Юлчета 2008 (Тема 146)

  • 74 039
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 185
Гнидка, честито и от мен Hug! Лека и безпроблемна бременност и едно здраво, кротко и ящно бебче  Mr. Green

Честит рожден ден на Дени и Дани, да са живи и здрави, да растат щастливи и безгрижни!

Инка, я издай коя е тайнствената мама  Blush Между другото, не искате ли другата седмица да си организираме една срещичка в морската? Ние сме тук още 10 дена и заминаваме, ще се радвам да се видим Simple Smile

Евридика, браво на теб, аз не се реших да ги кърмя и двете, но и 2 г и 7 мес. пак мисля че си е доста време  Flutter

# 91
  • София
  • Мнения: 1 946
Честито на всички сладки рожденици!

Евридика, завиден наистина кърмачески стаж  Crazy Аз понякога си мисля, че бих искала да кърмя Иван много, но от друга страна се питам честно ли е да го кърмя по-дълго от яна, която на практика бе отбита, заради него  Thinking  То това ми е още далечно де, нека стигнем дотам.. Засега съм доволна, че направихме 6 месеца изключително кърмене като при каката, че в началото не ми потръгна много, но успях и съм горда  Mr. Green Смятам да го захранвам като се върнем от морето, което ще е през август. С яна не се справих добре със захранване и сега ще опитам друга схема. Не й запомних името, но от типа - каквото си поиска и непасирано.

# 92
  • Мнения: 925
ToНи, откога не се беше появявала ти!  Hug

Разбрах ти въпроса Simple Smile За мен е също толкова изненадващо, че три години кърмя без прекъсване. Никога не съм го планирала, не съм предполагала, че ще кърмя толкова дълго. Стана естествено. Така ми беше по-лесно. Вече ми е по-скоро досадно да кърмя Никола, де, но той не иска да се отбива още, а на мен ми е трудно да напъвам, да не му давам да суче и да му търпя истериите.

Тъкмо това беше и причината да не го отбия докато бях бременна с Борис - опитах на 2-3 пъти да не му дам да суче - ейййй, световна война!  Twisted Evil
И просто реших, че ми е по-лесно да изтърпя дребните неудобства от това да бъда бременна кърмачка, отколкото да наруша създадената вече семейна рутина и да си причиня целия стрес и промени, свързани с отбиването. Та така.

Нищо не правя, за да се самодоказвам, още по-малко си мисля колко съм велика  Crazy, че съм кърмила толкова дълго. За мен всеки избор, който майките правят по отношение на децата си, заслужава внимание и поне опит за разбиране. Така че уважавам и решенията на тези, които са отбили децата си на по 2-3 месеца и са захранили рано, стига да са го направили информирано.  Peace

Сакси, интересна е тази схема, по която се каниш да захраниш Иван. Мисля, че говориш за baby-led weaning. И аз по нея захранвам Борис, много е лесно, но е ужасно мърляво.  Twisted Evil

# 93
  • Мнения: 790
Със Симона, както и с Радо също имах много проблеми с кърменето, но нея си я кърмех почти до последно със силиконовите сърна и някак май минаваше по-лесно. Тя сама се отби на година и два месеца (е, и катастрофата помогна малко). Но, кърменето с Радо ми е много изнервящо. От самото начало до сега постоянно имам проблеми със зърната, постоянно ме болят и няма оправия. А, той свикна без силиконките и караме натюр. През ден се убеждавам, че не е нужно да го кърмя повече, при положение, че ме боли. Но, ще изчакам поне да мине лятото, а ако издържа и до година и два месеца, както казва Марто "ще им дам еднакъв старт в живота".  Laughing Та за сега още го кърмя, но не съм убедена, че е това е най-доброто за двама ни.

Хващате ме в ден, в който ме болят зърната. Някой ден като не ме болят, ще ви преразкажа същото, за да усетите разликата.  hahaha

Иначе като сме отворили темата и на мен ми е интересно, Пърли беше започнала да ми обяснява един път, че кърмата е по-скоро като коластра вече, а не като кърма, като количество и като консистенция. При мамите в тандем обаче явно не е така, как тогава определяте колко да суче големия/голямата и кога? Защото все си мисля, че като са големи и колкото и да има все биха могли да го "изсмучат" без да им е много, и тогава какво остава за дребното?
Абе сигурно е смешно това дето питам, ама наистина ми е любопитно.  Embarassed

# 94
  • Мнения: 479
Моля, за протокола, да се има предвид, че някои деца ги мързи да сучат (както ги мързи и да дъвчат), независимо от възрастта, а не че майките ги отбиват информирано или не  Wink

Както знаете, Катето ми е взела страха и хипотезата за още едно като нея, буди в мен смесени чувства  Crazy
Затова ми става много добре, като ви чета пожеланията. Дано, дано, че тежко ми Praynig

От известно време ме пита "мамо, защото ти е доста подут коремът?" А отговорите варират между: "защото много съм яла и пила" и "защото ти добре се беше разположила там, като бебе"  Laughing

# 95
  • Мнения: 219
Много ми е приятно като ви чета как кърмите. Аз нали не можах...
 Вчера оставих Сами за малко на майка ми, че трябваше да водя Момо на урок. Връщам се, а Сами бил на градския язовир с дядо си. Това става по обяд, беше доста горещо. Прибрах го с червени бузи, но същевременно ядеше сладолед Бос с бадеми. До вечерта бузите горяха, бяха и  с нещо като обрив, сърбяха го. Днес се събуди подут и с обриви и към гушката. В спешното му биха урбазон, но не знам на какво да отдам алергията- дали на слънцето или на храна. Ще се пръсна от яд, дето бабите и дядовците си позволяват да правят с децата ни каквото решат, а  после ние да си ги лекуваме #Cussing out

# 96
  • Мнения: 925
Гнид, да, невинаги нещата с кърменето протичат гладко. Ти имаш топли връзки с консултанти, така че за второто дете ще можеш да разчиташ на професионална помощ. Simple Smile

Оле, нищо не определям кога и колко да сучат моите. И двамата са на поискване, като Никола през деня го отклонявам по-скоро от желанието му да суче, защото ако оставя на него, няма да прави нищо друго  Twisted Evil Та Нико суче сутрин, през нощта и на приспиване на обед и вечер, общо около 4-5 пъти на денонощие (нощем вече почти не се буди или 1-2 пъти най-много).

Борис е вече на 1 година (утре навършва), захранен стабилно, яде доста обилни количества твърда храна и суче по 7-8 пъти в денонощие. Тези цифри са съвсем ориентировъчни, де, понякога е по-често, друг път, по-малко. Както му дойде.
Винаги ме е затруднявало да правя режими и да гледам часовник и затова карам през просото Simple Smile

А при теб не е добър знак, че имаш болки в зърната. Предполагам, че във Варна можеш да си уредиш да те види консултант, ако искаш? Има такива от НАПК, както и от Ла Лече Лига, та който си избереш. Щом има болка, има някакъв проблем вероятно при засукването или позиционирането.

# 97
  • Мнения: 324
Честит рожден ден на сладурчетата, които пропуснах да поздравя през последните дни   bouquet
Честит рожден ден и на днешната банда  bouquet Да са живи и здрави и винаги усмихнати  Heart Eyes

Вчера моя мъж имаше рожден ден и по този повод Михаил реши да ми спретне най-кошмарния ден от раждането си та досега. Не съм сигурна дали ми се разказва в подробности, но изпадаше в истерии, преминаващи в нещо като транс, не знам и аз как точно да го опиша. Минаваха ми  мисли за хомеопат, после за психолог, за леене на куршум, за психиатър(това последното за мен  Mr. Green, че вече си мислех, че просто съм тотално провалена като майка, като пълен идиот се чувствах).  В един момент просто връчих Михаил на баща му и аз ревнах(на улицата  Blush), не го бях виждала в такова състояние, много се изплаших и в същото време се чувствах безкрайно безпомощна  Tired В добавка и корема ми беше един твърд, та и за бебчето се притесних малко.
Днес за щастие е по-спокоен, дано да е минало всичко  Praynig

Много мило ми стана с това кърмене  Heart Eyes Аз нали не можах да кърмя Мишо колкото ми се искаше и все ми е едно виновно, но сега ще имам право на поправка.

Ако решите да правите среща във Варна, свирнете, може и ние да се класираме. Към края на другата седмица с Мишо ще сме там за малко.

Дени, дано да се оправя бързо Сами  Hug
Аз затова все гледам да съм далеч от Шумен, че като сме там перманентно си ходя като емотикона, който си използвала.
Иначе за алергията, преди няколко дни четох някъде(но пусто не помня къде), точно за комбинацията шоколад/какао с ядки – оказва се, че при доста деца дава неприятни реакции.  Досега ял ли е такъв сладолед или нещо друго с такава комбинация?

# 98
  • Мнения: 219
Фио, не е ял. Иначе бадеми, лешници /сурови/ е ял. Шоколад - естествено, опитвал е шоколад с ядки. Между другото, урбазонът от болницата подейства и сега поне е бял и не го сърби.
 А за истериите на Мишо как те разбирам. Не че някой ги прави у дома, но Сами като каже не, няма , не искам, аз изпадам в такива. Вече се гледаме 3 седмици и честно казано пия по едно успокоително сутрин. Брех, чудо невиждано са ми в комбинация. Никой не чува, повтарям, потретям, накрая трябва да крещя. Без гърло останах и много съм изнервена. Мъжът ми чака да ми дойдел МЦ, че да се кротна. Но аз мисля, че няма нищо общо.

# 99
  • Мнения: 6 930
Кърмя, не съм спирала Tired Чакам сега 18-ти да си сменя картинката в сигнатурата Crazy
Кърмя много...май по-добре да не навлизам в подробности Mr. Green Но си суче постоянно, не е намалила. На мен обаче ми се иска да я отбивам вече, има доста причини за това. Ще видим как и кога ще стане. Бях решила малко по малко, да стане постепенно и имах някакъв малък напредък, но след едно мое 5-дневно отсъствие нещата се върнаха обратно Rolling Eyes Та така....сега като тръгне на градина септември месец поне малко ще разреди. И като я видя как се чувства и как й понася ще мисля как да я отбивам. Искаше ми се до към края на годината по принцип...

# 100
  • Мнения: 479
Евридика, ма аз и с Катето не съм стояла със скръстени ръце и само да се кахъря  Simple Smile
Самата Хедра ме консултира, плюс Ива от Естествено плюс няколко опитни кърмачки.
Но за второто, живот и здраве, направо ще зачисля някой познат консултант към домашните  Wink Така че се гответе  Mr. Green

Фио, дано не се повтаря. И аз съм изпадала в подобни безпомощни състояния покрай Катето.

Дени, и на мен ми погаждат такива номера и усилията им да им обяснявам за вредна храна потъват като капки в пустяната. Та е въпрос на време да изпищим.

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 14:27 от Гнидка

# 101
  • Мнения: 219
Звънят ми от снощи, да питат как е Сами, но аз не вдигам, защото не искам да говоря с тях. Ще кажа нещо, което не трябва. Confused

# 102
  • Мнения: 19
Здравейте Laughing

Аз съм майка на Юлче 2008, но никога не съм била активна във форума - имам няколко спорадични включвания, но определено нищо запомнящо се.
Та...след това въведение искам просто да споделя с всички, че на 30 Юни станах майка за втори път - Теа вече е кака на бебе Михаела. Най-малкият член на семейството е истинско мишле - тръгнахме си от болницата 2800, но Малката се справя геройски с бозаенето и наддава добре. И тя трябваше да е Юлче - терминът ми беше 5 Юли и много исках да влезем в нашия месец (и аз, и каката ще духнем свещички през Юли), но не било писано. Grinning
Искам само да дам кураж на бременните отново майки и да потвърдя това, което и другите майки на две и повече деца казват - струва си да се разделиш с установената рутина и спокойствие в името на още по-голямото щастие. И наистина втората бременност минава някак хей така - помежду другото, чак не разбрах кога се изниза времето.

Позволете ми да честитя рождените дни на всички Юлчета от темата и да пожелая на тях и на семействата им здраве, късмет и безгрижие   bouquet

Надявам се не бихте възразили, ако се включвам от време на време - споделям вашите тревоги и щастливи моменти!
Поздрави от мен - мама на Тейчето и Мишето Grinning

# 103
  • Мнения: 925
Гнид, при второ бебе кърмата обичайно слиза по-бързо, по-обилна е, така че с малко подкрепа (каквато ще имаш) и добър мениджмънт на кърменето, нещата би трябвало да потръгнат една идея по-лесно. Рано е още да го мислиш, наслаждавай се на бременността сега  Hug

Фио, съжалявам за тежкия ти ден. Много е гадно така, имала съм и аз такива периоди с Никола. Човек наистина се чувства като провален родител и напълно безидеен  Tired

Бухти, и аз виждам края на 2011г като един добър срок за отбиване на Никола.

Цветомила, честито бебе, мила!   bouquet Много радости да ви носи и да сте здрави всички!

# 104
  • Мнения: 324
Фио, съжалявам за тежкия ти ден. Много е гадно така, имала съм и аз такива периоди с Никола. Човек наистина се чувства като провален родител и напълно безидеен Tired


Да, но нали пък точно тези моменти ни правят по-силни!  И по-добри родители(надявам се)  Hug
Аз пропуснах да поясня, че при Мишо тези пристъпи започнаха точно след случая със заключването, но бяха епизодични и аз бях безкрайно търпелива, точно защото го отдавах на стреса. Просто снощи вече не издържах и го ударих на рев.  Та, не е без причина това неговото поведение, де.

Цветомила, честито!   bouquet Да ви е жива и здрава втората принцеса и да носи само радост на цялото семейство!

Провокирана от случая със Сами на Дени се бях засилила да си изливам мъката от „услужливи” баби, дядовци, лели, вуйчовци и прочие, но реших, че няма смисъл. Вие така или иначе, ще ме разберете прекрасно, а тези, които искам да ме разберат, просто отказват да ме чуят  Tired

Общи условия

Активация на акаунт