Отговори
# 165
  • Луната
  • Мнения: 3 211
до Мюнхен от Меминген
От летището в Меминген (което е много малко буквално слизаш на пистата и след 20 м влизаш в терминала Mr. Green) има два шатъла до Мюнхен: Allgäu Airport Express и Mein Fernbus. Първият шатъл (Allgäu Airport Express) е съобразен с полетите на wizzair и ryanair (които също кацат там). Цената  му онлайн е 14-15 евро, на място 17 евро, а от сайта на wizz 20 евро.
Пътуването до Мюнхен е около 1.20-1.25 часа. Мюнхен е на около 110 км от Меминген. Градчето Меминген е на 4 км. Има автобус от летището до него.
В Мюнхен Allgäu Airport Express спират и тръгват отстрани на Централната гара (северната страна).
За пребиваване в Мюнхен не препоръчвам южната част от централната гара, защото е доста мулти-култи...

Тръгнахме при близо 40 градуса в България и се отзовахме на около... 14 с превалявания Laughing Mr. Green
Разходката ни в Мюнхен започна от Карлплатц, през Карлстор по Нойхаузер щрасе (пешеходната търговска зона с много и магазини и търговски центрове, кафенета) до Мариенплац (централния площад в Мюнхен, който събира местни и туристи от 1158 г. Наричат го още „Сърцето на Мюнхен“). На Мариенплатц  се намира най-интересната сграда в Мюнхен - Новото кметство, а малко по-надолу е и Старото кметство (което е било унищожено по време на Втората св. война, а сега възстановено). В новото кметство  (работи до 17 часа) може да се влиза безплатно и да се разглежда. Само, ако искаш да се изкачиш на кулата (горещо препоръчвам! гледката определено си заслужава) се плащаше 2,50 евро за възрастен и 1 евро за дете/студент или 6 евро семеен билет. Но най-забележителната част на кметството е Глокеншпила. Под звуците на 43 камбани и няколко фигури 3 пъти дневно (през лятото) 11, 12 и 17 часа се изпълнява пиеса, разказваща за сватбата на херцог Уилям Пети и Рената Лорейнска.
Интересни забележителности в централната част са още Фрауенкирхе, църквата “Св. Петър” – най-старата енорийска църква в града, бирарията Hofbräuhaus, парка Мариенхоф (зад новото кметство), Театинер щрасе (другата пешеходно-търговска улица), Одеон плац, Резиденцията, Театъра, Хофгарден (със статуята на Tellus bavarica), Английската градина... По Максимилиан щрасе са разположени магазини на всички от най-известните вериги за мода... От театъра по нея се стига до статуята на Максимилиан II, през река Изар до Максимилианеум.

To be continued...

# 166
  • Мнения: 1 365
Искам да заведа ММ на Hohenzollernbrücke, сега спестявам Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 3 771
до Мюнхен от Меминген
Скрит текст:
От летището в Меминген (което е много малко буквално слизаш на пистата и след 20 м влизаш в терминала Mr. Green) има два шатъла до Мюнхен: Allgäu Airport Express и Mein Fernbus. Първият шатъл (Allgäu Airport Express) е съобразен с полетите на wizzair и ryanair (които също кацат там). Цената  му онлайн е 14-15 евро, на място 17 евро, а от сайта на wizz 20 евро.
Пътуването до Мюнхен е около 1.20-1.25 часа. Мюнхен е на около 110 км от Меминген. Градчето Меминген е на 4 км. Има автобус от летището до него.
В Мюнхен Allgäu Airport Express спират и тръгват отстрани на Централната гара (северната страна).
За пребиваване в Мюнхен не препоръчвам южната част от централната гара, защото е доста мулти-култи...

Тръгнахме при близо 40 градуса в България и се отзовахме на около... 14 с превалявания Laughing Mr. Green
Разходката ни в Мюнхен започна от Карлплатц, през Карлстор по Нойхаузер щрасе (пешеходната търговска зона с много и магазини и търговски центрове, кафенета) до Мариенплац (централния площад в Мюнхен, който събира местни и туристи от 1158 г. Наричат го още „Сърцето на Мюнхен“). На Мариенплатц  се намира най-интересната сграда в Мюнхен - Новото кметство, а малко по-надолу е и Старото кметство (което е било унищожено по време на Втората св. война, а сега възстановено). В новото кметство  (работи до 17 часа) може да се влиза безплатно и да се разглежда. Само, ако искаш да се изкачиш на кулата (горещо препоръчвам! гледката определено си заслужава) се плащаше 2,50 евро за възрастен и 1 евро за дете/студент или 6 евро семеен билет. Но най-забележителната част на кметството е Глокеншпила. Под звуците на 43 камбани и няколко фигури 3 пъти дневно (през лятото) 11, 12 и 17 часа се изпълнява пиеса, разказваща за сватбата на херцог Уилям Пети и Рената Лорейнска.
Интересни забележителности в централната част са още Фрауенкирхе, църквата “Св. Петър” – най-старата енорийска църква в града, бирарията Hofbräuhaus, парка Мариенхоф (зад новото кметство), Театинер щрасе (другата пешеходно-търговска улица), Одеон плац, Резиденцията, Театъра, Хофгарден (със статуята на Tellus bavarica), Английската градина... По Максимилиан щрасе са разположени магазини на всички от най-известните вериги за мода... От театъра по нея се стига до статуята на Максимилиан II, през река Изар до Максимилианеум.

To be continued...
Woman^In^White
Както винаги точна, изчерпателна и навреме…

Използвайки този изгоден полет ми се иска да отидем до там, но от там не в посока Мюнхен и околности/разгледано отдавна/.
Целта е обратна, към Австрия, тоест Фюсен.
Отсядане някъде около езерата и разглеждане на следните цели…
Нойшванщайн, замък дал логото на Дисни.
Хоеншвангау, замък с много история от времето на Лудвиг  - Максимилиан.
Линдерхоф, замък също от ерата Лудвиг.
Фюсенският манастир/Benediktinerkloster St. Mang/…
Всичко това и още е на много на малки разстояния, а като цяло по близо от Мюнхен.

Woman^In^White
Та ми се иска да те попитам, дали видя някакъв шатъл или друго в тази посока ?
Аз откривам влак, който обикаля, също и бус, пак много бавен.
Ако ли не, ще вземем кола под наем...
И пак въпрос, видя ли на летището дали има ?
Благодаря и за написаното...

# 168
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Bled   Hug първоначалната ми идея беше да наемем кола и да обиколим всички тези места, за които питаш, защото с автобус/влак  се губи време, но поради това, че Залзбург беше задължителен в програмата ни минахме на вариант само Мюнхен и Залцбург (пътувахме с влак). Кола може да се наеме от летището в Меминген. Но варианта да се наеме от градчето Меминген и връщане на летището излизаше по-изгодно като цена (заради обедното време на пристигане на самолета). Фюсен е градчето до замъците Хоеншвангау и Нойшванщайн. Там спира влака, но самите замъци са на около 4 км растояние и пак трябва да се мисли за предвижване от гарата (ако е с влак). За Нойшванщайн се иска и предварителна резервация. Бях се спряла във Фюсен на този хотел, където предлагат и услуга с безплатна резервация на замъците. Според мен още може да се добави освен Линдау и езерото Химзее с  Дворецът "Херенхимзее" (баварския Версай)... Около езерото Химзее почти нямаше места за настаняване по това време на годината... Явно трябва по-отрано да се мисли за там. Недалеч от замъка Линдерхоф е и курорта Гармиш-Патернкирхен, което също е чудесно място за нощувка...

Утре ще допълня още за Мюнхен.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Случайно мернах темата Mr. Green
Ние идните дни  пътуваме за Меминген, плановете ми са да пообиколим с кола под наем,
ще стартираме с музеят на Мерцедес в Щутгарт, задължително заради децата съм отделила един ден за Европа парк, Фрайбург, след което се отправяме към Фюсен за посещение на двата замъка в близост. На път за Мюнхен ще се отбием за по една бира в Обераммергау, първоначално бях планувала един ден до езерото Химзее, но мъжете  категорично заявиха, че предпочитат Мюнхен, много им се видяха замъците...
Взела съм предварително билети за Нойшванщайн, тъй като прочетох, че мн се чака и не искам да губим излишно време.
Bled, ще чакам утре допълнението ти за Мюнхен, за там имам няколко варианта с набелязани неща и в зависимост от времето ще решаваме на място.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 771
violenza
Прекрасните описания и продължението са на Woman^In^White...
А ти ще си човека, който също ще разказва след твоето страхотно пътуване.
Явно доста гледаме в тази посока  с тези полети...

Woman^In^White   Hug
Страхотна е идеята да вземем кола от Меминген, дали да не направим една нощувка там ?
В Гармиш сме били от към Австрия през лятото, наоколо също.
Чак до Тренто-Кавалезе и Кортина д'Ампецо.

Хотелът ти е страхотен и е близо до  Замъкът на епископите/на Аугсбург/.
Там е и въпросния Фюсенски манастир...Благодаря...

Много правилно, че около копието на Краля Слънце трудно се намират места в последния момент.
Връщам ти жеста и ти казвам къде намерихме ТУК , Seebruck, близо до реката/Alz/.

Давай, пиши, удоволствие е да те чете човек....

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
И аз мернах темата, но неслучайно  Laughing
Благодаря за всичката информация, която споделяте тук и моля първите пътуващи за отзиви дали самолетите кацат навреме или подраняват, за да се ориентираме в следващите връзки.
 Woman^In^White,   bouquet

# 172
  • Europe
  • Мнения: 548
Woman^In^Whitе страхотен разказ, много благодаря!

Тъкмо планирам към края на месеца да сме в този район и нагоре до Нюрнберг, много навреме ми идва информацията. Ние ще сме с колата и децата и всякаква информация за развлечения и забавления ме интересува. 

Оооо Bled каква е тази разкошотия, напомня ми за вилата на Плитвичките езера, за която май ви разказвах миналата година.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 08:22 от aleina

# 173
  • Мнения: 520
Случайно мернах темата Mr. Green
Ние идните дни  пътуваме за Меминген, плановете ми са да пообиколим с кола под наем,
ще стартираме с музеят на Мерцедес в Щутгарт, задължително заради децата съм отделила един ден за Европа парк, Фрайбург, след което се отправяме към Фюсен за посещение на двата замъка в близост. На път за Мюнхен ще се отбием за по една бира в Обераммергау, първоначално бях планувала един ден до езерото Химзее, но мъжете  категорично заявиха, че предпочитат Мюнхен, много им се видяха замъците...
Взела съм предварително билети за Нойшванщайн, тъй като прочетох, че мн се чака и не искам да губим излишно време.
Bled, ще чакам утре допълнението ти за Мюнхен, за там имам няколко варианта с набелязани неща и в зависимост от времето ще решаваме на място.

Мисля, че един ден е крайно недостатъчен за Европа  парк. Лично за мен трябва да са два(поне), на скоростните влакчета се чака доста, за да се  качиш и не остава време за почти нищо друго.
Имат къмринг в който може да се пренощува. Спи се в бунгала, типита или вагони и за децата ще бъде уникално изживяване.

# 174
  • Мнения: 2 741
 Момичета, простете ужасно глупави ми въпрос  Blush - къде са тези евтини билети до Мемминген... Blush

# 175
  • Мнения: 469
Уиз еър пуснаха линия по това направление.
Woman in white, запали ме с разказа си и да гледам в тази посока!

# 176
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Между другото от аутобана между Меминген и Мюнхен видях в ляво този увеселителен парк.

Преди да продължа за Мюнхен тук е моментът да кажа, че ползвахме немските железници за пътуване до Залцбург. Интересна е схемата за ценообразуване на билетите. Билет за 1 човек струва 23 евро, а за всеки следващ на една резервация по 5 евро т.е. ние бяхме 3-ма и платихме 33 евро на посока до Залцбург, при 4-ма е 38 евро. На тази отсечка се намира и езерото Химзее, с очарователния си замък Херенхимзее (слиза се на Прин ам Химзее).

Да продължа за Мюнхен...
Това е мястото където се провежда Октоберфест и предиобяд когато го посетихме беше много пусто (поне това, което видяхме)... виждаха се огромните халета от които стърчаха огромни чаши с реклами на бира...
В Мюнхен бирата е на почит и има дори и музей на бирата, който обаче не успяхме да посетим.
Горещо препоръчвам на любителите на Рубенс, Рембранд, Леонардо да Винчи, Рафаело, Брюгел, Дюрер  и т.н. да посетят Старата Пинакотека. Входът е 4 евро, а в неделя е 1 евро.
Други забележителности в Мюнхен, които трябва да се видят са: Немският музей (Deutsches Museum), Замъкът Нимфенбург (Schloss Nymphenburg), Музеят на BMW, Олимпиапарк, Стадион Allianz Arena, Зоопаркът...

В този град със сигурност има за всеки по нещо...

За хапване бих препоръчала тази бирария с типична баварска кухня (беше ни препоръчана от рецепцията на хотела като едно от най-добрите места за хапване в Мюнхен). Има страхотна огромна градина и със сигурност ще ви хареса и храната и атмосферта Simple Smile

А това са неща за Мюнхен, които се надявам да ви бъдат полезни както бяха и на мен:

free city guide munich

City Map 2012

Munich - мои записки, които може да допълните със свои

City Guide 2014

Пропуснах само да отговоря на noshtna_ptica Hug че полетът в неделя имаше закъснение  от 40 мин, но причината се оказа, че е имало проблем с по-ранният полет (от Неапол).

# 177
  • Europe
  • Мнения: 548
Страхотна информация Woman^In^White Hug,

тъкмо издирвам подобни забавления за децата за да им разведряваме пътуването. Ние сме се запътили към Playmobile park в Нюрнберг, но и твоето предложение няма да го пропуснем. За децата ще бъде голямо забавление. Много благодаря!

# 178
  • Мнения: 1 030
Woman^In^White , както винаги перфектна!   bouquet /извинявай но зодия Дева ли си?/
Жалко, че вече бях в Мюнхен, но може пак да отскоча, особено сега с новата линия!
Не му е тук мястото, но ако имаш такъв файл и за Белгия, просто ще е супер!

Още веднъж поздравления и подкрепям написаното за бирарията!

# 179
  • Мнения: 7 605
Позволете ми една малка поправка, езерото се произнася Кийм, не Хим   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт