БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-12

  • 21 922
  • 769
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 249
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната : БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-11

# 1
  • Мнения: 426
Момичета, искам да питам от кога давахте глутен? Vivi, знам, че щеше да пускаш темичка   bouquet много съм любопитна  Hug Гледам едни пюрета, едни чудесии и в тях от 4ти месец глутен, та да питам. Не ме набеждавайте няма да давам скоро, но обсъждахме ив нашата отчетна  Hug

# 2
  • Мнения: 320
6 м и половина Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 066
След 7мия месец.

# 4
  • Мнения: 320
Michael@ много подробно беше обяснила в предишната тема защо глутена се въвежда на 6м и половина. Това в случай, че детето няма алергии до този момент, не е обременено от тях и не е болно.

# 5
  • Мнения: 426
благодаря Ви момичета, изключително бързи и страхотни всеки път  Hug
Michael@, прочетох благодаря   bouquet

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 21:37 от loryn

# 6
  • Мнения: 27 524
Няма да даваш, но на снимката е с лъжица и пюре в устата, а му е рано  Wink

# 7
  • Мнения: 144
Искам да попитам каква е връзката между ваксината на 1 година и 1 месец и въвеждането на белтъка , защото днес бяхме на консултация и питах педиатърката за това , а тя каза , че не е чувала за такова нещо и каза че най-малкото би трябвало да е упоменато на самата ваксина , а такова нещо не пишело на нея  newsm78

# 8
  • Мнения: 426
Няма да даваш, но на снимката е с лъжица и пюре в устата, а му е рано  Wink

а пюретата ги почнахме-на три месеца бяхме с двойно тегло, ядеше, като лъв по 200мл  мляко 7пъти дневно и през най-много два часа крещеше отново. В резултат наскоро след 4ти месец се захранихме, не цяло ядене-опитваме-първо мляко давам, после пюре.  Но с глутена ще изчакам обезателно.

  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 114
Аз също питах моята и тя каза, че няма значение кога ще въведем белтъка преди или след ваксината. Ние ще го дадем термично обработен  Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 814
loryn, според педиатърката на децата глутен след 6-7ми месец.
В миналата тема бях писала, че синът ми направи реакция и педиатърката препоръча да въведа глутена след 1г.

# 11
  • Мнения: 3 114
Аз чакам с нетърпение новата тема от Виви за захранването и за глутена.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 249
Eто темата, която обещах да пусна: Глутенът-някои нови изследвания
Извинете ме, че се забавих толкова.  Blush

# 13
  • Мнения: 3 114
Много благодаря  Hug.

# 14
  • Мнения: 4 615
Ваксината е разработена в/у кокоши ембрионални клетки (доколкото помня) и идеята е детето да е захраненео с всичко пилешко за да няма изненади. Предполага се, че щом при захранване с жълтък и пилешко месо не е имало алергична реакция то няма да има проблем и с поставянето на ваксината. Точно затова не е упоменато на листовката. Някои педиатри обаче препоръчват и захранването с белтък. Нашата каза, че е желателно да захраним детето преди ваксината. Така и направихме.

Общи условия

Активация на акаунт