е пробиотик. Защо да се дават два пробиотика паралелно?  newsm78  Нашият доктор ни изписва само ентерол на прах като ни фане редкото щастие + диета разбира се Mr. Green Даже ми е дал карт бланш при обикновена диария да не ходя всеки път при него, а направо да давам ентерол, то се купува без лекарска рецепта, освен ако д-та не е придружена с температура, втрисане, повръщане, кашлици, сополки и т.н.

# 20
  • Мнения: 15 379
Защото пробиотичните култури в Биогая и Ентерол са напълно различни. Затова Simple Smile.

# 21
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Защото пробиотичните култури в Биогая и Ентерол са напълно различни. Затова Simple Smile.

 Peace  точно!

На нас ни изписаха Био Гая при колики, но при диария Ентерол. Да не се правя на голЕм специалист, не че знам какви са пробиотичните култури, но знам, че са различни и че Био Гая при разстройство не помага, за това давам Ентерол.

И също:

аз го оставям напълно на лечебна хумана 1-2 дни, колкото издържи и давам по 1 ентерол и сутрин и по едни вечер.
Ако отказва хуманата му правя  варени картофи и моркови... или варен ориз и мн малко сирене, препечена филия на тостер....това първите 2 дни, ако после понамалее включвам и други неща.

НОтова е моят метод...

И моят  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 38 628
Може също и Линекс-бейби пробиотик.
И аз така - давах, давах Ентерол - и нищо. Дадох Линекс и най-после спря разстройството, което мъкнехме 2 седмици.

# 23
  • Мнения: 3 621
При диария и повръщане аз съм много доволна от електролитите на Хумана. Обаче педиатърката на сина ми казва, че каквото и да му давам, без диета минава много по-бавно.

# 24
  • Мнения: 9
И ние се лекуваме с Ентерол, а когато беше по-малък Ентерол + лечебна хумана и до 2 дни диарията отминава. По принцип след 2рия ден ако не отмине е добре да се консултираш с педиатър. Но на нас с Ентерол винаги ни минава в рамките на деня  Peace

# 25
  • Мнения: 808
При диария давам също и Хидрасек. В интерес на истината пробиотик не съм ползвала никога, но тук много майки одобряват неговото използване и благотворното въздействие върху организма.

# 26
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Когато дребния имаше разстройство/което продължи 8 дни/ му давах Биогая 3 пъти по 5 капки/в продължение на 5 дни/ и 1 прахче Ентерол/последните 2 дни/.

Общи условия

Активация на акаунт