Имал ли е някой друг подобен проблем с УХО?!

  • 2 658
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте,
от около седмица синът ми (на почти 3 години) изпитва болки от дясното си ушенце  Cry Не са постоянни, като при отит - две седмици преди това той имаше отит и тогава плака почти цяла нощ (бяхме в едно село до Шумен и се оказа, че в Шумен няма нощтна аптека да си купим отипакс, добре че поне си бях взела хомеопатичните и давах хамумила 30 СН на 4 часа и бързо отшумя). Предната неделя ходихме на плаж и нямах намерение да го топя във водата, защото имаше и много вълни и той си играеше на брега, но го заля една вълна и го потопи за секунди. На другия ден започна да се оплаква от ушенце, като интинзитета на болката нарастваше. Обадих се на нашия хомеопат д-р Хаджиева и тя пак даде хамумила 30 СН на 4 часа. Малкия я пи около три- четри дни и капахме капки отипакс, но нямаше голяма полза. Сменихме го с Калкареа Фосфорика 30 СН на 4 часа, това е конституционнното му лекарство и пак нямаше голям ефект. И него пи 4 дни. Междувременно го заведох и при д-р Чамурлийски. Той каза, че няма нищо особено - много слабо възпаление, което дори не изисквало лечение и някакъв кравоизлив, за който предположи, че е от вълната. Каза само да капем отипакс и да отидем след 10-тина дни. После четох, че Отипакс вече не се отрича от голяма част от лекарите и го спрях. Да но болките продължиха. Вчера сутринта бяхме при д-р Папуров. Той ни изслуша и го прегледа. Каза същото като Чамурлийски с тази разлика, че не трябвало да се капят Отипакс, защото не били подходящи за случая, а когато го боли да капя Макситрол (антибиотични капки) Ходих отново и при д-р Хаджиева и тя даде едно лекарство, което не мога да разчета, но е с потенция 200 СН. Каза да го давам три дни по една гранулка и да й звънна в петък. Изрази мнение, че може болката да се дължи на растящ кътник (останаха му да израстнат още 4 зъба - кътници) Казах, че до сега не е правил големи проблеми при растнене на зъби, а тя ми каза, че сега вече е по-голям и костите са по-твърди. Дадох първата гранулка вчера, а днес втората. Тази сутрин се събуди пак с рев и много плака. Заведох го и при личната тази сутрин - след прегледа, който не установи нищо различно от посоченото по-горе от двамата УНГ специалисти я попитах дали не може да се дължи на зъборастнене. Каза, че е твърде възможно. Пусна кръвни изследвания. Всичко е в референтните граници. Пусна и CRP (С-реактивен протеин), който e 6.23 mg/l при референцията < 6.00 Според личната това малкия няма бактериална инфекция и само трябва да обезболявам и да чакам да мине от самосебе си. Предложи вечер да му давам Нурофен за болката и това е.  Пропуснах да кажа, че не е вдигал Т малкия за целия този период. Във времето, в което не го боли (това е обикновено сутрин между 4-7 часа) после често пипа тази страна на главата си - от дясно където е болящото го ухо или накланя глава към рамото в тази посока. Понякога свива глава към раменете като костенурче. Често полягва на леглото. Всички казват - не се тревожи - ще му мине, щом всичко е в границите. Но на мен не ми е спокойно и се чувствам ужасно безсилна. Дали може да е от растящ зъб?! Личната каза, че се вижда че е тръгнал, но според нея няма да пробие скоро. До тогава какво да правя да стоя и да търпя ли като плаче? Или да търся друг ушен лекар? Вече незнам.

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
Болката в ухото е ужасна! Горкото човече! Можеш да редуваш на 4 часа Нурофен с Панадол, но се съмнявам това да реши проблема. Според мен е добре да потърсиш трето УНГ-мнение. Аз в момента имам проблем с едното ухо, заглъхнало е от 10 дни, слабо чувам, а лекарят ми каза, че е от проблем с изравняването на налягането. От вътрешната страна на мембраната имало секрет и мехурчета. Разпита ме дали не съм пътувала със самолет, с кола в планината, дали не съм имала хрема с продължителна кашлица (последното е вярното), при които ситуации знаеш как пукат ушите поради промяна в налягането. Предложи ми да пунктира мембраната да изтече всичко или да надувам бузи и да дъвча дъвка. Засега дъвча, защото ме е страх. Спомни си дали не сте пътували нависоко напоследък, кашлял ли е? Това, че при мен няма болка, е случайност, тя не се изключва при подобен проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 344
Освен,че трябва трето мнение,според мен трябва да отидеш на лекар,който преглежда с микроскоп,за да види какво точно се случва ЗАД тъпанчето,там е важното място,което доколкото чета никой не е погледнал досега.Което е меко казано недопустимо.
Заради такива пишман лекари,дето гледат само с фенерче,правиха операция на малкия ми син,за да му източат гнойта зад тъпанчето.

# 3
  • Мнения: 600
Благодаря за отговора. Но не сме пътували до планина, а в самолет не сме се качвали с него. Вярно е че кашляше преди време, но не беше нещо сериозно. А ушите ги огледаха много добре. Даже при втория д-р ми ги показа с една камера на два екрана - на единия екран едното, на другия другото ухо. Обясни ми, че са напълно спокойни и ми показа едни калциеви отлагания, които се получават след боледуване, но те не са причината за болката. Показа ми и въпросното кръвоизливче. Попитах дали е възможно там, където е кръвоизлива да е имало дупчица и да е влязла вода от въпросната вълна или в последствие и да има вода отзад, зад тъпанчевата мембрана, но той каза така - хипотетично е възможно, но щеше да е възпалено, особено след такъв срок от една седмица, след като се беше случил инцидента с вълната. А възпаление нямаше. Вчера като бях при личната и тя ги гледа ушите и каза че и според нея са спокойни.
Вчера на малкия му се появи и хрема, което може да е резултат от хомеопатичното и спа сравнително спокойно, не е плакал от ушенце, но беше неспокоен според мен от хремата. Тази сутрин обаче пък дава признаци и другото ухо да го понаболява. Ще изчакам и днес как ще е видя какво да правя вече.

# 4
  • Мнения: 600
Освен,че трябва трето мнение,според мен трябва да отидеш на лекар,който преглежда с микроскоп,за да види какво точно се случва ЗАД тъпанчето,там е важното място,което доколкото чета никой не е погледнал досега.Което е меко казано недопустимо.
Заради такива пишман лекари,дето гледат само с фенерче,правиха операция на малкия ми син,за да му източат гнойта зад тъпанчето.
Но ако има възпалителни процеси зад тъпанчето този С-реактивен протеин, който пуснахме вчера щеше да е повишен, а според личната лекарка е в норма. Не е ли така?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 344
Има обаче и негнойни възпалителни процеси в ухото-т.нар. серозен отит.

# 6
  • Мнения: 600
А какви бяха симптомипет при вас?
Аз не наблюдавам изтичаща течност или намален слух. Като му шепна - чува.

# 7
  • Мнения: 3 070
Flash Dance, а в устата на дететнцето поглеждала ли си какво е положението?
Ние сме с подобни болки + температура от време на време, кашлица, бистър сопол от около 2, че и повече седмици. Водих го по спешност в ИСУЛ, после контролно в Токуда. Казаха, че ушите са здрави, че има много обилно слюноотделяне, което попада в трахеята и това води до кашлица и необострена трета сливица. А венците на моята дъщеря силно ме съмняват - едни червени и подути. Изобщо няма да се учудя ако са зъбки! Същото може да е и при вас. Peace

*Много малко лекари могат да се ангажират и да кажат, че болките в ушите са от никнене на зъби, защото това е отговорно и може да неглижира някаква инфекция, заради това и не го правят според мен. На колко годинки сте? Ние - на 5 и 8 месеца.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 344
А какви бяха симптомипет при вас?
Аз не наблюдавам изтичаща течност или намален слух. Като му шепна - чува.

За да видиш изтичаща течност,то тя трябва да пробие тъпанчето.
При нас беше в евстахиевата тръба,Т и оглушаване също не е имал.Единствения симптом беше чести хреми и нищо друго.Когато си открих доктора и той ни пое,направо се родих,защото вече имах някаква идея поне какво се случва.Юни направихме операцията и оттогава хрема не е имал:)

# 9
  • Мнения: 600
 СКО детето е почти на 3 години, още не са му изникнали последните четири зъбки - кътниците. Личната каза, че са тръгнали, но че все още има доста до пробиването им. Гърлото гледаха първо нашите УНГ, т.е. тези, при които ходих. После и носа. След последното дадено хомеопатично се появи хрема, което по принцип е добър знак, т.е. че лекарството действа. Вчера беше доста отпуснат и лежеше доста, което по принцип е също знак, че лекарството е точно. Днес изглежда доста по-бодър. Незнам какво да мисля. Ще изчакам и днес и ще видим.
.:Диди:. леко се наплаших като те чета. Ще го заведа пак на ушен, но вече се чудя при кого да отида. Папуров го гледа доста обстойно, Чамурлийски също обърна доста внимание. Папуров го питах има ли шанс да има вода зад тъпанчето, той каза, че ще си личи, ще има възпаление. Не го е гледал само с фенерче, мисля че имаше нещо увеличително - като лупа също. Оф, незнам вече и аз.

Последна редакция: пт, 30 авг 2013, 12:39 от Flash Dance

# 10
  • Мнения: 600
.:Диди:. ти ли настоя да видят малкия с микроскоп или доктора се досети, че трябва?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 105
Мен ме е боляло ухо при никнене на мъдрец, страшно неприятно. Така че принципно може.
Капките  и обезболяват, отделно за болката можеш парацетамол или ибупрофен да даваш.
Не знам колко е хубаво това почване и спиране на едни и други лекарства. Направете един 10 дневен курс поне с макситрола щом сте го почнали.
При болки в ушите помага и затопляне на ушенцето. Аз стоплям термофор и детето си лежи с болното ухо върху него и го облекчава. Понякога правим и леки масажчета, ако се чувства по-добре от това.

За серозния отит - той не боли. А и щяха да го видят, след като саго преглеждали УНГ-та.
Принципно ако е болно едното ухо, винаги, задължително се лекуват и двете, както с очите.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 344
.:Диди:. ти ли настоя да видят малкия с микроскоп или доктора се досети, че трябва?

Не съм настоявала,той по друг начин не гледа уши:)

# 13
  • Мнения: 600
Angel_Dust благодаря за включването. Доктора каза да капя макситрола само при болка, а не като курс на лечение. А относно другите - хомеопатичните лекарства - така практикува нашия хомеопат. Обикновено изписва едно лекарство. В 98 % от случаите то решава проблема. В останалите 2% процента се е случвало да го смени и второто да е правилното. Ходим при класически хомеопат - те винаги дават само по-едно хомеопатично лекарство, в зависимост от картината. До сега не ми се беше случвало да сменяме трети път лекарство, а лекувам децата си с хомеопатия при тази лекарка вече 5 години - първо дъщеря ми, сега и синът ми.
 А затоплянето не му помага, напротив дори търси да легне все на по-хладна част от възглавницата и чаршафа. Общо четири лекари до сега са му преглеждали ушите и всички са абсолютно единодушни, че няма проблем в ушите, че са си спокойни. Незнам и аз вече какво да мисля. Rolling Eyes
А прегледите включкаваха и двете уши, както и носа и гърлото - абсолютно всички доктори го прегледаха така - първо гърло, после нос, после здраво ухо, накрая болно. Двама му слушаха и гърдите.
Ще дам шанс още малко на хомеопатичното - то е висока потенция от 200 СН и като такова действа по-продължително време  - около 20 дни, но пък започва да действа по-забавено мисля. Ако в рамките на 4-5 дни няма промяна ще търся още мнения. Ако се влоши то е ясно - веднага ще се изстрелям към поредния доктор. Дано не се наложи.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 105
Ако няма никакъв проблем в ушетата, за мен остава много вероятно да е от зъби, особено ако става въпрос за кътници. За аб капки, капане при болки само, за мен е пълен абсурд, за тази работа отипакс е напълно достатъчен, но както и да е...дано хомеопатията ви даде резултат или ако е от зъба да спре или най-добре да избие.

Общи условия

Активация на акаунт