Диария на бебо

  • 4 458
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Мацки помагайте, какво давате при диария на бебо? Имаме разстройство от два дни и не ми се ходи отново до педиатъра, пътека направих до него. Ако мога да я пресека с нещо, че кабинета му е на майна си райна...  newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
От какво е тази диария?

Ентерол дай.  Peace

# 2
  • Мнения: 42
свари малко ориз и му дай да пие от нея

# 3
  • София
  • Мнения: 44 120
ами зависи какво разбираш под бебе и под диария...ако детето е под годинка и акото е водно,  често, със слуз, остра миризма, променен цвят и т.н. ако има и Т бих го завела при лекаря, ако ще десет пътечки да направя до кабинета, при здравето няма място за срам и измислени притеснения, колкото пъти се налага, толкова се води детето.

Иначе ако е кърмаче, бех го оставила само на кърма, ако е на ам, вероятно бих дала лечебна хумана...но пак зависи колко е голямо, има ли алергии и т.н.

При едно по-голямо дете - лечебна храна, смекта, ентерол, ако е по-гежко състоянието и детето повръща и други неща би могло...

# 4
  • Мнения: 9 361
След консултация с лекар - ентерол.

# 5
  • Мнения: 914
Ентерол,Бийо Гая и лечебна каша.

# 6
  • Мнения: 3 241
Колко голямо е бебето и какво яде? 

# 7
  • Мнения: 15 379
Пробиотик - Биогая задължително.

Колко е голямо бебето? Колко пъти ака дневно и с какво се храни?
Каква е консистенцията на акото?

# 8
  • Мнения: 57
Ние даваме Ентерол на прахче. Педиатъра в началото ни беше направил списък с медикаменти, които мога да давам от нулева възраст. Това може да се дава и на кърмачета и на по-големи бебета и деца.

# 9
  • Мнения: 45
Остава ни още малко до 3 годинки. Досега сме имали диария 1-2 пъти и сме комбинирали смекта и хидрасек и двата пъти направи някакви страшни реакции - обрив и повръщане. Не знам дали е от комбинацията или съставките. Доктора подходи страшно безотговорно и неадекватно. Явно сме направили алергична реакция към някоя от съставките, а той тогава реагира супер незаинтересовано. Стигна се дотам да влезем в болница. Не искам да ходя отново при него, защото вследствие на поредното предписване на антибиотик направихме тази диария. В момента нямаме температура, само разстройство.

 

# 10
  • София
  • Мнения: 44 120
ами идете на читав доктор, особенно щом детето прави реакции, най-добре е да бъде предписано нещо от лекар.

иначе за три годишно аз го оставям напълно на лечебна хумана 1-2 дни, колкото издържи и давам по 1 ентерол и смекта сутрин и по едни вечер.
Ако отказва хуманата му правя  варени картофи и моркови... или варен ориз и мн малко сирене, препечена филия на тостер....това първите 2 дни, ако после понамалее включвам и други неща.

Пробиоптик мисля, че наистина е съвсем на място в случаят, щом на вс отгоре е от АБ....

НОтова е моят метод...за твоето дете само лекар може да ти каже, какво евентуално може да пробвате след като прави реакции към смекти и хидрасект...понеже все пак те би следвало да са запознати какви са съставките и къде другаде се среща такъв състав и може да предизвика също реакция...

# 11
  • Мнения: 15 379
Вероятно диарията е следствие на антибиотика, който малката е пила.
Получила е дисбактериоза. Пробиотик - абсолютно задължително!

Какви са тези лекари, които изписват АБ, но не дописват пробиотик в рецептата Twisted Evil?!

# 12
  • Мнения: 6 164
А какъв антибиотик е пил "бебо"? Кога се получи, на първия ден от приема ли?
При Кристиан се получаваше само от някои антибиотици, докато други му понасяха и почваше от първия прием още и Биогая капките не го спасяваха даже.

# 13
  • Мнения: 141
Ентерол

# 14
  • Мнения: 45
Момичета благодаря много за навременните съвети bouquet Тези дни направо се бях побъркала. Естествено ходихме при втори педиатър, една приятелка ми го препоръча, че нашия не искам да го виждам, черен ми е. Новия ни изписа Ентерол на прах да разтварям във водата 3-4 дена. Сега вече сме по-добре. Биогая не сме пили досега, но ще се запася за всеки случай. Понеже питахте какъв антибиотик пихме преди диарията Аугментин.

Общи условия

Активация на акаунт